کاربر گرامی ورود شما را به انجمن خیر مقدم عرض میکنیم. جهت استفاده از تمامی امکانات سایت باید عضو شوید. جهت عضویت اینجا را کلیک کنید.


»» صراط مستقیمی جز علی علیه السلام نیست ««
امروز يکشنبه 6 فروردین 1396 06:57

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است


News News of مرکز نشر اعتقادات » مرکز نشر اعتقادات

امام حسن عسکری (علیه السلام) : " تمام پلیدی ها در خانه ای قرارداده شده و کلید آن دروغگویی است "

مرکز نشر اعتقادات - News - Digest - Source Source » مرکز نشر اعتقادات - News - Digest

 کسب درامد از مهارت - Source Sourceکسب درامد از مهارت
 در چهارشنبه 4 اسفند 1395 15:38

معرفی و بررسی آثار صوتی تصویری

کسب درامد از مهارت

https://parscoders.com/?ref=44002

هرکی هر تخصصی داره بیاد

more ...


آمار و اطلاعات : 1 پست || 75 بازديدها
Post by fazel2320
 تعبیر خواب - Source Sourceتعبیر خواب
 در شنبه 23 بهمن 1395 23:46

دیگر گفتگو ها

تعبیر خواب

سلام و خسته نباشید.
امروز من قبل از بیدار شدن یه خواب دیدم میخواستم تعبیر کنید(ساعت 9)
من توی مدسه دوچرخه ی یکی از دوستامو قرض گرفتم تا باهاش برم خونه.
سوار شدم و راه افتادم تو خیابون. خلوت بود و هوا ابری و بدون افتاب. از خیابون اصلی رفتم به کوچه و میخواستم همونطور که تو کوچه هستم یه راه به خیابون پیدا کنم و برگردم که دیدم تقریبا گم شدم. همینطوری که میرفتم یه دفه دیدم رو یه بلندی هستم و جلوم یه دشت بزرگ و سبزه و حتی همون بالایی که من بودمم سبز و جنگل بود . هوا هم افتابی و اب و هوا عالی. یه ذره ترسیده بودم . یه لحظه دیدم که جلوم ینی همون پایین پرتگاه مانند چند نفر دیگه هم هستن. میخواستم برم پیششون که از خواب پریدم.

more ...


آمار و اطلاعات : 1 پست || 93 بازديدها
Post by amirpolice2014
 اطلاعاتی در مورد کتاب ماجرای سقیفه از علامه مظفر - Source Sourceاطلاعاتی در مورد کتاب ماجرای سقیفه از علامه مظفر
 در شنبه 23 بهمن 1395 21:44

کتابشناسي

اطلاعاتی در مورد کتاب ماجرای سقیفه از علامه مظفر

سلام میشه در مورد این کتاب برام اطلاعات بذارید؟گزارش اجمالی کتاب ماجرای سقیفه ،علامه مظفر، ترجمه سید غلامرضا سعیدی

more ...


آمار و اطلاعات : 1 پست || 103 بازديدها
Post by 5555533333
 امام چون خورشیدی تابان آمد - Source Sourceامام چون خورشیدی تابان آمد
 در سه شنبه 19 بهمن 1395 20:50

شخصيت ها

امام چون خورشیدی تابان آمد

قلب تپندۀ انقلاب اسلامی روز دوازده بهمن سال1357 درساعت۹:۳۰ دقیقه بامداد داخل هواپیمایی بود که در فرودگاه مهرآباد تهران به زمین نشسته بود، موعدش رسیده بود و در بزرگ باز شده بود، امام پله‌ها را پایین آمد، حکم پیری داشت که عبا بر می‌کند، ورود امام عزیز برای مردم ایران حلاوت و سُکر صبح را داشت، نوری وارد شده عسل در دهان می‌گذاشت، پرنده‌ای به ایران آمده بود، قلب‌ها درقفس سینه پرپر می‌زد، بال زدن پرنده بیدارمان کرد، مِهر امام، شکاف انداخت و از تخته در نفوذ کرد به دل‌های عاشقانش.
دیگر هیچ چیزی نمی‌توانست بین رشتهِ ارادت مردم ایران به امام‌شان فاصله بیندازد، عاشقانش از محفظه چهارم وجود پریده بودند به شاخه اول، آنها این حالت را از قبل می ‌شناختند، یقین آدمی ما همانی نیست که نام ما را داشت، پرده ای مخفی تر، تا موعدش نرسد پرده نمی افتد، در دوازدهم بهمن1357این پرده افتاد.
امام آمده بود و نفس‌ها به شماره افتاد، چشم‌های بی‌قرار و منتظر به آسمان دوخته شده بود، به محض پا گذاشتن به ایران لحظه‌ای نبض زمان ازحرکت ایستاد، دیگر از خفت و خواری زمان قبل خبری نبود، چشم‌ها باز شده بود، ازدوازده بهمن 57 این تن مال ما نیست، قبل از آن هم نبود، امام آمد، امامی که نه برگشت می‌شناخت و نه توقف، مقدماتی راهی را هم که در پیش گرفته بود را از قبل فراهم کرده بود.
بزرگ رهبری که همیشه خود را در محضر خدا می دید،منیَتی نداشت، از دشمنان ایران و اسلام هراسی به دل راه نمی داد، لذا نه می ترسید،نه مأیوس می شد و نه هرگز دچار غرور می گشت.
رهبری که قدرت و نیروی مردم را باور داشت، عزت و شرف مردم ایران را، حیثیت و شرف خود می دانست، در افکارش عزت و سربلندی مردم ایران اهمیتی مثال زدنی داشت، قلبش برای عزت و اقتدار مردم ایران می تپید، و تلخی حقارت پادشاه هان خائن و مسئولین خود فروش را نمی توانست تحمل کند و سخت آزرده و غمگین می گشت.
مردم ایران، مردمی بودند که قرن ها زودتر از تمام ممالک آسیایی و خاور میانه، برای استقلال آزادی و حذف دیکتاتوران و پادشاهان فاسد،به رهبری روحانیان و سیاسیون آزادیخواه قیام کرده بودند و هزاران شهید داده بودند،اینک انقلاب شان به رهبری امام و به دست جوانانی که باور توانائی امام، آنان رابارور کرده بود، داشت به پیروزی می رسید.
بزرگ رهبری آمده بود با اندیشهِ آفتاب و آرمانی ازباران، با آمدنش در کمتر از ده روز تندیس های دیرینه ظلم و ستم یکی یکی شکست، غولهای2500 ساله فساد و خفقان در فواره خون شهیدان نابود شدند، رهبر و مرشدی که همه بت های جاهلییت و کفرِ زمانه را در هم کوبید، و آرمانی ترین آیینِ ، مکتبِ انسان ساز اسلام را با خود آورده بود، همو که طپشِ قلبش، طنین بالندگی انقلاب بود.
امام با دلی سرشار از خلوص و ایمان، و با بُرهانی برُنده علیه رژیم ستم شاهی، در دلش دژی بنا کرده بود از صبر و توکل و امید، مردم ایران با آگاهی کامل، امام را به عنوان رهبر خود قبول کردند، به قضاوت او اعتمادکردند، و تاریخ ثابت کرد که مردم ایران اشتباه نکردند.
عشق و دلدادگی ملت ایران به رهبرشان در دل و جان آنها ریشه داشت، استقبال مردم از امام، از فرودگاه تا بهشت زهرا ، خود تجلی شکوهمند حماسه و سرافرازی ملتي بود که در عصر اسارت انسان، و در روزگار قحطي آزادگی، صفحه اي زرينی در تاريخ حيات طيبه آدمي گشوده بودند، ملتی که داغ به دل داشت، و تشنه آزادی، استقلال و هویت واقعی خود بودند.
امام به زندگی ایرانی ‌ها معنی داد، مردمی که رهایی از خفقان رژیم ستم شاهی را فقط از یُمن وجود قدوم پر برکت امام می دیدند، ملت ایران در امام راحل چیزی دیدند که کیمیا بود، مردمی که رهروان واقعی راه امام راحل اند و هرگز به زنجیرهای گذشته بر نخواهد گشت.
در دوازدهم بهمن سال57 بزرگ رهبری آمده بود بااندیشه استقلال آزادی، جمهوری اسلامی، با سال‌ها خستگی از رنج فراق، با دلی پرامیدو عزمی راسخ، با قدم‌هایی استوار و قامتی با صلابت و کوله باری از عزت و شرف وآزادی بر دوش، با دستان مبارکش پرچم فتح و پیروزی را برافراشته کرد، و مردم ایران به اندیشه شکوهِ روزگار جاودانه می‌اندیشند.
حق آمد و باطل رفت، این اشک شوق بود که از دیده منتظران فرو می‌غلتید، دوازده بهمن1357 سرزمین ایران سرشار از تبسم و عشق بود،انتظار ملت رنج کشیده ایران به پایان رسیده بود و مراد سینه سوخته مردم ایران واردفرودگاه مهرآباد شد، قامت افراشتهِ مردی که شرف و عزت و استقلال و آزادی ملت ایران را با خود به ارمغان آورده بود، همه شهر گلباران و چراغانی شده بود، خنده از لب‌های هیچکس دور نمی‌شد، میلیون‌‌ها انسان از سراسر ایران برای دیدن امام به تهران آمده بودند، تا از نزدیک چهره نورانی رهبر و مراد خویش را ببینند.
امام برای سلام و ادای احترام به شهدایی که به دست رژیم سفاک ستم شاهی شهید شده بودند همان اول راه بهشت زهرا را در پیش گرفت، امام به یاری ملتش آمده بود که دیگر زنجیر اسارت و تحقیر را تاب نیاورده بودند، او ازدیار ایمان و یقین و از شهر نجف از نزد مولا و آقای خود حضرت علی (ع) آمده بود تابه حکومت ظلم و طاغوت پایان دهد.
امامی که بیانیه‌هایش قصیده های بلند آزادی بودند،سخنانش مرهمی بود بر دل‌های دردمند و عاشق، قلمش ذوالفقاری بود بر فرق سرِ کفر ونفاق، گام‌هایش استوار بود و بت شکن، و روشنیِ نگاه مقتدرش ریشه ظلم را ‌خشکاند ودیوارهای تزویر را فرو ریخت.
تهران و همه شهرها و روستاهای ایران همهمه خون بود وگلوله، خیابان‌هایی که به آتش کشیده شده بودند و دیوارهای سوراخ شده از گلوله‌های سُربی طاغوت زمان، جوان هایی که هر لحظه در خون خود به خاک می‌افتادند، شهدایی که عاشقانه در کف خیابان‌ها نگاهشان به افق خیر شده بود و با خود می‌گفتند، عاقبت امام از راه خواهد رسید!.
امام (ره) خوب می‌دانست که رژیم ستم شاهی باپشتیبانی و همکاری سلطه‌گران قدرتمند جهانی، اگر به خواسته‌های نامشروعشان نرسندهر کاری می‌کنند، حتی صحبت از انفجار هواپیمای امام (ره) شده بود تا امام رابترسانند تا به ایران نیاید، یا دیرتر بیاید تا مجالی برای کودتایی همچون کودتای28مرداد سال1332 داشته باشند.
ولی امام با شجاعتی بی‌نظیر و با اطلاع قبلی در 12بهمن57 وارد ایران شد و خط بطلانی بر رژیم متعفن پهلوی کشید، امام ثابت کرد که حراست از ارزش‌های انقلاب تکلیف مردمانی است که با ذوق و شوق و از جان دل با خدامعامله می‌کنند و در راه پیشرفت اسلام از مرگ نمی‌ترسند، امام ابراهیم وار تبر به دوش گرفت، و بُت‌های طاغوت زمانه را در هم شکست.
امام خمینی(رضوان اله علیه) ثابت کرد که برای رسیدن به تمدن اسلامی باید از هزاران گلوله عبور کرد تا به پیروزی رسید، امام می‌گفت مسلمانان یک هدف مشترک دارند و می‌توانند با هم به آن هدف برسند، امام به جهانیان فهماند که تنها اسلام است که مایه سعادت بشر است، و پیروزی واقعی وقتی است که اسلام، با همه ابعاد و احکامش در ایران پیاده شود، و پیروزی نهایی زمانی است که اسلام در همه اقطار عالم حکومت کند.
انرژی مثبتی که امام به ملت ایران تزریق کرد اینک عالم گیر شده است، ولایت فقیه را که امام راحل پایه گذاری کرد، یک تمرکز قدرت وقبضه اقتدار شده است، ایران را ایرانی مقتدر کرده است، و این اسلام ناب محمدی به پشتیبانی ولایت فقیه است که عقربه زمان را به نفع اسلام ناب محمدی (ص) چرخانده است.
ورود امام به ایران حتی غرور ملت ‏های مستضعفی را که سالیانی زیادی مورد ظلم قرار گرفته بودند را به آنان باز گرداند، امام نه تنهاتوانست سرنوشت کشور ایران را تغییر دهد، بلکه میلیون‏ها انسان غرق شده در دنیای مادی گری را، به بازگشتی دوباره به معنویت و اسلام فراخواند، و این اسلام بود که عامل اصلی هدايت كننده اين انقلاب، توسط امام بود.
خوش آمدی به وطن ای بزرگ رهبر مجاهد، سلام خدا برروح ریحان تو باد ای امام عاشقان و مُصلحان، سلام و صلوات خدا بر روح بزرگ رهبری که با فداکاری ها، مجاهدت ها و رهبری قاطع خود، ایران و اسلام را در بین جهانیان دوباره زنده کرد، ندای تکبیر و توحید را به گوش جهانیان رساند و مجد و عظمت مسلمانان را دوباره به آنها باز گرداند.
خدایا روح بلند امام را از ما راضی نگه دار، خدایابه ما یاری بده تا بتوانیم راه امام و شهیدان انقلاب رو ادامه بدهیم، از انقلاب اسلامی پاسداری کنیم و میثاقی که با امام خمینی (ره) و جانشین عزیز و صالحش امام خامنه‌ای(حفظ اله) بسته‌ایم را جاودانه کنیم.
دوازدهم بهمن، روز بازگشت پیروزمندانه و شکوهمندانهِ حضرت امام خمینی (رضوان اله علیه) به وطن فرخنده باد، روز آزادی ایرانیان از چنگال اسارتِ دیوان و ددان مبارک باد، و دهه مبارک فجر در سی و هشتمین سالگرد شکوهمند انقلاب اسلامی ایران بر همگی مردم ایران و جهان مبارک باد.


  

more ...


آمار و اطلاعات : 1 پست || 108 بازديدها
Post by bahmaneyar
 طراحی گرافیک اختصاصی برای سایت شرکتی - Source Sourceطراحی گرافیک اختصاصی برای سایت شرکتی
 در سه شنبه 12 بهمن 1395 10:14

کتاب مخصوص ویندوز

طراحی گرافیک اختصاصی برای سایت شرکتی

بخش گرافیک یک وب سایت ، یکی از بخش های مهم در مراحل  Url Hidden  می باشد . در  Url Hidden  داشتن یک گرافیک اختصاصی می تواند کمک شایانی به آشنایی کاربران ورودی وب سایت شما با کسب و کارتان داشته باشد .
گرافیک اختصاصی برای طراحی سایت شرکتی
استفاده کردن از گرافیک تخصصی در وب سایت شرکتی شما، برتری تان را نسبت به رقبای کاری تان افزایش می­دهد. با بهره­گیری از گرافیک مناسب برای سایت شرکتی، می­توانید مشتری بیشتری جذب کنید پس طراحی وب سایت شما در سیستم اینتن سایت دیزاین با قالب اختصاصی صورت می­پذیرد که برای آن کار طراحی گرافیکی مناسبی برای شما ارائه می­کنیم .

استفاده از طراحی گرافیک اختصاصی در طراحی سایت شرکتی
هر سازمانی بر مبنای فعالیتهایش نسبت به طراحی سایت شرکتی خود اقدام می­کند و بر اساس خدماتش طرحی برای سایت خود در نظر می­گیرد بنابراین خواستار طراحی وب سایتی کاملا اختصاصی است. اینتن سایت دیزاین از ایده شرکتها حمایت نموده و آن را بر اساس خواسته نماینده شرکت پیاده می کند. همچنین برای شرکت ها پیشنهاداتی هم ارائه میکند تا بتوانند تصمیم گیری مناسبی داشته باشند.
اثرگذاری گرافیک سایت شرکتی در سئو وب سایت
 Url Hidden  یکی از گزینه های مهم در تجارت الکترونیک، بهینه سازی وب سایت است. سئو برای موتورهای جستجو، راهکاری محسوب میشود برای رساندن رتیه وب سایت شما در بالاترین نتایج جستجوی گوگل.
برای انجام سئو سایت فاکتورهای بیشتر از دویست مورد قابل ملاحظه وجود دارد: من جمله نگه داشتن کاربر در وب سایت به مدت طولانی تر. از موارد دارای جذب کاربر، نوع و نحوه طراحی گرافیک یک سایت است. کاربر هنگام ورود به سایت، صفحه اول آن را ملاحظه کرده و به سرعت درخصوص ماندن یا خارج شدن شان از آن سایت تصمیم می­گیرند. لذا طراحی گرافیک سایت شرکتی شما باید برای این پنج ثانیه مهم، بهترین ایده را پیاد نماید تا کاربر را راضی به ماندن در سایت نماید. طراحی سایت اینتن برنامه حرفه ای مطلوبی دارد تا کاربران به مدت طولانی در سایت شما بمانند.
طراحی سایت شرکتی با گرافیک حرفه­ ای اینتن
طراحی سایت اینتن با در اختیار داشتن تیم گرافیک آکادمیک و با تجربه ، طراحی سایت شرکتی با کیفیت بسیار بالایی را در اختیار مشتریان قرار می دهند . تیم طراحی ما از افراد باتجربه و حرفه ای در زمینه طراحی گرافیک، طراحی وبسایت و سئو سایت تشکیل شده و کارشناسان طراحی سایت اینتن در امر سئو سایت، مناسب­ترین پیشنهادات را درخصوص طراحی گرافیکی قالب وب سایت و پشتیبانی گرافیکی وبسایت ارائه خواهند نمود.
نتیجه گیری : همیشه این نکته را در نظر داشته باشید که گرافیک یک وب سایت در حقیقت ویترین شرکت شما است که می تواند تاثیر بسیار زیادی در دید مشتری نسبت به کسب و کار شما داشته باشد . پس در انتخاب گرافیک مناسب در طراحی وب سایتتان ریز بینی های متناسب با شغلتان را داشته باشید . گرافیک جز مهم ترین موضوعات در امر برندینگ در دنیای اینترنت دارد . ماندگاری گرافیک وب سایت شما در ذهن کاربران ورودی به وب سایت شما می تواند تاثیر بالایی در بازگشت کاربر به وب سایت شما داشته باشد .

more ...


آمار و اطلاعات : 1 پست || 129 بازديدها
Post by tehran-design
 اشتباهات سئو سایت - Source Sourceاشتباهات سئو سایت
 در چهارشنبه 22 دی 1395 12:47

دیگر گفتگو هااشتباهات سئو سایت

بدترین توصیه‌ای که برای توسعه کسب و کار اینترنتی شما می‌توان کرد، آن است که بگوییم  Url Hidden  را نادیده بگیرید و فقط روی محتوا  تمرکز کنید.  Url Hidden  وبسایت شما را به زبانی تبدیل می‌کند که هر موتور جستجویی می‌تواند به آسانی آن را متوجه شود؛ بنابراین کاربران صفحات شما را مشاهده خواهند کرد. اما در این راه مرور اشتباهاتی که کسب و کارها به طور مکرر مرتکب می‌شوند می‌تواند برای شما درس هایی داشته باشد.

  1. کلیدواژه ها (عبارات کلیدی مهم)
شما همواره هم به کلیدواژه نیاز دارید. دو اشتباهی که در این زمینه مرتکب می‌شوید این است: چاشنی دادن به کلیدواژه و هدف قرار دادن کلمات اشتباه.

چاشنی دادن (تاکید بیش از اندازه و در واقع بزرگنمایی)  با استفاده از عبارات کلیدی دقیق در پسامدهای غیرعادی، موتور جستجو را فریب می دهد. این کار باعث می شود که موتورها شما را جریمه کنند؛ در واقع عبارت شما هیچ معنایی نخواهد داشت. گوگل برای تجزیه و تحلیل هدف، صفحه سایت شما را از نمایه سازی معنایی نهفته (LSI) بررسی می کند و تغییرات کلیدواژه را مشخص می کند. به جای تکرار واژه به واژه، از مترادف ها و جایگزین های دیگر استفاده کنید. کلیدواژه را در عنوان، بند اول، توضیحات اصلی و در داخل متن استفاده کنید.

  1. متن لنگر یا همان  Url Hidden 
متن لنگر کلمات قابل کلیک کردن در یک هایپرلینک است. شما می توانید برای متن های دارای برند، لینک های خالی و لینک های دنباله دار، از متن لنگر استفاده کنید و صفحه خود را در سایر مطالب وبسایت و وبسایتهای خارجی مرتبط پیوند دهید.در واقع همانطور که همواره خدمت شما عرض کرده ام، مهم ترین استفاده این هایپرلینک ها زمانی است که سایت های دیگر مطالب سایت شما را کپی می کنند و برای شما بک لینک کاملا مرتبط می سازند !

  1. بهینه سازی تصویر
محتوای دارای تصویر کلیک، لایک و اشتراک گذاری های بیشتری خواهد داشت. اما مشکل آن است که موتورهای جستجو نمی توانند تصاویر را ببینند (البته کم کم داریم به شرایطی می رسیم که گوگل تصاویر را هم تحلیل می کند !!). در این خصوص موتورها به توضیحات متنی نیاز دارند. بهتر است یک نام فایل کاملا مرتبط، زیرنویس و عنوان برای تصویر مشخص کنید.

  1. استراتژی لینک ها
در یک نظرسنجی مشخص شد که 90 درصد افراد از نشریات و تبلیغات به عنوان بهترین استراتژی تقویت سئو و ایجاد لینک استفاده می کنند. باید مراقب باشید که لینک های وبسایت های جریمه شده و نامعتبر را در مطلب خود نگنجانید.در واقع اصل صحبت ما در این نکته سایت  Url Hidden  های ارزشمند و موثر است.

  1. طرفداران و دنبال کنندگان
 Url Hidden  بی نظیر هستند اما تعداد طرفداران شما چندان تعیین کننده نخواهد بود. مشارکت و فعالیت است که اهمیت دارد. باید مشخص کنید نحوه برقراری ارتباط و تعامل با افراد و برخورد آنها با شما چگونه است؟ اعداد و ارقام مهم نیست، فعالیتی که ایجاد می کنید و میزان مشارکت مخاطبان شما مهم است.

لطفا مورد 5 را دوباره به دقت بخوانید.این مورد از بنده به کرات پرسیده شده است.


more ...


آمار و اطلاعات : 2 پست || 611 بازديدها
Post by fns4565
 دوازده نکته اخلاقی مهم - Source Sourceدوازده نکته اخلاقی مهم
 در دوشنبه 20 دی 1395 10:53

اخـلاق

دوازده نکته اخلاقی مهم


مرحوم شیخ رجبعلی خیاط که از بزرگان عصر ما بودند، دوازده نکته مهم را بیان فرمودند:

نکته1- اگر ما به قدر ترسیدن از یک عقرب، از عِقاب خدا بترسیم، عالَم اصلاح می شود.


نکته2- تو برای خدا باش، خدا و همه ملائکه اش برای تو خواهند بود. «مَن کانَ لله، کان الله لَه»


نکته3- سعی کنید صفات خدایی در شما زنده شود؛ خداوند کریم است، شما هم کریم باشید. رحیم است، رحیم باشید. ستاّر است، ستار باشید...


نکته4- دل جای خداست، صاحب این خانه خداست. آن را اجاره ندهید.


نکته5- کار را فقط برای رضای خدا انجام دهید، نه برای ثواب یا ترس از جهنّم.


نکته6- اگر انسان علاقه ای به غیر خدا نداشته باشد، نفس و شیطان زورشان به او نمی رسد.


نکته7- اگر کسی برای خدا کار کند، چشم دلش باز می شود.


نکته8 - اگر مواظب دلتان باشید و غیر خدا را در آن راه ندهید، آنچه را دیگران نمی بینند شما می بینید. و آنچه دیگران نمی شنوند، شما می شنوید.


نکته9- هرکاری می کنید نگویید: "من کردم"، بگویید: «لطف خداست». همه را از خدا بدانید.


نکته10- نفس امّاره را مهار کنید و با آن مخالفت کنید.


نکته11- به سادات احترام بگذارید، و آنان را در هر مرتبه و منزلتی هستند گرامی بدارید.


نکته12- انسان هرقدر به دستورات پروردگار عمل کند، به همان اندازه به خدا نزدیک می شود.برگرفته از کتاب: آخرین امام، ص163 تا 165more ...


آمار و اطلاعات : 1 پست || 235 بازديدها
Post by fns4565
 آیین بزرگداشت خدیجه انقلاب اسلامی در قم برگزار شد - Source Sourceآیین بزرگداشت خدیجه انقلاب اسلامی در قم برگزار شد
 در دوشنبه 20 دی 1395 10:43

اخبار مذهبي

آیین بزرگداشت خدیجه انقلاب اسلامی در قم برگزار شد


در آیین بزرگداشت خدیجه انقلاب اسلامی، از شخصیت زنده یاد محرزیه بوسعدی لائیب، بانوی تونسی که با الهام از حضرت خدیجه(س) ثروت خود را در مسیر نشر معارف دینی صرف شد، تجلیل به عمل آمد...

‌در آیین بزرگداشت خدیجه انقلاب اسلامی، از شخصیت زنده یاد محرزیه بوسعدی لائیب، بانوی تونسی که با الهام از حضرت خدیجه(س) ثروت خود را در مسیر نشر معارف دینی صرف شد، تجلیل به عمل آمد.

‌به گزارش خبرنگار ایسنا‌، سید محمد رضا دستغیب دبیر ستاد بزرگداشت خدیجه انقلاب اسلامی در این مراسم که عصر ‌روز چهارشنبه در تالار شهید آوینی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره  محرزیه بوسعدی لائیب عنوان کرد: ایشان شایستگی آن را دارد که با نام خدیجه انقلاب اسلامی خوانده شود.

وی تصریح کرد: با مرور بر زندگی این بانوی گرامی می بینیم که ایشان در نهایت غربت زیست و در غربت از دنیا رفت و با تحمل همه مشقات در راه اعتقاداتش ایستادگی کرد و حتی در این راه به زندان افتاد.

دبیر همایش بزرگداشت محرزیه بوسعدی لائیب عنوان کرد: ایشان نمونه بارزی از مهاجر الی الله است که زندگی خود را در راه نشر معارف اهل بیت(ع) صرف کرد.

وی خاطرنشان کرد: این بانوی ثروتمند پس از آن که با کانون اسلامی در فرانسه با مکتب اهل بیت(ع) و تشیع آشنا شد، همه ثروت خود را در راه آرمان‌هایش ایثار کرد.

دستغیب بیان کرد: مجاهدت های این بانو در ترویج دین مبین اسلام و ساخت کانون‌های هدایت دارای ارزش فراوانی است.

وی اظهار کرد: انسان با باورهای قلبی و ظرفیت‌های درونی می‌تواند خدا را بشناسد و به کمال برسد، بی شک این بانوی مسلمان و شیعه چنین ظرفیتی را دریافت کرده و در راه باورهای دینی خود، به جان فشانی پرداخت.

دبیر همایش بزرگداشت محرزیه بوسعدی لائیب بیان کرد: خدیجه انقلاب اسلامی پس از رحلت به طور غریبانه‌ای تشییع‌ و در بقیع به خاک سپرده شد؛ در حالی که حتی سنگ قبری نیز به نام خود ندارد.

وی گفت: به گفته اقوام و نزدیکان و فرزندانش، همگی از اقدامات او در راه نشر معارف دینی بی خبر بودند تا جایی که برای آن‌ها شنیدن برخی از خاطرات از زندگی این بانوی مسلمان تازگی دارد.

‌در این مراسم برخی از اقوام و نزدیکان وی به بیان خاطراتی از زندگی این بانوی مسلمان پرداختند و در نهایت نیز تمبر یابودی از وی با دستان دخترش رونمایی شد.

محرزیه بوسعدی لائیب با الهام از حضرت خدیجه ثروت خود را ایثار کرد

استاد دانشگاه شهید بهشتی تهران نیز دراین مراسم گفت: محرزیه بوسعدی لائیب با الهام از حضرت خدیجه ثروت خود را در راه مکتب شیعه و دین اسلام ایثار کرد.

به گزارش‌ ایسنا‌، حجت‌الاسلام محمد ابراهیمی‌ افزود: ایشان با ایثار خود مسیر خودسازی و خداشناسی را پیمود و در راه انقلاب اسلامی و آرمان اش جانفشانی کرد.

وی با اشاره به اینکه حضرت خدیجه(س) از زنان بزرگ اسلام است که ثروت خود را در راه دین اسلام صرف کرد، خاطرنشان کرد: در قرآن کریم نیز از زنانی همچون آسیه و مریم نام برده است، زنانی که به عنوان الگوی دیگر زنان معرفی شدند.

وی بیان کرد: آسیه همسر فرعون به دلیل دفاع از حضرت موسی توسط فرعون شکنجه شد و به مقام شهادت رسید، همچنین حضرت مریم نیز از زنان پاکدامنی است بود که با عبادت‌های خود در خلوت مورد تقرب خدا قرار گرفت.

این استاد دانشگاه شهید بهشتی تهران اظهار کرد: محرزیه بوسعدی لائیب نیز بانویی است که در راه نشر اسلام و انقلاب اسلامی ثروت خود را فدا کرد و با مجاهدت‌ها و ایثار خود زمینه مسلمان شدن مسیحیان دیگری را فراهم آورد.

‌در این جلسه حجت‌الاسلام علی کورانی استاد حوزه علمیه قم در مورد کشور تونس عنوان کرد: این کشور در شمال آفریقا قرار دارد و مرحوم لائیب از اهالی این کشور است که برای نشر اسلام و مکتب اهل بیت(ع) از ثروت خود کذشت.

وی اظهار کرد: باید راه او توسط فرزندانش تداوم یابد، وی از طریق امام خمینی(ره) با انقلاب اسلامی آشنا شد و همچون حضرت خدیجه(س) ثروتش را فدای آرمان‌های انقلاب کرد.

همچنین منیره لائیب دختر محرزیه بوسعدی لائیب نیز در خصوص شخصیت مادرش خاطرنشان کرد: او بسیار مهربان بود و توانست عده‌ای از مسیحیان را به سمت اسلام جذب نماید و آموزه‌های امام خمینی(ره) موجب تحول در مادرم شد و ایشان را مجذوب اسلام و تشیع کرد.

در این همایش حاج عبدالله از شاگردان محرزیه بوسعدی لائیب عنوان کرد: ما او را مانند مادر‌بزرگ خود می‌دانستیم، او با مهربانی از اسلام و انقلاب برای ما سخن می‌گفت.

وی گفت: ایشان اعیاد و مراسم ‌مختلفی را برگزار می‌کرد و با این کار جوانان را به سمت تشیع ترغیب می‌نمود.

‌در آیین بزرگداشت خدیجه انقلاب اسلامی، از شخصیت زنده یاد محرزیه بوسعدی لائیب، بانوی تونسی که با الهام از حضرت خدیجه(س) ثروت خود را در مسیر نشر معارف دینی صرف شد، تجلیل به عمل آمد.

‌به گزارش خبرنگار ایسنا‌، سید محمد رضا دستغیب دبیر ستاد بزرگداشت خدیجه انقلاب اسلامی در این مراسم که عصر ‌روز چهارشنبه در تالار شهید آوینی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره  محرزیه بوسعدی لائیب عنوان کرد: ایشان شایستگی آن را دارد که با نام خدیجه انقلاب اسلامی خوانده شود.

وی تصریح کرد: با مرور بر زندگی این بانوی گرامی می بینیم که ایشان در نهایت غربت زیست و در غربت از دنیا رفت و با تحمل همه مشقات در راه اعتقاداتش ایستادگی کرد و حتی در این راه به زندان افتاد.

دبیر همایش بزرگداشت محرزیه بوسعدی لائیب عنوان کرد: ایشان نمونه بارزی از مهاجر الی الله است که زندگی خود را در راه نشر معارف اهل بیت(ع) صرف کرد.

وی خاطرنشان کرد: این بانوی ثروتمند پس از آن که با کانون اسلامی در فرانسه با مکتب اهل بیت(ع) و تشیع آشنا شد، همه ثروت خود را در راه آرمان‌هایش ایثار کرد.

دستغیب بیان کرد: مجاهدت های این بانو در ترویج دین مبین اسلام و ساخت کانون‌های هدایت دارای ارزش فراوانی است.

وی اظهار کرد: انسان با باورهای قلبی و ظرفیت‌های درونی می‌تواند خدا را بشناسد و به کمال برسد، بی شک این بانوی مسلمان و شیعه چنین ظرفیتی را دریافت کرده و در راه باورهای دینی خود، به جان فشانی پرداخت.

دبیر همایش بزرگداشت محرزیه بوسعدی لائیب بیان کرد: خدیجه انقلاب اسلامی پس از رحلت به طور غریبانه‌ای تشییع‌ و در بقیع به خاک سپرده شد؛ در حالی که حتی سنگ قبری نیز به نام خود ندارد.

وی گفت: به گفته اقوام و نزدیکان و فرزندانش، همگی از اقدامات او در راه نشر معارف دینی بی خبر بودند تا جایی که برای آن‌ها شنیدن برخی از خاطرات از زندگی این بانوی مسلمان تازگی دارد.

‌در این مراسم برخی از اقوام و نزدیکان وی به بیان خاطراتی از زندگی این بانوی مسلمان پرداختند و در نهایت نیز تمبر یابودی از وی با دستان دخترش رونمایی شد.

محرزیه بوسعدی لائیب با الهام از حضرت خدیجه ثروت خود را ایثار کرد

استاد دانشگاه شهید بهشتی تهران نیز دراین مراسم گفت: محرزیه بوسعدی لائیب با الهام از حضرت خدیجه ثروت خود را در راه مکتب شیعه و دین اسلام ایثار کرد.

به گزارش‌ ایسنا‌، حجت‌الاسلام محمد ابراهیمی‌ افزود: ایشان با ایثار خود مسیر خودسازی و خداشناسی را پیمود و در راه انقلاب اسلامی و آرمان اش جانفشانی کرد.

وی با اشاره به اینکه حضرت خدیجه(س) از زنان بزرگ اسلام است که ثروت خود را در راه دین اسلام صرف کرد، خاطرنشان کرد: در قرآن کریم نیز از زنانی همچون آسیه و مریم نام برده است، زنانی که به عنوان الگوی دیگر زنان معرفی شدند.

وی بیان کرد: آسیه همسر فرعون به دلیل دفاع از حضرت موسی توسط فرعون شکنجه شد و به مقام شهادت رسید، همچنین حضرت مریم نیز از زنان پاکدامنی است بود که با عبادت‌های خود در خلوت مورد تقرب خدا قرار گرفت.

این استاد دانشگاه شهید بهشتی تهران اظهار کرد: محرزیه بوسعدی لائیب نیز بانویی است که در راه نشر اسلام و انقلاب اسلامی ثروت خود را فدا کرد و با مجاهدت‌ها و ایثار خود زمینه مسلمان شدن مسیحیان دیگری را فراهم آورد.

‌در این جلسه حجت‌الاسلام علی کورانی استاد حوزه علمیه قم در مورد کشور تونس عنوان کرد: این کشور در شمال آفریقا قرار دارد و مرحوم لائیب از اهالی این کشور است که برای نشر اسلام و مکتب اهل بیت(ع) از ثروت خود کذشت.

وی اظهار کرد: باید راه او توسط فرزندانش تداوم یابد، وی از طریق امام خمینی(ره) با انقلاب اسلامی آشنا شد و همچون حضرت خدیجه(س) ثروتش را فدای آرمان‌های انقلاب کرد.

همچنین منیره لائیب دختر محرزیه بوسعدی لائیب نیز در خصوص شخصیت مادرش خاطرنشان کرد: او بسیار مهربان بود و توانست عده‌ای از مسیحیان را به سمت اسلام جذب نماید و آموزه‌های امام خمینی(ره) موجب تحول در مادرم شد و ایشان را مجذوب اسلام و تشیع کرد.

در این همایش حاج عبدالله از شاگردان محرزیه بوسعدی لائیب عنوان کرد: ما او را مانند مادر‌بزرگ خود می‌دانستیم، او با مهربانی از اسلام و انقلاب برای ما سخن می‌گفت.

وی گفت: ایشان اعیاد و مراسم ‌مختلفی را برگزار می‌کرد و با این کار جوانان را به سمت تشیع ترغیب می‌نمود.


برای هر چیزی دارویی است و داروی گناهان استغفار است
http://www.eneshat.com/souvenirs-crafts ... /mashhad-2

more ...


آمار و اطلاعات : 1 پست || 223 بازديدها
Post by fns4565
 رهبر معظم انقلاب در پیامی ارتحال آیت‌الله هاشمی را تسلیت گف - Source Sourceرهبر معظم انقلاب در پیامی ارتحال آیت‌الله هاشمی را تسلیت گف
 در دوشنبه 20 دی 1395 10:16

اخبار مذهبي

رهبر معظم انقلاب در پیامی ارتحال آیت‌الله هاشمی را تسلیت گف

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی با صدور پیامی، ارتحال رفیق دیرین و همسنگر و همگام دوران مبارزات نهضت اسلامی حضرت حجت الاسلام و المسلمین آقای حاج شیخ اکبر هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفتند.

متن پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب اسلامی به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

با دریغ و تأسف خبر درگذشت ناگهانی رفیق دیرین، و همسنگر و همگام دوران مبارزات نهضت اسلامی و همکار نزدیک سالهای متمادی در عهد جمهوری اسلامی جناب حجت الاسلام و المسلمین آقای حاج شیخ اکبر هاشمی رفسنجانی را دریافت کردم. فقدان همرزم و همگامی که سابقه‌ همکاری و آغاز همدلی و همکاری با وی به پنجاه و نه سال تمام میرسد، سخت و جانکاه است. چه دشواریها و تنگناها که در این دهها سال بر ما گذشت و چه همفکریها و همدلیها که در برهه‌های زیادی ما را با یکدیگر در راهی مشترک به تلاش و تحمل و خطرپذیری کشانید. هوش وافر و صمیمیت کم‌نظیر او در آن سالها، تکیه گاه مطمئنی برای همه کسانی که با وی همکار بودند بویژه برای اینجانب به شمار می آید. اختلاف نظرها و اجتهادهای متفاوت در برهه‌هایی از این دوران طولانی هرگز نتوانست پیوند رفاقتی را که سرآغاز آن در بین‌الحرمین کربلای معلّی بود، بکلّی بگسلد و وسوسه‌های خناسانی که در سالهای اخیر با شدت و جدیت در پی بهره‎‌برداری از این تفاوتهای نظری بودند، نتوانست در محبت شخصی عمیق او نسبت به این حقیر خلل وارد آورد. او نمونه‌ کم نظیری از نسل اول مبارزان ضد ستم‌شاهی و از رنج دیدگان این راه پرخطر و پر افتخار بود. سالها زندان و تحمل شکنجه‌های ساواک و مقاومت در برابر این همه و آنگاه مسئولیتهای خطیر در دفاع مقدس و ریاست مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان و غیره، برگهای درخشان زندگی پرفراز و نشیب این مبارز قدیمی است.
با فقدان هاشمی اینجانب هیچ شخصیت دیگری را نمی‌شناسم که تجربه‌ای مشترک و چنین درازمدت را با او در نشیب و فرازهای این دوران تاریخ‌ساز به یاد داشته باشم.
اکنون این مبارز کهنسال در محضر محاسبه‌ الهی با پرونده‌ای مشحون از تلاش و فعالیت گوناگون قرار دارد، و این سرنوشت همه‌ ما مسئولان جمهوری اسلامی است. غفران و رحمت و عفو الهی را برای وی از صمیم قلب تمنا میکنم و به همسر گرامی و فرزندان و برادران و دیگر بازماندگان ایشان تسلیت عرض می کنم.

غفرالله لنا و له

سید علی خامنه ای

more ...


آمار و اطلاعات : 1 پست || 186 بازديدها
Post by fns4565
 موزه باستان شناسي ترکيه در تور استانبول - Source Sourceموزه باستان شناسي ترکيه در تور استانبول
 در سه شنبه 14 دی 1395 12:13

دیگر گفتگو ها

موزه باستان شناسي ترکيه در تور استانبول

 Url Hidden  : اين ساختمان در قرن نوزدهم بنا شده وسه موزه را دل خود جاي داده که شامل موزه باستان شرق، پاويونِ کاشي کاري و موزه باستان شناسي است. اين موزه اکنون يکي از غني ترين کلکسيون هاي تاريخي را در خود جاي داده است، توصيه مي کنيم که بخش کاشي کاري، مقبره ها و <<استانبول در گذر زمان>> را از دست ندهيد. اين موزه همانند کتاب مصوري است که مي توانيدد تاريخ ترکيه و استانبول را در دوره هاي زماني مختلف مشاهده کرده و از آن لذت ببريد. اين موزه سالانه پذيراي مهمانان زيادي از کشور هاي مختلف جهان در تور ترکيه ، تور استانبول و  Url Hidden  ميي باشد.

موزه باستان شناسي ترکيه
بخش هاي موزه باستان شناسي ترکيه


موزه باستان شناسي ترکيه در بخش هاي مختلفي طراحي و ساخته شده است که مهمترين آن ها در سه حوزه زير مي باشند:
1- موزه شرق باستان


موزه باستان شناسي ترکيه
اين بخش مربوط به دوره هاي قبل از اسلام بوده و شما مي توانيد آثار ، مجسمه ها ، سنگ نوشته ها و... مربوط به اين دوره ها در کشور ترکيه را مشاهده کنيد.
2- موزه هنر اسلامي


پس از ورود اسلام به ترکيه ، تحولات سياسي و فرهنگي زيادي در اين کشور صورت گرفت که علاوه بر ترکيه ، ساير کشور هاي منطقه را نيز تحت شعاع خود قرار داد ، موزه هنر هاي اسلامي در بردارنده ي شناسنامه اي تاريخي از دوره هاي مختلف حکومت هاي اسلامي در ترکيه مي باشد ، آثاري از نقش نگار هاي سنتي اسلامي که با هنر هاي باستاني مردم ترک تلفيق شده و نشانه هايي ماندگار را از خود برجاي گذاشته اند، همچنين در اين موزه مي توانيد آثاري از دوره هاي جنگ هاي صليبي را نيز مشاهده کنيد.
3- موزه باستان شناسي استانبول


موزه باستان شناسي استانبول که ساختمان اصلي اين مجموعه به حساب مي آيد، موزه باستان شناسي استانبولمجموعه کاملي از آنچه که براي ورق زدن کتاب تاريخ ترکيه نياز داريد را در اختيارتان قرار مي دهد. شما مي توانيد در تور ترکيه و تور استانبول از اين موزه ها ديدن کرده و لذت بيشتري از مسافرت خود در اين کشور زيبا ببريد.
 Url Hidden   Url Hidden   Url Hidden   Url Hidden   Url Hidden   Url Hidden   Url Hidden   Url Hidden   Url Hidden   Url Hidden   Url Hidden   Url Hidden   Url Hidden  Url Hidden  Url Hidden 

موزه باستان شناسي ترکيه
اگرعلاقه مند بازديد از موزه هاي ديگر هستيد موزه ي <<هنر ترکيه و اسلام>> رااز دست ندهيد. يکي از با شکوه ترين موزه هاي اسلامي در دنياست که گنجينه هاي بي شماري از آثار اسلامي را در خود جاي داده است. براي رسيدن به موزه ي باستان شناسي کافي ست که سوار ترامواي کاباتاش_زيتين بورنو شويد ودر ايستگاه <<گلهانه>> پياده شويد: موزه در نزديکي اين ايستگاه قرار گرفته است.
موزه باستان شناسي  Url Hidden 
ساعت بازديد : از9 صبح الي 5 بعد ازظهر
اين موزه در روز دوشنبه تعطيل است.

more ...


آمار و اطلاعات : 1 پست || 185 بازديدها
Post by mahtab1987

ورود

نام کاربري:   کلمه عبور:   مرا در هر بازديد به ياد داشته باش !  

آمار و اطلاعات

آمار و اطلاعات

تعداد پست ها 39798 | تعداد مبحث ها 9381 | تعداد کاربران 77231News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
Powered by phpBB & CentralClubs

[ Time : 0.397s | 5 Queries | GZIP : On | Load : 4.66 ]
Seo