کاربر گرامی ورود شما را به انجمن خیر مقدم عرض میکنیم. جهت استفاده از تمامی امکانات سایت باید عضو شوید. جهت عضویت اینجا را کلیک کنید.

»» صراط مستقیمی جز علی علیه السلام نیست ««
امروز چهارشنبه 5 آذر 1399 23:39

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

ارسال مبحث جديد پاسخ به موضوع  [ 10 پست ] 
نويسنده محتواي پيام
 موضوع پست: shia یا shiite
پستارسال شده در: دوشنبه 9 آذر 1388 16:09 
Iron
Iron
آفلاين

تاريخ عضويت: شنبه 22 فروردین 1388 11:11
تشکر کرده اید: 237 مرتبه
تا چند سال پيش اگر کسي به زبان انگليسي مي‌خواست درباره شيعه تحقيقكند، كافي بود در دايرةالمعارف يا در سايت‌ها دنبال واژه shia يا shiahبگردد. اگر مقام سياسي يا مذهبي‌اي، در يك سخنراني مي‌خواست درباره شيعيانصحبت كند، از اين دو كلمه استفاده مي‌كرد، اما درست بعد از حادثه يازدهسپتامبر كه هواپيماها به برج‌هاي دو قلو خورد، بوش در اولين سخنراني‌اشدرباره تروريسم، زماني كه از شيعه حرف زد، به جاي استفاده از كلمه shia ازواژه Shiite استفاده كرد و خيلي زود همه روزنامه‌ها و شبكه‌هاي تلويزيونيبه پيروي از جورج بوش، نام شيعه را به صورت «شيت» تلفظ كردند و نوشتند.
كافي است سري به لغت‌نامه انگليسي به فارسي بزنيد وببينيد اين كلمه چه معنايي دارد. ساده‌ترين و ادبي‌ترين كلمه‌اي كه برايمعني Shiite مي‌شود نوشت، «نجاست» است.
درتبليغات رسانه‌اي خيلي زود كلمه shia با Shiite عوض شد و هيچ‌كس هم حرفينزد. شيعيان هم هيچ اعتراضي نکردند و حتي مؤسسه يا مسئولي نگفت كه اينکلمه، توهين‌آميز است. حتي خودمان هم باورمان شد و چند سايت شيعي كه درلينك آن‌ها از کلمه Shiite استفاده شده بود، راه‌اندازي شد. انگار از اولكلمه شيعه به همين صورت نوشته مي‌شد.

در جاييخواندم علي هيوز يکي از نويسندگان روزنامه «استراليا ديلي»، درباره اينتغيير توهين‌آميز كلمه شيعه گفته بود: «تاکنون در روزنامه استرالياييمطالب زيادي درباره اسلام و شيعه منتشر و از جمله از خود من هفت مقاله دراين روزنامه چاپ شده که در همه آن‌ها شيعه را به صورت shia نوشته‌ام و بههمين شکل نيز انتشار يافته است، اما اخيراً اتفاقات جديدي در اين بارهافتاده است. آخرين مقاله‌اي که من براي «استراليا ديلي» نوشتم، درباره نقششيعيان در وحدت جهاني بود که طبق معمول و مطابق رسم‌الخط زبان انگليسي،شيعه را به صورت shia نوشتم، سپس متوجه شدم سردبير روزنامه، آن را بهshiite تغيير داده است.

وقتي به سردبير اعتراضکردم، وي با ذکر جمله‌اي توهين‌آميز که معناي نجاست را براي مذهب شيعهتداعي مي‌کرد، به من پاسخ داد و من به نشانه اعتراض همکاري‌ام را با آن‌هاقطع کردم.

همين نويسنده مي‌گويد: «آن‌ها با اينتحريفات برنامه‌اي در سر دارند و مي‌خواهند چهره شيعه را در جهان خرابكنند. با اين‌كه آن‌ها سعي مي‌كنند، باورهاي ما را از بين ببرند، اما مانبايد تسليم شويم. ما بايد مبارزه كنيم و چهره شيطاني آن‌ها را نشان بدهيمتا همه ببينند اين شاهزاده شيك‌پوش مهربان، جادوگري زشت و بيرحم است.»

منبع: مستور

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
کاربران زیر از kiuhnmgtrdcv به خاطر این پست تشکر کرده اند:
mona m, Mohsen1001, هیچ, fh67
 موضوع پست: Re: shia یا shiite
پستارسال شده در: دوشنبه 9 آذر 1388 17:02 
Old-Moderator
Old-Moderator
نماد کاربر
آفلاين

تاريخ عضويت: جمعه 23 فروردین 1387 18:17
تشکر کرده اید: 1076 مرتبه
آقا من توی بابیلون جست و جو کردم و این معنی اومد:

شيعى ،مسلمان شيعه ،پيرو شيعه
قانون ـ فقه : پيرو مذهب شيعه

شما با shit اشتباه نگرفتید؟ :-(

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
>
پستارسال شده در: سه شنبه 10 آذر 1388 07:17 
Iron
Iron
نماد کاربر
آفلاين

تاريخ عضويت: سه شنبه 3 دی 1387 01:29
تشکر کرده اید: 599 مرتبه
سعید منتظر نوشته است:

نه ایشون اشتباه نگرفتند،برای مثال اگر نگاهی به سایت پرکاربر فیس بوک facebook بندازید میبینید که برای انتخاب دینتون گزینه ای که برای شیعه در نظر گرفته شده همین عبارت shiite هست و چندین گروه شیعه با همین نام اونجا ایجاد شده
امیدوارم با همیت شیعیان در سرتاسر جهان به زودی برچسب ننگین این عبارت از روی پیشانی شیعیان برداشته بشه

(امام علی علیه السلام)

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
>
پستارسال شده در: سه شنبه 10 آذر 1388 10:48 
Old-Moderator
Old-Moderator
نماد کاربر
آفلاين

تاريخ عضويت: جمعه 23 فروردین 1387 18:17
تشکر کرده اید: 1076 مرتبه
هیچ نوشته است:
سعید منتظر نوشته است:

نه ایشون اشتباه نگرفتند،برای مثال اگر نگاهی به سایت پرکاربر فیس بوک facebook بندازید میبینید که برای انتخاب دینتون گزینه ای که برای شیعه در نظر گرفته شده همین عبارت shiite هست و چندین گروه شیعه با همین نام اونجا ایجاد شده

امیدوارم با همیت شیعیان در سرتاسر جهان به زودی برچسب ننگین این عبارت از روی پیشانی شیعیان برداشته بشه

درست میفرمایید ،

ولی من این کلمه رو که توی فرهنگ لغات جست و جو میکنم معنی بدی واسه‌اش نمیاد!

کدوم فرهنگ لغت معنی ‌ای که دوستان میفرمایند و توهین هست رو نوشته؟

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
>
پستارسال شده در: سه شنبه 10 آذر 1388 11:55 
Iron
Iron
آفلاين

سلام علیکم
کلمه shiite(شیعه) نسبت به کلمه shia(شیعه) مشابهت بیشتری با  کلمه shit(نجاست) دارد برای همین این تحریف انجام دادند

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
Mohsen1001
>
پستارسال شده در: سه شنبه 10 آذر 1388 20:01 
Iron
Iron
آفلاين

من این پست اینجا هم ارسال کردم ولی بعضی از انها میگویند که بخاطر ترجمه به shiite تبدیل شده ولی بنظر میرسه میخواهند shiite به همان دلیلی که گفتم جایگزین کنند
اینجا رو ببینید لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
Mohsen1001
>
پستارسال شده در: سه شنبه 10 آذر 1388 20:25 
Advance Member
Advance Member
نماد کاربر
آفلاين

تاريخ عضويت: شنبه 23 آبان 1388 15:45
تشکر کرده اید: 115 مرتبه
سلام
   می شه ترجمه ی این متون رو بگید؟

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
>
پستارسال شده در: سه شنبه 10 آذر 1388 21:41 
Iron
Iron
نماد کاربر
آفلاين

تاريخ عضويت: سه شنبه 3 دی 1387 01:29
تشکر کرده اید: 599 مرتبه
mona m نوشته است:
سلام
   می شه ترجمه ی این متون رو بگید؟

دوست عزیز پست اول این تاپیک ترجمهء همین متنه .

(امام علی علیه السلام)

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
کاربران زیر از هیچ به خاطر این پست تشکر کرده اند:
mona m
>
پستارسال شده در: چهارشنبه 11 آذر 1388 09:57 
Iron
Iron
آفلاين

تاريخ عضويت: يکشنبه 4 مرداد 1388 10:48
تشکر کرده اید: 181 مرتبه
سلام ، اين تاپیک رو كه خوندم ، يه مسئله اي به ذهنم آمد كه مي  خواهم خدمتتون عرض كنم :
اينكه دوستان با تمام اعتمادي كه به هم دارند ، هر حرفي رو براحتي قبول نمي كنند ، بلكه شخصا به تحقيق و بررسي آن مي پردازند (يكي رفته بابيلون رو ديده ، يكي ديكه از فيس بوك و غيره نقل مي كنه و ... ) و بعد نظر مي دهند به نظرم جاي بسي خوشحالي است.
اين پست كرجه به اين موضوع نسبتا مهم مربوط نمي شود اما جون مسئله اي كه عرض كردم بيشتر در اين تاپیک نمايان است خواستم بدين وسيله از تمامي دوستان و بويزه دستاندركاران اين سايت محترم و وزين و مفيد تشكر و قدر داني كنم.
اما نكته آخر :
به حمد الله در سالهاي اخير با تلاشهاي علماي اعلام جهان تشيع نقش شيعيان در جهان بر خلاف كذشته بسيار تأثير كذار بوده و روز به روز فعاليت و تبليغ شيعه بيشتر و بيشتر ميشه يكي از نمونه هاي بارز اين نكته همين كانالهاي ماهواره اي و سايتهاي روز افزون شيعي است كه معمولا زير نظر يكي از مراجع يا علما  اداره مي شوند .
عرض من اين است الحمد لله اكنون شيعيان آنقدر قدرت دارند كه اكر توهيني به آنها يا به مذهبشان شده پاسخ دندان شكني به آنها بدهند و اتفاقا اين مسئله سرو صداي زيادي به پا مي كرد ، اما كسي جنين انعكاسي نديده است .

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
کاربران زیر از عاشورايي به خاطر این پست تشکر کرده اند:
Mohsen1001, kiuhnmgtrdcv, mona m, مائده آسمانی
>
پستارسال شده در: سه شنبه 17 آذر 1388 03:33 
New Member
New Member
نماد کاربر
آفلاين

تاريخ عضويت: شنبه 23 آبان 1388 16:37
تشکر کرده اید: 10 مرتبه
اولش كه مطلب رو خوندم خيلي ناراحت شدم ولي بعد كه ديدم تويه بابيلون معني شيعه ميده خيلي خوشحال شدم ولي موافقم كه چون به shit شبيه تر هست اينطور گفته.خدالعنت كنه دشمنان شيعه و بخصوص مهمترين و اولينهاي آنها را

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
>
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد پاسخ به موضوع  [ 10 پست ] 

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد

انتقال به:  
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list