[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 77: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 77: Undefined variable: Array
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 77: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 77: Undefined variable: Array
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4691: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3826)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4693: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3826)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4694: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3826)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4695: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3826)
من اهليت ندارم : نکته ها و لطایف - مرکز نشر اعتقادات

کاربر گرامی ورود شما را به انجمن خیر مقدم عرض میکنیم. جهت استفاده از تمامی امکانات سایت باید عضو شوید. جهت عضویت اینجا را کلیک کنید.

»» صراط مستقیمی جز علی علیه السلام نیست ««
امروز پنج شنبه 6 تیر 1398 05:25

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

ارسال مبحث جديد پاسخ به موضوع  [ 3 پست ] 
نويسنده محتواي پيام
 موضوع پست: من اهليت ندارم
پستارسال شده در: پنج شنبه 28 بهمن 1389 14:09 
New Member
New Member
آفلاين

تاريخ عضويت: سه شنبه 19 بهمن 1389 16:30
تشکر کرده اید: 0 مرتبه
من برای امامت اهلیت ندارم>

شیخ عباس قمی

در يكي از ماه‌هاي رمضان با چند تن از رفقاء از ايشان (محدث قمي) خواهش كرديم كه در مسجد گوهرشاد اقامه‌ي جماعت را بر معتقدان و علاقه‌مندان، منت نهد، با اصرار و ابرام اين خواهش پذيرفته شد و چند روز نماز ظهر و عصر در يكي از شبستان‌هاي آنجا اقامه شد و بر جمعيت اين جماعت روز به روز مي‌افزود هنوز به ده نرسيده بود، كه اشخاص زيادي، اطلاع يافتند و جمعيت فوق العاده شد؛

يك روز پس از اتمام نماز ظهر به من كه نزديك ايشان بودم، گفتند: من امروز نمي‌توانم نماز عصر بخوانم رفتند و ديگر آن سال را براي نماز جماعت نيامدند در موقع ملاقات و استفسار از علت ترك نماز جماعت گفتند: حقيقت اين است كه در ركوعِ ركعت چهارم، متوجه شدم كه صداي اقتداكنندگان كه پُشت سر من مي‌گويند «يا الله يا الله ان الله مع الصابرين» از محلي بسيار دور به گوش مي‌رسيد، اين توجه كه مرا به زيادتي جمعيت متوجه كرد، در من شادي و فرحي توليد كرد و خلاصه خوشم آمد كه جمعيت اين اندازه زياد است، بنابراين من براي امامت، اهليت ندارم

فوائد الرضويّه، ج1، مقدمه محمود شهابي

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
کاربران زیر از پيرو دين به خاطر این پست تشکر کرده اند:
soldier young, MOHAMMAD_ASEMOONI
 موضوع پست: Re: من اهليت ندارم
پستارسال شده در: پنج شنبه 28 بهمن 1389 19:42 
Advance Member
Advance Member
نماد کاربر
آفلاين

تاريخ عضويت: چهارشنبه 5 فروردین 1388 23:59
تشکر کرده اید: 249 مرتبه
سلام

زیبا بود

سوال : به نظر شما کدامیک نشاندهنده ی ایمانِ قوی تر هست ؟ بیانِ علت یا سعی در پنهان کردنِ آن

دوستِ عزیز ، چه باور کنی چه باور نکنی ، چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ، همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده وکسی هم قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست که نیست . اگه باور نمیکنی ، همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی اما اگه از عقل کمک بگیری به این نتیجه میرسی که این امکان نداره .میگی نه ؟ این شما و این هم دنیا .

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
>
 موضوع پست: Re: من اهليت ندارم
پستارسال شده در: يکشنبه 1 اسفند 1389 12:21 
Member
Member
آفلاين

تاريخ عضويت: دوشنبه 28 اردیبهشت 1388 14:59
تشکر کرده اید: 26 مرتبه
سلام
میشه منظورتون رو از این سوال بفرمایین...
ما به عنوان یک شنونده نمیتونیم بطور دقیق بگیم که پنهان کردن بهتر بوده یا بیان علت...
چون از قلب شیخ عباس رحمه الله بی خبریم... چون از سماجت سوال کننده بی خبریم... چون از مفاسدی که شاید ترک او از نماز داشته بی خبریم... و چون... و چون ... و چون...
آن چیز که مهم است این است که اولا ظن نیک داشته باشیم... ثانیا وقتی انسان ماجرای کتاب منازل الاخره ایشان را میشنود و اینکه ایشان تا چه اندازه بر نفس خود مراقب بوده اند بر خود اجازه نمیدهد که جز ظن نیک برد...
و شاید بتوان بجرات گفت گفتن دلیل ترک امامت به صلاح بوده که ایشان این مسئله را بازگو کرده...

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
کاربران زیر از reza141414 به خاطر این پست تشکر کرده اند:
MOHAMMAD_ASEMOONI
>
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد پاسخ به موضوع  [ 3 پست ] 

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد

انتقال به:  
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list