[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 77: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 77: Undefined variable: Array
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 77: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 77: Undefined variable: Array
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4691: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3826)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4693: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3826)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4694: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3826)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4695: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3826)
حرف مردم : نکته ها و لطایف - مرکز نشر اعتقادات

کاربر گرامی ورود شما را به انجمن خیر مقدم عرض میکنیم. جهت استفاده از تمامی امکانات سایت باید عضو شوید. جهت عضویت اینجا را کلیک کنید.

»» صراط مستقیمی جز علی علیه السلام نیست ««
امروز پنج شنبه 30 خرداد 1398 22:05

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

ارسال مبحث جديد پاسخ به موضوع  [ 5 پست ] 
نويسنده محتواي پيام
 موضوع پست: حرف مردم
پستارسال شده در: چهارشنبه 18 اسفند 1389 16:06 
New Member
New Member
آفلاين

تاريخ عضويت: سه شنبه 19 بهمن 1389 16:30
تشکر کرده اید: 0 مرتبه
می خواستم به دنیا بیایم، در زایشگاه عمومی، پدر بزرگم به مادم گفت: فقط بیمارستان خصوصی. مادرم گفت: چرا؟...گفت: مردم چه می گویند؟!...
می خواستم به مدرسه بروم، مدرسه ی سر کوچه ی مان. مادرم گفت: فقط مدرسه ی غیر انتفاعی! پدرم گفت: چرا؟...مادرم گفت: مردم چه می گویند؟!...

به رشته ی انسانی علاقه داشتم. پدرم گفت: فقط ریاضی! گفتم: چرا؟...گفت: مردم چه می گویند؟!...

با دختری روستایی می خواستم ازدواج کنم. خواهرم گفت: مگر من بمیرم. گفتم: چرا؟...گفت: مردم چه می گویند؟!...

می خواستم پول مراسم عروسی را سرمایه ی زندگی ام کنم. پدر و مادرم گفتند: مگر از روی نعش ما رد شوی. گفتم: چرا؟...گفتند: مردم چه می گویند؟!...

می خواستم به اندازه ی جیبم خانه ای در پایین شهر اجاره کنم. مادرم گفت: وای بر من. گفتم: چرا؟...گفت: مردم چه می گویند؟!...

اولین مهمانی بعد از عروسیمان بود. می خواستم ساده باشد و صمیمی. همسرم گفت: شکست، به همین زودی؟!...گفتم: چرا؟... گفت:مردم چه می گویند؟!...

می خواستم یک ماشین مدل پایین بخرم، در حد وسعم، تا عصای دستم باشد. زنم گفت: خدا مرگم دهد. گفتم: چرا؟... گفت: مردم چه می گویند؟!...

بچه ام می خواست به دنیا بیاید، در زایشگاه عمومی. پدرم گفت: فقط بیمارستان خصوصی. گفتم: چرا؟...گفت: مردم چه می گویند؟!...

بچه ام می خواست به مدرسه برود، رشته ی تحصیلی اش را برگزیند، ازدواج کند...

می خواستم بمیرم. بر سر قبرم بحث شد. پسرم گفت: پایین قبرستان. زنم جیغ کشید. دخترم گفت: چه شده؟...گفت: مردم چه می گویند؟!...
... مُردَم

برادرم برای مراسم ترحیمم مسجد ساده ای در نظر گرفت. خواهرم اشک ریخت و گفت: مردم چه می گویند؟!...

از طرف قبرستان سنگ قبر ساده ای بر سر مزارم گذاشتند. اما برادرم گفت: مردم چه می گویند؟!... خودش سنگ قبری برایم سفارش داد که عکسم را رویش حک کردند.

حالا من در اینجا در حفره ای تنگ خانه کرده ام و تمام سرمایه ام برای ادامه ی زندگی جمله ای بیش نیست: مردم چه می گویند؟!...

مردمی که عمری نگران حرفهایشان بودم،
لحظه ای نگران من نیستند

و چه نيكو فرموده قرآن كريم:

«وَ تَخْشَى النَّاسَ وَ اللَّهُ أَحَقُّ أَنْ تَخْشاهُ»

و از[حرف] مردم مي‌ترسيدى و حال آنكه خداوند سزاوارتر است اينكه از مخالفت امر او بترسى‏

[سوره الأحزاب (33): آيه 37]

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
کاربران زیر از پيرو دين به خاطر این پست تشکر کرده اند:
k_eshgi, قهرمان علقمه, h_shakur, MOHAMMAD_ASEMOONI, yas57, Lio Mohammad Reza, nakhoda68, successman, ع ل ی, sh.ahmad
 موضوع پست:
پستارسال شده در: پنج شنبه 19 اسفند 1389 00:35 
Advance Member
Advance Member
نماد کاربر
آفلاين

تاريخ عضويت: چهارشنبه 5 فروردین 1388 23:59
تشکر کرده اید: 249 مرتبه
سلام
حرفِ مردم خیلی مهم هست حتی حرفِ مردمِ کافِر و مشرک و منافق و هدایت نشدنیها و جهنمیها وگرنه خداوند متعال سخنانِ همه ی مردم را در قرآن کریم ذکر نمیفرمود .

از پیامبران ع گرفته تا جهنمیهایی چون فرعون و قارون همگی سخنانشون در قرآن ذکر شده .

اگر گوینده دیوانه هم باشد باز هم میشود از سخنانش استفاده کرد به شرطی که شنونده عاقل باشد .
حرفهای مردم پر از پیام هدایت کننده و بشارت دهنده و هشدار دهنده هست .
لقمانِ حکیم ادب را از بی ادبان آموخت .
قرآنی که آخرین اتمامِ حجتِ خداست با همه ی جهانیان تا قیامت , جای جایش پر از ذکر سخنانِ مردم است .

اما  .....
خدایِ متعال در قرآنِ کریم میفرماید :
کسانی که همه ی سخنها را میشنوند سپس از بهترینِ آن پیروی میکنند , اینان همان کسانی هستند که خداوند هدایتشان کرده است . اینان همان خردمندان هستند.

هرگز به کسی نگویید تو حرف نزن تو  بچه ای تو سواد نداری تو مسلمان نیستی تو کافری تو بی دینی و غیره .
  .

دوستِ عزیز ، چه باور کنی چه باور نکنی ، چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ، همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده وکسی هم قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست که نیست . اگه باور نمیکنی ، همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی اما اگه از عقل کمک بگیری به این نتیجه میرسی که این امکان نداره .میگی نه ؟ این شما و این هم دنیا .

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
>
 موضوع پست: Re: حرف مردم
پستارسال شده در: پنج شنبه 19 اسفند 1389 23:39 
Administrator
Administrator
نماد کاربر
آفلاين

تاريخ عضويت: يکشنبه 1 بهمن 1385 23:52
تشکر کرده اید: 11378 مرتبه
MOHAMMAD_ASEMOONI,  

منظور ایشون اصلا مطلب دیگری بود که ظاهراً اشتباه برداشت کردید

این که شما فرمودید یعنی از دیگران پند آموختن و استفاده از حکمت

اما مطلب این تاپیک درمورد "برای مردم زندگی نکردن" است.

اینجوری لباس نپوشم که نگن اُمُله ، بگم آهنگ گوش نمیدم میگن دیوونه است.

خجالت میکشم چادر سر کنم مسخرم میکنن.

امشب مهمون داریم باید 5 جور غذا درست کنم نمیشه کمتر مردم چی میگن !

و...

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
کاربران زیر از Mohsen1001 به خاطر این پست تشکر کرده اند:
successman, k_eshgi, h_shakur, yas57, قهرمان علقمه
>
پستارسال شده در: شنبه 21 اسفند 1389 17:54 
New Member
New Member
آفلاين

تاريخ عضويت: چهارشنبه 8 دی 1389 16:29
تشکر کرده اید: 12 مرتبه
آفرین adminstrator !
امان از حرف مردم ... امان ...

ولی امان بیشتر از پدر و مادر من که فقط همه فکرشون اینه که مردم چی میگن !!!

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
>
پستارسال شده در: يکشنبه 4 اردیبهشت 1390 07:02 
Advance Member
Advance Member
نماد کاربر
آفلاين

تاريخ عضويت: چهارشنبه 5 فروردین 1388 23:59
تشکر کرده اید: 249 مرتبه
سلام
ايشون نوشتند حرفِ مردم يادم به اون مطلب افتاد .
:D
راستی عذرخواهی کردم از اینکه دیر جواب دادم ؟
چی میفرمایین ؟ نه ؟
خب پس لطفاً بعداً یادم بیارین تا عذرخواهی کنم
:D

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
>
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد پاسخ به موضوع  [ 5 پست ] 

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد

انتقال به:  
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list