کاربر گرامی ورود شما را به انجمن خیر مقدم عرض میکنیم. جهت استفاده از تمامی امکانات سایت باید عضو شوید. جهت عضویت اینجا را کلیک کنید.


»» صراط مستقیمی جز علی علیه السلام نیست ««
امروز چهارشنبه 12 آذر 1399 10:35

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است
ارسال مبحث جديد پاسخ به موضوع  [ 1 پست ] 
نويسنده محتواي پيام
پستارسال شده در: پنج شنبه 2 تیر 1390 17:28 
Advance Member
Advance Member
نماد کاربر
آفلاين

تاريخ عضويت: شنبه 23 آبان 1388 15:45
پست ها : 248
محل سکونت: Tehran, Iran
تشکر کرده اید: 115 مرتبه
تشکر شده:
207 مرتبه in 150 پست
Saturday, April 02

alikhalil می نویسد

تاریخ حكایتی خونبار تر از حوادث سال های تسلط داریوش بر ایران و شرق میانه به یاد ندارد و تمدن آدمی هول آور تر و خشن تر از كشتار ایرانیان در ماجرای پوریم ثبت نكرده است... اقدام یهودیان در انهدام برنامه ریزی شده ، منظم ، ناگهانی و سراسری بومیان ایران ، پیش و بیش از همه ، به علت مخالفت و مقابله ی وسیع اقوام كهن ایران ، با تسلط وحشیان هخامنشی بوده است ، كه به وسیله یهودیان حمایت ، رهبری و راهنمایی می شده اند .

« ناصر پورپیرار ، مورخ »

« تورات در كتاب استر2 می گوید : خشایار شاه پادشاه پارس در آخرین روز جشن 180 روزه كه از باده نوشی سرمست بود ، دستور داد ملكه وشتی زیباییش را به مقامات و مهمانانش نشان دهد . ملكه امتناع ورزید و پادشاه بسیار خشمناك شد.

در شوش یك یهودی به نام مردخای پسر یائیز زندگی می كرد ، او دختر عموی زیبایی داشت بنام هدسه دختر ابیحایل كه به او استر هم می گفتند . زمانی كه قرار شد از تمام بلاد دختران زیباروی به حرمسرای پادشاه آورده شوند استر نیز همراه دختران زیبای بیشمار دیگری به حرمسرای قصر شوش آورده شد . به توصیه مردخای استر به هیچ كس نگفته بود كه یهودی است . استر بیش از دختران دیگر مورد توجه و علاقه پادشاه قرار گرفت بطوری كه پادشاه تاج بر سر استر گذاشت و او را به جای وشتی ملكه ساخت . اما استر مثل زمان كودكی دستورات مردخای را اطاعت می كرد. »

تا اینجای داستان به چند نكته باید توجه كرد :

1. امتناع وشتی از نمایاندن خود ، می فهماند كه زن ایرانی راضی نیست ملعبه دیگران قرار گیرد . در ضمیر زن ایرانی حجب ، حیا و عفت از روزگاران دور وجود داشته است .

2. زیبایی استر نیز قابل ملاحظه است چیزی كه در طول تاریخ ، یهود از آن بهره برده و امروز نیز یكی از ابزارهای مهم جاسوسی و نفوذ به دستگاههای امنیتی و اطلاعاتی حكومتها و سازمانهای دولتی و بین المللی ، استفاده یهود از زنانش می باشد . انان برای به انحراف كشیدن نسل ها هم از حربه ی نمایش زنان بهره برده و می برند .

3. واضح است پیمانی كه او بعنوان ملكه با پادشاه می بندد بر اساس پنهان كاری است ، او تصمیم به شتر دزدی دارد لكن در ابتدا تخم مرغ دزدی را به اجرا می گذارد . به یهودیانی كه برای مقاصدی شوم دین ، عقیده و باور خود را پنهان می كنند و از اسم و رسم مقصد بهره می برند آنوسی می گویند . و استر یك آنوسی است . ظاهرا ملكه ی پادشاه است . رسما تورات می گوید : او فرمانبر مردخای یهودی است

« مرد خای نیز از طرف پادشاه به مقام مهمی در دربار منصوب می شود . با توصیه مردخای ، استر علیه هامان « وزیرالوزرا » دسیسه كرده و شاه هامان را اعدام و املاك او را به استر می بخشد . بعد از ان پادشاه انگشتر خود را به مردخای داد .

پادشاه به ملكه استر و مردخای گفت : شما می توانید حكمی مطابق میل خود بنام پادشاه برای یهودیان صادر كنید و آن را با انگشتر پادشاه مهر كنید . »

26 قرن از ماجرای استر ، مردخای و هامان می گذرد متاسفانه تاریخ شناسان ایران بیشتر به زرق و برق پادشاهان و افتخارات جعلی زمامداران پرداخته اند . و سلسله های پادشاهی را برایمان آرایشگری كرده اند .

جوان ایرانی از ماجرای دردناك نخبه كشی و ایرانی كشی كه در كتاب استر آمده ، خبر ندارد . استر و مردخای توطئه گر را نمی شناسد . هامان « وزیرالوزرا » كه مورد خشم یهود قرار گرفته است را نمی شناسد . او نمی داند كه هامان در هنر دست میكل آنژ بر سقف نمازخانه سیس تین واتیكان چهره معصومی دارد كه به صلیب كشیده شده است .

آیا میكل آنژ دانسته یا ندانسته نمی خواهد رنج و مصیبت مسیح بدست یهودیان را در صورت هامان بنمایاند ؟

آنانی كه دم از ایرانیت ، قومیت و نژاد می زنند از چه طریقی هامان سوزان3 را كه در بسیاری از نقاط جهان برگزار می شود ، به گوش جوان ایرانی رسانده اند ؟

« مردخای فرمانی بنام پادشاه نوشت و آن را به همه جا فرستاد . فرمانی كه به یهودیان اجازه می داد متحد شوند و بد خواهان خود را از هر قومی كه باشند ، بكشند و دارایی شان را به غنیمت بگیرند . تورات می گوید در سراسر مملكت همه از یهودیان می ترسیدند تمام حاكمان و استان داران ، مقامات مملكتی و درباریان از ترس مردخای ، به یهودیان كمك می كردند . و به این ترتیب یهودیان به دشمنان خود حمله كردند و آنها را از دم شمشیر گذرانده ، كشتند. »

تورات توضیح نمی دهد كه چرا همه ی مردم ایران از یهود می ترسیدند چگونه می شود در یك مملكت غیر یهودی همه ی قدرت در انحصار یك یهودی قرار گیرد و همه ی مقامات از او بترسند مگر اینكه بپذیریم پادشاهان هخامنشی4 دست نشاندگان یهود بودند . آنچه كه تورات و یهودیان بر آن تاكید دارند ، این است كه آنان در ماجرای پوریم كه پانزده ملت ایران را نابود كرده اند و هزاران نفر از هنرمندان ، اندیشمندان و مردم عادی را كشته اند ، پیش دستی و قتل عام پیش گیرانه بوده است .

از یهودیان و حامیانشان می پرسیم ، به چه دلیل مردم سراسر شرق میانه نسبت به این قوم نفرت و در دل كینه داشته اند ؟ آیا سبب دشمنی همیشگی آدمی با یهودیان را نمی توان در رفتار حریصانه و توطئه گرانه این قوم با دیگران دانست ؟

« تورات می گوید در آن روز آمار كشته شدگان به عرض پادشاه رسید . او ملكه استر را خواست و گفت : یهودیان تنها در پایتخت پانصد نفر را كه ده پسر هامان نیز جزو آنها بودند ، كشته اند . پس در سایر شهر های مملكت چه كرده اند ؟ روز بعد باز یهودیان پایتخت جمع شدند و سیصد نفر دیگر را كشتند ، بقیه یهودیان در سایر استان ها هفتاد و پنج هزار نفر از دشمنان خود را كشتند و از شر آنها رهایی یافتند . »

از ابتدا تا انتهای كتاب استر هیچ كلمه ای كه نشان دهد خون از بینی حتی یك یهودی ریخته شده است ، وجود ندارد . به هیچ آزار عملی ای از سوی ایرانیان نسبت به یهود اشاره نشده است . با این وجود آنان قصاص قبل از جنایت را چگونه توجیه می كنند ؟

چگونه است كه بعد از 26 قرن همچنان ایام پوریم ، سیزدهم ، چهاردهم و پانزدهم ماه ادار ، روزهایی كه از هر یازده نفر ایرانی یك نفر كشته شده است را به عنوان روز سپاسگزاری ، روز امحاء دشمنان یهود و روز پوریم جشن می گیرند . بسیاری از یهودیان اروپا و آمریكا به جای پوریم ، این مراسم را جشن ایرانی كشی می نامند .

اما ایرانیان از همان زمان سیزدهم فروردین را كه مصادف با آن ایرانی كشی وحشیانه بود به عنوان نماد مبارزه و اعتراض به قوم یهود و وحشیان هخامنشی ، كه سراسیمه از خانه و كاشانه شان فراری شده بودند ، سر به كوه و صحرا می گذارند . و نافرخندگی سیزده ی فروردین را دور از خانه بدر می كنند .

اما اینك به دلیل هجمه ی گسترده فرهنگی و تسلط فراگیر یهود بر رسانه های ارتباط جمعی و غفلت نگران كننده ی جمع كثیری از ارباب قلم و دانش ، این روز نه تنها نمادی از مبارزه با یهود را با خود ندارد ، بلكه در جهت خواسته ی یهود ، آمال و آرزوی یهود را كه همانا غفلت ، جهل ، خرافه پرستی و باستان پرستی ایرانی است را بر آورده می سازد .

پی نوشت :

1- پوریم یكی از بزرگترین جشن های یهودیان است . یهودیان در جشن پوریم در دو نوبت به قرائت كتاب استر می پردازند . آنان واقعه كشتار 75800 نفر از ایرانیان را معجزه الهی می دانند و به همین مناسبت سیزدهم ماه ادار را روزه می گیرند . چهاردهم و پانزدهم ماه ادار را به رقص و پایكوبی می پردازند .

2- استر نام آخرین دفتر از كتاب تورات است در این دفتر نامی از یهوه ، خدای بنی اسرائیل برده نشده . این كتاب در اواخر عهد هخامنشی و یا پس از آن نوشته شده است . بنابر نوشته د. جوینی مطالب كتاب استر تماما در خدمت مصالح رباخواران حاكم بر جهان ، یعنی صهیونیستها و فراماسونها است .

این كتاب عمق نفرت و انزجار تند یهود نسبت به غیر یهودیان به ویژه ایرانیان را نشان می دهد . شدت و تندی نفرت بحدی است كه حاخام ها و فقیهان قوم یهود در سده اول میلادی مطمئن و متفق القول نبودند كه آیا باید كتاب استر را در

كتاب مقدس بیاورند یا نه ؟ از اقوال مارتین لوتر از رهبران پروتستان ها نقل كرده ان كه گفته است : ای كاش این داستان وجود نداشت .

3-استاد ناصر پور پیرار در مقاله شنبه 8 شهریور 1382 در وبلاگ http://naria.persianblog.com می نویسد : واژه هخامنش لقبی است كه پس از تسلط داریوش و نخست وزیری مردخای و انتخاب استر به عنوان ملكه داریوش و قتل عام پر خشونت مخالفان یهود در سراسر ایران ، كه نزد یهودیان به عید پوریم معروف است و بالاخره تسلط كامل رابی های یهود در ایران و بین النهرین مردم شكست خورده منطقه بر قوم داریوش نهادند و آن را حاخام منش به معنای پیرو روحانیت یهود نام نهادند .

تورات به دفعات بر تسلط كامل رابی های یهود بر دربار هخامنشیان تاكید می كند كه مشروح آن را می توان در كتاب های استر ، عزرا ، نحمیا ، دانیال و اشعیا در تورات یافت .

4- هامان سوزان مراسمی است كه یهودیان هر ساله در بسیاری از كشور های دنیا برگزار می كنند . بنابر آنچه آقای عباس احمدی در مقاله عید پوریم در بخش خبر نامه http://mag.gooya.com نوشته است : در ایتالیا ، فرانكفورت آلمان ، سالونیكای یونان ، ایران ، افغانستان ، لیبی ، مراكش ، بخارای ازبكستان ، منطقه قفقاز ، یمن برگزار می شود . ویژگی این مراسم سوزاندن هامان و رقص و پایكوبی یهودیان به هنگام آتش زدن مجسمه هامان است . در ازبكستان مجسمه را از یخ می سازند و به دور آن آتش روشن می كنند . در یونان نان هایی به شكل هامان درست میكنند و با چاقو سر آن را می برند . در ایران مجسمه هامان را به دار می كشند ، سپس می سوزانند.

_________________
                                                                     خدا را دوست دارم, بخاطر اینکه از من می پذبرد که بگویم: دوستت دارم...


بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
کاربران زیر از mona m به خاطر این پست تشکر کرده اند:
Ya-Hoo, itivand
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد پاسخ به موضوع  [ 1 پست ] 

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است


چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان


شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد

انتقال به:  
cron
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
Powered by phpBB & CentralClubs

[ Time : 0.177s | 16 Queries | GZIP : On ]
Seo