کاربر گرامی ورود شما را به انجمن خیر مقدم عرض میکنیم. جهت استفاده از تمامی امکانات سایت باید عضو شوید. جهت عضویت اینجا را کلیک کنید.

»» صراط مستقیمی جز علی علیه السلام نیست ««
امروز يکشنبه 26 آذر 1396 11:36

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

انجمن بسته است اين مبحث بسته شده است.شما نمي توانيد پست هاي خود را ويرايش يا پست جديدي ارسال کنيد.  [ 1 پست ] 
نويسنده محتواي پيام
پستارسال شده در: چهارشنبه 28 آذر 1386 16:45 
Old-Moderator
Old-Moderator
نماد کاربر
آفلاين

تاريخ عضويت: جمعه 23 شهریور 1386 02:57
تشکر کرده اید: 3283 مرتبه
.

« بسم الله الرَّحمن الرَّحیم  »

دعاى امام سجاد (ع) در ترس از خداوند

اللَّهُمَّ إِنَّكَ خَلَقْتَنِي سَوِيّاً ، وَ رَبَّيْتَنِي صَغِيراً ، وَ رَزَقْتَنِي مَكْفِيّاً
خداوندا، تو مرا بى عيب و نقص آفريدى، و در كوچكى پرورش دادى، و به قدر كفايت، به من روزى دادى.

اللَّهُمَّ إِنِّي وَجَدْتُ فِيما أَنْزَلْتَ مِنْ كِتَابِكَ ، وَ بَشَّرْتَ بِهِ عِبَادَكَ أَنْ قُلْتَ يَا  عِبَادِيَ الَّذِينَ أَسْرَفُوا عَلَى  أَنْفُسِهِمْ لَا  تَقْنَطُوا مِنْ رَحْمَةِ اللَّهِ ،
إِنَّ  اللَّهَ  يَغْفِرُ الذُّنُوبَ جَمِيعاً ،  وَ قَدْ تَقَدَّمَ مِنِّي مَا قَدْ  عَلِمْتَ  وَ مَا أَنْتَ  أَعْلَمُ بِهِ مِنِّ ، فَيَا سَوْأَتَا مِمَّا أَحْصَاهُ عَلَيَّ کِتَابُکَ

خداوندا، همانا من در كتابت كه فروفرستاده‏اى و بندگانت را به آن مژده داده‏اى، يافتم كه فرمودى: «اى بندگان من كه درباره خود اسراف كرده‏ايد،
از رحمت خدا نااميد نشويد كه خدا همه گناهان را مى‏آمرزد.» و پيش از اين از من (گناهانى) سر زده كه تو مى‏دانى
و از من به آنها داناترى. پس واى بر رسوايى من، از آنچه نامه تو برايم برشمرده است.

فَلَوْ لَا الْمَوَاقِفُ الَّتِي أُؤَمِّلُ مِنْ عَفْوِكَ الَّذِي شَمِلَ كُلَّ شَيْ‏ءٍ لَأَلْقَيْتُ بِيَدِي ، وَ لَوْ أَنَّ أَحَداً اسْتَطَاعَ الْهَرَبَ مِنْ رَبِّهِ
لَكُنْتُ أَنَا أَحَقَّ بِالْهَرَبِ مِنْكَ ، وَ أَنْتَ لَا تَخْفَى عَلَيْكَ خَافِيَةٌ فِي الْأَرْضِ وَ لَا فِي السَّمَاءِ إِلَّا أَتَيْتَ بِهَا ،
وَ كَفَى بِكَ جَازِياً ، وَ كَفَى بِكَ حَسِيباً .

پس اگر جايگاهى كه از بخشايشت آرزومندم و هر چيزى را فرامى‏گيرد نبود، خود را هلاك مى‏ساختم و اگر كسى مى‏توانست از پروردگار
خود بگريزد، من به گريختن از تو سزاوارتر بودم. و تويى كه هيچ چيز پنهانى در زمين و آسمان بر تو پنهان نيست،
مگر آن را حاضر نموده‏اى و همين بس كه تو جزادهنده و همين بس كه تو حسابگرى.

اللَّهُمَّ إِنَّكَ طَالِبِي إِنْ أَنَا هَرَبْتُ ، وَ مُدْرِكِي إِنْ أَنَا فَرَرْتُ ، فَهَا أَنَا ذَا بَيْنَ يَدَيْكَ خَاضِعٌ ذَلِيلٌ رَاغِمٌ ، إِنْ تُعَذِّبْنِي فَإِنِّي لِذَلِكَ أَهْلٌ ،
وَ هُوَ يَا رَبِّ مِنْكَ عَدْلٌ ، وَ إِنْ تَعْفُ عَنِّي فَقَدِيماً شَمَلَنِي عَفْوُكَ ، وَ أَلْبَسْتَنِي عَافِيَتَكَ .

خداوندا، همانا تو جوياى منى، اگر بگريزم. و دستگيركننده منى، اگر فرار كنم. پس اينك منم در پيشگاهت فروتن، خوار، زبون. اگر مرا عذاب نمايى،
پس به درستى كه من سزاوار آنم و آن -اى پروردگار من- از جانب تو عدل است. و اگر از من درگذرى،
پس از ديرزمانيست كه بخشايشت مرا فراگرفته و عافيت خويش را بر من پوشانده‏اى.

فَأَسْأَلُكَ اللَّهُمَّ بِالَْمخْزُونِ  مِنْ أَسْمَائِكَ ، وَ  بِمَا  وَارَتْهُ الْحُجُبُ  مِنْ بَهَائِكَ ، إِلَّا رَحِمْتَ هَذِهِ النَّفْسَ الْجَزُوعَةَ ، وَ  هَذِهِ  الرِّمَّةَ  الْهَلُوعَةَ ،
الَّتِي  لَا تَسْتَطِيعُ حَرَّ  شَمْسِكَ ، فَكَيْفَ تَسْتَطِيعُ حَرَّ نَارِكَ ،  وَ  الَّتِي  لَا تَسْتَطِيعُ  صَوْتَ رَعْدِکَ ، فَکَيْفَ تَسْتَطِيعُ صَوْتَ غَضَبِکَ

پس خداوندا، به نام‏هاى پنهان‏شده‏ات و به زيبايى‏ات كه پرده‏ها آن را پوشانده، از تو مى‏خواهم كه بر اين جان بى‏تاب و اين استخوان پوسيده
بيقرار رحم نمايى، كه توانايى گرمى آفتابت را ندارد، پس چگونه گرماى آتشت را توانايى دارد؟
و توانايى صداى غرش ابرت را ندارد، پس چگونه بانگ خشمت را توانايى دارد؟

فَارْحَمْنِي اللَّهُمَّ فَإِنِّي امْرُؤٌ حَقِيرٌ ، وَ خَطَري يَسِيرٌ ، وَ لَيْسَ عَذَابِي مِمَّا يَزِيدُ فِي مُلْكِكَ مِثْقَالَ ذَرَّةٍ ، وَ لَوْ أَنَّ عَذَابِي
مِمَّا يَزِيدُ فِي مُلْكِكَ لَسَأَلْتُكَ الصَّبْرَ عَلَيْهِ ، وَ أَحْبَبْتُ أَنْ يَكُونَ ذَلِكَ لَكَ ، وَ لَكِنْ سُلْطَانُكَ اللَّهُمَّ أَعْظَمُ ،
وَ مُلْكُكَ أَدْوَمُ مِنْ أَنْ تَزِيدَ فِيهِ طَاعَةُ الْمُطِيعِينَ ، أَوْ تَنْقُصَ مِنْهُ مَعْصِيَةُ الْمُذْنِبِينَ .

پس خداوندا، بر من رحم كن. زيرا من فردى حقيرم، و منزلتم اندك است و عذاب من، چيزى نيست كه ذرّه‏اى بر پادشاهى تو بيفزايد.
و اگر عذاب من چيزى بود كه در پادشاهى‏ات مى‏افزود، هر آينه شكيبايى بر آن را از تو مى‏خواستم و دوست داشتم
كه آن (فزونى) بر (ملك) تو باشد. ولى خداوندا، سلطنت تو بزرگ‏تر و پادشاهى‏ات پايدارتر از آن است
كه طاعتِ فرمانبران بر آن بيفزايد، يا نافرمانى گنهكاران (چيزى) از آن بكاهد.

فَارْحَمْنِي يَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِينَ ، وَ تَجَاوَزْ عَنِّي يَا ذَا الْجَلَالِ وَ الْإِكْرَامِ ، وَ تُبْ عَلَيَّ ، إِنَّكَ أَنْتَ التَّوَّابُ الرَّحِيمُ

پس بر من رحم كن، اى مهربان‏ترين مهربانان. و از من درگذر، اى داراى بزرگى و كرم.
و توبه‏ام را بپذير، به درستى كه تويى توبه‏پذيرِ بسيار مهربان.

.

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
انجمن بسته است اين مبحث بسته شده است.شما نمي توانيد پست هاي خود را ويرايش يا پست جديدي ارسال کنيد.  [ 1 پست ] 

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد

انتقال به:  
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list