کاربر گرامی ورود شما را به انجمن خیر مقدم عرض میکنیم. جهت استفاده از تمامی امکانات سایت باید عضو شوید. جهت عضویت اینجا را کلیک کنید.

»» صراط مستقیمی جز علی علیه السلام نیست ««
امروز سه شنبه 1 مهر 1399 20:53

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

ارسال مبحث جديد اين مبحث بسته شده است.شما نمي توانيد پست هاي خود را ويرايش يا پست جديدي ارسال کنيد.  [ 33 پست ]  برو به صفحه قبلي  1, 2, 3, 4  بعدي
نويسنده محتواي پيام
 موضوع پست:
پستارسال شده در: پنج شنبه 26 اردیبهشت 1387 22:06 
Senior Member
Senior Member
نماد کاربر
آفلاين

تاريخ عضويت: چهارشنبه 14 فروردین 1387 17:17
تشکر کرده اید: 29 مرتبه
کد:
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

حالا دیگه قبول داری :-?  :-?
ببینمت پوستتو می کنم  :grin:  :grin:
کد:
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

خیالت تخت تا من قانع نشم یا این دوستمون قانع نشه تایپیک هست!! =:(
منم که میشناسی....... :eek:
:eek:
کد:

خاب پس خوشومدی......... :grin:  :grin:
نقل قول:
ولی کسانی که همیشه دم از کوروش و حرف های او رو میزنند شناختم و نمیتونم اینجا بگم ولی یه سری مشکلاتی دارند همون طور که کسانی که خیلی تعصب دارند روی مرحوم دکتر علی شریعتی ( یه موقع فکر نکنید من به ایشان ارادتی ندارم اینطور نیست ولی در کل آثار ایشان تا حدودی صحیح نیست و مشکلاتی داره که بحث ما اینجا نیست )

خواب قبول داداش ما مشکل داریم :-?  :-?
برادر عزیز من گزشتمون داره از دست میره همه دنیا کوروشو دوست دارن اما ایران....ماشاالله این نظام!!از هر چی پادشاه هه بدش میاد!! می تونست تخت جمیشدو میدونی پارکی شهرکی چیزی می کرد!!
مثلا تو دو تا کشور واسه منشور حقوق بشر کوروش میدان ساخت تا اونجایی که یادم میاد یکیش استرالیا بود که خود تی وی نشون می داد.اما اینجا چی؟؟میدون که صحله...ای بابا بیخیال...
مثلا یه چیزی می گم که قالب بر یه 40 نفری این بحث رو تو کی از فوروما می کردند!
یکی اومد گفت چرا تخت جمشیدو بازسازی نکردند.
اون یکی گفت بودجشونو دادن به فلستین
یکی دیگه گفت بابا اگه باز سازی می کردن 100 برابر پول جهانگردی در میوردن از اون پول می دادن.
خلاصه این افراد از هر چی نظامو فلستینو اسلامو......... اینا زده شدن و قاطی کرده!!
100% افراد بیشتری اون تایپیکو خوندند و تاثیر گزار بود براشون.
یا نمونه همین تایپیک توسط یکی از دوستان تو پی سی ورلد زده شده البته خبری از پرسش نبود این خبرو داد و افراد زیادی اومدن به نظامو و.....توحین کردند!
منم به دلیله اینکه چندتاشون به رهبری توهین کردند به سرعت راپورتشونو دادم اومدن کمپلت بساتشون جم کردن و بنشون کردن!
و نمونه ای دیگر که می گردم 100% پیداش می کنم لینک تایپیکشو می زارم تا گریتون بگیره!
نمی دونم می دونی یا نه شهردار تهران 3 میلیارد دلار واسه بازسازی لبنان اختصاص داده!!
این خبرو دادند و زیرش عکسی از کودکان معصوم و بی گناهی بود که به دلیل نداشتن بخاری این جور چیزای مناسب تو مدرسه صورتاشون سوخته بود!!
الانم یاد میو فته بغض تو گلوم میاد.
خلاصه دوباره ریختن تو اون تایپیک و............................ و 100% رو افرادی زیادی تاثیر میزاره!
و باز هم دسته اخر چون این نظام اسلامی هست مردم و این افراد همشو به اسم اسلام می نویسند و..........
جدیدن هم یکی از دکترا نامه ای به رهبر نوشته و براش توضیح داده که مردم به خاطر اینه مشکلاتی تو نظام اسلامی هست و اونا از چشم اسلام می بینند فوج فوج از دین خارج می شدند و ...... و نوشته بود لااقل این اسلامی را از تهش بردارید!!!
اگر پایه بودی بگو لینک اونم برات بزارم.
000000
و اما شریعتی!!
برو داداش چیزی نمی دونی الکی نگو!! نبینمت اینورا ها برو دمه خونه خودتون بازی کن!! :grin:
حاجی شوخی کردیما من خودمم زیاد چیزی ازش نمی دونم فقط می دونم که واسه انقلاب تلاش کرد اما امام زمانی که از کسانی که زحمت کشیدند واسه انقلاب نام می برد نامی از دکتر نبرد و طرفداراش نارحت شدن!
راستی کتاب کویرشو خوندی؟؟ ما که نخوندیم ولی خوندهاش حالی کردن و از این کتاب کلی تعریف می کنند!
0000000000
خواب بریم سراغ شرکت کننده بعد....... =:(
نقل قول:
بنده عرضم اينه که کدام يکي از پيامبران يا امامان ما همچين بنايي داشتن که شما عدالت کوروش رو با پيامبر قياس ميکني؟

دوست عزیز حضرت سلیمان کاخ داشت!
2-تو از کجا می دونی مگه از سرنوشت کل پیامبرا خبر داری شاید بعضی هاشون داشتند!
3-ببین دوست عزیز حرف من نه حرف خودت مگر نگفتی از ذولقرنین تو قران تمجید شده؟؟مگر من بهت ثابت نکردم که ذلقرنین همون کوروشه؟؟یا اینکه اون تایپیکی که به خاطر جناب عالی زدیم و لینکش را گزاشتیم نخوندی؟خاب کوروش که تو قران اسمش اومده و ازش تمجید شده! پس جبار نیست.

نقل قول:
پس اگر بخوايم مسلمون شدن ايرانيها رو فقط به اينکه آزاد بودن نسبت بديم بنابراين خسروپرويز هم ميتونه مثل کوروش باشه،چون در زمان خسروپرويز بود که اسلام ظهور کرد و ايرانيها کم کم مسلمان شدن.

عزیز دل من کوروش نه زرتشت!!
زرتشت گفته که ازادین!! عقل داریم هر دینی که خداپرستی توش باشه بسم الله اگر مناسب بود!
اما مثلا یهود باشی مسلمون شی می ترکوننت!!اگر سنی باشی شیعه شی پوستتو می کن!!
اما تو زرتشت خبری از تعصب نیست!

نقل قول:
بعدم من تاريخم خيلي خوب نيست!اما تا جاهايي که يادمه ميگن بعد از يکسري جنگها که بين ايرانيان و اعراب اتفاق افتاد و ايرانيان شکست خوردن وبعداز اون بود که اسلام وارد ايران شد و مسلمون شدن ايرانيان بدون دردسر هم نبوده.

عزیز دل جایی نگی ها!!
این عربا فقط در جریان اسلام تونستن مارو شکست دادن اونم خدا پشتشون بود!!و ایرانی ها هم از ظلم پادشاهان از اون زمانشون خسته شده بودن!
و گر نه به قول دوستم کسی عربا رو حساب نمی کرد چه برسه به این که بخوان بیان ما رو شکست بدن!

نقل قول:
دوست عزيز تو تاريخ اما و اگر نداريم اصلا".شما از کجا ميدوني،شايد اگر زمان کوروش اسلام بود و با پادشاهي اون مخالفت ميکرد،کوروش براي حفظ قدرت با اسلام مخالفت ميکرد مثل تمام پادشاهاني که بعداز اسلام اومدن روي کار.
پس درست نيست که اينقدر هم يک پادشاه رو بزرگ کنيم و اون رو با پيامبر خدا قياس کنيم.

خواب تو از کجا می دانی که مخالفت نمی کرد؟ به قول خودت اما اگر نداریم!!
کوروش طبق تاریخ پادشاه عادلی بوده. و عزیز من گفتم که تو اون زمانا خبری از دین نبوده!! فقط تبغ تاریخ در ایران دین بوده!! تو اون زمان خبری از عدالت نبوده همه جا برده داری بوده!!الا ایران. واسه همینه که همه کوروشو دوست دارن!!
خلاصه عزیز در اون زمان کوروش که پادشاه بوده میو مده دولتو خزانه و چمیدونم دمو دستگاه مذهبی راه می نداخته!! اصلا خدا دین کم کم تکمیل کرده مردم اون زمان مخ شون نمی کشیده!! خلاصه حضرت سلیمانم پادشاه بوده؟؟دلیل جبار بودنش نمیشه که!
نقل قول:
پس درست نيست که اينقدر هم يک پادشاه رو بزرگ کنيم و اون رو با پيامبر خدا قياس کنيم.

کی با پیامبر خدا مقایسش کردم!! اصلا مقایسه ای در کار نبود ما گفتیم پیامبره شما گفتی نه تمجید شده!!
مثلا پیامبر گفته علمای امت من مثل پیامبران قوم بنی اسرائیل هستند!! این مثلا مقایسه اشتباس؟؟ نه برادر من کوروشم در هر خودش بوده!!
نقل قول:
پيامبر يعني کسي که از طرف خدا فرستاده شده و اگر اينطوريه که شما ميگيد پس کوروش هم از طرف خدا اومده.يه کلمه اي بنام ذوالقرنين در قران اومده و ازش تمجيد شده،نه اينکه ذوالقرنين پيامبره،بعدم اصلا" ذوالقرنين مصداق پيامبره،از کجا معلوم در مورد کوروش صدق ميکنه؟اگر قرآن به صراحت فرموده که کوروش پيامبر خداست،آيه رو بفرما.

دوست عزیز چه ربطی داره!!
شما ایه بیار که مستقیم اعلام کرده باشه امام زمان ! ایه بیار مستقیم اسم امام علی رو گفته باشه مثلا سونیا میان همینجوری بحث می کنن میگن از کجا معلوم که ال باشع که بل باشه!!
خواب اگر اینجوریه:
اگر قرآن به صراحت فرموده که امام زمان هست! یا به عبارتی همون ناجی که میاد از ما هست!،آيه رو بفرما.
اگر بری تو دینای دیگه می بینی که همه عالم دارن اون در سطح تیم ملی و کارای عجیب قریبم می کنن همشون می گن ما ناجیمونو دیدم و 100 تا روایت دارن!
(یه وقت شک نکنی تو اسلاما من رفتم تحقیق کردم دیدم اونا عالماشون زمین تا اسمون با ما فرق دارن و همچنین ناجی شون خلاصه بحثش اینجا جاش نیست!)

نقل قول:
دوست عزيز غربي ها با ايران هيچ مشکلي ندارن،همونطوري که با عربا هيچ مشکلي ندارن.مشکل غربيها اسلامه دوست عزيز نه ايران و فرهنگ ايراني.اگر با فرهنگ ايراني مشکل داشتن آثار مارو نميبردن تو موزه هاشون بذارن دوست عزيز.

عزیز من منظورو نگرفتی من نمی گم فرهنگ ما رو دوست ندان غربی اتفاقا فرهنگو دوست دارن اما ما خودمون داریم از بینش می بریم و فرهنگ غربو جایگزین می کنیم!
منم نگفتم غربی ها با عربها مشکل دارند!!

نقل قول:
من کي اين حرفو زدم که بايد اصالت خودمون رو فراموش کنيم؟بنده ام وقتي بنايي مثل تخت جمشيد رو ميبينم افتخار ميکنم به ايراني بودنم،اما هيچ وقت اينقدر بهش تعصب ندارم چون سنگ و خاکي بيش نيست،دوست عزيز ما چيزهاي مهمتري داريم که بايد نسبت بهشون حساسيت بخرج بديم.درست نيست بدون قيد و شرط به گذشته تکيه کنيم.کاش همه مثل شما فکر کنن و بدون غرض ورزي از گذشته و اصالت خودشون دفاع کنن دوست عزيز.

دوست عزيز بنظر شما يه همچين تفسيرهايي رو از قرآن چه کسي کرده که کوروش ذوالقرنين و در نهايت همان پيامبره؟
بنظر شما مفسر نميتونه شخصي باشه مثل بسياري از نظريه پردازان امروزي که کار رو تا جايي پيش ميبرن که حتي قرآن خدا رو هم به پيامبر نسبت ميدن و امکان اشتباه رو در اون بعيد نميبينن؟

در اينکه کوروش ادم خوبي بوده عرضي ندارم چون اطلاعات ندارم،اما اينکه بهش لقب پيامبري ميدن بنظر من جاي بحث داره.

انشالله که تعصبمون رو بيشتر خرج آينده و آخرتمون کنيم نه گذشتمون.
معذرت ميخوام.
موفق باشيد و سلامت

دوست عزیز ما به بنا کار نداریم ما به کوروش کار داریم که می گیم جبار نیست و این بنا رو پول داده ساخته!
درست است یه مش خاکه ولی دلیل نمیشه که بهش بی اعتنا باشیم!!
در مورد ذولقرنین هم:
یه چیز بیشتر نمی گم خسته شدم بس که دلیل برحان اوردم اما خوب یادم که از یکی از دوستان مومنی که در حد تیم ملی بود پرسیدم
اینو گفت من در موردش تحقیق نکردم اما می دونم که بعضی مراجع به عنوان پیامبر قبولش داشتن و بهش اشاره کردن!
و دست اخر
هر چیزی جایی داره وقتی صحبت از تخت جمشیده باید از تخت جمشید گفت نه از اخرت وقتی صحبت از استقلاله باید از اون گفت نه اخرت!!
اگر تایپیکهای دگر منو بخونی واسه دین هم تعصب به خرج دادم 10 برار این!!
00000000000000000
و دست اخر : ما خاک پای اقا هم هستیم!
و با کمک به فلستین نیز هیچ مشکلی نداریم حتی بعضی از دوستان هم که مشکل داشتن از لحاظ هم انسانیت و هم سیاسی قانشون کردیم که کمکشون مردی نداره!!
صلوات
:razz:  :)  :grin:

آن کیست از روی کرم ، با ما وفاداری کند#بر جای بدکاران چو من ، یک دم نکوکاری کند
_ _ _ _ _
در جهان چون حُسن یوسف کس ندیــــــد# حُسن آن دید که یوسف افریــــــــــــــــــــد

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
 موضوع پست:
پستارسال شده در: پنج شنبه 26 اردیبهشت 1387 22:21 
Senior Member
Senior Member
نماد کاربر
آفلاين

شرمنده دوستان باز نویسی متنو خودندم دیدم غلت قلوت هست!!
دکمه ویرایشم رفته یه بار ویرایشیدم!!
فقط اون اخر نوشتم
مردی
منظور
موردی
هست
و باز
هم شرمنده!

_ _ _ _ _
در جهان چون حُسن یوسف کس ندیــــــد# حُسن آن دید که یوسف افریــــــــــــــــــــد

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
>
 موضوع پست:
پستارسال شده در: پنج شنبه 26 اردیبهشت 1387 22:52 
New Member
New Member
آفلاين

تاريخ عضويت: يکشنبه 22 اردیبهشت 1387 18:46
تشکر کرده اید: 0 مرتبه
نقل قول:

بله کاخ داشت و حتي تخت سليمان هم بر بلنداي کوهها معروفه.حضرت سليمان تنها پيامبري بود که خدا بيشترين قدرت رو بهش تفويذ کرد،ايشون با ابر سفر ميکرد،با تمام موجودات صحبت ميکرد و تمامي موجودات اعم از جن و انس فرمانبردارش بودن.و جريان حضرت سليمان خيلي فرق داره با اينکه بخوايم کاخشون رو با پادشاهان مقايسه کنيم.

نقل قول:
ببین دوست عزیز حرف من نه حرف خودت مگر نگفتی از ذولقرنین تو قران تمجید شده؟؟مگر من بهت ثابت نکردم که ذلقرنین همون کوروشه؟؟یا اینکه اون تایپیکی که به خاطر جناب عالی زدیم و لینکش را گزاشتیم نخوندی؟خاب کوروش که تو قران اسمش اومده و ازش تمجید شده! پس جبار نیست.

درسته خوندم اتفاقا" اما من ميگم اين تفسيرها رو چه کسي انجام داده؟الانم دکتر سروش که واقعا" آدم باسواديه اما متاسفانه تفسيرها و برداشتهايي از قرآن کرده که همه باهاش مخالفن.من ميگم ايني که اين تفسير هارو کرده از کجا معلوم مثل سروش نباشه؟

نقل قول:
زرتشت گفته که ازادین!! عقل داریم هر دینی که خداپرستی توش باشه بسم الله اگر مناسب بود!

متوجه اين قسمت نشدم

نقل قول:
عزیز دل جایی نگی ها!!

چشم نميگم.من که گفتم تاريخم اصلا" خوب نيست :-)

نقل قول:

دوست عزيز شما اول گفتي اسلام نبود که کوروش بخواد قبولش کنه،منم گفتم شايدم اگر اسلام بود باهاش مبارزه ميکرد.

نقل قول:
کوروش طبق تاریخ پادشاه عادلی بوده. و عزیز من گفتم که تو اون زمانا خبری از دین نبوده!! فقط تبغ تاریخ در ایران دین بوده!! تو اون زمان خبری از عدالت نبوده همه جا برده داری بوده!!الا ایران. واسه همینه که همه کوروشو دوست دارن!!

دوست عزيز اصلا" اسلام پادشاهي رو قبول نداره،شما ميفرماييد پادشاه عادلي بوده.اصلا" اصل قضيه مشکل داره.

نقل قول:
کی با پیامبر خدا مقایسش کردم!! اصلا مقایسه ای در کار نبود ما گفتیم پیامبره شما گفتی نه تمجید شده!!
مثلا پیامبر گفته علمای امت من مثل پیامبران قوم بنی اسرائیل هستند!! این مثلا مقایسه اشتباس؟؟ نه برادر من کوروشم در هر خودش بوده!!

شما قياس نکردي و گفتي پيامبره.نه دوست عزيزاگر همچين سخني از پيامبر يا امامان يا حتي يکي از مراجع در مورد کوروش بياري قبوله.

نقل قول:
دوست عزیز چه ربطی داره!!
شما ایه بیار که مستقیم اعلام کرده باشه امام زمان ! ایه بیار مستقیم اسم امام علی رو گفته باشه مثلا سونیا میان همینجوری بحث می کنن میگن از کجا معلوم که ال باشع که بل باشه!!

دوست عزيز دارم کم کم نااميد ميشم.در مورد امام بحث جداست اصلا".منابع ما مسلمونا قرآنه و بعدش سنت نبوي و احاديث و روايات معتبر.اين همه روايت و حديث اومده در مورد بحث امامت،حتي تو قران هم غير مستقيم اشاره شده.
درسته تو قران به ذوالقرنين هم اشاره شده.بازم ميگم شما حديث يا روايت يا حتي سخن يکي از مراجع رو در مورد اينکه ذوالقرنين همون کوروشه بيار.آيه نميخواد.

نقل قول:
عزیز من منظورو نگرفتی من نمی گم فرهنگ ما رو دوست ندان غربی اتفاقا فرهنگو دوست دارن اما ما خودمون داریم از بینش می بریم و فرهنگ غربو جایگزین می کنیم!
منم نگفتم غربی ها با عربها مشکل دارند!!

ما از بين نميبريم دوست عزيز مطمئن باش.اما بعضي ها دارن سوءاستفاده ميکنن و در پي از بين بردن فرهنگ اسلامي هستن.
منم با نظريه دوستمون کاظم  موافقم.بنده تو طرفدارهاي کوروش و فرهنگ ايران(بقول خودشون)آدم چندان خيرخواهي نديدم.

نقل قول:
دوست عزیز ما به بنا کار نداریم ما به کوروش کار داریم که می گیم جبار نیست و این بنا رو پول داده ساخته!

ببين دوست عزيز،به قول خودت از حرفاي کوروش در متن حقوق بشر استفاده شده،متولي حقوق بشر کيه تو دنياي امروزي؟چقدر اين حقوق بشر رعايت ميشه؟
پس خواهشا" اينقدر نگو که جبار نبوده،شايد در اون زمان نيازي به جبر نداشته.

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
>
 موضوع پست:
پستارسال شده در: پنج شنبه 26 اردیبهشت 1387 23:09 
New Member
New Member
آفلاين

اما در مورد فرومهاي اينترنت و بحثا گفتي دوست عزيز:
ببين تو اينترنت همه طور آدم پيدا ميشه و همه جور سايت و مطلب هم هست و اصلا" ارزش بحث کردن ندارن بيشترشون چون بعضيا هستن که از ريشه مشکل دارن با اسلام و يا حتي با خدا.

بعدم در مورد فلسطين ولبنان:
دوست عزيز ببين اين قضيه دو منظر داره:
1-اينکه بالاخره اونهام مسلمون هستن و مورد ظلم واقع شدن و تو روايات و اسلام هم کمک به مسلمون جاي خودش رو داره و نوعي تکليفه
2-دوم بحث سياسته.جنگ با فلسطين و لبنان نيست فقط،دوست عزيز جنگ با اسلامه و فراموش نکنيم که حتي بعضي از شهداي ما هم تو لبنان شهيد شدن.يادمون نره که حکم اعدام سلمان رشدي که توسط امام صادر شد،اولين کسي که تو اين راه شهيد شد يکي از همين مسلمونا بود.پس خاهشا" همونطور که اسرائيل برا خودش و يهوديا مرز کشي کرده،بيايد ما مسلمونام برا اسلام بجنگيم،نه برا فلسطين يا لبنان.فلسطين و لبنان رو جزيي از اسلام بدونيم.
نقل قول:
نمی دونم می دونی یا نه شهردار تهران 3 میلیارد دلار واسه بازسازی لبنان اختصاص داده!!
این خبرو دادند و زیرش عکسی از کودکان معصوم و بی گناهی بود که به دلیل نداشتن بخاری این جور چیزای مناسب تو مدرسه صورتاشون سوخته بود!!
الانم یاد میو فته بغض تو گلوم میاد.

اينجاست که ميگم فرهنگ ايراني جايگزين فرهنگ اسلامي ميشه.دوست عزيز درسته ما تو مملکت خودمون مشکل زياد داريم،اما يادمون نره که اونها هم مسلمون هستن و اوضاعشون از ما خيلي بدتره.
جنگهاي امروز جنگ با اسلامه دوست عزيز،چرا فقط تو کشورهاي مسلمون جنگ ميشه.يه کم مسلمانانه فکر کنيم نه اينکه فقط خودمون رو به ايران محدود کنيم.

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
>
 موضوع پست:
پستارسال شده در: پنج شنبه 26 اردیبهشت 1387 23:25 
Senior Member
Senior Member
نماد کاربر
آفلاين

نقل قول:
بله کاخ داشت و حتي تخت سليمان هم بر بلنداي کوهها معروفه.حضرت سليمان تنها پيامبري بود که خدا بيشترين قدرت رو بهش تفويذ کرد،ايشون با ابر سفر ميکرد،با تمام موجودات صحبت ميکرد و تمامي موجودات اعم از جن و انس فرمانبردارش بودن.و جريان حضرت سليمان خيلي فرق داره با اينکه بخوايم کاخشون رو با پادشاهان مقايسه کنيم.

ای بابا ما که هر چی گفتم تو گفتی مقایسه!!!

شما گفتی مگه میشه پیامبر دمو دستگاه داشته باشه ما یه نمونشو گفتیم مقایسه که نکردیم
نقل قول:
درسته خوندم اتفاقا" اما من ميگم اين تفسيرها رو چه کسي انجام داده؟الانم دکتر سروش که واقعا" آدم باسواديه اما متاسفانه تفسيرها و برداشتهايي از قرآن کرده که همه باهاش مخالفن.من ميگم ايني که اين تفسير هارو کرده از کجا معلوم مثل سروش نباشه؟

برو مطلبو بخون ببین اصلا شاید کلش دروغ باشه برو با قران مقایسه کن بگو کجاش اشتباست بد لطف کرده و بیان کن!!
در زمن اصلا اونو بی خیال یه تحقیق کن ببین علما قبولش دارن یا نه!

[/quote]
متوجه اين قسمت نشدم
نقل قول:
منظور اینه که تو زرتش ازادی که بری تو دینه دیگه تعصب خشک و خالی نیست!
اما تو دینهای دیگه مثل یهود و مذهب سنی هست
نقل قول:
دوست عزيز شما اول گفتي اسلام نبود که کوروش بخواد قبولش کنه،منم گفتم شايدم اگر اسلام بود باهاش مبارزه ميکرد.

منم می گم
1- اسلام بدرد اون زمان می خورد و گر نه خدا می وردتش
2- شایدم قبول می کرد!

دوست عزيز اصلا" اسلام پادشاهي رو قبول نداره،شما ميفرماييد پادشاه عادلي بوده.اصلا" اصل قضيه مشکل داره.
نقل قول:
داداش تو چرا از زبون اسلام صحبت می کنی زمانای قدیم غیر پادشاهی نبوده که!!
مثلا خود پیامبر یسری از پیروانشو می فرسته پیشه یه پادشاهی می گه برید اونجا اون ادم خوبیه
فکر می کنم حبشه باشه
دومن حضرت سلمانم پادشاهی بوده واسه خودش!

sa302       
پستتاريخ: پنج‌شنبه 26 ارديبهشت 1387 - 22:52    عنوان:
نقل قول:

نقل قول:

ببین دوست عزیز حرف من نه حرف خودت مگر نگفتی از ذولقرنین تو قران تمجید شده؟؟مگر من بهت ثابت نکردم که ذلقرنین همون کوروشه؟؟یا اینکه اون تایپیکی که به خاطر جناب عالی زدیم و لینکش را گزاشتیم نخوندی؟خاب کوروش که تو قران اسمش اومده و ازش تمجید شده! پس جبار نیست.

نقل قول:

متوجه اين قسمت نشدم

نقل قول:

عزیز دل جایی نگی ها!!

چشم نميگم.من که گفتم تاريخم اصلا" خوب نيست wink

نقل قول:

نقل قول:

نقل قول:

شما قياس نکردي و گفتي پيامبره.نه دوست عزيزاگر همچين سخني از پيامبر يا امامان يا حتي يکي از مراجع در مورد کوروش بياري قبوله.
نقل قول:
تو می گی نیست!!
ولی باشه چشم برم ببینم چیزی از مراجع پیدا می کنم!
ما که 100 تا دیلیل اوردیم منتها شما مرقتون یه پا داره!

دوست عزيز دارم کم کم نااميد ميشم.در مورد امام بحث جداست اصلا".منابع ما مسلمونا قرآنه و بعدش سنت نبوي و احاديث و روايات معتبر.اين همه روايت و حديث اومده در مورد بحث امامت،حتي تو قران هم غير مستقيم اشاره شده.
درسته تو قران به ذوالقرنين هم اشاره شده.بازم ميگم شما حديث يا روايت يا حتي سخن يکي از مراجع رو در مورد اينکه ذوالقرنين همون کوروشه بيار.آيه نميخواد.
نقل قول:
ای بابا چرا می پیچونی!
ایراد بنی اسرائیل گرفتی منم گرفتم ببینی خوبه!!
اخه این دلیلت دلیل خوبی نبود که!مگه خدا همه چیز رو مستقیم تو قران گفته؟!

ما از بين نميبريم دوست عزيز مطمئن باش.اما بعضي ها دارن سوءاستفاده ميکنن و در پي از بين بردن فرهنگ اسلامي هستن.
نقل قول:
از بین نمی ریم ولی تضعیف می شیم!
منم با نظريه دوستمون کاظم موافقم.بنده تو طرفدارهاي کوروش و فرهنگ ايران(بقول خودشون)آدم چندان خيرخواهي نديدم.
نقل قول:
در مورد خیر خواه بودن.........
با از تاسف
100% دسته بنده هم تایید می کنم!
این حرفم پتک نکنی بعدش هی بگی!

ببين دوست عزيز،به قول خودت از حرفاي کوروش در متن حقوق بشر استفاده شده،متولي حقوق بشر کيه تو دنياي امروزي؟چقدر اين حقوق بشر رعايت ميشه؟
پس خواهشا" اينقدر نگو که جبار نبوده،شايد در اون زمان نيازي به جبر نداشته.[quote]
داداش بعد به من نگو که هی مقایسه می کنی!
این هم یک مقایسه اشتباه از شما!!
برادر من برو مدرک بیار کوروش صحبتاهیه خودشو نقض کرده!
000
به قول حاجی یا حق!

_ _ _ _ _

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
>
 موضوع پست:
پستارسال شده در: پنج شنبه 26 اردیبهشت 1387 23:27 
Senior Member
Senior Member
نماد کاربر
آفلاين

ببین یکم نقل قولو اینا قاطی شده خودت بگیر دیگه!!

_ _ _ _ _

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
>
 موضوع پست:
پستارسال شده در: جمعه 27 اردیبهشت 1387 10:44 
Senior Member
Senior Member
نماد کاربر
آفلاين

اینم چندتا مطلب دیگه در مورد کوروش بخون که باز نگی معلوم نیست پول داده ظالم بوده و......
نقل قول:
بسیار زشت و زننده است که سلسله پر افتخار هخامنشی با مصر و فرعون مقایسه شوند .
برای روشن شدن شما دوست عزیز :

نظام حسابداری و حسابرسی در ایران هخامنشی :
کد:

http://www.aftab.ir/articles/applied_sc ... ncy_p1.php

کلی :
کد:

http://www.ghiasabadi.com/loheh.html

کد:

http://www.encyclopaediaislamica.com/ma ... p?sid=3356

کد:

http://goldenpapers.blogfa.com/post-50.aspx

کد:

http://www.iran2500.com/News.aspx?News_Id=31

کد:

http://www.anobanini.ir/travel/fa/fars/ ... ost_19.php

رفاه و تامین اجتماعی در عصر هخامنشیان :
کد:

http://www.persianoz.com.au/html/index. ... me=Printer

نقل قول:
تقریبا در همه کتابهای تاریخی که همشون توسط غیرایرانیها نوشته شده اند(و اکثرا از رو نوشته های هرودت یونانی و آثار به جا مانده نوشته اند) رو اینکه در ساخت تخت جمشید به کارگرها دستمزد میدادند اشاره شده.
به اینکه چندین مهندس(به اصطلاح امروزی) ایرانی و غیرایرانی روی این بنا کار میکردند هم اشاره شده.به اینکه اگر کارگری در حین ساخت بنا کشته یا از کار افتاده میشد تا آخر عمر به خودش یا خانواده اش(همانند کشته ها و زخمیهای جنگ) کمک میشد.

نقل قول:
ز حتی مورخان خارجی و شرق شناسانی چون کامرون تائید کرن که تمام کارگرها مزدبگیر بودن، برده داری هم بر خلاف آئین ایرانیان بوده

_ _ _ _ _

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
>
 موضوع پست:
پستارسال شده در: جمعه 27 اردیبهشت 1387 10:50 
New Member
New Member
آفلاين

دوست عزيز چشم نميگم مقايسه.اما کاخ و تشکيلات حضرت سليمان جداي از کاخ پادشاهانه و به نوعي از طرف خدا بوده تمام قدرت و منزلت حضرت سليمان نه از جانب بندگان خدا.
نقل قول:
برو مطلبو بخون ببین اصلا شاید کلش دروغ باشه برو با قران مقایسه کن بگو کجاش اشتباست بد لطف کرده و بیان کن!!
در زمن اصلا اونو بی خیال یه تحقیق کن ببین علما قبولش دارن یا نه!

ميگم که سروش هم تفسيرهايي از قرآن ميکنه که از نظر عقلي خيلي ها رو مجاب ميکنه،پس صرف تفسير چند نفر نميشه قضيه اي رو اثبات شده دونست.بنده ام در حدي نيستم که بخوام با قرآن مقايسه کنم و قياس سطحي صددرصد راي به درست بودن مطلب شما ميده و مهم قياس و فهم عمقي مطلبه.

نقل قول:
منظور اینه که تو زرتش ازادی که بری تو دینه دیگه تعصب خشک و خالی نیست!
اما تو دینهای دیگه مثل یهود و مذهب سنی هست

شما تو تاپيکهاي قبلتون گفتيد که ايرانيها بخاطر آزادي که در انتخاب داشتن راحت اسلام رو قبول کردن،پس زماني که اسلام ظهور کرد زرتشتيان بر سر کار بودن و ايرانيها بخاطر آزادي مسلمون نشدن دوست عزيز.درسته؟

نقل قول:
منم می گم
1- اسلام بدرد اون زمان می خورد و گر نه خدا می وردتش
2- شایدم قبول می کرد!

پس دوست عزيز شايد رو بذار کنار و تو تاريخ شايد نيار

نقل قول:
داداش تو چرا از زبون اسلام صحبت می کنی زمانای قدیم غیر پادشاهی نبوده که!!
مثلا خود پیامبر یسری از پیروانشو می فرسته پیشه یه پادشاهی می گه برید اونجا اون ادم خوبیه
فکر می کنم حبشه باشه
دومن حضرت سلمانم پادشاهی بوده واسه خودش!

اينو قبول دارم و شما درست ميگي

نقل قول:
ای بابا چرا می پیچونی!
ایراد بنی اسرائیل گرفتی منم گرفتم ببینی خوبه!!
اخه این دلیلت دلیل خوبی نبود که!مگه خدا همه چیز رو مستقیم تو قران گفته؟!

دوست عزيزز خدا بطور مستقيم تو قرآن نگفته همه چيز رو،اما ما مسلمونا و مخصوصا" شيعيان منابعي رو داريم که از اونها استفاده ميکنيم.شما بگو تو کدوم يکي از اين منابع کوروش بعنوان پيامبر شناخته شده؟تو منابع اسلامي نه تو تجزيه و تحليلها

نقل قول:
از بین نمی ریم ولی تضعیف می شیم!

اي کاش همينقدر هم اونايي که به فکر تضعيف فرهنگ ايراني بودن يه کم هم نگران تضعيف فرهنگ اسلامي بودن.

نقل قول:
داداش بعد به من نگو که هی مقایسه می کنی!
این هم یک مقایسه اشتباه از شما!!
برادر من برو مدرک بیار کوروش صحبتاهیه خودشو نقض کرده!

دوست عزيز من مقايسه اي نکردم،بنده ميگم شما که اين همه ادعاي اين رو ميکنيد که متن حقوق بشر برگرفته از کوروش بزرگه،ميگم چه کسي اين رو نوشته؟و چه کساني حامي اون هستن و اجرا ميکنن؟
من نگفتم کوروش حرفاشو نقض کرده،ميگم اونايي که استفاده ميکنن کيان؟

دوست عزيز يه کم واقع نگر باشيم و بدنبال هوچي گرا راه نيفتيم.
موفق باشيد

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
>
 موضوع پست:
پستارسال شده در: جمعه 27 اردیبهشت 1387 18:56 
Senior Member
Senior Member
نماد کاربر
آفلاين

نقل قول:
ميگم که سروش هم تفسيرهايي از قرآن ميکنه که از نظر عقلي خيلي ها رو مجاب ميکنه،پس صرف تفسير چند نفر نميشه قضيه اي رو اثبات شده دونست.بنده ام در حدي نيستم که بخوام با قرآن مقايسه کنم و قياس سطحي صددرصد راي به درست بودن مطلب شما ميده و مهم قياس و فهم عمقي مطلبه.

برادر من چرا حاشیه میری!!
برو مطلبو بخون ببین کجاش اشتباست بگو دوست عزیز!مت چاکرتم هستیم!
یکی میاد می گه مطلب اشتباش کجاست که اشتباشو بدونه!
این مطلبی که من برای شما گزاشتم تو یکی از فورومهای پر جمعیت بود اشخاصی مثل شما بودند که امدند و خورده گرفتن و دوستانی دیگر بودند که 100 برابر من سرشان می شد و جوابشان را دادند و دسته اخر همه رای به درستی مطلب دادند!
2-در مورد اینکه شما گفتی داریوش زودتر از کوروش بوده و بنا رو شروع کرده وحقوق دادنو اینا
اون لینک قبلیا که برات گزاشتم!! من رفتم تو یه فوروم دیگه پرسیدم در مورد حقوق و داریوش به مطالبم رسیدم اما یکی دیگه امد و مثل شما مسئله مطرح کرد با نشان دادن اون لینکا خودش اعتراف کرد موضوع حله ولی ماشالله مثل اینکه شما یدونه از اونا هم نخوندی!
خلاصه اشتباه مطلب یا جای مشکوکشو بده ما کوچیکتم هستیم!
اخه من مطلب چند بار خوندم همه چیزش تیمیسه تیمسه مشکلی درش نیست تعجبم شما به کجاش ایراد می گیری؟
نقل قول:
شما تو تاپيکهاي قبلتون گفتيد که ايرانيها بخاطر آزادي که در انتخاب داشتن راحت اسلام رو قبول کردن،پس زماني که اسلام ظهور کرد زرتشتيان بر سر کار بودن و ايرانيها بخاطر آزادي مسلمون نشدن دوست عزيز.درسته؟

عزیز من چرا در مورد این مورد دروغ بگم زمان اسلام را نمی دانم چه کسانی سره کار بودند!!شایدم اون روز جمعه بوده! :grin:
اما می دونم که اکثر کسانی که از ایران مسلمان بودند زرتشت بودند!و دین اکثریت ایران در اون زمان زرتشت بوده!
(این مطلب که دارم برای شما نقل می کنم از بنده خدایی نقل شده است که به قولی شماره شناسنامه کوروشم بلد بود :grin: )
نقل قول:
پس دوست عزيز شايد رو بذار کنار و تو تاريخ شايد نيار

نقل قول:
دوست عزيز تو تاريخ اما و اگر نداريم اصلا".شما از کجا ميدوني،شايد اگر زمان کوروش اسلام بود و با پادشاهي اون مخالفت ميکرد،کوروش براي حفظ قدرت با اسلام مخالفت ميکرد مثل تمام پادشاهاني که بعداز اسلام اومدن روي کار.

خاب دوست عزیز خودت مطلب خودتو در کری خودت تو مطلب خود اگر اوردی بعد به گیر می دی؟!
این سخنتم که خودت باطلش کردی.
نقل قول:
دوست عزيزز خدا بطور مستقيم تو قرآن نگفته همه چيز رو،اما ما مسلمونا و مخصوصا" شيعيان منابعي رو داريم که از اونها استفاده ميکنيم.شما بگو تو کدوم يکي از اين منابع کوروش بعنوان پيامبر شناخته شده؟تو منابع اسلامي نه تو تجزيه و تحليلها

عزیز دل من توی اسلام غیر از پیامبر خودمون جزئات زیادی از پیامبران دیگه نداره چه برسه به کوروش!!
دویمن! اون مطلب و تفسیر خودش انده مدرک چون از روی قران در اومده!!
برادر من می خای ایراد بگیری بخون بعد مشکلشو بگو!
من میرم دنبالش اگر نتونستم جواب قانع کنند ای براش بیارم می گم کوروش جبار بوده حله؟
نقل قول:
اي کاش همينقدر هم اونايي که به فکر تضعيف فرهنگ ايراني بودن يه کم هم نگران تضعيف فرهنگ اسلامي بودن.

شما قصه اونو نخور منبع قوی به نام دولت و  نظلم اسلامی هست و تا اونجا که بتونه کمک می کنه!

نقل قول:
دوست عزيز من مقايسه اي نکردم،بنده ميگم شما که اين همه ادعاي اين رو ميکنيد که متن حقوق بشر برگرفته از کوروش بزرگه،ميگم چه کسي اين رو نوشته؟و چه کساني حامي اون هستن و اجرا ميکنن؟
من نگفتم کوروش حرفاشو نقض کرده،ميگم اونايي که استفاده ميکنن کيان؟

من از کوروش گفتم شما از امریکا گفتین به نظر شما این مقایسه است یا جوک؟؟
خاب حالا بی خیال...
اون کتیبه کوروش رو خودش اجرا کرد!!و خودشم حامیش بود!
2- و پادشهان بعدی هخامنش البته نه مثل خوده کوروش!

نقل قول:
دوست عزيز يه کم واقع نگر باشيم و بدنبال هوچي گرا راه نيفتيم.

ای بابا شما خیلی باحالی با زیونه بی زبونی می گی ما دنبال هوچی گرایانیم؟؟
برادر من هیچ وقت با کسی اینگونه برخورد نکن
به عنوان مثال اگر به کسی می خای بگی تو مثلا گاوی!!(نمی گم شما به من چنین چیزی گفتی ها این فقط مثاله!)
با دلیل و منطق بهش بگو که قبول کنه ! نه این که مستقیم بهش بگی که توهین حساب بشه!
و با زهم صلوات.......
و مثل اینکه خبری از شرکت کننده قبلی نیست(حاج کاظم ناک اوت شدند! :grin: )
00000000000000000000
مدیران عزیز این سایت شما که از لحاظ دینی در ستح تیم ملی هستین بیاید بگی کجای این مطالب و کجای حرفای من از لحاظ دینی مشکل داره!البته با دلیل و مدرک که اگر بنده فکر اشتباه دارم گمراهم هدایت شوم!!
حاج محسن مدیر سایت شما کاپیتان تیم ملی هستی شما کجایی؟؟شما هم بیا یه چیزی بگو دیگه!!

_ _ _ _ _

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
>
 موضوع پست:
پستارسال شده در: جمعه 27 اردیبهشت 1387 19:17 
Senior Member
Senior Member
نماد کاربر
آفلاين

نقل قول:
اما در مورد فرومهاي اينترنت و بحثا گفتي دوست عزيز:
ببين تو اينترنت همه طور آدم پيدا ميشه و همه جور سايت و مطلب هم هست و اصلا" ارزش بحث کردن ندارن بيشترشون چون بعضيا هستن که از ريشه مشکل دارن با اسلام و يا حتي با خدا.

همه طور و همه جور پیدا میشه اما همه ی این همه ی طور و همه جور ها بی ارزش نیستن در بحث کردن!برادر اینقدر مغرو نباش!
بابا مثلا یکی مثل من
می گم کوچیک اسلامم هستم!!بد دارم از کوروشم که افتخار هست واسه کشورم می گم به نظر تو من از ریشه با اسلام و خدا مشکل دارم؟؟
نقل قول:
بعدم در مورد فلسطين ولبنان:
دوست عزيز ببين اين قضيه دو منظر داره:
1-اينکه بالاخره اونهام مسلمون هستن و مورد ظلم واقع شدن و تو روايات و اسلام هم کمک به مسلمون جاي خودش رو داره و نوعي تکليفه
2-دوم بحث سياسته.جنگ با فلسطين و لبنان نيست فقط،دوست عزيز جنگ با اسلامه و فراموش نکنيم که حتي بعضي از شهداي ما هم تو لبنان شهيد شدن.يادمون نره که حکم اعدام سلمان رشدي که توسط امام صادر شد،اولين کسي که تو اين راه شهيد شد يکي از همين مسلمونا بود.پس خاهشا" همونطور که اسرائيل برا خودش و يهوديا مرز کشي کرده،بيايد ما مسلمونام برا اسلام بجنگيم،نه برا فلسطين يا لبنان.فلسطين و لبنان رو جزيي از اسلام بدونيم.

1-چراغی که بر خانه رواست بر مسجد حرام است!! برو تو مملکت خودمون ببین چغدر بدبخت بی چاره هست چه بسا دخترانی که فقط به خاطر نان شب فاهشه شدن!
2-اما از لحاظ سیاسی که گفتم باید در صحنه باشیم بنده خودم در مورد اینکه ما چرا کمک می کنیم با دوستان زیادی بحثیدم و قانشون کردم که باید این کارو بکنیم و درسته!! اما نه مثل شما که به اونا بگمه تکلیفه و از اینجور حرفا یعنی چرا دروغ می بگم می گفتم اوایل بهشون تکلیفه اما بدبخت بی چاره هایی رو بهمون نشون دادن که همش از کم کاری دولت بود!! بعد می گفتن این تکلیف نیست کمک به فلستین تکلیفه!
نمونش همون 3 میلیارد!! و عکسهای که زیرش بوده به خدا دیدم بغز گلومو گرفت داشت گریم می گرفت!
نقل قول:
اينجاست که ميگم فرهنگ ايراني جايگزين فرهنگ اسلامي ميشه.دوست عزيز درسته ما تو مملکت خودمون مشکل زياد داريم،اما يادمون نره که اونها هم مسلمون هستن و اوضاعشون از ما خيلي بدتره.
جنگهاي امروز جنگ با اسلامه دوست عزيز،چرا فقط تو کشورهاي مسلمون جنگ ميشه.يه کم مسلمانانه فکر کنيم نه اينکه فقط خودمون رو به ايران محدود کنيم.

اخر برادر من فرهنگ ایرانی باید در کنار فرهنگ اسلامی باشه!! مگر فرهنگ ایرانی چه مشکلی داشته؟؟ من نمی گم کامل بوده بله اسلام تکمیل تره!!اما این دو در کنار هم!!
برادر من کسانی هستند تو کشورمان که اوضاشون از اون فلستینیها هم بدتره!!
و باز هم می گم چراغی که بر خانه رواست بر مسجد حرامست!!
و اما عزیز من نمیشه که ایران یه تنه جور این همه عربه بی غیرتو بکشه!!
نمونش کار شکنی عربا تو لبنان و فلستین
نمونه دیگش که خیلی سوختم!! رفتم هم پیمان ایران سوریه به کنفرانس اناپولیس در اخرین دقایق به قولی این همه هواشونو داشتیم اخرم 100 تومن ما رو فروحت!
و
عزیز این موردم می گم خودت قضاوت کن ترو خدا قضاوت کن!!
تو کنفرانس کشور های عرب!!متشکل از کشور های عربی از جمله فلستین
رای دادن که تنب بزرگ(دقیق یادم نیست تنب بود یا ابوموسی) برای امارات و جزو امارات محسوب میشه و ایران باید اونا رو بده
و همین عزیزان فلستینی که حتی ما خرج رفت و امدشونو به این کنفرانس دادیم رای بر این دادن که بله جزایر برای اعراب و امارات هست!!
خلاصه جنگ اسلام
جنگ اسلام نیست جنگ ایران با عربای بی غیرت و غربی ها!!
بابا همین سنی ها!! علمای ما می گن دوستی وحدت.
اما علمای اونا چی؟؟
می ریم مکه جنان بهمون حال میدن که دیگه اون ورا پیدامون نشه!!
اخه چرا نمی تونیم تو مسجد کوفه مسجد امام علی بریم؟؟
00000000000000000000000000000000000000000000000000
برای کسی دل بسوزون که اونم بسوزنه!!
000000000000000000000000000000000000
اما باز هم بگم مشکلی در کمک به این کشور ها نیست!!شک نکنید!! امام یزرم برسید به کشور عزیز خودمان!!
0000000000
باز به قول حاجی یا حق!
:razz:

_ _ _ _ _

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
>
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد اين مبحث بسته شده است.شما نمي توانيد پست هاي خود را ويرايش يا پست جديدي ارسال کنيد.  [ 33 پست ]  برو به صفحه قبلي  1, 2, 3, 4  بعدي

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد

انتقال به:  
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list