کاربر گرامی ورود شما را به انجمن خیر مقدم عرض میکنیم. جهت استفاده از تمامی امکانات سایت باید عضو شوید. جهت عضویت اینجا را کلیک کنید.

»» صراط مستقیمی جز علی علیه السلام نیست ««
امروز سه شنبه 1 مهر 1399 20:24

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

ارسال مبحث جديد اين مبحث بسته شده است.شما نمي توانيد پست هاي خود را ويرايش يا پست جديدي ارسال کنيد.  [ 33 پست ]  برو به صفحه قبلي  1, 2, 3, 4  بعدي
نويسنده محتواي پيام
 موضوع پست:
پستارسال شده در: جمعه 27 اردیبهشت 1387 23:44 
New Member
New Member
آفلاين

تاريخ عضويت: يکشنبه 22 اردیبهشت 1387 18:46
تشکر کرده اید: 0 مرتبه
دوست عزيز من دوست ندارم زياد قضيه رو کش بدم،چون اطلاعاتم کامله کامل نيست و ميترسم طوري بحث کنم که خدايي نکرده شما رو هم به بيراه ببرم.فقط اينکه:
نقل قول:
برادر من چرا حاشیه میری!!
برو مطلبو بخون ببین کجاش اشتباست بگو دوست عزیز!مت چاکرتم هستیم!
یکی میاد می گه مطلب اشتباش کجاست که اشتباشو بدونه!

من حاشيه نميرم،شما منظور بنده رو نگرفتي.من ميگم امثال سروش هم تفاسيري از قرآن دارن و آدمهاي باسوادي هستن و من عددي نيستم که بخوام ازشون اشکال بگيرم.بحثم اين نيست که مطلبي که شما گذاشتي مشکل داره،بحث من اينه که کي اينارو گفته؟من قبل از اينکه بخوام مطلبي رو بخونم اول ميبينم کي نوشته اونو،اگر ادم موثقي باشه بعد مطلبش رو با دقت ميخونم و قبول ميکنم.وقتي مطلبي رو که اعتبار نويسندش رو نميدونم مسلما" فقط ميخونمش و تاثيري بر عقايدم نداره.
نقل قول:
2-در مورد اینکه شما گفتی داریوش زودتر از کوروش بوده و بنا رو شروع کرده وحقوق دادنو اینا
اون لینک قبلیا که برات گزاشتم!! من رفتم تو یه فوروم دیگه پرسیدم در مورد حقوق و داریوش به مطالبم رسیدم اما یکی دیگه امد و مثل شما مسئله مطرح کرد با نشان دادن اون لینکا خودش اعتراف کرد موضوع حله ولی ماشالله مثل اینکه شما یدونه از اونا هم نخوندی!
خلاصه اشتباه مطلب یا جای مشکوکشو بده ما کوچیکتم هستیم!
اخه من مطلب چند بار خوندم همه چیزش تیمیسه تیمسه مشکلی درش نیست تعجبم شما به کجاش ایراد می گیری؟

بنده اصلا" تاريخم خوب نيست و من نگفتم داريوش يا کوروش اول يا دوم بودن.بعدم خودت ميفرمايي تو فروم پرسيدي.من با وطلب شما مشکلي ندارم و عددي نيستم که بخوام ازش اشکال بگيرم چون نگارنده اين مطالب حداقل اندازه تار موهاي من کتاب خونده و رو هوا که نگفته.عرض بنده اعتبار نويسندست نه متن نوشته.
نقل قول:
خاب دوست عزیز خودت مطلب خودتو در کری خودت تو مطلب خود اگر اوردی بعد به گیر می دی؟!
این سخنتم که خودت باطلش کردی.

واي دوست من،شما اول گفتي اگر اسلام بود شايد کوروش اسلام مياورد و بنده عرض کردم تاريخ شايد نداره و بعد نقض حرف شما رو گفتم.من چيزي رو ثابت نکردم که بخوام باطلش کنم.
نقل قول:
عزیز دل من توی اسلام غیر از پیامبر خودمون جزئات زیادی از پیامبران دیگه نداره چه برسه به کوروش!!

درسته اما حداقل نامي از برخي از پيامبران اومده تو قرا.جزييات نميخواد،شما فقط نام کوروش رو بعنوان پيامبر اونم نه تو قرآن،بلکه فقط تو يکي از منابع اسلامي معتبر ذکر بفرما
نقل قول:
شما قصه اونو نخور منبع قوی به نام دولت و نظلم اسلامی هست و تا اونجا که بتونه کمک می کنه!

البته با وجود مسلماناني مثل بنده اينکار خيلي سخته،حتي براي نظام و دولت اسلامي.چون مسلمون واقعي کمه.
نقل قول:
من از کوروش گفتم شما از امریکا گفتین به نظر شما این مقایسه است یا جوک؟؟
خاب حالا بی خیال...
اون کتیبه کوروش رو خودش اجرا کرد!!و خودشم حامیش بود!
2- و پادشهان بعدی هخامنش البته نه مثل خوده کوروش!

دوست عزيز شما به متن حقوق بشر باليدي و نازيدي،بنده ام نگارنده و مدون اين متن رو ذکر کردم.
البته اگر منظور بنده رو نگيري بهتره که به شکل جوک بهش نگاه کني داداش
نقل قول:
ای بابا شما خیلی باحالی با زیونه بی زبونی می گی ما دنبال هوچی گرایانیم؟؟
برادر من هیچ وقت با کسی اینگونه برخورد نکن
به عنوان مثال اگر به کسی می خای بگی تو مثلا گاوی!!(نمی گم شما به من چنین چیزی گفتی ها این فقط مثاله!)
با دلیل و منطق بهش بگو که قبول کنه ! نه این که مستقیم بهش بگی که توهین حساب بشه!

من واقعا" معذرت ميخوام که باعث شدم شما همچين برداشتي داشته باشي.سعي ميکنم منطقي بگم از اين به بعد.ميترسم چيزي بگم که سوء تفاهم بشه.
نقل قول:
مدیران عزیز این سایت شما که از لحاظ دینی در ستح تیم ملی هستین بیاید بگی کجای این مطالب و کجای حرفای من از لحاظ دینی مشکل داره!البته با دلیل و مدرک که اگر بنده فکر اشتباه دارم گمراهم هدایت شوم!!

نه دوست عزيز خيلي اين بحث مرتبط با دين نيست و بيشتر بحث و بازي سياسي به نظر من تا مساله شرعي.

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
 موضوع پست:
پستارسال شده در: جمعه 27 اردیبهشت 1387 23:56 
New Member
New Member
آفلاين

اما اصل بحث که تشکيک در مورد بيانات رهبر بود:
نقل قول:
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به دو نگاه متفاوت به آثار تاریخی قبل از اسلام از جمله تخت جمشید افزودند: «از یک منظر، این آثار متعلق به جباران تاریخ ایران است و نفرت از استبداد و جباریت، اینگونه آثار را در چشم و دل انسانها از جمله متدینین، بی جاذبه می‌کند اما از جنبه مثبت، نباید فراموش کرد که این آثار، به هرحال محصول سرپنجه هنرمند، ذهن خلاق، روحیه بلند نظر و «ذوق و ابتکار ایرانی» است و این واقعیات، تخت جمشید و دیگر آثار تاریخی را در سراسر کشور، مایه افتخار ملت ایران و جزو مفاخر تاریخی این کشور قرار می‌دهد».

ایشان با اشاره به تلاش برخی کشورها برای ایجاد مفاخر مصنوعیِ تاریخی تأکید کردند: «مفاخر حقیقی تاریخ ملت ایران، موجب تقویت اعتماد به نفس ملی است و لازم است مورد توجه بیشتر قرار گیرد».

حضرت آیت الله خامنه‌ای در تبیین اوجگیری ذوق و هنر ملت ایران در دوران بعد از اسلام خاطرنشان کردند: «ما به مفاخر تاریخی قبل از اسلام نیز به عنوان نشانه‌های هنر ایرانی افتخار می‌کنیم اما واقعیت و تحقیق علمی نشان می‌دهد که «تمدن، هنر، فرهنگ و دانشی» که ایرانیان در قرون 4 و 5 هجری یعنی بعد از اسلام به آن دست یافتند قبل از اسلام هرگز سابقه نداشته و این اوجگیری به برکت اسلام بوده‌است».

من شايد چندبار تا حالا خوندم تا مورادي رو که باعث جريحه دار شدن احساسات برخي از ايرانين شد رو پيدا کنم،اما چيزي پيدا نکردم که نشون بده اين سخنان جانگداز باشه و باعث بشه تا اينقدر هياهو براه بيافته.

بالاخره دوست عزيز بايد قبول داشت که اينگونه بناها نماد سلطنت پادشاهي هست و پادشاه هم در اسلام مظهر ستم و ظلمه.
حالا اينکه شما ميگي کوروش عادل بوده:مگه گفتن که باني اين بنا جباره و يا به شخص کوروش اشاره شده؟بعدم اضافه شده که در چشم متدينين بي جاذبست و همه رو نفرمودن.
بعدم اينکه از نظر هنر از اين اثر تمجيد شده و اگر هم کسي براي ديدنش از کشورهاي خارجه مياد بيشتر بخاطر اثر هنريشه نه شخص کوروش.
بعدم خواهشا" بندهاي بعدي سخنان رو هم نگاه بفرما که در مورد مفاخر مصنوعي صحبت فرمودن.

بعدم شما گفتي کوروش عادل بوده و مدرک آوردي،قبوله اما اينکه ميگي کوروش پيامبر خداست شرمنده،من تو کتم نميره،چون نه جايي ديدم نه خوندم(منابع اسلامي رو ميگمنه فرومها و کتب خارجيها)

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
>
 موضوع پست:
پستارسال شده در: شنبه 28 اردیبهشت 1387 00:26 
New Member
New Member
آفلاين

نقل قول:
همه طور و همه جور پیدا میشه اما همه ی این همه ی طور و همه جور ها بی ارزش نیستن در بحث کردن!برادر اینقدر مغرو نباش!
بابا مثلا یکی مثل من
می گم کوچیک اسلامم هستم!!بد دارم از کوروشم که افتخار هست واسه کشورم می گم به نظر تو من از ریشه با اسلام و خدا مشکل دارم؟؟

اگر از روي غرور حرف زدم معذرت ميخوام از همه.من نگفتم هيچکدوم ارزش بحث ندارن،گفتم بيشترشون ارزش بحث ندارن از نظر من،چون بي فايدست.
نقل قول:
1-چراغی که بر خانه رواست بر مسجد حرام است!! برو تو مملکت خودمون ببین چغدر بدبخت بی چاره هست چه بسا دخترانی که فقط به خاطر نان شب فاهشه شدن!
2-اما از لحاظ سیاسی که گفتم باید در صحنه باشیم بنده خودم در مورد اینکه ما چرا کمک می کنیم با دوستان زیادی بحثیدم و قانشون کردم که باید این کارو بکنیم و درسته!! اما نه مثل شما که به اونا بگمه تکلیفه و از اینجور حرفا یعنی چرا دروغ می بگم می گفتم اوایل بهشون تکلیفه اما بدبخت بی چاره هایی رو بهمون نشون دادن که همش از کم کاری دولت بود!! بعد می گفتن این تکلیف نیست کمک به فلستین تکلیفه!
نمونش همون 3 میلیارد!! و عکسهای که زیرش بوده به خدا دیدم بغز گلومو گرفت داشت گریم می گرفت!

ببخشيد بنده نه سواد بحث کردن رو دارم نه خيلي حوصلشو دارم.
1-شما يه مملکت نشون بده که بدون فقير و مشکل باشه(کشوري به وسعت و جمعيت ايران باشه،نه کشوري مثل سوئيس و سوئد ويا کشورهاي کوچيک و کم جمعيت).البته قبول دارم مملکت اسلامي نبايد از اين مشکلات داشته باشه،اما يه کم هم به خودمون نگاه کنيم و ببينيم خودمون چقدر مسلمونيم و بعد از دولت انتظار پياده کردن اسلام رو داشته باشيم.
دوست عزيز مسلمون هرجاي دنيا که باشه مسلمونه،تو ايران يا امريکا يا فلسطين و ...
نقل قول:
کم کاری دولت بود

بنظر شما دولت کيه؟دولت خود ماهاييم،مگه دلتمون رو از جاي ديگه اوردن.نه دوست عزيز از بين خود ماهاست.شما تلاشت رو بکن تا انشالله مديري از مديران مملکت بشي و اون رو درست کني و کم کاري ها رو جبران کني.
نقل قول:
اخر برادر من فرهنگ ایرانی باید در کنار فرهنگ اسلامی باشه!! مگر فرهنگ ایرانی چه مشکلی داشته؟؟ من نمی گم کامل بوده بله اسلام تکمیل تره!!اما این دو در کنار هم!!

کي گفت فرهنگ ايراني نباشه؟اگر من گفتم معذرت ميخوام.
نقل قول:
برادر من کسانی هستند تو کشورمان که اوضاشون از اون فلستینیها هم بدتره!!
و باز هم می گم چراغی که بر خانه رواست بر مسجد حرامست!!
و اما عزیز من نمیشه که ایران یه تنه جور این همه عربه بی غیرتو بکشه!!
نمونش کار شکنی عربا تو لبنان و فلستین
نمونه دیگش که خیلی سوختم!! رفتم هم پیمان ایران سوریه به کنفرانس اناپولیس در اخرین دقایق به قولی این همه هواشونو داشتیم اخرم 100 تومن ما رو فروحت!
و
عزیز این موردم می گم خودت قضاوت کن ترو خدا قضاوت کن!!
تو کنفرانس کشور های عرب!!متشکل از کشور های عربی از جمله فلستین
رای دادن که تنب بزرگ(دقیق یادم نیست تنب بود یا ابوموسی) برای امارات و جزو امارات محسوب میشه و ایران باید اونا رو بده
و همین عزیزان فلستینی که حتی ما خرج رفت و امدشونو به این کنفرانس دادیم رای بر این دادن که بله جزایر برای اعراب و امارات هست!!
خلاصه جنگ اسلام
جنگ اسلام نیست جنگ ایران با عربای بی غیرت و غربی ها!!
بابا همین سنی ها!! علمای ما می گن دوستی وحدت.
اما علمای اونا چی؟؟
می ریم مکه جنان بهمون حال میدن که دیگه اون ورا پیدامون نشه!!
اخه چرا نمی تونیم تو مسجد کوفه مسجد امام علی بریم؟؟

دوست عزيز چرا انقدر ميگي عربا؟من ميخوام بدونم مسلمون هستن يا نه؟ت خود همين ايران هم کم نبودن کساني که به ايران و اسلام خيانت کردن.بالاخره خيانت به اسلام هميشه بوده و هست و چيزي که مهمه زيرکي مومنه و اينکه بتونه وحدت خودش رو حفظ کنه،نه اينکه با جوسازي و  حرفاي غرض ورزانه بين خودش و بقيه مسلمونا مرز بکشه،هرچند در خيانت بعضي از اونها شکي نيست.
البته اين بحث يه چيز جداست و خيلي جاي حرف و بحث  داره.

اگر جايي ناخواسته اهانتي کردم يا باعث آزرده شدن خاطر شما دوست عزيز شدم معذرت ميخوام.
موفق باشيدو بيدار

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
>
 موضوع پست:
پستارسال شده در: شنبه 28 اردیبهشت 1387 11:59 
New Member
New Member
آفلاين

دوست عزيز بنده باتوجه به آياتي که شما گفته بوديد،رفتم تفسير نمونه قرآن رو مطالعه کردم و تا حدودايي حرف شما درسته و البته بعضي جاهاي حرف شما هم درست نيست.
اما مطالبي که تو تفسير نوشته دوتا بخش داره:    1-ذوالقرنين  2-مصداق ذوالقرنين
1-ذوالقرنين:تو تفسير نمونه اومده که برخي اعتقاد دارن ذوالقرنين پيامبر بوده و مدرک اين ادعاشون هم اينه که در آيه کلمه  "قلنا(ما به ذوالقرنين گفتيم)" اومده و از اين کلمه براي نبوت ذوالقرنين استفاده ميکنن،اما احتمال اين هم هست که منظور از اين کلمه الهام قلبي باشه که براي غير پيامبران هم هست و در آيات و روايات از پيامبر و ائمه اومده که ذوالقرنين پيامبر نبوده و تنها بنده اي صالح بوده.
پس دوست عزيز همونطور که تفسير قرآن هم نوشته ذوالقرنين پيامبر خدا نيست.

2-مصداق ذوالقرنين:
سه تا نظريه وجود داره
الف-اسکندر مقدوني:اين نظريه رو برخي از دانشمندان از جمله ابوريحان بيروني اين رو اعلام کردن،اما بعد از مدتي اين نظريه نقض شد و نظري جديدي اومد.
ب-يکي از پادشاهان يمن:بيشتر علما يمني به اين نظريه اعتقاد داشتن و اما چون در ساخت سد از مصالح ساختماني استفاده کرده بود اين نظريه رد شد و نظريه جديدتري اومد
ج-کوروش:اين نظريه توسط وزير فرهنگ هند مطرح شد که جديدترين نظريه هست.هرچند اين نظريه از نظريات قبلي خيلي قويتره اما همچنان نقاط ابهامي هم داره.
پس همونطور که ديديم مصداق ذوالقرنین نظرياتي بوده که به مرور تکميل شده و هنوز معلوم نيست و شايد نظريه جديدتر و قويتري هم بياد و ذوالقرنين کس ديگري باشه.

اما در عادل بودن کوروش بحثي نيست،در اينکه کوروش همون ذوالقرنين هست ميشه گفت 99% درسته اما 100%نيست،آخر هم اينکه ذوالقرنين پيامبر نبوده و بنابراين اين حرف شما که کوروش پيامبر بوده اصلا" درست نيست.

موفق باشي و سلامت

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
>
 موضوع پست:
پستارسال شده در: شنبه 28 اردیبهشت 1387 16:03 
Junior Member
Junior Member
نماد کاربر
آفلاين

تاريخ عضويت: دوشنبه 23 اردیبهشت 1387 20:08
با عرض سلام وخسته نباشيد خدمت دوستان عزيز
نمي دونم دوستان عزيز بحث رو تا كجا كش دادند و حقيقتآ من وقت نكردم كه كاملآ اين تايپك رو بخونم اما از قبلش در اين باره مفصلآ با دوست عزيزم vorojax بحث كرده ايم .
پس همين طور كه ميدونيد  بحث بر سر سخنراني رهبر عزيزمون در باره تخمت جمشيد در شيرازه كه من ديگه نمي خوام اين عنوان رو كش بدم و بخاطر همين يه راست مي رم سر اصل موضوع:
اينجا چند تا سئوال وجود داره كه بايد پرسيده بشه و بعد با دقت جواب داده بشه :
1. كوروش چه كسي بوده است ؟
    جواب : كوروش فردي بود كه از طرف خداوند مامور شد تا دو قوم ماد و پارس را با متحد كرده و قومي خدا پرست را به وجود آورده و همچنين مامور گشت كه كشورهاي مجاور كه اكثرآ كافر بودند را فتح كرده و احكام اسلامي را رواج دهد( از لحاظ تاريخي ، ودر ضمن در اين مقوله از دوست خوبم vorojax به خاطر اطلاعات خوبي كه ارائه دادند ممنونم .)
2. از لحاظ قرآني ، آيا كوروش همان ذوالقرنين است ؟
جواب : بايد گفت آري ، و هيچ شك وترديدي باقي نمانده است كه ذوالقرنين همان كوروش است ، كسي است كه از طرف  خداوند به ماموريت داده شد براي اصلاح امور ديني آن زمان كشور ايران و كشورهاي همسايه قيام كند( كه اگر چنين است كه  شكي در آن نيست پس وصله جبار بودن به او  نمي چسپد و هر كسي كه چنين حرفي بزند به يكي از پيامبران خدا كه در قرآن از او تمجيد شده توهين كرده است)
3. كوروش از لحاظ شخصيتي چگونه بوده است ؟
     جواب  : او بسيار فردي دادگر بود و هميشه در فتوحات خود به دشمنان سخت نمي گرفت وبه كسي ظلم نمي كرد و چنان مهربان ، رئوف  و پايبند اخلاق ديني بوده است كه نقل مي كنند (  
كورش پس از فتح بابل به معبد مردوك رفت و براي ابراز محبت به بابلي ها به خداي آنان احترام گذاشت و در همان معبد كه بيش از 1000 متر بلندي داشت براي اثبات حسن نيت خود به آنان تاج گذاري كرد .
اين فقط يك نمونه كوچك از بزرگمنشي اين  پيامبر عزيز است.
4. تحليلي كوتاه بر روي ولايت فقيه
ولايت فقيه در فقه اسلامي به جانشين و نائب امام زمان در عصر غيبت گفته مي شود . حال با اين تفاسير فردي كه مي بايد جانشين امام زمان گردد بايد داراي خصوصياتي از قبيل عدل ، حكمت ، علم و ... باشد اگر ما رهبر عزيزمون رو حكيم مي دونيم كه نبايد به حرف چند تا نادان گوش كرده و حكمت ايشون رو زير سئوال ببريم به نظر شما فردي كه در جامعه داراي بيشترين بار علمي و دينيه ميتونه بياد حرفي رو بزنه كه از حكمت اسلامي دور باشه اگه رهبر به كوروش كه من از ابتدا به پيامبريش اذان داشتم چنين حرفي رو زده باشه پس به يكي از پيامبران خدا كه در قرآن كريم از اون به عنوان فردي دادگر تمجيد شده تهمت ناروائي زده است  كه به نظر من اصلآچنين نيست و دليلش را در ادامه ذكر خواهم كرد .
5. حالا بايد بپرسيم كه اگه  منظور از اين سخن رهبر عزيزمون ، كوروش نيست پس كيست ؟
اگر كسي از دوستان اون متن رو كمل خونده باشه كه بعيد مي دونم ، به راحتي مي فهمه كه منظور رهبر با افرادي است كه در تخت جمشيد حكومتي نامشروع داشتند و به مردم آن زمان ظلم مي كردند
6. حالا نوبت آن رسيده كه از خودمون بپرسيم ، پس چه كسي تخت جمشيد رو ساخته ؟
(ساخت تخت‌ جمشيد كه يكي از برترين بناهاي تاريخي جهان است، در حدود دو هزار و پانصد سال پيش به دستور داريوش شروع و جانشینان اون ساخت آن‌را ادامه دادند)
ضمنا قابل ذكر است كه بگويم بنيانگزار سلسله هخامنشيا ن كورش كبير بوده است پس مسلمآ داريوش بعد از كوروش به حكومت رسيد و او بود كه دستور ساخت تخت جمشيد رو داد نه كوروش كبير
در ضمن كوروش كبير هيچگونه هيچ گونه ربطي به تخت جمشيد ندارد و فقط كتيبه او توسط فرمان داريوش بر روي ديوار تخت جمشيد حك شد فقط همين وبس
پس تا اينجا مشخص شد كه روي سخن رهبر عزيزمون اصلا با كورش كبير نبوده است و اين اشتباه محض ما بوده است كه با توسل به حرف تعدادي نادان بيخودي تخت جمشيد رو به كوروش ربط مي داديم
7. حال به نظر شما پادشاهان بعد از كوروش چه افرادي بوده اند .و ايا اين افراد بر حق بوده اند يا نه؟
اولين پادشاه بعد از كوروش پسرش با نام داريوش بودو بعد از داريوش خشايار شاه و بعد اردشير اول  به حكومت رسيدند و اين افراد در ساخت تخت جمشيد كار داريوش را ادامه دادند
8 .حالا وقت آن رسيده است كه از لحاظ ديني بنشينيم و حكومت پادشاهان بعد از كوروش را بررسي كنيم
اولآ : حكومت پادشاهان از لحاظ ديني مشروع نبوده است . چون حكومتي كه از طرف خداوند تائيد نگردد  بر باطل است حال ما كاري نداريم كه اين پادشاهان چه قتل ها و غارتها كه نكرده اند .
( البته ناگفته نماند اگر چه كوروش نيز يك پادشاه بوده است ولي حكومتش از طرف خداوند مورد تائيد قرار گرفته است)
9. بيدار باش !!!
دوستان عزيز توجه داشته باشند كه من كوچكتر از آن هستم كه بخواهم كسي رو نصيحت كنم !
اما يادتان باشد دشمن همواره در كمين است و تا جائي كه امكان دارد سعي خواهد كرد كه ما رو از اسلام دور كند در ابتدا جنگ راه انداختد كه نتوانست به همت جوانان انقلاب پيروز شود و اسلام را نابود كند بعد شروع به تهديد و تحريم كرد كه باز هم با ياري خداوند شكست خورد و در مرحله بعد كه مرحله فعلي باشد سعي بر اين دارد كه با حمله فرهنگي و اعتقادي جامعه ما رو از پاي دربياورد كه يكي از اين حمله ي اعتقادي ، سو استفاده از كوروش كبير در اذهان عمومي به عنوان فردي كه داراي يك تمدن بسيار قوي و غني از لحاظ تمدن و فردي كه داراي يك سري آيين و تمدن جدا به عنوان زردتشت و سعي در اين دارد كه به مردم ايران بفهمانند كه شما كه چنين كسي رو به عنوان پيامبر داريد و چنين دين كاملي رو داشته ايد و داراي قوي ترين تمدن دنيا هستيد نبايد از يك سري عرب جاهل تبعيت كنيد و از دين خود دست كشيده و پيامبر آن ها رو ستايش كنيد . اين حربه اي است كه دشمن قصد دارد با كوچك كردن اسلام و در عوض بزرگ كردن دين زردتشت و يا هچنين با كوچك كردن پيامبر اسلام و در عوض بزرگ كردن كوروش ، مي خواهد اسلام رو از دست ما بگيرد ، من در تاريخ زياد مطالبي رو سراغ دارم كه دشمن به پيامبر اسلام توهين كرده است ولي از طرفي به ايران پيشنهاد داده اند كه مثلآ ما باخرج خودمون تخت جمشيد رو بازسازي مي كنيم تا حالا به اين دست و دلبلزي ها توجه كرده ايد .
و اما در آخر
نتيجه گيري : دوستان عزيزم كاملا پرواضح وروشن است كه اولا اين حرف رهبر عزيزمون هيچگونه ربطي به  كوروش نداشته است و دومآ هميه اين جنگجال ها حربه هاي دشمن در تضعيف اسلام است ،بس و گاهي نيز پيش مي آيد كه ما جوانان اين سرزمين هم ناخواسته درگير اين مسائل شده و چنان در چاه ظلالت اين افراد گير مي افتيم كه ناخواسته بجاي اينكه سعي كنيم  از اين چاه بيرون بياييم بر عكس چاه را با دستان خود مي كنيم و به جاي بالا رفتن هر دفعه پايين و پايينتر مي رويم و در واقع در تضعيف اسلام شراكت مي كنيم
اميد وارم كه اين قضيه در همين جا خاتمه پيدا كنه و بحث را از اين كه هست طولاني تر نكنيم چون ديگه هيچ فايده اي جز ضرر براي ما نخواهد داشت
كوروش هر كسي كه بود يه زماني در ايران و به خاطر ايران حكومت كرد ورفت حالا نوبت شما دوستان عزيز است تا براي ميهنتان كوروش باشيد
«واعتصموا بحبل الله جميعاً ولا تفرقوا واذكروا نعمه الله عليكم اذكنتم اعداء فالف بين قلوبكم فاصبحتم بنعمته اخواناً و كنتم علي شفا حفره من النار فانقذكم منها كذلك يبين الله لكم آياته لعلكم تهتدون»
و همگي به ريسمان خدا (قرآن و اسلام، هرگونه وسيله وحدت) چنگ زنيد و پراكنده نشويد! و نعمت (بزرگ) خدا را بر خود، به ياد آوريد كه چگونه دشمن يكديگر بوديد. او ميان دل هاي شما الفت ايجاد كردو به بركت نعمت او، برادر شديد! شما بر لب حفره اي از آتش بوديد و خدا شما را از آن نجات داد؛ اينچنين، خداوند آيات خود را براي شما آشكار مي سازد؛ شايد پذيراي هدايت شويد»

به اميد پيروزي اسلام بر كفر جهاني    

با تشكر از همه ي دوستاني كه تا آخر بحث با ما بودند
                                                بخصوص دوست بسيار عزيزم vorojax جان

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
>
 موضوع پست:
پستارسال شده در: شنبه 28 اردیبهشت 1387 21:30 
New Member
New Member
آفلاين

سلام دوست عزيز
ممنون از پستي که ارسال کرديد.اما:
اولا" منظور از ذوالقرنين پيامبر نيست و بنده صالح خداست(تو آخرين پست توضيح دادم)بعدم در مورد مصداق ذوالقرنين 3 تا نظريه وجود داره که بترتيب نظريات بعدي اومدن و نظريه قبلي رو نقض کردن،چه بسا نظريه جديدي بياد و نظريه ذوالقرنين بودن کوروش رو نقض کنه.پس 100%نميشه گفت منظور از ذوالقرنين کوروش بوده و احتمال 0.001%رو برا نبودنش در نظر بگيريد.

نقل قول:
اين فقط يك نمونه كوچك از بزرگمنشي اين پيامبر عزيز است.

دوست عزيز خواهشا" بدون ادله محکم کسي رو پيامبر خدا نخونيد.درسته کوروش انسان بزرگي بوده،اما نميشه که بدون دليل پيامبر خدا بدونيمش.
در مورد تخت جمشيد هم بله درست ميگيد.تخت جمشيد مجموعه اي از کاخهاي پادشاهان هخامنشي هستش که بدست اسکندر ويران شد و تخت جمشيد تنها يک ساختمان و کاخ نيست،بلکه مجموعه اي از چندين کاخه که هريک از اين کاخها توسط يکي از پادشاهان ساخته شده و اگر سخني در مورد اون گفته شده،اون رو به کوروش ربط نديم.

نقل قول:
9. بيدار باش !!!
دوستان عزيز توجه داشته باشند كه من كوچكتر از آن هستم كه بخواهم كسي رو نصيحت كنم !
اما يادتان باشد دشمن همواره در كمين است و تا جائي كه امكان دارد سعي خواهد كرد كه ما رو از اسلام دور كند در ابتدا جنگ راه انداختد كه نتوانست به همت جوانان انقلاب پيروز شود و اسلام را نابود كند بعد شروع به تهديد و تحريم كرد كه باز هم با ياري خداوند شكست خورد و در مرحله بعد كه مرحله فعلي باشد سعي بر اين دارد كه با حمله فرهنگي و اعتقادي جامعه ما رو از پاي دربياورد كه يكي از اين حمله ي اعتقادي ، سو استفاده از كوروش كبير در اذهان عمومي به عنوان فردي كه داراي يك تمدن بسيار قوي و غني از لحاظ تمدن و فردي كه داراي يك سري آيين و تمدن جدا به عنوان زردتشت و سعي در اين دارد كه به مردم ايران بفهمانند كه شما كه چنين كسي رو به عنوان پيامبر داريد و چنين دين كاملي رو داشته ايد و داراي قوي ترين تمدن دنيا هستيد نبايد از يك سري عرب جاهل تبعيت كنيد و از دين خود دست كشيده و پيامبر آن ها رو ستايش كنيد . اين حربه اي است كه دشمن قصد دارد با كوچك كردن اسلام و در عوض بزرگ كردن دين زردتشت و يا هچنين با كوچك كردن پيامبر اسلام و در عوض بزرگ كردن كوروش ، مي خواهد اسلام رو از دست ما بگيرد ، من در تاريخ زياد مطالبي رو سراغ دارم كه دشمن به پيامبر اسلام توهين كرده است ولي از طرفي به ايران پيشنهاد داده اند كه مثلآ ما باخرج خودمون تخت جمشيد رو بازسازي مي كنيم تا حالا به اين دست و دلبلزي ها توجه كرده ايد .
و اما در آخر
نتيجه گيري : دوستان عزيزم كاملا پرواضح وروشن است كه اولا اين حرف رهبر عزيزمون هيچگونه ربطي به كوروش نداشته است و دومآ هميه اين جنگجال ها حربه هاي دشمن در تضعيف اسلام است ،بس و گاهي نيز پيش مي آيد كه ما جوانان اين سرزمين هم ناخواسته درگير اين مسائل شده و چنان در چاه ظلالت اين افراد گير مي افتيم كه ناخواسته بجاي اينكه سعي كنيم از اين چاه بيرون بياييم بر عكس چاه را با دستان خود مي كنيم و به جاي بالا رفتن هر دفعه پايين و پايينتر مي رويم و در واقع در تضعيف اسلام شراكت مي كنيم
اميد وارم كه اين قضيه در همين جا خاتمه پيدا كنه و بحث را از اين كه هست طولاني تر نكنيم چون ديگه هيچ فايده اي جز ضرر براي ما نخواهد داشت
كوروش هر كسي كه بود يه زماني در ايران و به خاطر ايران حكومت كرد ورفت حالا نوبت شما دوستان عزيز است تا براي ميهنتان كوروش باشيد
«واعتصموا بحبل الله جميعاً ولا تفرقوا واذكروا نعمه الله عليكم اذكنتم اعداء فالف بين قلوبكم فاصبحتم بنعمته اخواناً و كنتم علي شفا حفره من النار فانقذكم منها كذلك يبين الله لكم آياته لعلكم تهتدون»
و همگي به ريسمان خدا (قرآن و اسلام، هرگونه وسيله وحدت) چنگ زنيد و پراكنده نشويد! و نعمت (بزرگ) خدا را بر خود، به ياد آوريد كه چگونه دشمن يكديگر بوديد. او ميان دل هاي شما الفت ايجاد كردو به بركت نعمت او، برادر شديد! شما بر لب حفره اي از آتش بوديد و خدا شما را از آن نجات داد؛ اينچنين، خداوند آيات خود را براي شما آشكار مي سازد؛ شايد پذيراي هدايت شويد»

ممنون از اين حرفاتون.دقيقا" حرف دل من بود که نتونستم تا حالا بيانش کنم و منظورم رو برسونم.
موفق باشيد

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
>
 موضوع پست:
پستارسال شده در: يکشنبه 29 اردیبهشت 1387 06:48 
Senior Member
Senior Member
نماد کاربر
آفلاين

تاريخ عضويت: چهارشنبه 14 فروردین 1387 17:17
تشکر کرده اید: 29 مرتبه
سلام.
با تشکر از دوست عزیز ناجی =:(  
خاب sa302 شما هم مرغت یه پا داره!! بی دلیل می گی کوروش پیامبر نیست!لااقل ما که ایرانی هستم باید دفاع کنیم!
بحث رو به درخواست دوست عزیزم ناجی دیگه ادامه نمی دوم(نامرد کتک می زنه! :grin: _(
و اینکه متشکر از مدیران عزیز که به پی ام که زدم رسیدگی کردن ویه سری به اینجا زدن!!
و بازهم تشکر از ناجی که اومد به جای اینکه کل کل کنه به من گفت که بیانات ربتی به کوروش نداره!
و بازهم تشکر از کاظم اف دیسک که........... :-x
:razz:

آن کیست از روی کرم ، با ما وفاداری کند#بر جای بدکاران چو من ، یک دم نکوکاری کند
_ _ _ _ _
در جهان چون حُسن یوسف کس ندیــــــد# حُسن آن دید که یوسف افریــــــــــــــــــــد

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
>
 موضوع پست:
پستارسال شده در: يکشنبه 29 اردیبهشت 1387 07:29 
Senior Member
Senior Member
نماد کاربر
آفلاين

تاريخ عضويت: جمعه 26 بهمن 1386 18:31
تشکر کرده اید: 56 مرتبه
آيا به کوروش ميگن حضرت کوروش(ع) درست است يا نه در اين مورد توضيح بديد؟

پاسخ :داستان ذوالقرنين كه در آيه 83 به بعد سوره كهف بدان اشاره شده درباره كسى است كه افكار فلاسفه و محققان را ازدير زمان تاكنون به خود مشغول داشته و براى شناخت او تلاش فراوان كرده‏اند.
قرآن مى‏گويد ما به ذوالقرنين قدرت و ثبات و نيرو و حكومت بخشيديم و اسباب رسيدن به هر چيز را به او داديم(كنايه از عقل و مديريت صحيح و لشكر و امكانات مادى و...) سه نظر راجع به او وجوددارد:
1ـ برخى معتقدند او اسكندر مقدونى بوده؛
2ـ جمعى معتقدند او يكى از پادشاهان يمن به نام «تبع» بوده؛
3ـ برخى هم مى‏گويند ذوالقرنين همان كورش كبير پادشاه هخامنشى است.
در قرآن نام هيچ يك از اين سه تن ذكر نگرديده و فقط اصل داستان ذوالقرنين بيان گشته است. صاحب تفسير نمونه قول سوم را قويتر مى‏داند، پس چيزى كه مسلّم است ذوالقرنين از اولياء خدا بوده ولى اينكه كورش همو بوده است،امر مسلمّى نيست. در عين حال با توجه به نامعلوم بودن شخصيتي قدسي در مورد کوروش بهتر است از اين عناوين و القاب در مورد وي استفاده نشود. در رابطه با نقش او در وارد کردن موسيقي به ايران اطلاعات قابل درجي نداريم

آدم عاقل بحث نمیکند گرچه حق با او باشد
دیگه فعلا برم دیر میشه
یا علی

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
>
 موضوع پست:
پستارسال شده در: يکشنبه 29 اردیبهشت 1387 11:20 
Junior Member
Junior Member
نماد کاربر
آفلاين

تاريخ عضويت: دوشنبه 23 اردیبهشت 1387 20:08
با عرض سلام مجدد
از اينكه بازهم براي دوستان جاي شكي در مورد پيامبر بودن كوروش كبير  بوده جاي بسي تعجب است !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
در ابتدا بحث :
کد:
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

جواب :آره عزيزم ، من كه مي گم حضرت كوروش (ع)
کد:
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

جواب : آخي دوستان عزيز چرا تحقيق نكرده حدثيات رو قبول مي كنيد.
به نظر شما فردي مانند اسكندر مقدوني كه  تا سقف آدم كشي ، خون هزاران مردم بي گناه رو توي فتح هاش ريخته  تازه اون بتپرست بوده حالا خدا مياد توي قرآن ازش تمجيد مي كنه
کد:

آخه دوستان عزيز : پادشاه يمن اون زمان كه تا آخر عمرش هم كافر بود  هيچ فتحي در مغرب نكردو در شمال ديواري سنگي ساخت آخه كسي كه بخدا شرك مي ورزيده ، خدا مياد از اون تمجيد كنه ، آخه كدوم عقل سليمي مياد اين حرف رو باور كنه
کد:

ديگه به نظر شما گزينه ي ديگري جزء كوروش ميمونه ، اگه هست بگيد تا ما هم بدونيم
کد:

جواب : vorojax جان اين حرفت اصلآ از روي منطق نيست ، اگه كوروش ايراني هم نبود باز من ميومدم ازش دفاع مي كردم چون يقين دارم كوروش پيامبر بوده ، و وظيفه هر مسلمونيه كه از پيامبران خدا دفاع كنه حالا چه ايراني باشه ، چه عرب و چه جاهاي ديگر
و اما در آخر
کد:

اين حرفت دوست عزيز كاملآ درسته و از اينكه من در پست قبلي دلايل كاملي جهت روشن شدن قضيه پيامبري كوروش نزدم من رو ببخشيد
و اما دلايل محكم جهت روشن شدن قضيه پيامبري كوروش
1.بنده در كتابها و مقالات ديني متعددي خوانده ام كه خداوند مي فرماييد و من به او ((ذوالقرنين )) امر فرمودم تا دو قوم ماد و پارس را با هم متحد گرداند و در برابر كفر قيام كند.
به نظر شما دوستان از همين يك جمله چه چيزهايي مي توان برداشت كرد :
1. اول اينكه او از طرف خداوند برگزيده شد  به عبارتي  ديگر اين جمله مشخص مي كند كه ذواقرنين يا همان كوروش با خدا در ارتباط بوده است
2. ارتباط خداوند با پيامبران خود همان طور كه مي دانيد از طريق وحي بوده است و اين حرف يعني اينكه به ذواقرنين وحي مي شده است
3. همه ي دوستان به خوبي مي دانند وحي فقط و فقط مخصوص پيامبران است حتي امامان با آن جايگاه بلندي كه داشته اند درجه ي وحي را نداشته اند . و اين جمله مشخص مي كند كه اگر  كوروش داري وحي بوده است پس بدون ترديد يكي از پيامبران خداست
و بلا خره نتيجه گيري : پس دوستان عزيز قضيه براحتي روشن شد كه كوروش پيامبر بوده است و نه فقط يك بنده خوب و مخلص خالي

(( پيامبر اكرم مي فرماييد : حق را بپذيريد حتي اگر به ضرر شما باشد ))

با تشكر از همه دوستان عزيز
کد:

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
>
 موضوع پست:
پستارسال شده در: يکشنبه 29 اردیبهشت 1387 15:25 
Senior Member
Senior Member
نماد کاربر
آفلاين

تاريخ عضويت: چهارشنبه 14 فروردین 1387 17:17
تشکر کرده اید: 29 مرتبه
نقل قول:
جواب : vorojax جان اين حرفت اصلآ از روي منطق نيست ، اگه كوروش ايراني هم نبود باز من ميومدم ازش دفاع مي كردم چون يقين دارم كوروش پيامبر بوده ، و وظيفه هر مسلمونيه كه از پيامبران خدا دفاع كنه حالا چه ايراني باشه ، چه عرب و چه جاهاي ديگر

ببین محسن جان  :razz:
برادر من :)
گوگلی مگولیه من! =:(
تو نمی فهمی من چی نوشتم زود قضاوت می کنی!!
بابا من که نمی گم نباید از پیامبر خدا دفاع کرد!
من گفتم ما ایرانی هستیم این هم دلیل مدرک داریم نباید اینقدر گیر باشیم باز لااقل یه عرب این همه ایراد می گرفت یه چیزی اما..........
نقل قول:
آدم عاقل بحث نمیکند گرچه حق با او باشد

:-?  
:-?  :-?
:-?   :-?   :-?
ببین داداش رو صحبت با کیه؟؟!
با من که 2 ساعته دارم بحث می کنم؟؟
اقا ما عاقل نیستم قبول!!
00000000
اما اگر من اون سنی رو نسبت به شیعه خوش بین کردم و دارم نظرشو عوض می کنم بیشتر از 10 ساعت باهاش بحث کردم و براش وقت گزاشتم!
اگر شکم در مورد امام زمان برطرف شد افرادی مومن نمونش همین حاج محسن ساعت ها با من بحث کردن
اگر اطلاعاتی در مورد دین بدست اوردم تو بحثا بود!!
0000000000000000000000000000000
وایسا امشب ساعت 1 و 2 و 3 و 4 و 5 مس کال می زنم حالتو می گیرم  :grin:

آن کیست از روی کرم ، با ما وفاداری کند#بر جای بدکاران چو من ، یک دم نکوکاری کند
_ _ _ _ _
در جهان چون حُسن یوسف کس ندیــــــد# حُسن آن دید که یوسف افریــــــــــــــــــــد

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
>
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد اين مبحث بسته شده است.شما نمي توانيد پست هاي خود را ويرايش يا پست جديدي ارسال کنيد.  [ 33 پست ]  برو به صفحه قبلي  1, 2, 3, 4  بعدي

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد

انتقال به:  
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list