کاربر گرامی ورود شما را به انجمن خیر مقدم عرض میکنیم. جهت استفاده از تمامی امکانات سایت باید عضو شوید. جهت عضویت اینجا را کلیک کنید.

»» صراط مستقیمی جز علی علیه السلام نیست ««
امروز چهارشنبه 2 مهر 1399 07:54

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

ارسال مبحث جديد اين مبحث بسته شده است.شما نمي توانيد پست هاي خود را ويرايش يا پست جديدي ارسال کنيد.  [ 33 پست ]  برو به صفحه قبلي  1, 2, 3, 4
نويسنده محتواي پيام
 موضوع پست:
پستارسال شده در: يکشنبه 29 اردیبهشت 1387 19:28 
New Member
New Member
آفلاين

تاريخ عضويت: يکشنبه 22 اردیبهشت 1387 18:46
تشکر کرده اید: 0 مرتبه
دوست عزيز خواهشا" اينقدر تعصب بخرج نديد در مورد امري که صحتش مورد ترديده.
نقل قول:
جواب :آره عزيزم ، من كه مي گم حضرت كوروش (ع)

شما شايد خيلي هاي ديگر رو هم بخوايد همينطوري صدا بزنيد،منظور شخص شما نيست.منظور علماء و بزرگان دينه.
نقل قول:
جواب : آخي دوستان عزيز چرا تحقيق نكرده حدثيات رو قبول مي كنيد.

دوست عزيز کسي اين رو قبول نکرده،دوستمون گفتن که اين يکي از نظرياتي که در مورد ذوالقرنين بوده و بعدها نقض شده و نظريه جديدتري اومده.
نقل قول:
اگه كوروش ايراني هم نبود باز من ميومدم ازش دفاع مي كردم چون يقين دارم كوروش پيامبر بوده ، و وظيفه هر مسلمونيه كه از پيامبران خدا دفاع كنه حالا چه ايراني باشه ، چه عرب و چه جاهاي ديگر

دوست عزيز بدون دليل محکمه پسند کسي رو پيامبر خدا نخونيد.ببين دوست عزيز بهتره بجاي اينکه انقدر بي پروا لقب پيامبر رو بديد به کوروش،تفسير قرآن رو مطالعه کنيد
نقل قول:
1.بنده در كتابها و مقالات ديني متعددي خوانده ام كه خداوند مي فرماييد و من به او ((ذوالقرنين )) امر فرمودم تا دو قوم ماد و پارس را با هم متحد گرداند و در برابر كفر قيام كند.

دوست عزيز بنده تفسير کامل اين آيات رو خوندم و در ارسالهاي قبلي توضيح دادم:
نقل قول:
اما مطالبي که تو تفسير نوشته دوتا بخش داره: 1-ذوالقرنين 2-مصداق ذوالقرنين
1-ذوالقرنين:تو تفسير نمونه اومده که برخي اعتقاد دارن ذوالقرنين پيامبر بوده و مدرک اين ادعاشون هم اينه که در آيه کلمه "قلنا(ما به ذوالقرنين گفتيم)" اومده و از اين کلمه براي نبوت ذوالقرنين استفاده ميکنن،اما احتمال اين هم هست که منظور از اين کلمه الهام قلبي باشه که براي غير پيامبران هم هست و در آيات و روايات از پيامبر و ائمه اومده که ذوالقرنين پيامبر نبوده و تنها بنده اي صالح بوده.
پس دوست عزيز همونطور که تفسير قرآن هم نوشته ذوالقرنين پيامبر خدا نيست.

پس خواهشا" انقدر بي پروا لقب پيامبري نديد به کسي.

اگر مدرک معتبر و مستند در مورد ادعاتون وجود داره ذکر بفرماييد،در غير اينصورت خواهشا" بحث رو ادامه نديد.

موفق باشید

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
 موضوع پست:
پستارسال شده در: يکشنبه 29 اردیبهشت 1387 23:10 
Senior Member
Senior Member
نماد کاربر
آفلاين

تاريخ عضويت: جمعه 26 بهمن 1386 18:31
تشکر کرده اید: 56 مرتبه
سلام
ببین در مورد بحث کردن من مطلبی رو به شما بگم
بحث ها انواع گوناگونی داره ( اینو از خودم گفتم  :grin: )
یه بحثهایی است انسان قبول میکنه و به نتیجه می رسه
ولی بعضی بحثها نه تنها فایده ای نداره بلکه انسان رو از یاد خدا می ندازه و این باعث میشه که شیطان بیاد وسط و شما رو به بحث کردن وادار کند
این سخنی هم که گفتم آدم عاقل بحث نمیکند گرچه حق با او باشد سخن امام معصوم است
حالا چرا بیا تا من بهت بگم  :grin:  :grin:  :grin: درس اخلاق شماره 7 خوب من برم روی منبر   :grin:  :grin:
موقعی که شما بحث می کنید انسان معمولا طوری است که دوست دارد حرف خودش را  به کرسی بنشاند و معمولا 93 درصد افراد از نصیحت خوششون نمیاد ( من هم همینطور هستم (شکلک دروغ )  :grin: )

حالا شما میای اینجا بحث میکنی که حرف خودت رو ثابت کنی و به قول حاج آقا نمی خوای حرف خدا رو ثابت کنی
میخوای بگی آره منم هستم  :grin:  :grin:  هی میری دنبال این کتاب و اون کتاب که ببینن چی گفتند دنبال مدرک می گردی تا به هر قیمتی شده مدرکی پبدا کنی که علیه حرف دوستت به کار ببری  :grin:
میری میگردی ببینی هر جور که هست یه مدرکی پیدا کنی( که مثلا اینجا بحث ما کوروش است ) که کوروش پیامبر بوده است در کل شما می خوای حرف خودت رو ثابت کنی نه حرف حق رو
میری این در رو میزنی از این عالم از اون مرجع استفتا میگیری که ببینی یه کدامشون حرف تو رو میزنند
اگر حرف تو در بین سندها در بیاد خوشحال میشی اگر حرف شما حق نباشه و حرف خدا حق باشه باز ناراحت میشی واسه چی ؟؟؟؟ واسه اینتکه میای توی این فرم چیزی واسه گفتن نداری  :grin:  :grin:

پس دوست من جامد جان من منبر هایم رو زیاد طولانی نمیرم  :-)  :-)  :-)
قبول داشته باش بعضی مواقع می خواهیم که   حرف خودمان رو ثابت کنیم نه حرف خدا رو
هی تو گوگل سرچ میزنیم کوروش پیامبر هی سرچ میزنیم آیا کوروش پیامبر بود و ....  :grin:  :grin:  ( من اصلا به سیستمت نفوذ نکردم ها  :grin: )
چرا بیایم  حرف حق رو قبول کنیم .
برید  ببینید خمینی (ره) بیشتر محبوب است یا کوروش
برید تحقیق کنید از کشورهای مختلاف سوال کنید مثلا از 10 نفر بگید شما خمینی رو میشناسید یا نه بعد بگید کوروش رو چی ؟؟

دوست من اگر خدا بخواد و اون رو تو وجود اون شخص ببینه آوازه اش رو به تمام جهانیان می رساند مگر چطور است که حضرت علی (ع) مهرش در دلها است و....

تحقیق خودم رو میگم که در همون پست گفتم که چه کسانی معمولا طرفدار کوروش هستند ( فکر نکنید منظورم شخص خاصی است نه کلی گفتم )
من همه شما ها رو دوست دارم اینم برای وروجکس  :)  :)  :)
کمی واقع بینانه عمل کنیم
اینم یه سرچی کردم
http://forum.ya-mahdi.info/index.php/to ... 37734.html
خوب منبر ما هم تمام شد مداح اومده میخواد روضه بخونه  :grin:  :grin:
یا علی
خدا همه شما دوستان رو حفظ کنه که در پی یافتن حقایق و تشنه معارف و اخلاق هستید از اینکه پای منبر من نشستید
و گوش دادید تشکر ویژه دارم
یا علی

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
>
 موضوع پست:
پستارسال شده در: يکشنبه 29 اردیبهشت 1387 23:30 
Commander
Commander
نماد کاربر
آفلاين

تاريخ عضويت: جمعه 20 بهمن 1385 22:01
تشکر کرده اید: 3409 مرتبه
بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام و عرض تسلیت به مناسبت شهادت مظلومانه حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها )

چند نکته مهم و قابل توجه باید تذکر داده شود :

طبق قوانین مدیریت سایت ، مباحثی که بدون استناد های کافی و معتبر و همچنین برپایه بحث های جدلی و بی فایده بنا نهاده شود و ادبیات گفتگو

آنگونه که شایسته یک پایگاه اعتقادی است رعایت نشود ، بسته خواهند شد .

و کاربران فعال در آن ، به بحث های مفید تر و مطالعۀ مجدد قوانین دعوت می شوند .

مطلبی که مدتی است صفحه اصلی سایت را اشغال کرده ، بحثی است که برپایه سخن رهبری در مورد جباران تاریخ ایران بود ،

بدون اینکه در کلامشان اصلا اشاره ای به فرد خاصی شود ؛ و برخی گمانه زدند پس فلان پادشاه را منظور داشته اند

بر اساس همین گمانه ، مدت مدیدی وقت خود را صرف کردند که بگویند آن پادشاهی که منظور ایشان بوده اصلا جبار که هیچ ، پیامبر هم بوده !

بعد که بر همه این پایه های سست پیامبری او ثابت شد ، دفاع از این پیامبر نیز توسط عزیزان واجب شد و حکم وجوب آن صادر گردید !

از همه حساس تر اینکه نسبتِ مصداق نام " ذوالقرنین " در قرآن کریم نیز بر این فرد تحمیل گردید تا موجب استحکام ظاهری ادعاها شود .

در آخر سودی که نصیب خواننده و بحث کننده می شود هیچ است .

چون نه بحث بر اساس ضوابط علمی پیش می رود ، نه ارجاع دادن ها .

اگر دنبال تقویت حس ملی گرایی هستیم ، این مکان قابلیت تبلیغ چنین چیزی را ندارد .

اگر دنبال دفاع از یک فرد هستیم ، که بعد بگوییم : "من آنم که رستم بود پهلوان ، یا اینکه من اونی هستم که بابام فلانیه " ؛ باز هم سودی حاصل نمی شود .

اگر دنبال بررسی منظور گوینده از کلمه "جباران" هستیم ، خوب بهتره از خود ایشان بپرسیم .

اگر هم دنبال بحث قرآنی هستیم ، باید تخصص لازم را داشته باشیم و بی گدار وارد هرچیزی نشویم تا با گمانه های خود اذهان مخاطبین را مغشوش کنیم .

تنها همین مبحث اخیر قابل پی گیری است که توصیه میشود برای درک کامل و جامع اصطلاح و پیشینه ذوالقرنین به مطالب زیر مراجعه نمایید :

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

[align=left]با تشکر  :razz:
شورای نظارت

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
>
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد اين مبحث بسته شده است.شما نمي توانيد پست هاي خود را ويرايش يا پست جديدي ارسال کنيد.  [ 33 پست ]  برو به صفحه قبلي  1, 2, 3, 4

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد

انتقال به:  
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list