کاربر گرامی ورود شما را به انجمن خیر مقدم عرض میکنیم. جهت استفاده از تمامی امکانات سایت باید عضو شوید. جهت عضویت اینجا را کلیک کنید.

»» صراط مستقیمی جز علی علیه السلام نیست ««
امروز دوشنبه 31 شهریور 1399 10:51

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

ارسال مبحث جديد پاسخ به موضوع  [ 16 پست ]  برو به صفحه قبلي  1, 2
نويسنده محتواي پيام
 موضوع پست:
پستارسال شده در: جمعه 11 مرداد 1387 04:38 
Member
Member
نماد کاربر
آفلاين

تاريخ عضويت: سه شنبه 29 آبان 1386 03:09
تشکر کرده اید: 8 مرتبه
vahidsc, عزيز ،
درست است ، هر کسي ميتواند عقيده خودش را داشته باشد . ولي آيا مجاز است تا عقيده ولو فاسد خويش را در بين جامعه هم رواج دهد ؟ در دنيا و در نزد افراد مختلف عقايد متفاوتي وجود دارد که هر کدام براي خود ادعاي حقيقت را دارد در عين اينکه همه عقايد ضد هم هستن . پس در اين ميان يک عقيده سالم است و حقيقت دارد و مابقي بدور از حقيقت ( در واقع فاسد ) هستند . البته من نميگويم که چون فاسد هستند پس نبايد مطرح شوند . عقايد بايد مطرح شوند تا در مورد اونها بحث و گفتگو بشه تا به اين طريق کساني که در گذشته گمراه بودن ولي خواستار حقيقت هستند راه خودشون رو پيدا کنن و به حقيقت برسند . ولي به شرطي که به همديگر توهين نکنند و منطق را کنار نگذارند . مسلم است عقيده اي که از ابتدا با بي منطقي و عقده همراه باشد اصلا نه تنها در هيچ دادگاهي راي نمياورد بلکه اصلا ارزش بررسي را هم نخواهد داشت . نمونش همين کتاب سلمان رشدي که در آن تا ميتونسته اسلام و به طور کلي دين رو به مسخره گرفته . چه کسي فکرش را ميکرد يک رمان نويس هندي و بزرگ شده در انگليس که هيچ چيزي از اسلام و دين نميداند در مورد دين که يک چيز حقيقي است و بدور از داستان و رمان و افسانه ميباشد بخواهد کتاب هم بنويسد . خوب مسلما از يک چنين نويسنده اي بيش از اين هم بر نميايد . ضمن اينکه اين اولين کتاب وي نيست که در آن شخص يا گروهي را مورد هجوم و توهين قرار ميدهد . سلمان رشدي عادت به اين کار دارد و معمولا در هر کتابي که مينوشته به عده اي که اغلب اشخاص مهم و سرشناسي بودند توهين ميکرده به صورتي که اون شخص مهم رو ميکرده سوجه و نقش اول داستان و در واقع اين ترفند اون براي فروش هر چه بيشتر کتابهايش بوده . درست مانند کسي که براي پول در آوردن و امرار معاش دست به هرکاري بزند ، حتي خود فروشي !
خلاصه کلام ، رمان " مذهبي - تخيلي " سلمان رشدي در واقع توهين به يک مذهب است آنهم بدون هيچ دليلي . متن و شيوه نگارش رمان به طور کلي به صورتي است که شخصيتهاي مهم دين را در غالب موجوداتي افسانه اي به بازيچه ميگيرد و در طي داستان چيزهاي ناروايي به اونها ميبنده و نسبت ميده .
به طور کلي سلمان رشدي در کتابش اصلا با منطق کاري ندارد و اساسا ستون داستانش را با توهين به اسلام و دين بنا کرده .
:razz:  :razz:
( متاسفانه زمان ويرايش تمام شده بود و مجبور شدم دو تا پست پشت سر هم بدم  :grin:  )

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
 موضوع پست:
پستارسال شده در: جمعه 11 مرداد 1387 19:26 
Iron
Iron
نماد کاربر
آفلاين

تاريخ عضويت: پنج شنبه 7 تیر 1386 16:00
تشکر کرده اید: 88 مرتبه
به نام خدا

و با سلام

در تکمیل فرمایشات دوست عزیز KH.I.A.2500 چند نکته رو اضافه می کنم

بگذارید یک مثال بسیار ملموس برایتان بزنم . چند روز پیش چندین قاچاقچی و جانی حرفه ای اعدام شدند .

با هرکس که مصاحبه می کردند تصریح داشتند که اینها حقشون بوده باید اعدام می شدند تا مردم امنیت داشته باشن .

مسلما وقتی ادم اینقدر به فکر امنیت مادیش هست ، باید به فکر امنیت روحی و فکریش هم باشه .

اگر کسی مواد فکری غلط رو که باعث خرابی روح و اندیشه و ... انسان ها میشه رو پخش می کنه به همون حکم محکومه .

ببینید دقت کنید ، حرف من این نیست که کسی ازاد در انتخاب دین نیست ، حرف من اینه اگر دینش غلط بود حق نشر و پخش این مواد مسموم رو نداره .

یه مثال ملموس تر :

وقتی یک سلول سرطانی در بدن شما وجود داشته باشه ، و دکتر بهتون بگه اگه این سلول بمونه بقیه بدن رو هم خراب می کنه ... شما چه می کنید ؟؟

از بین بردن این سلول جز با درمان و دوای صحیح صورت نمی گیره ، و صحت اون بدن جز با از بین رفتن این سلول مریض حاصل نمیشه .

حالا یا اصلاح میشه و به کارش به صورت صحیح اداه میده . یا بر پخش کردن مرض خودش ادامه میده که در اینصورت راهی جز از بین بردنش وجود نداره .

vahidsc امیدوارم توی این مورد هم قانع شده باشید   :razz:

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
>
 موضوع پست:
پستارسال شده در: شنبه 12 مرداد 1387 22:26 
Member
Member
آفلاين

تاريخ عضويت: سه شنبه 31 اردیبهشت 1387 18:01
تشکر کرده اید: 9 مرتبه
سلام خدمت عزيزان
نقل قول:
ولي در کل من آن قطعه را در پستهاي جناب " محمد علي " خواندم که ايشان نيز اين مطلب را از روايات نقل کرده اند . فکر ميکنم سواد ايشان از من و شما بيشتر باشد !

ما منكر سواد ايشان نشديم.
حتي ما منتظر بوديم ايشان جواب اين سوال اين تاپيك رو بدهند.

نقل قول:
] ولي حتي اگر هم بر فرض خداوند شخصي را بدون آتش جهنم از گناه پاک کند باز هم خلف وعده نکرده

دوست عزيز خلف وعده يعني وعده عذاب به فاسقين سپس از اين وعده روي برگردان شدن.
و مطلبي كه شما عرض ميكنيد كه گفته ايد :

نقل قول:
چون خدا بيش از آنکه انسان را از عذابش بترساند به رحمتش توجه ميدهد و اميدوار ميکند و بر روي رحيم بودن و بخشنده بودنش خيلي تاکيد دارد . پس اين خلف وعده نيست که خداوند طبق رحمتش ( و در حين عدالت ) بنده اي را ببخشد . بلکه در واقع وعده خويش را ( که همان رحمتش باشد ) عملي نموده .

توجه دادن به رحمت دليل بر عدم خلف وعده نميتواند باشد.

معناي خلف وعده اي كه در اذهان واضح است به خوبي در اين موضوع روشن است و خلف وعده در مورد عذاب هيچ اشكالي ندارد.

نقل قول:
در تکمیل فرمایشات دوست عزیز KH.I.A.2500 چند نکته رو اضافه می کنم

بگذارید یک مثال بسیار ملموس برایتان بزنم . چند روز پیش چندین قاچاقچی و جانی حرفه ای اعدام شدند .

با هرکس که مصاحبه می کردند تصریح داشتند که اینها حقشون بوده باید اعدام می شدند تا مردم امنیت داشته باشن .

مسلما وقتی ادم اینقدر به فکر امنیت مادیش هست ، باید به فکر امنیت روحی و فکریش هم باشه .

اگر کسی مواد فکری غلط رو که باعث خرابی روح و اندیشه و ... انسان ها میشه رو پخش می کنه به همون حکم محکومه .

ببینید دقت کنید ، حرف من این نیست که کسی ازاد در انتخاب دین نیست ، حرف من اینه اگر دینش غلط بود حق نشر و پخش این مواد مسموم رو نداره .

یه مثال ملموس تر :

وقتی یک سلول سرطانی در بدن شما وجود داشته باشه ، و دکتر بهتون بگه اگه این سلول بمونه بقیه بدن رو هم خراب می کنه ... شما چه می کنید ؟؟

از بین بردن این سلول جز با درمان و دوای صحیح صورت نمی گیره ، و صحت اون بدن جز با از بین رفتن این سلول مریض حاصل نمیشه .

حالا یا اصلاح میشه و به کارش به صورت صحیح اداه میده . یا بر پخش کردن مرض خودش ادامه میده که در اینصورت راهی جز از بین بردنش وجود نداره .

vahidsc امیدوارم توی این مورد هم قانع شده باشید

مطلب شما هم باز در دار دنياست نه در دار آخرت كه محل ظهور رحمت و كريميت و قادريت خداوند است،
در ضمن اعمال سوء انسان در دار دنيا به دليل پيروي از هوا و هوس و شياطين است و چنين امري در آخرت وجود ندارد كه مستلزم مثال شما در دار دنيا شود.

نقل قول:
با توجه به مطالب دوست گرامي يعني كسي كه در دنيا توبه نكرده باشد در آخرت بازهم امكان بخشش دارد ؟

آيا آخرت چيزي جداي از انعكاس اعمال دنيوي ماست ؟

آيا منظور شما همين است ؟ درست متوجه شدم ؟

در جواب اول: در برخي از موارد بله.

در جواب دوم: كلي نيست.

در جواب سوم: مطالب واضح بود.

نقل قول:
لطفا آدرس آيه كريمه ؟

نمونه آيات :

ا فمن كان مومنا كمن كان فاسقا لا يستون.سجده 32
لا يستوي اصحاب النار و اصحاب الجنه.حشر 59

موفق و پيروز باشد.

در ضمن دعا براي فرج امام خود خود را فراموش نكنيد.
او كه از  :razz: بهتر است.

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
>
 موضوع پست:
پستارسال شده در: يکشنبه 13 مرداد 1387 14:19 
Commander
Commander
نماد کاربر
آفلاين

تاريخ عضويت: جمعه 20 بهمن 1385 22:01
تشکر کرده اید: 3409 مرتبه
[align=center]به نام خدا

با سلام خدمت دوست گرامي M_N00

سوال پاسخ جوي عزيز اين بود که چرا شما اصرار داريد دنيا و آخرت را دوچيز متفاوت قلمداد کنيد که خداوند در دنيا

گونه اي قضاوت مي کند و ممکن است در آخرت به شيوه اي ديگر و یا متناقض آن ؟

آخرتي که براي اعمال دنيوي ما ساخته مي شود نتيجه همين دنياست ، شيطان وسوسه و هوا و هوس معنايي در آخرت ندارند

که جايگاهشان رد شود .

همچنين فرموده بوديد :

نقل قول:
ولي گفته شد كه اين سخن بر گرفته از روايت بود.بنابراين جاي اشكالي وجود ندارد.

که منابع آن از شما پرسيده شد ولي هنوز جوابي به اين سوال داده نشده !

پاسخ جو نوشته است:
ممنون ميشم اگر ممكنه مستندات روايت مد نظر خود را با منابع آن ذكر بفرماييد   :D

ضمنا فکر می کنم این پاسخ های شما ، بسیار کلی تر از سوالات سوال کننده است  :eek:

نقل قول:
نقل قول:
با توجه به مطالب دوست گرامي يعني كسي كه در دنيا توبه نكرده باشد در آخرت بازهم امكان بخشش دارد ؟

موفق باشید :razz:

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
>
 موضوع پست:
پستارسال شده در: دوشنبه 14 مرداد 1387 11:13 
Member
Member
آفلاين

تاريخ عضويت: سه شنبه 31 اردیبهشت 1387 18:01
تشکر کرده اید: 9 مرتبه
سلام خدمت محمد علي عزيز.
نقل قول:
آخرتي که براي اعمال دنيوي ما ساخته مي شود نتيجه همين دنياست ، شيطان وسوسه و هوا و هوس معنايي در آخرت ندارند

که جايگاهشان رد شود .

با توجه به روايات سخن اول كلي نيست، در برخي از موارد فرد در برزخ نتيجه را ميبيند و در آخرت به بهشت ميرود، و وقتي در برخي از روايات نظر ميكنيم ميبينيم كه به كسي كه وعده عذاب داده شده، به يك دليلي عذاب از او برداشته ميشود.

بنابراين اين سخن كلي نيست.

و اما جمله دوم :

به خاطر همين كه معنايي در آخرت ندارند جايگاهي ندارند و به همين خاطر با همين دليل جواب داده شد.

نقل قول:
که منابع آن از شما پرسيده شد ولي هنوز جوابي به اين سوال داده نشده !

محمد علي عزيز، چون كتابهاي روايي بسياري مطالعه شده، حضور ذهن نيست كه به اين سوال پاسخ بدهم.

نقل قول:
ضمنا فکر می کنم این پاسخ های شما ، بسیار کلی تر از سوالات سوال کننده است

اين نظر و ذهنيت شماست و محترم. :-)

ممنون ميشم شما اگر پاسخي داريد بزاريد. :shock:

با تشكر. :razz:

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
>
 موضوع پست:
پستارسال شده در: دوشنبه 14 مرداد 1387 18:39 
Commander
Commander
نماد کاربر
آفلاين

تاريخ عضويت: جمعه 20 بهمن 1385 22:01
تشکر کرده اید: 3409 مرتبه
به نام خدا

با سلام و تشکر

نقل قول:
محمد علي عزيز، چون كتابهاي روايي بسياري مطالعه شده، حضور ذهن نيست كه به اين سوال پاسخ بدهم.

در هر صورت مشتاقانه منتظر برشمردن قطره ای از این کتب روایی بسیار هستیم (به عنوان نمونه و تبرک این بحث ، همچنین استناد محکم تر)

نقل قول:
ضمنا فکر می کنم این پاسخ های شما ، بسیار کلی تر از سوالات سوال کننده است

بنده منظورم از این نکته در مورد سه سوال پاسخ جو و جواب کلی شما به آن بود ، نه در مورد تمام پاسخ های شما  :D

نقل قول:

نقل قول:

موفق باشید :razz:

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
>
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد پاسخ به موضوع  [ 16 پست ]  برو به صفحه قبلي  1, 2

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 5 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد

انتقال به:  
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list