کاربر گرامی ورود شما را به انجمن خیر مقدم عرض میکنیم. جهت استفاده از تمامی امکانات سایت باید عضو شوید. جهت عضویت اینجا را کلیک کنید.


»» صراط مستقیمی جز علی علیه السلام نیست ««
امروز پنج شنبه 1 آبان 1399 12:47

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است
ارسال مبحث جديد پاسخ به موضوع  [ 7 پست ] 
نويسنده محتواي پيام
پستارسال شده در: يکشنبه 20 مرداد 1387 09:48 
Junior Member
Junior Member
آفلاين

تاريخ عضويت: پنج شنبه 27 دی 1386 23:15
پست ها : 32
تشکر کرده اید: 6 مرتبه
تشکر شده:
8 مرتبه in 4 پست
سلام من توی پی سی ورد دارم با یکی از دوستان مباحثه می کنم
حالا ایشون یه چیزی گفتن که من توش موندم
نمونه های علمی بسیار جالب و ارزشمندی در تاریخ وجود دارد که از نمونه های مشهور در این زمینه، افکار اپیکروس فیلسوف و دانشمند باستانی یونان است که چهار قرن قبل از میلاد مسیح (تقریباً 1000 سال قبلتر از محمد) زندگی میکرده است. بعد ها فیلسوف و شاعری بنام لوکرتیئوس رومی که یک قرن پس از اپیکروس زندگی میکرده است، افکار مربوط به طبیعت و فیزیک اپیکروس را از آثار یونانی جمع آوری و به زبان لاتین به شعری طولانی تبدیل کرده است که امروزه با نام لاتین (De Rerum Natura) یعنی "اندر طبیعت اشیاء" موجود است.
این کتاب که انعکاس مستقیم عقاید اپیکروس و دیدگاه او نسبت به طبیعت و به عبارتی کتاب فیزیک اپیکروس است و بدین منظور نوشته شده است که واقعیت های فیزیکی را بدون حاشیه معرفی کند دارای مفاهیم بسیاری است که امروزه پایه های علوم به شمار میروند، بعنوان نمونه، لوکرتیئوس در اشعارش به مفاهیمی اینچنین اشاره میکند،یعنی برعکس قرآن که کتاب قصه و اساطیر و تهدید و خشونت است، این کتاب برای این نوشته شده است که نظریات علمی اپیکروس را بیان کند.
وجود اتم و مولکول (اینکه ترکیب دو اتم ماده جدیدی را تولید میکند) قانون اینرسی (اینکه اشیاء در حال حرکت تاوقتی نیرویی بر آنها وارد نشود در حال حرکت هستند- تا زمان گالیله کشف نشده بود) مسئله قانون جهانشمول (اینکه تمام قوانین فیزیکی که روی زمین هستند، در تمام نقاط کائنات نیز صادق هستند- این تئوری توسط ارسطو رد شده بود و کلیسای مسیحیت به شدت با آن مخالفت میکرد تا اینکه گالیله اعتراض کرد و بعدها نیوتون آنرا اثبات کرد) چرخه باران (اینکه باران ساخته شده از آبی است که از دریاها و دریاچه ها به دلیل حرارت اشی از نور خورشید بخار میشود و در جریان هوا و ابرها ذخیره میشود و وقتی که ابرها حرارت میبینند یا اشباع میشوند این آبهای اندوخته شروع به بارش میکنند) و مطالب بسیار دیگری از جمله پیشبینی تئوری نسبیت به این طریق که حرکت چیزیست نسبی و زمان بدون وجود روابط میان اشیاء و اتفاقات به یکدیگر مفهومی ندارد، بنابر این زمان نیز منسوب به مشاهده کننده است.
از این گذشته اپیکروس اینها را بعنوان مفاهیم دقیق علمی و نظر علمی خود بدون کوچکترین استفاده از ابهام و... مطرح میکند اما کاملا مشخص است که حرفهای قرآن اصلا به این مفهوم زده نشده اند که بخواهند مطالب علمی ای را برای مسلمانان روشن کنند. نتیجه آنکه گویا اپیکروس با دانش بشری خود توانسته است اطلاعات بسیار دقیق تر و صحیح تری نسبت به دنیای و طبیعت بدهد تا محمد با روابط آسمانی و وحی های الله.

در دوران جدید نیز افراد بسیاری هستند که پیشرفت انسانها در آینده را پیشبینی میکنند و حرفهایی در مورد آینده میزنند که درست از آب در می آیند، بعنوان مثال ژول ورن نویسنده فرانسوی کسی است که در آثارش پیدایش تلفن، سفر به زیر دریا، سفر به ماه و خیلی چیزهای دیگر را نیز پیش بینی کرده بود و اینها همه درست از آب در آمدند، آیا ژول ورن نیز از خدا کمک گرفته است؟
از این گذشته باید دید هدف الله از قراردادن مطالب علمی (!) در درون قرآن چه بوده است؟ آیا هدف این بوده که بشر را با مطالب علمی و دانش آشنا سازد؟ اگر هدف این بوده است الله واقعا بطور مفتضحانه ای شکست خورده است، زیرا هرگز تابحال کسی از روی قرآن چیزی را کشف نکرده، بلکه همه دانشمندان و فلاسفه و جامعه شناسان، بدون استفاده از قرآن و هر کتاب الهی (!) دیگری واقعیت ها را مشاهده کرده اند و فرضیه های خود را با مطالعه و آزمایش و روش علمی به نظریه تبدیل کرده اند. الله هرگز نقشی در پیشرفت دانش بشری نداشته است.
از همه اینها گذشته، اگر پیامبر اسلام واقعا مطلبی علمی را که هرگز بر روی زمین کسی پیش از ایشان بدان آگاه نبوده ابداء کرده باشد و این مسئله اثبات گردد، در نهایت میتوان گفت ایشان یک دانشمند بوده اند (!) چه دلیلی وجود دارد که هرکس حرفی صحیح و علمی بزند حتماً این دانش را از خدا گرفته باشد و پیامبر باشد؟ اگر اینگونه باشد و پیامبر اسلام با دو سه ابداء علمی پیامبر بودنش اثبات شود و معجزه بودن قرآن اثبات شود، پس لابد افرادی مثل انیشتن و نیوتون و ادیسون و... را نباید تنها پیامبر بلکه خدا نامید.
مسئله دیگر که میتوان شیعیان را بدان محکوم کرد این است که اگر قرآن حاوی مطالب علمی است چرا امامان شیعه تنها وقت خود را به صحبت در مورد نحوه اسلامی تخلی کردن و جماع کردن و اینجور اباطیل و تولید مثل بسیار فعال و ازدواج با زنان متعدد به هدر داده اند؟ چرا مانند هر دانشمند دیگری به تجزیه و تحلیل قرآن نپرداخته اند و چند نظریه ناقابل علمی یا حتی فلسفی به جامعه بشری عرضه نکرده اند؟
اما معجزه به چه معنی است؟ قرآن یک کتاب قدیمی است و ادبیات آن مربوط به دوران خودش میباشد، در کتابهای زبانهای ایرانی قدیمی نیز گاهی مفاهیمی یافت میشود که میتوان از آنها برداشت های علمی کرد، میتوان نشست و از چکامه های حافظ به قضیه نسبیت انیشتن و جاذبه نیوتون و ... رسید، آیا میتوان از این قضیه به این نتیجه رسید که این افراد نیز به منبعی فرابشری دسترسی داشته اند؟ بعنوان مثال چکامه زیر مربوط به هاتف اصفهانی است:


چشم دل باز کن که جان بینی ------- آنچه نادیدنی است آن بینی


گر به اقلیم عشق روی آری ------- همه آفاق گلستان بینی
بر همه اهل آن زمین به مراد -------گردش دور آسمان بینی
آنچه بینی دلت همان خواهد ------- وانچه خواهد دلت همان بینی
بی‌سر و پا گدای آن جا را ------- سر به ملک جهان گران بینی
هم در آن پا برهنه قومی ر ا ------- پای بر فرق فرقدان بینی
هم در آن سر برهنه جمعی ر ا ------- بر سر از عرش سایبان بینی
گاه وجد و سماع هر یک ر ا ------- بر دو کون آستین‌فشان بینی
دل هر ذره را که بشکافی ------- آفتابیش در میان بینی
هرچه داری اگر به عشق دهی ------- کافرم گر جوی زیان بینی
جان گدازی اگر به آتش عشق ------- عشق را کیمیای جان بینی
از مضیق جهات درگذری ------- وسعت ملک لامکان بینی
آنچه نشنیده گوش آن شنوی ------- وانچه نادیده چشم آن بینی
تا به جایی رساندت که یکی ------- از جهان و جهانیان بینی
با یکی عشق ورز از دل و جان ------- تا به عین‌الیقین عیان بینی
که یکی هست و هیچ نیست جز او ------- وحده لااله الاهو
پذیرفتن آنچه بعنوان معجزات علمی قرآن مطرح میشود همانقدر مضحک است که پذیرفت بیت "دل هر ذره را که بشکافی ------- آفتابیش در میان بینی" بعنوان کشف انرژی اتمی مضحک است.


بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
 موضوع پست:
پستارسال شده در: يکشنبه 20 مرداد 1387 10:27 
Iron
Iron
نماد کاربر
آفلاين

تاريخ عضويت: پنج شنبه 7 تیر 1386 16:00
پست ها : 229
تشکر کرده اید: 88 مرتبه
تشکر شده:
578 مرتبه in 140 پست
به نظر شما اين مزخرفات جواب هم داره ؟!!!! :x

حرف زدن كه بلد نيست ، ادبيات بحث كردن هم معلوم نيست از كدوم جوبي ياد گرفته !

اون همه چيزاي تاريخي هم كه بلغور كرده يدونه منبع نداده .

بعدشم معلوم نيست به علم اين دانشمندان مي نازه ، يا مي خواد دين رو بكوبه . اگه قبول كرده پيامبر(ص) يك دانشمنده

پس بايد مثل همون قبليا بهش احترام بذاره ، اگرم قبول نكرده پس چرا ژست علمي مي گيره ؟


تازه بهشم بگو "ابداء" رو با "ع" می نویسن نه با همزه . مشخصه خیلی مطالعه کرده و سوادش لبریز شده !
نقل قول:
برعکس قرآن که کتاب قصه و اساطیر و تهدید و خشونت است، این کتاب برای این نوشته شده است که نظریات علمی اپیکروس را بیان کند.


معلومه اصلا از صد كيلومتري قرآن هم تا حالا رد نشده !


حالا شما بیا سه ساعت همه مطالب علمی قرآن رو براش اثبات کن ، اخرش میگه "الله معلوم نیست برای چی این مطالبو گفته "  :eek:


نقل قول:
مسئله دیگر که میتوان شیعیان را بدان محکوم کرد این است که اگر قرآن حاوی مطالب علمی است چرا امامان شیعه تنها وقت خود را به صحبت در مورد نحوه اسلامی تخلی کردن و جماع کردن و اینجور اباطیل و تولید مثل بسیار فعال و ازدواج با زنان متعدد به هدر داده اند؟ چرا مانند هر دانشمند دیگری به تجزیه و تحلیل قرآن نپرداخته اند و چند نظریه ناقابل علمی یا حتی فلسفی به جامعه بشری عرضه نکرده اند؟


اصلا چهار تا كتاب حديثي هم نخونده ببينه نظريات جامعه شناختي در مذهب ما تبيين شده ، يا در مذهب غير شيعه كه پر از اراجيف و جفنگياته !

حالا بیا  بشین کلی حدیث براش بخون ، اخرش میگه اینا که نظریه نیست ؛ اگرم باشه ، قلقلک میرزا 2000 سال پیش توی دفتر نقاشیش اثبات کرده  :shock:


وقتی از اول بنای لج بازی و الحاد داره ، چه سود ؟

دوست عزيز بيخودي وقتتو با اينا تلف نكن .

كسي كه روي هوا حرف بزنه بحث كردن نداره .  :-?

_________________
چو مي بيني که نابينا و چاه است ... اگر خاموش بنشيني گناه است !


بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
>
 موضوع پست:
پستارسال شده در: يکشنبه 20 مرداد 1387 10:34 
Junior Member
Junior Member
آفلاين

تاريخ عضويت: پنج شنبه 27 دی 1386 23:15
پست ها : 32
تشکر کرده اید: 6 مرتبه
تشکر شده:
8 مرتبه in 4 پست
سلام
من بيشتر توي جمله ي آخرش  گير کردم (
خيلي هم بيراه نمي گه )


بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
>
 موضوع پست:
پستارسال شده در: يکشنبه 20 مرداد 1387 11:33 
Iron
Iron
نماد کاربر
آفلاين

تاريخ عضويت: پنج شنبه 7 تیر 1386 16:00
پست ها : 229
تشکر کرده اید: 88 مرتبه
تشکر شده:
578 مرتبه in 140 پست
vahidsc نوشته است:
سلام
من بيشتر توي جمله ي آخرش  گير کردم (
خيلي هم بيراه نمي گه )


نقل قول:
پذیرفتن آنچه بعنوان معجزات علمی قرآن مطرح میشود همانقدر مضحک است که پذیرفت بیت "دل هر ذره را که بشکافی ------- آفتابیش در میان بینی" بعنوان کشف انرژی اتمی مضحک است.


اگه منظور شما این جمله است ؛‌ خوب اول باید ثابت بکنه چرا این بیت مضحکه ؟ بعد به همون اندازه بقیه چیزا هم مضحک باشه ...

چطور یه ادم مجهول الهویت اون ور دنیا هرچی گفت باید بذاریم روی سرمون ، بعد یه شاعر از دل همین میهن حرفی زد مضحک میشه ؟

معلومه این بابا اصلا شیفته و دلباخته تجربیات بشریِ بیگانه هست ...

به همون اندازه که جملات منقول از اون (به ظاهر) دانشمندان قرون متمادی می تونه برای اون تهییج کننده باشه ، جملات شعرای ما نیز برامون ارزشمنده .

چطور وقتی حرف از دین میشه، میگن مال 1400 سال پیشه ؛ بعد که می خوان اِهِن و تولوپ کنن به ادمای 2000 سال قبل میلاد می نازن ؟؟!!  :eek:  :-?

معلومه هیچ روش درستی توی فکر کردن هم نداره ، چه برسه بحث کردن .


اگرم منظور شما این جمله است :

نقل قول:
اما معجزه به چه معنی است؟ قرآن یک کتاب قدیمی است و ادبیات آن مربوط به دوران خودش میباشد، در کتابهای زبانهای ایرانی قدیمی نیز گاهی مفاهیمی یافت میشود که میتوان از آنها برداشت های علمی کرد، میتوان نشست و از چکامه های حافظ به قضیه نسبیت انیشتن و جاذبه نیوتون و ... رسید، آیا میتوان از این قضیه به این نتیجه رسید که این افراد نیز به منبعی فرابشری دسترسی داشته اند؟


اینم به اندازه حرف قبلیش بیراهه . کلی هم بیراهه . برای اینکه اصلا نفهمیده معجزه یعنی چی ، بعدشم همون اشکالات قبلی بهش وارده

که چیزای قدیمی رو بالاخره با ارزش میدونه یا نه ؟ ضمنا منبع فرابشری داشتن یک حرف چه اشکالی به علمی بودنش وارد میسازه ؟

چطور حرف های اثبات نشده ی دانشمندان قبل از نیوتن میشه نظریه علمی ، بعد حرف های یک شاعر خودی ، میشه چکامه ؟!!!!

_________________
چو مي بيني که نابينا و چاه است ... اگر خاموش بنشيني گناه است !


بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
>
 موضوع پست:
پستارسال شده در: يکشنبه 20 مرداد 1387 11:51 
Junior Member
Junior Member
آفلاين

تاريخ عضويت: پنج شنبه 27 دی 1386 23:15
پست ها : 32
تشکر کرده اید: 6 مرتبه
تشکر شده:
8 مرتبه in 4 پست
چطور حرف های اثبات نشده ی دانشمندان قبل از نیوتن میشه نظریه علمی ، بعد حرف های یک شاعر خودی ، میشه چکامه ؟!!!!
سلام
نکته همينجاست
اينکه اون دانشمنده و اين شاعر
خيلي بعيده که يه شاعر به اين موضوع دست پيدا کرده باشه
منظور من هم همون جمله ي بعد از شعره  :razz:


بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
>
 موضوع پست:
پستارسال شده در: يکشنبه 20 مرداد 1387 12:00 
Iron
Iron
نماد کاربر
آفلاين

تاريخ عضويت: پنج شنبه 7 تیر 1386 16:00
پست ها : 229
تشکر کرده اید: 88 مرتبه
تشکر شده:
578 مرتبه in 140 پست
حالا نکته مهم تر همینجاست  :D  

که شما اول بیا ثابت کن که هاتف اصفهانی دانشمند نبوده!ٰ و فقط شاعر بوده ! چرا که بسیاری از شعرای ما حکیم و ریاضی دان و منجم هم بودند

و بسیاری از مفاهیم علمی را در قالب شعر بیان می کردند (و شاعر صرف نبوده اند)

دوم بیا و ثابت کن انها که آن نظریات را دادند 1) واقعا دانشمند بوده اند 2) وجود خارجی داشته اند 3) اگر مردم زمانه شان انها را به دانشمندی قبول داشتند

چرا با ایشان به مبارزه پرداختند ؟


:razz:

_________________
چو مي بيني که نابينا و چاه است ... اگر خاموش بنشيني گناه است !


بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
>
 موضوع پست:
پستارسال شده در: شنبه 9 شهریور 1387 15:43 
New Member
New Member
آفلاين

تاريخ عضويت: پنج شنبه 7 شهریور 1387 17:24
پست ها : 16
محل سکونت: masoudkhj@yahoo.com
تشکر کرده اید: 0 مرتبه
تشکر شده:
16 مرتبه in 8 پست
1- [size=117]بزرگترين جنبه اعجاز قرآن در تحولي است كه در بشريت بوجود آورد

در هيچ كتابي به اندازه قرآن به تفكر و تدبر بويژه در طبيعت دعوت نشده است. تحول علمي كه قرآن و اسلام به جامعه بشري اهدا

كرد حقيقتي است انكار ناپذير . جالب آنكه اين تحول از عقب مانده ترين نقطه زمين از نظر علمي نشات گرفت

2- ادبيات قرآن نتنها مربوط به دوره خودش نيست بلكه خود از معجزات قرآن است. از اعجاز ادبي قرآن همان بس كه شنيدن  

لذت بخش است و با آگاهي اندك از زبان عربي نيز بسياري از آيات قرْآن قابل فهم است

3- يكي از محققين غربي در خصوص قصص قرآن بررسي كرده بود و او گفته بود كه اين ادعا كه پيامبر اسلام داستانهاي موجود  در

كتابهاي آسماني ديگر را در قرآن تكرار كرده است امكان ندارد چراكه اولا  آگاهي از سرگذشت و تاريخ اديان ديگر در حال حاضر نيز

به يك تيم تحقيقاتي و در اختيار داشتن منابع تحقيق و زمان زيادي نياز دارد انجام دادن اين امور براي فرد بي سوادي كه تمام وقت

را به امور عادي و روزمره زندگي تخصيص داده است قابل تصور نيست ضمن آنكه قصص قرآن با داستانهاي مشابه در كتابهاي

تورات و انجيل تفاوت دارد و اگر پيامبر را داستانسرا بدانيم نيز باز اين مساله است كه داستانهاي قرآن در كمال اجمال آورده شده

است و با حداقل كلمات به داستان اشاره شده است از طرف ديگر داستانها به هم پيوسته نيستند به طور مثال داستان زندگي

جضرت موسي در چندين جاي قرآن در بخشهاي مختلف آورده شده است و  اين با مشخصات يك قصه گو كه قصه ها را طولاني

و باجزييات فراوان و به صورت پيوسته براي جذابيت بيشتر بيان ميكنند مغاير است

4- مطرح كردن صدها موضوع فردي و اجتماعي در يك كتاب و بنا نهادن شاكله يك جامعه و تمون با خصوصياتي كه تا پيش از آن

نظير نداشته است نمي تواند كار يك انسان عادي باشد در نظر بگيريد كه راهكارهاي بهداشتي ، اجتماعي ، سياسي ،

روانشناسي اقتصادي و ... كه  امروزه ارائه مي شود نتيجه كار صدها و هزاران دانشمند و متخصص است كه در طول صدها

سال ارائه شده است اما قرآن به يكباره مي آيد و  طرحي را براي زندگي بشري در همه ابعاد ارائه مي كند

چشمانمان را كمي باز كنيم قلبمان را صاف ؛  اعجاز قرآن انكار ناشدني است
  


بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
>
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد پاسخ به موضوع  [ 7 پست ] 

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است


چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان


شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد

انتقال به:  
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
Powered by phpBB & CentralClubs

[ Time : 0.231s | 26 Queries | GZIP : On ]
Seo