[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 77: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 77: Undefined variable: Array
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 77: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 77: Undefined variable: Array
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 77: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 77: Undefined variable: Array
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4691: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3826)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4693: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3826)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4694: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3826)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4695: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3826)
اظهار نظر خاورشناسان درباره اسلام : اسلام - مرکز نشر اعتقادات

کاربر گرامی ورود شما را به انجمن خیر مقدم عرض میکنیم. جهت استفاده از تمامی امکانات سایت باید عضو شوید. جهت عضویت اینجا را کلیک کنید.


»» صراط مستقیمی جز علی علیه السلام نیست ««
امروز دوشنبه 4 شهریور 1398 04:38

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است
ارسال مبحث جديد پاسخ به موضوع  [ 1 پست ] 
نويسنده محتواي پيام
پستارسال شده در: پنج شنبه 2 فروردین 1386 02:56 
Administrator
Administrator
نماد کاربر
آفلاين

تاريخ عضويت: يکشنبه 1 بهمن 1385 23:52
پست ها : 2244
تشکر کرده اید: 11378 مرتبه
تشکر شده:
5970 مرتبه in 1549 پست
برنارد شاو

من هميشه نسبت به دين محمد [صلى الله عليه و آله] به واسطه خاصيت زنده بودن شگفت آورش نهايت احترام را داشته ام . به نظر من اسلام تنها مذهبى است كه استعداد توافق و تسلط بر حالات گوناگون و صور متغير زندگى و مواجهه با قرون مختلف را دارد من چنين پيش بينى مى كنم) و هم اكنون هم آثار آن پديدار شده است ) كه ايمان محمد [صلى الله عليه و آله] مورد قبول اروپاى فردا خواهد بود.


هاميلتون الکساندر رُسکين گيب (1)
(1971 ـ 1895)

هيچ يک از جوامع بزرگ دينى هرگز به اين اندازه از يک روح جامع و همگانى برخوردار نبوده و يا اين که تا اين حد آمادگى نداشته که به اعضا و هواداران خود بالاترين درجه آزادى را عطا نمايد به شرطى که آن ها حداقل از نظر ظاهرى هم که شده تکاليف دينى را بپذيرد (2).
----------------
اسلام در درون دنياى متمدّن خارجى ، به عنوان خرافات خام طايفه هاى غارتگر راه نيافت بلکه به عنوان نيرويى اخلاقى معرّفى شد که احترام همگان را بر مى انگيخت و به منزله آيينى منطقى که مسيحيت روم شرقى و دين زرتشت را در ايران ـ يعنى هر يک از اين دوکيش را در سرزمين و خاستگاه خويش ـ مى توانست به مبارزه طلبد » (3).

1-HAMILTON.ALEXANDER.ROSKEEN.GIBB
2- درآمدى بر اسلام ، از آن مارى شيمل ، ص110.
3- اسلام ، بررسى تاريخى ، اثر هاميلتون گيب ، ترجمه منوچهر اميرى ، ص 24 ، چاپ تهران .


ادوارد گرانويل براون(1)
(1926 ـ 1862)

چه بسا برخي تصور کنند که جنگجويان اسلام اقوام و ممالک مفتوحه را در انتخاب يکي از دو راه مخير مي ساختند : اول قرآن ، دوم شمشير . ليکن اين تصور صحيح نيست . زيرا گبر و ترسا و يهود اجازه داشتند آيين خود را نگاه دارند و تنها مجبور به دادن جزيه بودند. و اين هم ترتيبي کاملاً عادلانه بود، زيرا اتباع غير مسلم از شرکت در جنگ ها و دادن خمس و زکات که بر امت پيامبر واجب بود معاف بودند. (2)
..... ايرانيان از روح تحمل و گذشت فاتحين برخوردار بودند. و اين امر خود گواه بر اين معناست که ايرانيان آيين خود را به صلح و مدارا و حداقل به تدريج تغيير داده اند. (3)

1- EDWARD GRANVILLE BROWNE
2ـ تاريخ ادبيات ايران ج1، ص279.
3ـ تاريخ ادبيات ايران ج1، ص307.


دفاع توماس كارلايل از اسلام

بعضى از مسيحيان درمقام طعن و ايراد بر اسلام مى گويند : محمد (ص ) آيين خود را به شمشير و نوك نيزه نشر داد يعني اگر شميشير نبود اين دين در عالم منتشر نمي شد گويندگان اين حرف چه قدر از حقيقت دور و در خطا هستند زيرا بايد نيك تدبر كنند آن قوه أي اين شمشير را در ( جزيره العرب ) از غلاف خوى بيرون كرده و برق آن را در قله كوههاي فرانسه و اسپانيا و كنگره طاق مداين تا سمر قند و روي اهرام مصر در دست مانند ( موسي بن نصير) و ( طارق بن زياد ) و ( ابو عبيده بن الجراح ) و ( خالدبن وليد) و امثال أنها فاتحيين بزرگ ظاهر و نمايان كرد . كدام قوه بود ؟ بى شك همان قوه ، آيين محمد (ص بود.
ــــــــــــــ
اين آيين كه عرب جاهليت و ستايش كنندگان بتها بصميميت قلب او را قبول كردند، سزاوار تصديق وحق است و آنچه اين آيين از تعليمات روحى نشان داده و قوانين وضع كرده ، يگانه دستوريست كه بر انسان ، ايمان و پيروى آن ضروريست و اين دستور روح تعليمات و دستور هاى آيين هاى آسمانى است و به متابعت و پيروى آن ، انسان در اين پرستش گاه بزرگ دنيا پيشوا خواهد بود و باين دستور و تعليمات ، سعادت و براى انسان مهيا و قوانين و نظاماتى كه خداوند قادر حكيم براى آسايش آقريدگان خود وضع كرده جارى خواهد شد .
وقتيكه اسلام در ( جزيرة العرب ) طالع و نمايان گرديد همه اعتقادات باطله ملل و نحل و بت پرستى محو و فانى شد زيرا كه اسلام يكى از حقائق برجسته بود كه از صميم قلب دنيا ظاهر گرديد . بطوريكه سابقا بيان شد قانون جارى طبيعت بر اين است چيزيرا كه سزاوار زندگى و بقاء ديد حمايت و حراست آنرا كرده و آنچه باطل و عارى از حقيقت باشد آنرا زائل ونابود خواهد كرد .
ــــــــــــــ
1- زندگى پيامبر : 50 و 51
2- همان مصدر : 54 .


نظر بايل در دفاع از اسلام

حاليه اگر كسى خيال كند كه علت ترقى اسلام اين بوده كه آن انسان را مطلق العنان قرار داده و قيد اعمال خوب و بد را از ميان برداشت و بالاخره پيروان خود را براى كارهاى زشت آزاد گذاشته حقيقتا اين آدم خود را فريب داده و يكسره به خطا رفته است .


نظر دوزى درباره اسلام

مسيحيان نسبت به مسلمانان بغض شديدى از خود نشان مى دادند و درباره [حضرت ] محمّد و عقايدى را كه نشر مى داد انديشه هاى كاملاً خطا و ناروايى را ابراز مى كردند، مسيحيانىكه در ميان اعراب زندگى مى كردند مى توانستند با كمال سهولت با اصل موضوع آشنا شوند و اين تعليمات را فراگرفته ولى با كمال سر سختى از آشنا شدن با منابعى كه در دسترسشان بود امتناع مى كردند و به باور كردن و تكرار نمودنِ افسانه هاى پوچى كه راجع به پيامبرِ مكّه گرد آورى كرده بودند قانع شده بودند .
ــــــــــــــ
1- مأخذ : بررسى شيوه هاى تبليغاتى مسيحيت عليه اسلام


نظر هِنرى دوكاسترى درباره اسلام

نمىدانم مسلمانان در برابر طرز تفكّر غرب و آنچه در داستانها ، ترانه ها و سرودهاى غربى درباره آنان آمده چه عكس العملى نشان خواهند داد ؟ اگر مسلمانان داستانهاى قرون وُسطى را بدانند و از مفاد ترانه ها ى خوانندگان مسيحى آگاه شوند چه مى گويند ؟ ترانه هايى كه آنها از يك طرز تفكر خاصىكه عامل اساسى جنگهاى صليبى به شمار مىآيد سرچشمه مى گيرد ترانه هايى كه در اثر عدم اطلاع كافى از اسلام ، پر از كينه توزى و دشمنى با مسلمانان است ، اين سروده هاى دروغين موجب شده است تا آن داستانهاى ساختگىِ ضدِّ دين در دلها جايگزين كردد وآن اشتباهات در افكار باقى بماند و تا كنون هم پاره اى از آنها در اذهان ثابت مانده ، سُرايندگان اين سرودها مسلمانان را مشرك ،بت پرست و منحرف از دين مىشمارند .
ــــــــــــــ
1- بررسى شيوه هاى تبليغاتىِ … ص 99 ، 100 .


بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد پاسخ به موضوع  [ 1 پست ] 

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است


چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان


شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد

انتقال به:  
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
Powered by phpBB & CentralClubs

[ Time : 0.104s | 16 Queries | GZIP : On | Load : 1.01 ]
Seo