کاربر گرامی ورود شما را به انجمن خیر مقدم عرض میکنیم. جهت استفاده از تمامی امکانات سایت باید عضو شوید. جهت عضویت اینجا را کلیک کنید.

»» صراط مستقیمی جز علی علیه السلام نیست ««
امروز شنبه 29 شهریور 1399 09:03

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

ارسال مبحث جديد اين مبحث بسته شده است.شما نمي توانيد پست هاي خود را ويرايش يا پست جديدي ارسال کنيد.  [ 8 پست ] 
نويسنده محتواي پيام
پستارسال شده در: پنج شنبه 1 اسفند 1387 10:17 
New Member
New Member
آفلاين

تاريخ عضويت: سه شنبه 29 بهمن 1387 13:34
تشکر کرده اید: 1 مرتبه
سلام به همه و آقا محمد علی که از به درازا کشیده شدن مطلب به ستوه آمدند، ضمن تشکر از اهتمامتون به جواب دادن باید بگم که

زود تر ازین میخواستم جواب بدم ولی هر کاری میکردم با یوزر پسم وارد نمیشد حتی با پسه جدیدی که به آدرس میلم آمد.و دیگه

اون عنوان رو پیدا نکردم و مجبور شدم در پیام جداگانه ای بگم.

بنده عرض کردم از دیدگاه عرفانی ( همه جا در این متن منظور از عرفان ،عرفان اسلامی است) بین این احادیث و مطلب بنده تناقضی

وجود ندارد

عرفان و فلسفه را نمیتوان نادیده گرفت . اگر شما میخواهید خالی از ظلمات فلسفه و عرفان به استدلال و توضیح احادیث و روایات

بپردازید باید توجه داشته باشید که عقل به تنهایی و جدا از فلسفه و عرفان اسلامی محال است که کنه دین را دریابد و فلاسفه برای

این هم استدلال دارند. همان طور که امام هم در این زمینه مسائلی را مطرح کردند و تاکید کردند که فلسفه و . . . . . . در قرن اخیر

حتما باید در حوزه ی دین وارد شود و اول باید این ها را شناخت . اونوقت که شناختین رجوعتان به قرآن خارج از ظلمات بوده است.  مثلا

اگر بگویید انسان تفکر میکند و فلانی انسان است -> پس نتیجه شود که فلانی حتما تفکر میکند در صورتی که این نتیجه درست نیست

پس همان طور که گفتم تنها با منطق نمیتوان آیات و احادیث را تفسیر کرد همان طور که نمیتوان منطق را کنار گذاشت چون درین صورت

ارتباط بین آیات ایجاد نمیشود.

التماس دعای خاص
                                                                                                          زهرا صادق پور.

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
پستارسال شده در: پنج شنبه 1 اسفند 1387 12:52 
Commander
Commander
نماد کاربر
آفلاين

تاريخ عضويت: جمعه 20 بهمن 1385 22:01
تشکر کرده اید: 3409 مرتبه
به نام خدا

اولا بدون فلسفه و عرفان نیز می توان به فهم عمیق کلام خداوند و ائمه (علیهم السلام ) رسید .

همانگونه که اصحاب خاص امام صادق و امام باقر (علیهما السلام) بدون اینکه این علوم در آن موقع رواج داشته باشد رسیدند و امروز

منبع رجوع ما گشتند .

ثانیا این دو مقوله ای که فرمودید تخصص می خواهد  و سال ها شاگردی و طلب خضوع ، لذا نظرات شما نظرات شخصی تان بود نه نظر عرفان .

تصور تان این است که چون جملاتی عرفانی ضمیمه حدیثی فرمودید ، پس انها نظر خود "عرفان" است . خیر آنها فقط نظرات شخصی شما خواهد بود .

نظر عرفان باید از متخصصش صادر شود .

ثالثا بسیاری از همان هایی که فلسفه را علم نور بخش و ناجی از ظلمات می دانستند ، در پایان عمر آن را چیزی جز ظلمت آفرین نخوانده اند .

اگر مایل باشید ، بحثی را با همین عنوان در مورد فلسفه خدمتتان ارائه خواهم کرد تا اعترافات فلاسفه را بعد از عمری غور کردن در وهم

نسبت به عدم کمک این علم به فهم قرآن ، از زبان خودشان بخوانید :
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

بسیار سفر باید تا .... :razz:

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
کاربران زیر از محمد علي به خاطر این پست تشکر کرده اند:
Labbaik, 110, پاسخ جو, HamidSHS, Mohsen1001, محدثه
>
پستارسال شده در: پنج شنبه 1 اسفند 1387 15:08 
New Member
New Member
آفلاين

اولا سلام. :razz: اگر خیلی مایلید میتوانید ضمن پیامی خصوصی به بنده اطلاع دهید که دیگر مطلب نزنم و فقط خواننده باشم. :D
دوما خواهشمندم هیچگاه زود قضاوت نکنید تا همیشه در زندگی موفق باشید. :D من این جملات را از خودم نمیگویم . و مطالبی که در سری قبل هم گفتم مستقیما از قول بزرگان است که آن ها هم مستقیما یا با واسطه ی موثق از آبشخور اهل بیت نوشیدند از جمله فرمایشات امام راحلمون.
نقل قول:
اولا بدون فلسفه و عرفان نیز می توان به فهم عمیق کلام خداوند و ائمه (علیهم السلام ) رسید .

همانگونه که اصحاب خاص امام صادق و امام باقر (علیهما السلام) بدون اینکه این علوم در آن موقع رواج داشته باشد رسیدند و امروز

در مورد فلسفه چیز زیادی نمیدانم ولی چیزی که هست ، این است که عرفان را به  معنای معرفت و عمیق نگری در  کنه دین و رهایی از اصالت بخشیدن به ماده و جهان مادی. . . نمیتوان علم روز به حساب آورد که بگوییم یاران اهل بیت به آن مجهز نبوده اند.وشما اصلا به بیاناتی که من در بالا گفتم توجه نکردید. یادمان باشد امام خمینی (ره) قبل ازین که یک فقیه بزرگ و .  . . باشند یک عارف به تمام معنا بودند که هم اکنون قوطه خوردن در دریای عرفان بدون استفاده از کتب ایشون کاره شدیدا سختی است .  
ضمنا با این نگرش شما در بسیاری از موارد مشکل ایجاد میشود از جمله
نقل قول:
اگر بگویید انسان تفکر میکند و فلانی انسان است -> پس نتیجه شود که فلانی حتما تفکر میکند در صورتی که این نتیجه درست نیست
و . . .
نقل قول:
تصور تان این است که چون جملاتی عرفانی ضمیمه حدیثی فرمودید ، پس انها نظر خود "عرفان" است . خیر آنها فقط نظرات شخصی شما خواهد بود .

باز هم زود قضاوت کردید.
اولا مجددا عرض میکنم بنده خودم را در حدی نمیدانم که حتی یک جمله از خودم بیان کنم و جملات از کتاب "آمادگی برای ظهور _انتشارات فکر آوران " انتخاب شده که اصل مطلب به ذکر منابع صادق است که من آن را با زبان خودم بیان کردم.
ثانیا بنده این مطالب را ضمیمه ی حدیث نکردم بلکه گفتم من بین احادیثی که شما گفتین با مطلبی که خودم گفتم تناقضی از نظر عرفان نمیبینم.
موفق باشید. :razz:

التماس دعا :razz:
                                                                        در برابر التماس دعای دیگران مسئولید که دعا کنید
                                                                                     زهرا صادق پور.

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
>
پستارسال شده در: پنج شنبه 1 اسفند 1387 15:31 
Commander
Commander
نماد کاربر
آفلاين

با اینکه خیلی دوست دارم در مسائل مختلفی که سهوا و یا بخاطر مسائل دیگه دچار سوتفاهم میشید

دلسوزانه و برادرانه کمک کنم ، اما ترجیح میدم پاسخی ندم و با سکوتی از این مطالب بگذرم .

دوستانی که بنده رو می شناسند بهتر می توانند قضاوت کنند .  :D

نقل قول:
اگر خیلی مایلید میتوانید ضمن پیامی خصوصی به بنده اطلاع دهید که دیگر مطلب نزنم و فقط خواننده باشم.

واقعا اگر اینطور بود ، بعد از ساختن سومین ایدی تون توی سایت حتما این کار رو  می کردم .

ولی هر کسی از ظن خود شد یار من ....

از این پس انتظار هیچ پاسخی در هیچ بخشی از بنده نداشته باشید .
:razz:

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
پاسخ جو, محدثه, HamidSHS, Mohsen1001, محمد علي
>
پستارسال شده در: پنج شنبه 1 اسفند 1387 15:47 
New Member
New Member
آفلاين

سلام .

یه جوری حرف میزنید که انگار من با قصد و قرض حرف میزنم.

میخواهید باور کنید یا نکنید ولی من هم از روی دلسوزی و چون برای اهل بیت نیت کرده بودم مطالب را گفتم.

ولی شما برای حرف های من هیچ نظری نداشتید. و فقط بدون توجه به حرف من شاید به صرف این که مطلب برایتان تکراری بوده جواب خودتان را دادید.

ولی هر جوری که میلتان است. اگر خواستید نظرتان را بگویید چون ما عناد نداشته و حرف حقی که با دلیل باشد میپذیریم. ولی باز تصمیم با خودتان است.

اگر بخواهید میتوانید مرا حذف کنید . من با حذف شدن مشکلی ندارم و عرض کردم که چون با پسی که سایت میل زده بود وارد سایت نشد مجبور شدم آی دی جدید بسازم .

امیدوارم خدا کمکتان کند و از خطاهای همه مان بگذرد.

التماس دعا :razz:

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
>
پستارسال شده در: پنج شنبه 1 اسفند 1387 16:23 
Iron
Iron
نماد کاربر
آفلاين

تاريخ عضويت: پنج شنبه 7 تیر 1386 16:00
تشکر کرده اید: 88 مرتبه
ویرایش شد .... (شورای نظارت)

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
>
پستارسال شده در: پنج شنبه 1 اسفند 1387 16:58 
New Member
New Member
آفلاين

ویرایش شد .... (شورای نظارت)

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
>
پستارسال شده در: پنج شنبه 1 اسفند 1387 21:10 
Commander
Commander
نماد کاربر
آفلاين

فقط چند ساعت ما نبودیم چه خبر شده ؟؟؟

با سلام و احترام تمام خدمت برادر و خواهر عزیز و گرامی

برای حفظ انسجام و احترام بین اعضای این خانواده صمیمانه خواهشمندم که مراعات ادب و احترام شود .

طبق قوانین این خانواده موظف هستم که تاپیک را قفل کنم و پست های رکیک را ویرایش (این قانون تخصیص بردار نیست و استثنا نمی پذیرد)

لذا تصوراتی که از روی عصبانیت گفته شد ، نشود . قانون برای همه یکسان است.

اما برای رعایت احترام تمام و کمال نسبت به شما عزیزان ، قبلش این پست را زدم تا سوء تفاهمی نشود .

از دوستان محترم و مهربانم نیز خواهش می کنم حتما از طریق پیام خصوصی ، کدورت ها را برطرف نمایند .

ممنونم که تقاضای حقیر را می پذیرید .

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
Mohsen1001, HamidSHS
>
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد اين مبحث بسته شده است.شما نمي توانيد پست هاي خود را ويرايش يا پست جديدي ارسال کنيد.  [ 8 پست ] 

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 3 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد

انتقال به:  
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list