کاربر گرامی ورود شما را به انجمن خیر مقدم عرض میکنیم. جهت استفاده از تمامی امکانات سایت باید عضو شوید. جهت عضویت اینجا را کلیک کنید.


»» صراط مستقیمی جز علی علیه السلام نیست ««
امروز يکشنبه 4 آبان 1399 14:49

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است
ارسال مبحث جديد پاسخ به موضوع  [ 5 پست ] 
نويسنده محتواي پيام
پستارسال شده در: پنج شنبه 8 اسفند 1387 03:18 
Administrator
Administrator
نماد کاربر
آفلاين

تاريخ عضويت: يکشنبه 1 بهمن 1385 23:52
پست ها : 2244
تشکر کرده اید: 11378 مرتبه
تشکر شده:
5970 مرتبه in 1549 پست
آخرین خبرها از مدینه منوره حاکی است، نیروهای امنیتی سعودی عصر دوشنبه برگروهی از شیعیان عربستان که در بین الحرمین مشغول عزاداری بودند، آتشگشودند که منجر به زخمی شدن شماری از شیعیان شد.

به گزارش « شیعهنیوز» به نقل از اینده ،شامگاه دوشنبه ، زمانی که شیعیان به مناسبت سالروزوفات پیامبر اکرم(ص) مراسم زیارت ایشان را برگزار می کردند، با هجومماموران هیات امربه معروف و نهی از منکر سعودی مواجه شدند که بی دلیل آنهارا مجبور به ترک مکان کرده و سپس با آنان درگیری را آغاز کردند و در اینمیان شیعیان شعار هیهات منا الذله سردادند.

این گزارش از ده ها مجروح حکایت دارد که حال شماری از آنان وخیم است.

گفته می شود شماری از سلفی های تندرو هم با سنگ و چوب به هموطنان شیعه خود حمله ور شده اند.

اینتنش ها پس از آن اوج گرفت که ماموران هیات امربه معروف سعودی بافیلمبرداری مخفیانه از زنان شیعه هنگام بقیع، خشم آنان را برانگیختند کهمنجر به تحصن 2000 نفره زنان شیعه عربستان مقابل بقیع شد.

در این حال حجت الاسلام رسول جعفریان، در یادداشتی نوشت:

سالهاستکه زمین برابر بقیع و جایی که شیعیان آن را بین الحرمین پیامبر (ص) وامامان مدفون در بقیع می‌خوانند، محلی برای درگیری و نزاع میان نیروهای بهاصطلاح امر به معروف و نهی از منکر سعودی با شیعیان شده است.

دراین سوی، رهبران شیعه همیشه از شیعیان خواسته اند تا با رعایت شؤونات وهمین طور حفظ حرمت به خواندن زیارت نامه بپردازند. این امر به خصوص توسطزائران ایرانی رعایت می شود.

با این حال آزار و اذیت به خصوص طیچند سال گذشته از حد برون رفته است. این امر به موازات گسترش نفوذ افکارطالبانی و سلفی در سیستم اجرائی و انتظامی دولت سعودی جدی تر شده و راستیا دروغ، ارکان دولت سعودی از مقابله با آن اظهار عجز می کنند.

طیروزهای اخیر و در حالی که اساسا زائران ایرانی در مدینه نیستند، هزاراننفر از زائران شیعه عرب از نواحی قطیف و احساء و بحرین راهی مدینه منورهشدند تا در کنار قبر رسول الله و امام مجتبی به عزاداری بپردازند.
اینمسأله با فشار نیروهای سعودی روبرو شده و از آنجایی که هر دو عرب هستند وزبان یکدیگر را درک می کنند، مقاومت های جدی صورت گرفته است.
تحصنشمار زیادی از زائران شیعه به خصوص زنان و مقابله با نیروهای سعودی کار رابه درگیری کشانده و عده ای دستگیر شده و مورد ضرب و شتم قرار گرفته اند.

اخبار این درگیرها را می توان در چندین سایت خارجی مشاهده کرد که از آن جمله در این سایت هاست:
http://www.arabiaradio.org/english/index.cfm
Sabq.org

ایندر حالی است که به جز شبکه العالم که اشاره ای به این ماجرا داشت تا آنجاکه بنده نگاه کردم در رسانه های داخلی مانند صدا و سیما انعکاسی نیافت.حتی سایت ها و روزنامه ها نیز خبر مفصلی از آن درج نکردند.

اکنونبحث این است که ما اگر نسبت به پاراچنار حساسیت نشان ندادیم و اوضاعشیعیان پاکستان به آن روز افتاد، با تکرار این ماجرا در عربستان چه خواهیمکرد؟‌

اگر این سخن شاهزاده بندر درست باشد که گفته بود برای جنگایران و عراق چهل میلیارد هزینه کردیم و برای بیرون راندن شیعه از صحنه صدمیلیارد هزینه می کنیم در آن صورت در برابر این جنگ طلبان تفرقه انداز کهامت اسلامی را تکه پاره کرده و با سیاست های سلفی خود همه جای دنیای اسلامرا اسیر اختلافات داخلی کرده اند، چه باید کرد؟

طبعا بخشی از اینکار به عهده وزارت خارجه است تا از طریق سیاسی مسائل را حل کند. این درحالی است که اساسا ارتباط ما با عربستان سعودی و بخش عربی بشدت ضعیف شده ودر غیاب این ارتباط طبیعی است که توطئه ها هر روز بیشتر و بیشتر و علنی ترمی شود.

دفاع از منافع شیعیان به صورت طبیعی حق دولت ایران است ودر این زمینه نه تنها بر اساس مسائل دینی، بلکه مسائل حقوق بشری نیزاقتضای آن را دارد که ایران دفاع کند. چطور به خاطر چند بهائی صدر اعظمآلمان بیانیه صادر می کند اما به خاطر فشار بر میلیونها شیعه در عربستان وپایمال کردن حقوق آنان خانم مرکل بیانیه صادر نمی کند. این که دولت ایراندست کم در این موارد یک بیانیه صادر کند، چه مشکلی دارد که وزارت خارجهکوتاه می آید؟

به طور کلی سیاست خارجی ایران باید تکلیف خود رانسبت به اعراب روشن کند. اگر قصد دوستی دارد و می خواهد از این طریق مسائلخود را حل کند، دیگر نباید صداهای شگفت و مشکل دار از این طرف و آن طرفدرآید . اگر هم قصد مواجهه دارد که آن هم راه دیگری دارد. بالاخره مادوستی در منطقه می خواهیم یا نمی خواهیم؟

از این طرف مراجع دینینیز در این موارد باید به طور جدی تر وارد میدان شوند. آنان به عنوان یکتشکل مستقل از دولت می توانند جدی تر در این مسائل موضعگیری کنند و حتیپیامهایی برای مقامات سعودی و دیگران بفرستند. طبیعی است که هر نوع کوتاهیدر مقابل این تجاوزها اوضاع شیعیان را در سرزمین وحی دشوارتر خواهد کرد.

سردرگمیما در سیاست خارجی که عوامل خاص خود را دارد، حرفهای تند و حرکتهای بیحسابی که گاه و بیگاه در عرصه مطبوعات، سخنرانیها، حرکت های مردمی و غیرهوجود دارد و چهارچوب ندارد، سبب شده است تا به خصوص در یکی دو سال اخیرسیاست خارجی رها شده و جز دیدارهای روتین و رفت و آمدهای معمولی و تقدیماستوار نامه و از این قبیل کار جدی صورت نگیرد.


بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
کاربران زیر از Mohsen1001 به خاطر این پست تشکر کرده اند:
hasan21, محمد علي, مائده آسمانی
پستارسال شده در: پنج شنبه 8 اسفند 1387 03:19 
Administrator
Administrator
نماد کاربر
آفلاين

تاريخ عضويت: يکشنبه 1 بهمن 1385 23:52
پست ها : 2244
تشکر کرده اید: 11378 مرتبه
تشکر شده:
5970 مرتبه in 1549 پست
به گزارش «شیعه نیوز» آيت الله ناصر مكارم شيرازي از مراجع تقليد،‌ امروز با صدور بيانيه اي با اشاره به حوادث اخير در مدنيه منوره از وزارت امور خارجه خواست در برابر اين حادثه سكوت نكرده و با رايزني از طريق نهادهاي بين المللي اين موضوع را پيگيري كنند.

متن اين بيانيه به شرح ذيل است:

بسم الله الرحمن الرحيم

اطلاعاتى كه از منابع مختلف به ما رسيده نشان مى‏دهد كه چند روز قبل جمعى از شيعيان احساء و قطيف براى زيارت به مدينه منوره رفته‏اند، هنگامى كه زنان آنها در كنار بقيع مشغول زيارت بودند، مأموران وهابى افراطى به آنها توهين كرده و دشنام داده‏اند و اين امر سبب درگيرى با مردان شده است، سپس حدود دو هزار نفر از مردان آنها در كنار حرم نبوى متحصن شده‏اند تا به اين گونه كارها پايان داده شود اما جمعى از همان مأموران با اسلحه به آنها حمله كرده‏اند و عده‏اى را مجروح ساخته‏اند و جمعى را دستگير نموده‏اند و سپس وهابيون افراطى به سراغ اتومبيل‏هاى آنها رفته و اتومبيل‏هاى آنها را تخريب نموده‏اند.

متأسفانه ما همواره ناظر اينگونه نابسامانى‏ها در مدينه منوره هستيم و اهانت‏هاى آنها را به زائران ايرانى مى‏بينيم اما اين بار اهانت‏ها و آزارها متوجه شهروندان خودشان هم شده است، گويا اين گروه اندك خود را مالك حرمين شريفين مى‏دانند و هرگونه تحميل بر ديگران را برخلاف تمام موازين اسلامى و بين‏المللى بر ديگران جايز مى‏شمرند.

سزاوار است همه مسلمين جهان و همچنين وزارت خارجه ما اين مسأله را بطور جدى از طرق بين‏المللى دنبال كنند، چرا يك اقليت كوچك متعصب افراطى هر كارى را كه بخواهد در اين اماكن مقدس كه متعلق به همه مسلمين جهان است آزادانه انجام مى‏دهد، آنها چه حقى دارند كه افكار خودشان را درباره زيارت قبور پيشوايان بزرگ اسلام بر ديگران تحميل كنند، چرا اگر چند جاسوس بهايى در ايران دستگير شود كنگره آمريكا به دفاع از آنها بر مى‏خيزد ولى در برابر اين حوادث دردناك همه آنها خاموشند، در ضمن آيا سزاوار است سازمان حج دانش‏آموزان و دانشجويان پسر و دختر ما را به چنين منطقه ناامنى ببرد.

طبق اطلاعات صحيح در سال گذشته اين گروه از وهابى‏ها سى ميليون كتاب بر ضد شيعه منتشر كرده‏اند، اين در حالى است كه اجازه نمى‏دهند حتى يك جلد كتاب به عنوان پاسخ منطقى به ايرادات واهى آنها منتشر شود، همه ما مسلمين مخصوصاً همه شيعيان و دولت و ملت به عقيده اينجانب در برابر اين‏گونه مسائل مسئول هستيم.

ناصر مكارم شيرازي


بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
کاربران زیر از Mohsen1001 به خاطر این پست تشکر کرده اند:
نسيم, hasan21, محمد علي, مائده آسمانی
>
پستارسال شده در: پنج شنبه 8 اسفند 1387 17:09 
-
آفلاين

تاريخ عضويت: دوشنبه 16 بهمن 1385 19:39
پست ها : 1002
تشکر کرده اید: 352 مرتبه
تشکر شده:
403 مرتبه in 247 پست
درگیری‌ بین نیروهای امنیتی عربستان سعودی با زائران به مسجدالنبی نیز کشیده شد.
شاهدان گزارش دادند که نیروهای وابسته به هیات امر به معروف و نهی از منکر عربستان به زائران تعرض کردند و پیش از اینکه اقدام به شکستن خودروها و اتوبوس‌ها بکنند، آنها را با الفاظ زشت و ناپسند خطاب قرار دادند.
بنابر این گزارش، این درگیری‌ها، به درگیری با چوب و سنگ نیز کشیده شد و نیروهای امنیتی نیز شروع به تیراندازی کردند که به شهادت دو تن از زائران و زخمی شدن چند تن دیگر در منطقه "القطیف" شد.
این در حالی است که کمیته دفاع از حقوق بشر با انتشار بیانیه‌ای تاکید کرد که هیات امر به معروف و نهی از منکر عربستان از ورود زنانی که از منطقه "الشرقیه" برای زیارت قبور ائمه اطهار قصد ورود به قبرستان بقیع را داشتند، جلوگیری کردند و درهای بقیع را بستند که این مسئله با اعتراض دیگر زائران مواجه شد.
نیروهای هیات به اصطلاح "امر به معروف و نهی از منکر عربستان سعودی" دو روز پیش نیز با کمک نیروهای امنیتی این کشور به هتک حرمت تعدادی از زنان شیعه معترض که در مقابل بقیع دست به تجمع زده بودند، اقدام کرده و آنان را مورد ضرب و شتم قرار دادند.
در فیلمی که یکی از زایران از این اقدام نیروهای سعودی ضبط کرده، یکی از نیروهای امنیتی عربستان سعودی بر بام یکی از ساختمان‌های اطراف بقیع دیده می‌شود که در حال فیلمبرداری از زنان معترض است.
در این فیلم که بر روی پایگاه اینترنتی "Youtube" قرار داده شده است، همچنین صدای یکی از زنان شیعه به گوش می رسد که گویا به دلیل مورد ضرب و شتم قرار گرفتن، در حال فریاد کشیدن و کمک خواستن است.
منابع آگاه در عربستان سعودی اعلام کردند که انتشار این فیلم خشم شدید شیعیان جهان عرب را برانگیخته و از همین رو نیروهای امنیتی عربستان سعودی در مناطق شیعه‌نشین این کشور در حالت آماده باش کامل بسر می برند.
منابع آگاه از شهر مدینه منوره دو روز پیش خبر دادند که بیش از 2 هزار شهروند شیعه در اعتراض به توهین و تعدی ماموران کمیته به اصطلاح امر به معروف و نهی از منکر عربستان به زنان شیعی، دست به اعتصاب گسترده در مقابل بقیع زدند.
در پی این اعتصاب گسترده، مقامات مسئول عربستانی ضمن بی‌توجهی به رفتار توهین آمیز ماموران خود، اعتصاب کنندگان را به تلاش برای ایجاد هرج و مرج و آشوب متهم نموده و 5 تن از اعتصاب کنندگان را بازداشت کردند.
ماموران کمیته امر به معروف و نهی از منکر عصر روز جمعه با ایجاد مزاحمت برای زائران شیعه، به زائران زن اهانت کرده و از کلمات ناپسند و فحاشی استفاده کردند.
در همین حال  سخنگوی پلیس منطقه طی اظهاراتی مدعی شد: این زائران شیعه آشوبگر هستند و با تجمع مقابل بقیع، صدای خود را بیهوده بالا بردند. اعتصاب کنندگان شیعی، شعارهایی چون "الله اکبر" و "هیهات منا الذله" سر می‌دادند.

منبع : ابنا نیوز


بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
کاربران زیر از HRG به خاطر این پست تشکر کرده اند:
hasan21, محمد علي, Labbaik
>
پستارسال شده در: سه شنبه 27 اسفند 1387 13:07 
Administrator
Administrator
نماد کاربر
آفلاين

تاريخ عضويت: يکشنبه 1 بهمن 1385 23:52
پست ها : 2244
تشکر کرده اید: 11378 مرتبه
تشکر شده:
5970 مرتبه in 1549 پست
واکنش سریع ملک عبدالله به تماس آیت‌الله ‌سیستانی


اخیراً و همزمان با حوادث مدینه و ضرب و شتم شیعیان توسط عناصر افراطی ، آیت‌الله سیستانی در اقدامی کم‌سابقه، با ملک عبدالله،‌ پادشاه عربستان تماس تلفنی داشته‌اند.

به گزارش خبرنگار «آینده»، سایت عراقی الجوار به نقل از حجت‌الاسلام سیدجواد شهرستانی، داماد و نماینده تام‌الاختیار آیت‌الله سیستانی، از تماس این مرجع تقلید شیعه با پادشاه عربستان سعودی خبر داد.

به نوشته این منبع، پس از بروز حوادث ناگوار مدینه و ضرب و شتم و بازداشت شماری از شیعیان،‌ آیت‌الله سیستانی در تماسی تلفنی با عبدالله خواستار آزادی زندانیان شده که تنها چند ساعت پس از این تماس، ده‌ها تن از آنان آزاد شده‌اند.

در حالی که معمولاً آیت‌الله سیستانی در موارد مختلف اقدام به صدور بیانیه می‌کنند، تماس با شاه عربستان، اقدامی کم‌سابقه بوده است.

گفتنی است،‌ امیر عبدالله که از سه سال پیش و پس از ملک فهد رسماً پادشاه عربستان شده، نسبت به تندروهای سعودی روابط بهتری با شیعیان دارد.

پس از حوادث رخ داده در مدینه، اخباری نیز از دیدار شماری از علمای شیعه با ملک عبدالله منتشر شد.


بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
کاربران زیر از Mohsen1001 به خاطر این پست تشکر کرده اند:
مائده آسمانی
>
پستارسال شده در: سه شنبه 27 اسفند 1387 13:10 
Administrator
Administrator
نماد کاربر
آفلاين

تاريخ عضويت: يکشنبه 1 بهمن 1385 23:52
پست ها : 2244
تشکر کرده اید: 11378 مرتبه
تشکر شده:
5970 مرتبه in 1549 پست

فاش شدن ابعاد جنایات سعودی‌ها علیه شیعیان و ادامه سکوت در ایران
     
یکیاز زنان شیعه نیز که برای عزاداری و گریستن بر مظلومیت ائمه شیعه و فاطمه‌زهرا (س) در پشت دیوارهای بقیع حضور یافته بود،

پس از اصابت ضربات شدیدوهابیون هیأت موسوم به امر به معروف و نهی از منکر به شدت مصدوم شده و بهعلت باردار بودن،

فشار خون وی به شدت افت کرده و بر اثر حمله قلبی بهشهادت می‌رسد.
درحالی که گزارش‌های منابع معتبر محلی از کشته شدن چندین زن و مرد شیعه درجنایات اخیر نیروهای سلفی در عربستان سعودی حکایت دارد، سکوت بردستگاه‌های رسمی ایران در برابر این جنایات کماکان حاکم است.

بهگزارش «شیعه نیوز» به نقل از  آینده، بنابر گزارش‌های رسیده، دست کم 7 تناز شیعیان که شامل 6 مرد و یک زن بوده‌اند، در جنایات نیروهای سلفی درسعودی به شهادت رسیده و یکی از روحانیون شیعه نیز پس از ترور ربوده شدهاست.

بنابر اطلاعات دریافتی خبرنگار «آینده» از منابع شیعی درمنطقه الشرقیه سعودی، ‌4 تن از اهالی این منطقه بر اثر اصابت ضربات کاردنیروهای سلفی عضو هیأت امر به معروف و نهی از منکر به شهادت رسیده‌اند ویکی از شیعیان بحرین نیز که برای زیارت مزار امام حسن مجتبی‌ (ع) درسالروز شهادت ایشان به مدینه سفر کرده بود، با اصابت ضربات شدید باتوم بهسرش دچار خونریزی شدید از ناحیه مغز شده و به شهادت رسیده است.

همچنینپس از دخالت نیرهای امنیتی، پلیس سعودی اقدام به شلیک گلوله به سمت یکی ازجوانان شیعه می‌کند و فرد مذکور که زکی عبدالله الحسانی نام دارد و سن ویتنها 19 سال بوده است، مورد اصابت گلوله قرار مي‌گيرد. هرچند پيش از ايناخبار از شهادت اين جوان حكايت داشت، برخي منابع به خانواده او از زندهبودنش اطمينان داده اند.

از سوی دیگر، یکی از زنان شیعه نیز کهبرای عزاداری و گریستن بر مظلومیت ائمه شیعه و فاطمه‌ زهرا (س) در پشتدیوارهای بقیع حضور یافته بود، پس از اصابت ضربات شدید وهابیون هیأت موسومبه امر به معروف و نهی از منکر به شدت مصدوم شده و به علت باردار بودن،فشار خون وی به شدت افت کرده و بر اثر حمله قلبی به شهادت می‌رسد.

گفتنی است، تاکنون اکثر مراجع تقلید قم از جملهآیت‌الله وحید خراسانی، آیت‌الله صافی گلپایگانی و آیت‌الله مکارم شیرازینسبت به جنایات سعودی علیه شیعیان واکنش نشان داده و خواستار توجه مسئولانبه این موضوع شده‌اند.


بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
کاربران زیر از Mohsen1001 به خاطر این پست تشکر کرده اند:
مائده آسمانی
>
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد پاسخ به موضوع  [ 5 پست ] 

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است


چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان


شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد

انتقال به:  
cron
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
Powered by phpBB & CentralClubs

[ Time : 0.273s | 22 Queries | GZIP : On ]
Seo