کاربر گرامی ورود شما را به انجمن خیر مقدم عرض میکنیم. جهت استفاده از تمامی امکانات سایت باید عضو شوید. جهت عضویت اینجا را کلیک کنید.


»» صراط مستقیمی جز علی علیه السلام نیست ««
امروز دوشنبه 5 آبان 1399 10:54

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است
ارسال مبحث جديد پاسخ به موضوع  [ 1 پست ] 
نويسنده محتواي پيام
پستارسال شده در: سه شنبه 15 اردیبهشت 1388 16:52 
Administrator
Administrator
نماد کاربر
آفلاين

تاريخ عضويت: يکشنبه 1 بهمن 1385 23:52
پست ها : 2244
تشکر کرده اید: 11378 مرتبه
تشکر شده:
5970 مرتبه in 1549 پست
باسمه تعالی

نویسنده و کارگردان سریال یوسف پیامبر(ع) گفت: متأسفانه گریمورهای این سریال نگاه مذهبی نداشتند و گریم ها در برخی موارد غلیظ بود.

به گزارش شيعهآنلاين به نقل از واحد مركزي خبر، فرج الله سلحشور در حاشیه نشست بررسیاین سریال درباره انتقادات برخی علمای دینی از تند بودن آرایش برخیهنرپیشه های این سریال افزود: این موضوع را قبول دارم و در آثار بعدی امحتماً مورد توجه جدی قرار می دهم.


وی گفت: حتی در نحوه پوشش لباس هنرپیشههای زن این سریال بی دقتی صورت می گرفت و چند بار موارد بدحجابی در زلیخادیده می شد که جای اصلاح داشت.


سلحشور افزود: در این سریال نشان دادمکه جذابیت سریال به استفاده از هنرپیشه های زیبا و استفاده از بازیگرانمطرح نیست و می توان از هنرپیشه های معمولی نیز برای جذب مردم به آثارهنری بهره گرفت.


وی گفت: در آثار بعدی ام مشاور هنریزنی را استخدام خواهم کرد که به همه ثابت کنم که می توان در تولید آثارهنری، نکات مذهبی و به ویژه حجاب را به دقت رعایت کرد چرا که برخی معتقدندبدحجابی در سریال ها قابل کنترل نیست و امری طبیعی است.


آثار مذهبی را انسان های مکتبی تولید کنند


نویسنده و کارگردان سریال یوسف پیامبر(ع) گفت: انسان های مکتبی باید سریال های مذهبی را تولید کنند در غیر اینصورت ارزش های مذهبی به سخره گرفته می شود.


سلحشور در نشست "هم اندیشی آسیب شناسیچهره پردازی از شخصیت های دینی در رسانه" با بررسی موردی سریال یوسفپیامبر (ع) افزود: مردم با مشاهده آثار مذهبی باید بتوانند پاسخ همه پرسشهای خود را دریافت کنند.


وی اضافه کرد: برای ساخت فیلم هایمذهبی فقط ارائه اطلاعات مذهبی به کارگردان کفایت نمی کند بلکه عواملتولید کننده اثر باید اسلام شناس باشند.


سلحشور با اشاره به مدد الهی در خلق آثار مذهبی افزود: در سریال یوسف پیامبر (ع) به عینه مدد الهی را مشاهده کردم.


وی گفت: در سریال یوسف پیامبر (ع) از شان این پیامبر بزرگ در میان مردم کاسته نشد.


وی در ادامه افزود: در ساخت این سریالشخص و داستان زندگی حضرت یوسف (ع) برای من مهم نبود بلکه تصمیم داشتم دراین سریال الگوها را نشان دهم چنانچه اهداف قرآن از مطرح کردن برخی داستانها همین است.


سلحشور گفت: این که در قسمت هایی ازاین سریال مدام به حاشیه می رفتم به سبب بیان الگوها بود اگر چه برخی مرابه کش دادن و آب بستن به سریال متهم کردند.


پخش سریال یوسف پیامبردر 54 کشور عربی


وی در پاسخ به سوالی در این باره کهبرای عرضه این اثر در عرصه بین المللی چه کرده اید؟ افزود: این فیلم بهزبان عربی در 54 کشور عربی پخش شد و در برخی کشورهای جهان با زیرنویسانگلیسی پخش مـی شود.


کارگردان سریال یوسف پیامبر گفت: البتهمطلع شدم که برخی کشورها مشتاق خرید این سریال هستند اما این که رسانه ملیچقدر پی گیر این موضوع است اطلاعی ندارم.


وی در پاسخ به سوالی درباره منابعاستفاده شده در این اثر هنری افزود: نظرات شیعه مورد نظرم بوده است چرا کهمعتقدم شیعه مذهب برتر و اسلام ناب، شیعه است.


در ادامه این نشست یکی از حضار سریالیوسف پیامبر را کپی برداری از مجموعه آمریکایی دانست که سلحشور در پاسخگفت: آنها از مجموعه ها کپی برداری کردند چرا که این فیلم پیش از سریالیوسف پیامبر وجود نداشت.


سلحشور افزود: البته اگر شباهت هایی در این دو فیلم مشاهده می شود به سبب واحد بودن مستندات تاریخی آن است.


نویسنده و کارگردان سریال یوسف پیامبردر ادامه سخنانش در پاسخ به سؤالی در این باره که چرا شما همیشه از کارهایخود دفاع می کنید، گفت: در برابر هجوم دشمن همیشه از کارهایم دفاع می کنماما اگر نقادی ها منصفانه باشد و صداقت در آن به چشم بخورد قبول می کنم.


سلحشور در پاسخ به سؤال دیگر دربارهمصاحبه برخی خبرگزاری ها با دخترش افزود: این اقدام دغل بازی و بدجنسیبرخی مطبوعات بود و برخی از آنها از هر ابزاری برای فروش مجله شان استفادهمی کنند.


وی مشکلات و اختلافات خانوادگی را طبیعی دانست و گفت: دخترم نظر شخصی خود را گفته است و طرح این مباحث چیزی جز خباثت نیست.


سلحشور در بخش دیگری از سخنانش دربارهاین سؤال که چرا در این سریال غرور حضرت یوسف (ع) در مواجهه با پدرش یعقوب(ع) را نشان ندادید؟ افزود: چنین موضوعی را از نظر عقلی مردود است و امکانندارد فرزندی پس از40 سال دوری از پدرش، دچار غرور شود و از اسب یا تختپیاده نشود.


وی گفت: علامه طباطبایی نیز این موضوعرا قبول ندارند و منبع اصلی من در تولید این سریال، بهره گیری از تفسیرالمیزان و نظرات ارزشمند علامه طباطبایی بوده است.


سلحشور گفت: همین که شأن یوسف (ع) در مقایسه با پدرش یعقوب بیشتر بود نشان می دهد که غرور در حضرت یوسف (ع) راهی ندارد.


سلحشور در پاسخ به سؤالی که چرا شما درقسمت پایانی این سؤال به منجی آخرالزمان و حجت موعود اشاره کردید؟ گفت:این موضوع از اعتقادات شیعه است و اگر چه سندیت تاریخی ندارد اما بیشتراعتقادی است.


وی افزود: در پخش جهانی این سریال، این قسمت حذف شد.


بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
کاربران زیر از Mohsen1001 به خاطر این پست تشکر کرده اند:
هیچ, اسماني, mahdieh, علی اصغر حسین, Tazkereh, ensye, fizikdan3000
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد پاسخ به موضوع  [ 1 پست ] 

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است


چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان


شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد

انتقال به:  
cron
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
Powered by phpBB & CentralClubs

[ Time : 0.161s | 16 Queries | GZIP : On ]
Seo