کاربر گرامی ورود شما را به انجمن خیر مقدم عرض میکنیم. جهت استفاده از تمامی امکانات سایت باید عضو شوید. جهت عضویت اینجا را کلیک کنید.

»» صراط مستقیمی جز علی علیه السلام نیست ««
امروز سه شنبه 1 مهر 1399 05:47

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

ارسال مبحث جديد پاسخ به موضوع  [ 48 پست ]  برو به صفحه قبلي  1, 2, 3, 4, 5  بعدي
نويسنده محتواي پيام
 موضوع پست:
پستارسال شده در: يکشنبه 22 مهر 1386 18:51 
Iron
Iron
نماد کاربر
آفلاين

تاريخ عضويت: پنج شنبه 7 تیر 1386 16:00
تشکر کرده اید: 88 مرتبه
به نام خدا

با سلام خدمت دوست گرامی و خوش آمدگویی به شما  :razz:

و ممنون از حدیث بسیار زیبایی که فرمودید (واقعا جای احادیث و روایات که همه چراغ راهنمای ما هستند ، در این بحث خالی بود  :D )

(یه سلام گرم هم به آقا امیر که پس از غیبت کوچیکش دوباره اینجا رو منور کرد ، طاعاتتون مقبول :D )

سوال بسیار مهم و کلیدی کردید ! بنده هم توی چند پست پیش تقریبا همین رو پرسیدم ... و بعدش هم دوباره این رو مطرح کردم

که اصلا قبل از اینکه ما سراغ ملاک ایمان در طرف مقابل بگردیم ، ببینیم اصلا اون ملاک ها در خودمون هست یا نه ؟  :-x

[align=center]اصلا خود ما برای ایمان خودمون ، تعریفی داریم یا نه ؟

و بعدش که تعریف و ملاک های ایمان مشخص شد ، اونوقت بررسی کنیم اول در خودمون بعدش در طرف مقابل !

:?  حالا نمی دونم سوالم یکمی سخت بود که هیچ کس هنوز جوابی نداده ؛ یا اینکه واقعا هنوز در موردش درست نیندیشیده ایم  :-(

ممنون از اینکه بهش فکر می کنید و نظرتون رو می گید  :razz:

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
 موضوع پست:
پستارسال شده در: دوشنبه 23 مهر 1386 18:52 
Bronze
Bronze
نماد کاربر
آفلاين

تاريخ عضويت: سه شنبه 22 خرداد 1386 20:47
تشکر کرده اید: 2 مرتبه
سلام به نظر من اصل درک متقابل و همچنین اعتماد به یکدیگره که اگر همراه با شناخت باشه واقعا عالیه. :o

[  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ] - [  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
>
 موضوع پست:
پستارسال شده در: چهارشنبه 25 مهر 1386 10:13 
New Member
New Member
نماد کاربر
آفلاين

تاريخ عضويت: سه شنبه 6 شهریور 1386 23:51
تشکر کرده اید: 0 مرتبه
Labbaik نوشته است:
با سلام
در حدیثی داریم که اگه خانمی به خواستگارش که با ایمانه جواب منفی بده گناه کرده و فساد در زمین بوجود میاد
حالا میشه بفرمایید با ایمان کیه؟ چه ملاکایی داره  :-(
یا حق

با سلام به همه ي دوست هاي گلم و خوشامدگويي ويژه خدمت Labbaik ي عزيز :razz: و Professional  خوش تيپ  =:( كه با حضور گرمشون محفل ما رو پررونق تر كردن.يه سلام مخصوص هم به داداش بزرگ و هميشه همراهم پاسخ جو . :razz: .

دوستان پرسيدن باايمان كيه و چه ملاكايي داره؟ خب خدا امواتتون رو رحمت كنه! يه دفعه بگين كل قرآن و احاديث و ادعيه و سيره ي معصومين رو يه جا برام توضيح بده! چون همه ي اينا با هم چهره ي ايمانو ترسيم مي كنن!

گذشته از شوخي همون طور كه داداش هم گفت سؤال بسيار كليدي هست. در عين حال كليد بهشت هم هست! به همين خاطرم هست كه همه بهش كليد كردن! اغراق نيست اگر بگم ما هر روز با اين سؤال رو به رو مي شيم. چون هر روز ما آدماي زيادي رو تو كوچه و بازار مي بينيم و متاسفانه بعضيامون(مثل من) ميخوايم با يك نگاه، ايمان آدم ها رو نمره بديم ! خيلي سريع هم ميخوايم قضاوت كنيم! بگذريم..
به هر شكل اگر كسي جواب همچين سؤالي رو بفهمه [size=117]داربي رو از شيطون برده! خوش به حال اونايي كه حتي فقط كمي از جوابش رو فهميدن! ولي از من يكي خواهشا نخواين كه جواب بدم ، چون هيچي هيچي بلد نيستم، حتي تقلب! :?

دركل همونطور كه گفتم ايمان براي من بي تعريفه! بسيار گستردست.. به تعداد آدم ها ميشه از ايمان تعريف ارائه داد. خدا براي هر انساني فيلمنامه ي منحصر به فردي نوشته تا اونو به خودش نزديك كنه! حالا هر كسي كه نقش خودش رو توي اين فيلم خوب درك كنه و زيرپوستي تر بازي كنه حتما ميشه انسان با ايمان ديگه! مگه نه؟!

كات!

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
>
 موضوع پست:
پستارسال شده در: چهارشنبه 25 مهر 1386 23:53 
Old-Moderator
Old-Moderator
نماد کاربر
آفلاين

تاريخ عضويت: پنج شنبه 19 مهر 1386 16:06
تشکر کرده اید: 3510 مرتبه
با سلام
منظور بنده از تعريف ايمان اين بود که منظور حديث کدوم مرتبه و درجه از ايمان بوده، چون ما اگه بخوايم مومن حقيقي را پيدا کنيم که يافت مي نشود...(اگه میدونستم نمیپرسیدم)

ولي خب حالا هر کي هم که باشه خيلي بي انصافيه :-(  .....نيست؟
التماس دعا .يا علي

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
>
 موضوع پست:
پستارسال شده در: سه شنبه 1 آبان 1386 08:07 
Commander
Commander
نماد کاربر
آفلاين

تاريخ عضويت: جمعه 20 بهمن 1385 22:01
تشکر کرده اید: 3409 مرتبه
[align=center]به نام خدا

با سلام خدمت دوستان عزیز   :)

دوست داشتم زودتر از این می تونستم توی بحث شرکت کنم و پاسخی اگر داشتم بدم ؛ اما فرصتم محدوده .

در مورد سوالی که دوست عزیز راجع به ایمان کردند ، یه تحقیق نسبتا مختصری سعی کردم  ، انجام بدم و خدا رو شکر مطالب خوبی هم

به دست اومد . البته اینها ، همه مطالب و تعاریفی نیست که در مورد ویژگی های یک زوج خوب در احادیث امده ، بلکه چیزهایی است که

بنده با فرصت کمم پیدا کردم ، و الا مطالب خیلی زیبایی در مورد ازدواج در روایات ما وجود داره که توصیه می کنم حتما مطالعه کنید .

( این تحقیق در کتاب های کافی ، تهذیب ، استبصار ، من لایحضره الفقیه ، وسائل الشیعه ، مستدرک وسائل ، بحارالانوار و... در ذیل
واژه های نکاح و تزویج ، صورت گرفته و چکیده اون خدمتتون ارائه میشه )

اولا در فضیلت این عمل و ثوابش و استحباب آن بسیار روایت امده ، که هر چه بگویم کم گفته ام ؛ (مثلا)

محبوب ترین بنایی که در اسلام خدا دوست دارد ، بنایی است که با ازدواج حلال برپا شده باشد (خانواده) .  :razz:

هرکس می خواهد بر سنت رسول خدا (ص) باشد ، ازدواج کند .  :razz:

ثانیا در شرایط لازم یک زوج خوب : عفت و پاک دامنی او ، که به معنی حفظ خویش از روابط حرام می باشد ؛ خصوصا تاکید شده که

خانواده او نیز این شرایط را داشته باشند . (خیلی مهم است چون یک نفر ممکنه بگه من که نمی خوام با خانوده طرف ازدواج کنم !

ولی دین ما میگه که این احتیاط ها رو هم رعایت کنید ، چون بالاخره کسی که در یک خانواده بی عفت تربیت یافته باشه ، طبیعتا

قبح یک سری کارها از چشمش افتاده ، و بیم گرایش او به این مسائل هم میره )

لذا این یکی از مهم ترین مصادیق ایمان هست .

دیگه اینکه خانم ها دقت کنند ، با مردی ازدواج کنند که از نظر رعایت آداب ، و همچنین صحیح بودن اعتقادات مطمئن است .

چرا که در روایات آمده که زن در ادب و عقیده از شوهرش تاثیر می پذیره و بدون شک ، هم خودش و هم در تربیت فرزندانش موثر خواهد بود .

دیگر اینکه روی نجابت ، خیلی تاکید شده . (و یکی از دلایل نهی از ازدواج با احمقان ، اینه که نجابت و سنگینی شخصیت ندارند . )

دیگر اینکه ، با اقوام و خاندانی که در آنها وفاداری کمتر یافت میشه ، نباید وصلت کرد . بالاخره با تحقیق روی اون خانواده آدم می تونه بفهمه

که میزان وفاداری در انها چقدر هست ، و بالتبع فرزند اونها که طرف ازدواج ماست ، تاثیر پذیر از اون خانواده هست .

یه سری مسائل ظاهری و جسمی هم تاکید شده : از جمله زیبا روی بودن طرف (البته به شرطی که خواهیم گفت)

دیگر اینکه بهتر است با دوشیزگان (باکره) وصلت نمود (و دلایلی که براش ذکر شده بسیار زیباست) :

اولا پاک دامن تر هستند ، سریع تر مطلبی را می توان به ایشان تعلیم داد ، مودت و محبتشان پایدار تر و ثابت تر است ، اخلاقشان

نیکو تر است ، نرم تر و ملایم تر هستند و..... ( که البته در تمامی این موارد ، بهتر بودن و افضلیت ذکر شده ، و به این معنا نیست که

در غیر دوشیزگان این صفات نیست ، اما بهترین ها و بالاترین ها در ایشان است )

در بعضی احادیث نیز ، از ازدواج با عده ای نهی شده : یهود و نصاری ، ناصبیان (دشمنان اهل بیت ع) ، احمق (به دلیل عدم نجابت)

اجاق کور (هر چند زیباترین باشد ! اینجا همان شرط زیبایی نفی می شود ، در احادیث بسیاری ذکر شده که بهتر است با یک سیاه زشت روی

اما سالم از نظر تولید مثل ازدواج کنید ، اما با یک زیبای مه روی که عاقر و ناتوان از آوردن فرزند است خیر ! چرا که تولید مثل و ازدیاد نسل مسلمان

بسیار مورد تاکید است )

همچنین از ازدواج با کسانی که مشهور به فحشاء و زنا هستند (چه زن و چه مرد ) نهی فراوان شده است .

----------------------------------------------------------------------

خلاصه : از این مختصر می توان نتیجه گرفت که ایمان اولا متدین بودن به دین اسلام و نیز دارا بودن عقاید صحیح

و همچنین التزام عملی به این عقاید داشتن ( عفت و پاکدامنی و رعایت آداب و ... )

و اخلاق نیک و نجابت  و وفاداری و سایر مسائل عملی نیز در راستای همین ایمان تعریف می شوند (که راه های فهمیدن آن نیز

با تحقیق بر روی خانواده طرف و خود او نیز ذکر شده )

و همچنین در مورد عدم داشتن ایمان ، همان مسائلی بود که چند نمونه از مصادیق آن ذکر شد .

ممنون از همه شما ، منتظر خواندن نظرات و پژوهش های خواندنی شما در این زمینه ( هر چند کوتاه باشد ) هستم .  :razz:

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
کاربران زیر از محمد علي به خاطر این پست تشکر کرده اند:
Labbaik
>
 موضوع پست:
پستارسال شده در: چهارشنبه 2 آبان 1386 20:41 
Iron
Iron
نماد کاربر
آفلاين

تاريخ عضويت: شنبه 31 شهریور 1386 09:13
تشکر کرده اید: 42 مرتبه
[align=center]به نام خدا

بـرادر بزرگــوارم ، در اين مبحث، بعضي از مطالبي رو که در اسـلام تاکيـد فراوان شده ،  بيان فرمودند که بسي جاي تشـکر و

قدرداني داره  :razz: . در قسمتي که فرمودند ، يکي از امتيازات همسر براي برگزيدن ، زيبايي است و در ادامه توضيح خوبشون

فرمودند البته شرايطي داره ، يه مطلب کوچک هم به ذهن من  رسيده که ميخوام مکمل فرمايشات ايشون عرض کنم :-o  ،  

به نظر من گذشته از اين ( زن زشت زايــا ، که نسل رو تداوم ببخشه بهتر از يک زن زيــباي ناتوان در اين امـر هست )  بايد به

عرض برسونم که زيبايي رو از چند جهت ميشه ترسيم کرد : اول زيبايي صوري :razz:  : که همه ما ميبينم و بر هيچ کس پوشيده

نيست . به قول اديبان ( رخ زيباي يار  ::sh  ) . دوم زيبايي باطني  :razz: : که متشکل از عقل و کمالات يک زن هست که او رو هر

قدر هم زشت باشه ، زيبا نشون ميده و سوم زيبايي خُلقي  :razz: : يک زن صبور با اخلاق نيکو ،  زيبايي اش دوچندان ميشود.

بطوري که زشت رويي او در مقابل زيــبايي باطني اش در نظر همسـر و حتي ديگران جلوه ای نداره . هرچند مشـاهده شده

کساني که آراسته به زيــور معنوي هستند در نماي ظاهريشان هم اثر فوق العاده اي داشته و چهره شان را نوراني و جذاب

نمـايــان ساخته است!  ::sh  

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
کاربران زیر از زهـرا به خاطر این پست تشکر کرده اند:
Labbaik
>
 موضوع پست:
پستارسال شده در: يکشنبه 20 آبان 1386 18:45 
Old-Moderator
Old-Moderator
نماد کاربر
آفلاين

با سلام خدمت همه دوستان و عرض تبریک به مناسبت میلاد خجسته حضرت معصومه(س) :D  :razz:
با اینکه هنوز مطالب زیادی در مورد سوالات پیشین مونده تا به نتیجه جامع و خوبی برسیم ولی هیچ دقت کردین :shock:  خیلی ها تو زندگیشون عاشق میشوند (البته منظورم یه عشق عاقلانه و پاکه) ولی وقتی تو گردونه زندگی مشترک قرار میگیرن جا میزنن،بعد از مدتی هم دیگه از زندگی خسته میشن و اگه نتونن خودشون یا طرف مقابل را با شرایط سازگار کنن افسرگی میگیرن  :sad:  :x
مطالبی در این زمینه پیدا کردم که گفتم بد نباشه کپی  پیستش کنم بقیه هم بخونن :grin:

ارزش نهادن به عشق و رمز ماندگاری آن
بذر گل عشق بدون نیاز به هیچ فصلی شکوفا میشود و با مهر و محبت پاک شکوفاتر میشود و آنقدر پیشرفت می کند تا اینکه عاشق بغیر از وصال معشوق به چیزی فکر نمی کند و حالا این گلی که با مشقت و اشک چشمان دو معشوقه آبیاری شده و درونشان پرورش یافته و نهالی گردیده به هنگام باروری نزدیک می شود باروری این نهال زیبا وصال عاشق و معشوق است که این شیرین ترین لحظه زندگیست ولی باید دانست که از این نهال تازه عشق که با مشکلات پرورش یافته بایستی طرفین مواظبت کنند تا مورد گزند آفت قرار نگیرد چـون پس از گذشت سالها آتش عشق دیگر شعله ور نیست پس گل عشق بیشتر از زمان شکوفا شدنش احتیاج به مواظبت و مراقبت دارد .
آنچه در این بین رابطه عاطفی شما را ممکن است تحت سلطه قرار دهد و از شکوه آن بکاهد این است که شما به دوست داشته شدن طوری عادت کنید که قدردانی و احترام به آن عطوفت از یادتان برود و با آن مانند تمام داشته های معمول و پیش پا افتاده برخورد شود در حالیکه در حقیقت این است که داشتن جایگاه عاطفی و عشق در زندگی هر فرد گوهر نایابی است که معمولاً با از دست دادن آن نه تنها زندگی تلخ و بی رنگ می شود بلکه گاهی کسب مجدد آن دشواریهای بسیار دارد بنابراین در این حالت شما با حسرت بزرگی در قلب و روح خود روبرو خواهید بود که پیوسته جای خالی کسی را به یادتان می آورد که وی را به علت بی توجهی و عادت به عدم قدردانی از دست داده اید زیرا آنچه که ما عشق می نمامیم در واقع نهالی است که به نور خورشید وجود شما و آب حیات جبران محبت شما نیازمند است تا رشد کند و تا میوه هایش کام شما را شیرین کند . شما عاشق خوب و معشوق قدردان و لایقی باشید و عشق و علاقه متقابل شما به هم روز به روز فزآینده تر و درخت عشق شما را هر روز بالنده تر و سبزتر از روز پیش گرداند ، در زندگی مشترک بر خلاف دوران نامزدی و آشنائی بر خلاف تصور همگان نشان دادن عشق و علاقه متقابل بسیار دشوارتر است .
در حقیقت پس از مدتی زندگی مشترک پی خواهید برد که طرف مورد علاقه شما نیز مانند سایر انسانها شرایط و نیازهائی دارد که چندان مطبوع و دلپسند نیستند و حتی می توانند آزار دهنده باشد  بارها احساس می کنید که همسر فرشته خوی خود را از دست داده اید و به جای موجود ستودنی و زیبای روزهای نامزدی با یک انسان عادی روبرو هستید که دوست داشتن او اگر سخت نباشد چندان هم آسان نیست .
در زندگی مشترک همه چیز با خواست و میانگین و توافق طرفین باید صورت بپذیرد زیرا در غیر اینصورت نمی توان نام زندگی مشترک را به آن داد .
هیچ چیز حقیقی تر و والاتر از عشق نیست و عشقهای دراز مدت که سالها به طول می انجامد ، قابل اعتماد هستند و میتوان با تکیه زدن بر آن به هر کجا رسید .
معشوق یا عاشق همان نیمه گمشده ای است که همیشه به دنبالش گشته اید و تنها کسی است که می توانید همیشه روی او حساب کنید و تحت مراقبت و در سپر حفاظت او به سر برید .
اگر به درستی آموخته باشید که قایق زندگی را در طوفانها با مهارت هدایت کنید برای تمام روزهای عمرتان کشتی عشق را سالم بهر کجا که بخواهید می توانید هدایت کنید البته هیچ زندگی و هیچ ازدواجی بی فراز و نشیب نیست آنچه مهم است رفتار و برخورد شما با این مسئله است که عشقتان را زنده و تازه نگه دارید .

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
>
 موضوع پست:
پستارسال شده در: يکشنبه 20 آبان 1386 18:49 
Old-Moderator
Old-Moderator
نماد کاربر
آفلاين

در اینجا راهکاریی را به شما پیشنهاد می کنم که از طریق کاربرد آنها درخت عشق شما همیشه تازه و شاداب تر از روز قبل و پر شکوفه تر از همیشه و پایدار بماند تا در زندگی مشترک خود سعادتمند و خوشبخت شوید .

1 - بیان حقیقت و ایمان به صداقت
هیچ چیز زیباتر و پر بهاتر از حقیقت نیست . با بیان حقیقت و ایمان به صداقت شریک زندگیتان  ، می توانید کشتی خود را از مهلکه و طوفان در امان نگه دارید . با ایمان می توانید با خیال راحت به او تکیه کنید و بدانید که در طوفانها و سختی ها دست یاری او همواره برای کمک به شما برافراشته است . این اعتماد از پر بهاترین گنجهائی است که کسی میتواند در یک زندگی مشترک داشته باشد و احساس امنیت و رضامندی حاصل از آن را تا پایان عمر همراه داشته باشد .

2 - قدردان شادی های کوچک باشید
مسلماً شما قدردان کارهای بزرگ و مهمی که همسرتان در راه دوام زندگی مشترک انجام میدهد هستید . کارهای کوچک را نیز قدردان باشید و با خواندن نام یکدیگر با الفاظ لطیف و زیبا جریان عشق و محبتی را در زندگیتان بیدار می کنید که روز به روز به دوام عشق شما کمک می کند به یاد داشته باشید که انسانها و رفتار انسانی مانند پدیده پژواک عمل می کنید به این صورت که هر کلام با حرکتی از جانب شما پس از برخورد با مخاطب بسوی شما باز می گردد پس از این پدیده بنحو احسن استفاده کنید .

3 - دست از حساسیت های بی مورد بردارید
بعضی از حساسیتهای بیجا در مورد مسائل بسیار کوچک یا نظرات شخصی و یا بحث شراکت در انجام کارهای منزل از این دسته هستند دست از این گونه حساسیتهای بی مورد بردارید و با اتفاق هم و همکاری تیمی دو نفره زندگی خود را زیبا بسازید . ازدواج داستان مسئولیت است و توان کشیدن این بار سنگین به دست نمی آید مگر آنکه شما و همسرتان یک کار گروهی انجام دهید و شما می بایست تیمی دو نفره را بی دغدغه از هم نشینی و مصاحبت همسر خود لذت ببرید .

4 - تنها صرف دو دقیقه وقت ، دنیای شما را زیبا می کند
سعی کنید حتی برای چند دقیقه هم کـه شده است در طول روز بـا یکدیگر تنهـا باشید و با همسرتـان ارتباط روحـی برقرار کنیـد و زندگـی را از زاویـه ای دیگــر ببینید و همواره جمله زیبای ً دوستت دارم ً را بعنوان هدیه ای که هرگز مستعمل و تکراری نمی شود را به شریک زندگی خود هدیه دهید .

5 - زیبائی و آراستگی ظاهر را دست کم نگیرید
زیبائی خود نقش مهمی در آسایش و آرامش چشمان خود شما و شریک زندگیتان دارد . برای راحت شدن  از شر خستگی روزانه و نادیده گرفتن ظاهر خود ، هر چند ممکن است گزینه راحت تر و فوری تر به نظر بیاید ولی تجربه ثابت کرده است که دوش گرفتن و مرتب کردن ظاهر و آراستن خویش تا چه حد در رفع خستگی از تن شما مفید است و علاوه بر آن شریک زندگیتان با نگاه کردن به سر و وضع مرتب شما چقدر انرژی مثبت می گیرد و احساس خواهد کرد که بعد از یک روز کاری سخت به منزل امن و دنج خود آمده که در آن همسری مهربان و آراسته در انتظارش است .

6- پرهیز از مسائل حاشیه ای
از مسائل حاشیه ای بپرهیزید و سعی کنید از مسائلی که باعث حاشیه می گردند نیز جدا" دوری نماید ، زیرا گاهی اوقات حاشیه ها به غده های بزرگی مبدل می شوند که پایه یک زندگی شیرین را به مخاطره می اندازند و گل عشق را پژمرده و پایه های اخلاقی و تعهدی خانواده را متزلزل و کانون گرم را به سردی می کشاند .برای مثال اگر همسرتان در مورد مسئله ی یا خواسته ای حساسیت داشته باشد ، سعی کنید از آن مسله حاشیه ساز دوری و به خواسته های طرف مقابل احترام بگذارید ، در اصل یک زندگی موفق و همراه با خوشبختی بغیر از گذشت زوجین از علایق و خواسته های شخصی بدست نمی آید .

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
>
 موضوع پست:
پستارسال شده در: يکشنبه 20 آبان 1386 18:51 
Old-Moderator
Old-Moderator
نماد کاربر
آفلاين

اینم طرح سوال  

1-آیا عشق ماندگار است یا تنها عطر خوشبوئی است که مشام را می نوازد و بعد کم کم محو و کم رنگ می شود ؟

2 - چگونه می توان جلوی مرگ عشق را گرفت ؟

3 - چگونه می توان بعد از سالها زندگی از دیدن همسر خود هیجان زده شد و شکر گزار حضور وی بود ؟

[align=center]در پناه خدا.التماس دعا :AA:

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
>
 موضوع پست:
پستارسال شده در: يکشنبه 20 آبان 1386 22:43 
New Member
New Member
آفلاين

تاريخ عضويت: يکشنبه 6 آبان 1386 16:12
تشکر کرده اید: 0 مرتبه
با سلام خدمت شما سروران
و ضمن تشکر از شما
شما مطالب زيبايي را بيان فرمودين. منتهي نفرمودييد اصلا چرا بايد عاشق شد؟ چرا بايد ازدواج کرد؟
صرفا به خاطر روشن ماندن اجاق؟ يا هدف بالاتري در لواي اين امر ظاهري پنهان است؟
بنده فکر مي کنم براي رسيدن به هر قله اي وجود يک همراه الزامي است. حال در نظر بگيريد که
بخواهيد به قرب الهي برسيد. نياز به همراه هميشه مترتب خواهد بود.
سوال بنده اين است وقتي مي خواهيد همراهي برگزينيد به چهره او نگاه مي کنيد يا به اين توجه مي_
کنيد که چه ميزان مي تواند همراه شما باشد؟ چه ميزان مي تواند به شما کمک کند؟ ازدواج نيز شبيه
همين است. بايد به ايمان طرف نگاه کرد.
اگر در هر امري ابتدا خدا را در نظر بگيريم مطمئن باشيد هرگز کهنگي پيش نخواهد آمد زيرا هدف خدا
بوده و اوست که باقي است.
و السلام علي من اتبع الهدي
التماس دعا
يا حق :razz:

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
>
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد پاسخ به موضوع  [ 48 پست ]  برو به صفحه قبلي  1, 2, 3, 4, 5  بعدي

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد

انتقال به:  
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list