کاربر گرامی ورود شما را به انجمن خیر مقدم عرض میکنیم. جهت استفاده از تمامی امکانات سایت باید عضو شوید. جهت عضویت اینجا را کلیک کنید.

»» صراط مستقیمی جز علی علیه السلام نیست ««
امروز يکشنبه 30 شهریور 1399 01:00

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

ارسال مبحث جديد پاسخ به موضوع  [ 8 پست ] 
نويسنده محتواي پيام
پستارسال شده در: يکشنبه 22 شهریور 1388 18:39 
New Member
New Member
نماد کاربر
آفلاين

تاريخ عضويت: چهارشنبه 18 شهریور 1388 22:24
تشکر کرده اید: 16 مرتبه
به نام خالق زیبایی ها
حجت‌الاسلام سيد محمدحسن‌مخبر از محققین حوزه علميه قم است  .
او در دوره‌هاي مختلف كلاس‌هاي هويت جنسي فرهنگسراي خانواده كلاس‌هايي در زمينه آموزش جنسي از ديدگاه اسلام برگزار كرده و در اين زمينه تحقيقات زيادي انجام داده است.  با او در همين زمينه گفت‌و‌گو كرده‌ايم.
متن زیر از مصاحبه ای با ایشان برگرفته شده است :

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
کاربران زیر از آغوش گرم به خاطر این پست تشکر کرده اند:
امیر علقمه, محمد علي, مولاي عشق, Labbaik, black co, مستور, mhm_004, مائده آسمانی, nastooh, sohela
پستارسال شده در: يکشنبه 22 شهریور 1388 20:03 
Old-Moderator
Old-Moderator
نماد کاربر
آفلاين

تاريخ عضويت: جمعه 23 فروردین 1387 18:17
تشکر کرده اید: 1076 مرتبه
درسته بی حیایی نیست ولی در جامعه‌ی ما ٬ آموزش در ملاء عام کار درستی نیست.

شاید در یک کشور خارجی که از کودکی پسر و دختر با هم هستن ٬ همچین آموزش‌هایی خوب هم باشه ولی اینجا ایرانه!

مثل این هست که شما یه آدمی رو که اصلا تا حالا آب ندیده ببری وسط دریا بندازی توی آب!

البته این بحث خیلی گسترده‌ست که اینجا فکر نکنم جاش باشه

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
>
پستارسال شده در: يکشنبه 22 شهریور 1388 20:28 
New Member
New Member
نماد کاربر
آفلاين

تاريخ عضويت: چهارشنبه 18 شهریور 1388 22:24
تشکر کرده اید: 16 مرتبه
سلام دوست عزیز

معلومه که اصلا این مقاله رو نخوندید  :ch: (چون وقتی خواستم جوابتون رو بدم دانلودش صفر بود)
یکم عجله نکنید ، زود هم قضاوت نکنید ! توی مقاله دقیقا نوشته که توی چه سنینی و با چه شرایطی باید این آموزش ها داده بشه

اتفاقا چون اینجا ایرانه دارم توی این زمینه فعالیت می کنم
یکم امارهایی که توی این مقالات ارائه می کنم رو ببینید اونوقت می فهمید چند درصد طلاق های ایران به دلیل نداشتن اطلاعات جنسی هست

البته چون پست های قبلی شما رو در بخش ازدواج نگاه کردم متوجه شدم که سنتون پایین هست و هنوز متاهل نشدید .
ان شائ الله بعدا قدر این اموزش ها رو بهتر خواهید دونست

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
کاربران زیر از آغوش گرم به خاطر این پست تشکر کرده اند:
امیر علقمه, محمد علي, سعید منتظر, Labbaik, Mohsen1001, mina pakdel, مائده آسمانی
>
پستارسال شده در: يکشنبه 22 شهریور 1388 22:18 
Old-Moderator
Old-Moderator
نماد کاربر
آفلاين

تاريخ عضويت: جمعه 23 فروردین 1387 18:17
تشکر کرده اید: 1076 مرتبه
دوست خوبم اصلا منظورم مقاله‌ی شما نبود ٬ چون میدونم خیلی‌ها که میان سایت متاهل هستن.

منم باید تابع جمه باشم.

کلاً گفتم ٬ چون اگه یادتون باشه یه موقع زمزمه‌ی آموزش مسائل جنسی در مدارس مطرح شد که خیلی هم مخالفت شد.
من رفتم توی اون حال و هوا...

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
کاربران زیر از سعید منتظر به خاطر این پست تشکر کرده اند:
Mohsen1001, morteza.e, مائده آسمانی
>
پستارسال شده در: پنج شنبه 14 مرداد 1389 00:19 
New Member
New Member
نماد کاربر
آفلاين

تاريخ عضويت: يکشنبه 10 مرداد 1389 00:14
تشکر کرده اید: 18 مرتبه
اول از همه من مقاله ارسالي شما را دانلود كردم ولي نخواندم..
پس بدون اون مقاله مي گم...
اين كه بسياري از طلاقها به نداشتن اموزش ارتباط بين همسران ربط دارد ... درست است ولي اينكه در چه جايگاهي بايد اين اموزش انجام بشه بحث هست...

شايد اون كسي كه گفته بايد براي ازدواج هم گواهينامه گرفت درست گفته و ميشه يكي از اين اموزشها را اموزش جنسي قرار داد ....

من چون تویی دارم و تو چون خود نداری

وبلاگ عصر ايمان http://www.asrehiman.blogfa.com

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
>
پستارسال شده در: پنج شنبه 14 مرداد 1389 23:06 
Senior Member
Senior Member
نماد کاربر
آفلاين

تاريخ عضويت: دوشنبه 9 فروردین 1389 20:42
تشکر کرده اید: 26 مرتبه
باسمه تعالی
درود بر دوستان

هنوز خیلی از مردم و عوام احکام اسلام را در مورد ازدواج نمی‌دانند. علامه حسن‌زاده می‌فرماید روزی پدر و مادری همراه فرزندشان نزد من آمدند و گفتند پسر ما مبتلا به بیماری تشنج یا سرع است (که ظاهرا علاج این بیماری به طور کامل از راه پزشکی حداقل در آن زمان مقدور نبوده الان را نمی‌دانم) ذکری یا دعایی برای علاج ایشان بفرمایید. علامه حسن زاده فرمود: به پدر ایشان گفتم آیا ساعت مچی که در دست دارید دین و برنامه دارد یا نه؟ (ظاهرا پدر فرزند مبتلا به سرع بر و بر زل زده بوده.) بعد پرسیدند چطور این وسیله و وسایل دیگر دین و برنامه از طرف انسان دارند مثل راهنمایی که همراه وسایل مثلا برقی وجود دارد انسان که بزرگترین صنع الهی است برنامه و دین نداشته باشد؟ حتی برای امور ازدواج هم خداوند انسان را رها نکرده. ایشان فرمودند علت این بیماری مقاربت و نزدیکی والدین در اوایل ماه یا اوخر ماه که ماه به لحاظ شکل هلالی باریک بوده انجام شده و تأثیراتی در آن زمان موجب بروز این بیماری غیر قابل علاج شده است.

یا مسئلهٔ دیگر در عدم رعایت برنامه دین در این مورد سفارش شده در روایات که مرد در مقاربت خروس صفت نباشد و تنها فکر خود بلکه همسر خود را قبل از مقاربت آماده کند که به لحاظ علمی این مسئله‌ای که هزاران سال پیش گفته شده اثبات شده است لذا در صورت انطباق دستورات شارع مقدس با آموزشهای ضروری قبل از ازدواج بسیاری از مشکلات زوجها در این زمینه حل می‌شود دین ما چیزی برای تکامل و سعادت انسان کم ندارد بلکه کوتاهی از جانب ما است که در تبیین و عمل به آن قاصریم یا کنار دریا هستیم دست به سمت چاله آب روانشناسی سکولار غرب دراز کرده‌ایم.

قسم به جان خودم آن کس که فهم مطالب تمهید القواعد و شرح قیصری بر فصوص الحکم و فتوحات مکیه (اثر محی الدین ابن عربی) و مصباح الانس و اشارات و تنبیهات و شفاء (اثر ابن سینا) و اسفار (اثر ملاصدرا) روزی​اش نشده فهم تفسیر انفسی آیات قرانی و جوامع روایی روزی​اش نشده است.

فرازی از فرمایشات استاد علامه حسن زادهٔ آملی

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
کاربران زیر از Seyyed Ali به خاطر این پست تشکر کرده اند:
Labbaik, قهرمان علقمه, امیر علقمه, شب انتظار14, بنده شاکر, kimiaie_mor
>
پستارسال شده در: جمعه 23 مهر 1389 01:14 
Junior Member
Junior Member
نماد کاربر
آفلاين

تاريخ عضويت: چهارشنبه 21 مهر 1389 10:34
تشکر کرده اید: 11 مرتبه
این چیزا رو همه می دون جونای ما فیلمتون کردن خودشون ختم روزگارن.
آمار و ارقامش رو حذف کن، چنتا از این مقاله ها می خوایی برات بیارم؟؟؟
برید تو خوابگاه ترم 7-8ی ها بگید خاطره بنویسید، ببین چنتا از مقالات در میاد...
ارزش کار شما رو نمیخوام بیارم پایین و مطمئنن نمیاد، ولی متاسفانه اطلاعات به دست افرادی که نیاز دارن نمی رسه...
یا علی

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
>
پستارسال شده در: جمعه 23 مهر 1389 19:24 
New Member
New Member
آفلاين

تاريخ عضويت: پنج شنبه 25 شهریور 1389 17:47
تشکر کرده اید: 1 مرتبه
آغوش گرم نوشته است:
به نام خالق زیبایی ها
حجت‌الاسلام سيد محمدحسن‌مخبر از محققین حوزه علميه قم است  .
او در دوره‌هاي مختلف كلاس‌هاي هويت جنسي فرهنگسراي خانواده كلاس‌هايي در زمينه آموزش جنسي از ديدگاه اسلام برگزار كرده و در اين زمينه تحقيقات زيادي انجام داده است.  با او در همين زمينه گفت‌و‌گو كرده‌ايم.
متن زیر از مصاحبه ای با ایشان برگرفته شده است :

آخرين ويرايش توسط NAZEM299 در جمعه 23 مهر 1389 19:29, ويرايش شده 1 در کل.

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
>
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد پاسخ به موضوع  [ 8 پست ] 

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد

انتقال به:  
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list