کاربر گرامی ورود شما را به انجمن خیر مقدم عرض میکنیم. جهت استفاده از تمامی امکانات سایت باید عضو شوید. جهت عضویت اینجا را کلیک کنید.


»» صراط مستقیمی جز علی علیه السلام نیست ««
امروز جمعه 16 خرداد 1399 03:35

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است
ارسال مبحث جديد پاسخ به موضوع  [ 2 پست ] 
نويسنده محتواي پيام
پستارسال شده در: جمعه 2 بهمن 1388 08:24 
Advance Member
Advance Member
نماد کاربر
آفلاين

تاريخ عضويت: چهارشنبه 5 فروردین 1388 23:59
پست ها : 332
محل سکونت: زمین پهناور خدا
تشکر کرده اید: 249 مرتبه
تشکر شده:
355 مرتبه in 181 پست
با سلام
يه مطلبي رو ميخوام به اطلاعت شما دوستان خصوصاً شما خانومهایِ محترم برسونم كه شايد اولين بار باشه براتون اما نترسينا !!خداوند در قرآن ميفرمايد :

بسم الله الرحمن الرحیم
يَخْلُقُكُمْ فِي بُطُونِ أُمَّهَاتِكُمْ


يعني :
در شكمهاي مادرانتان شما را خلق ميكند

مادر به غير از اينكه خودش انساني هست كه در دنيا آزمايش ميشه تا صلاحيت خودش رو براي ورود به بهشت به اثبات برسونه , بدن او هم دستگاهي هست كه ساير انسانهايي هم كه بايد خلق بشن تا وارد دنيا بشن براي آزمايش , در بدن او (در رحم او ) خلق ميشن . در حقيقت رحِم زن دستگاهي هست كه خلقت انسان در داخل اون انجام ميشه .
مراحل اين خلقت طوري هست كه انسان كافر (منكر وجود خدا) اون رو كاملا طبيعي و عادي و مادي و بديهي و فقط ناشي از يك سلسله فرايندهاي شيميائي و فيريكي مي بينه اما انساني كه مؤمن به وجود خدا (خالق) هست شك نداره كه يك کسی که فوق العاده دانا و قدرتمند هست تمام اين مراحل فوق العاده پيچيده را طراحي , خلق و بوجود آورده و اجرا ميكنه .

بنابراين شما خانومهاي محترم كه مادر مي شيد به ياد داشته باشيد كه بدن شما جايگاه خلقت يك يا چند انسان هست (فرزند) كه شما به هيچ وجه مالك اون انسان خلق شده در بدنتون نيستيد (لله ما في السماوات و ما في الأرض - هر آنچه در آسمانها و زمين هست از آن خداوند است ) .

اما وظيفه ماهها نگهداري از اون انسان يا باصطلاح فرزند در شكم شما (دستگاه خلق انسان) و بدنيا آوردنش و تغذيه اش و نظافتش و نگهداريش و پرورش و آموزشش و آماده كردنش براي ورود به آزمايش الهي كه از زمان رشد عقلي او شروع ميشه (از مرحله اي كه خوب و بد را تشخيص ميده و قدرت انتخاب پيدا ميكنه) به عهده شماست . البته در مقابل اين رنج و درد و زحمت , اجر عظيمي هم براي شما در نظر گرفته شده كه قسمتي از اون در دنيا (وبالوالدين إحسانا ) و قسمت عمده و مهم اون در آخرت و در روز قيامت به شما داده ميشه(الجنة تحت اقدام الأمهات - بهشت زير پاي مادران است)

و فراموش نكنيد كه ممكن هست على رغم تمام برنامه ريزي هاي شما و مراقبتها و تربيتها و آموزشها , اون انسان (فرزند شما) نا اهل و از كساني باشه كه در امتحان دنيا مردود ميشن و از اهل جهنم ميشن .

اگر خداي نكرده على رغم تمام زحمات و تلاشها و آموزشها و مراقبتهاي دلسوزانه و مسئولانهء شما يكي يا چند تا از فرزندانتون نا اهل شدند , اصلا خودتون رو سرزنش نكنيد و به ملامت و سركوفت افراد نادان و كم علم هم هيچ توجهي نكنيد . شما وظيفهء خودتون رو به نحو احسن انجام داديد كه همون تحمل ماهها درد رنج خلقت اين انسان در شكم شما و به دنيا آوردنش و مهيا كردنش بود براي شركت در آزمون الهي براي اثبات لياقت و شايستگيش براي ورود به بهشت البته اگر يكي از بندگان مخلص و مطيع خداوند باشه .


براي اينكه خيالتون راحت بشه و كاملا قانع بشيد چند مثال از قرآن كريم براتون ذكر ميكنم :

حضرت آدم ع اولين نبي در تاريخ بشريت , دو فرزند داشت كه يكي از اونها (قابيل) نا اهل بود و سر انجام هم بخاطر حسادت و كينه اي كه
در دلش بوجود اومده بود , برادرش هابيل رو كشت (سوره المائده آيات 27 تا 31).

حضرت نوح ع حدود 950 سال مردم قومش رو به ايمان به خدا دعوت كرد و از پيامبران الوا العزم بود اما فرزند خودش به خداوند و نبوت پدرش ايمان نياورد و با كافران غرق و نابود شد (سورهء هود آيهء 41تا43) .

حضرت لوط ع همسرش فاسد و منحرف بود و با فاسدان هم نابود شد (سوره هودآيه 81)..

حضرت ابراهيم ع هم از پيامبران الو العزم بود(نوح و ابراهيم و موسى و عيسى عليهم السلام و محمد ص پيامبران اولوا العزم بودند) . اما پدر او مشرك بود و مشرك هم از دنيا رفت (مشرك يعني كسي كه به وحدانيت خداوند ايمان ندارد و براي خداوند شريك قائل ميشود مثل بت) .

و كار حضرت ابراهيم ع با پدرش به جايي كشيد كه اون را ترك كرد و رفت و بعدا هم از او متبرئ شد يعني از او براءت كرد و گفت او پدر من نيست (سوره توبه آيه 114).

حضرت يعقوب ع 12 فرزند داشت كه تنها يكي از اونها صالح بود و 11 فرزند ديگرش حتى كمر به قتل حضرت يوسف ع بستند و او را در چاهي انداختند تا از دستش خلاص بشن (سورهء يوسف آيهء 7تا 18 ).

حضرت موسى ع در خانوادهء فرعون كه بزرگترين ظالم و فاسق (بدكار) تاريخ بشريت بود تربيت شد اما خداوند او را براي هشدار دادن و هدايت قوم فرعون انتخاب كرد و از انبياء الوالعزم شد وتنها انساني بود كه خداوند با او سخن گفت(كليم الله) (سوره طه آيه 13 .

آسيه نا مادري حضرت موسى ع و همسر فرعون ظالم و فاسق , على رغم اینکه در ناز و نعمت زندگی میکرد و علد رغمِ تمام تهديدهاي فرعون , به نبوت حضرت موسى ع ايمان آورد و با وجود شكنجه هاي فرعون باز هم تحمل كرد و دست از ايمانش بر نداشت و با ايمان هم از دنيا رفت و از زنان اهل بهشت شد (سورهء التحريم آيهء 11).

گفته شده که امام محمد باقر ع (امام پنجم ) دو پسر داشت به نام جعفر كه يكي از اونها نااهل بود و مردم براي اينكه اونها رو از هم متميز كنند , فرزند نيك را صادق لقب دادند(امام جعفر صادق) و برادر نا اهل اون رو جعفر كذاب(دروغگو)

خداوند در قرآن به حضرت محمد ص ميفرمايد :

لَّيْسَ عَلَيْكَ هُدَاهُمْ وَلَـكِنَّ اللّهَ يَهْدِي مَن يَشَاء
يعني

هدايتشان بر عهدهء تو نيست بلكه خداوند است كه هركس را كه بخواهد هدايت ميكند(هركس را كه به وجودِ خداوند متعال ایمان بیاورد و نشان دهد كه لايق هدايت است) .

ملاحظه میفرمایین که حتد پیامبران هم قدرتِ هدایتی کسی رو نداشتند  وتنها ماموریتشان ، رساندنِ پیامهایِ هشدار دهنده و بشارت دهندۀ خداوندِ متعال به مردم بود .

غير از اينها حتما خود شما هم افرادي رو ميشناسيد كه نا اهل هستند اما خانوادهء خوبي دارند يا تو خانوادشون آدم خوب هست و يا بر عكس , آدم خوبي هستن اما خانوادهء بدي دارند يا تو خانوادشون آدم بد و فاسق و فاسد هست .

همه اينها دليلي هست كه ما قدرت خوب كردن يا بد كردن كسي رو نداريم . ما تنها با آموزش و تربيت صحيح راه راست رو بهش نشون ميديم اما ممكن هست كه اون در زندگيش راه درست رو انتخاب نكنه و فاسد و نا اهل بشه . شما وظيفهء خودتون رو انجام بديد تا در محضر (پيشگاه) خداوند شرمنده نباشيد در روز قيامت با سر بلندي و افتخار بگيد :

خداوندا انساني رو كه تو اراده كردي كه در شكم من خلق بشه امانتي بود از تو در نزد من و من در امانت تو خيانت نكردم و از او با تمام قدرت و توان مراقبت كردم . از زماني كه نطفه اي بيشر نبود تا زماني كه بدنيا اومد و نوزاد ضعيفي بود كه حتى قدرت دفاع از خودش در برابر پشه اي رو هم نداشت , تا زماني كه تبديل به انسان قدرتمندي شد . من تمام تلاشم رو كردم تا از خطرهايي كه تهديدش ميكنه آگاهش كنم و راه راست رو بهش نشون بدم و استقامت و صبر و تحمل و خوب بودن و خوب  ماندن رو تا آخرين لحظهء عمرش رو بهش ياد دادم اما او لياقت هدايت تو رو نداشت و راه گمراهي و ضلالت و فساد و تبهكاري رو انتخاب كرد . من كار خطايي نكردم كه شرمنده باشم و خودم رو سرزنش كنم و خوشحالم كه در مرحلهء مادري , امتحان خودم رو با موفقيت گذاراندم .


و اگر فرزند شما نيك و صالح بود خدا رو شكر كنيد چون اين افتخار رو داشتيد كه يكي از بندگان خوب خدا كه وارثان بهشت موعود هستند , در شكم شما خلق شد و شما مادر او بوديد .

و حرف آخر اينكه :

هرگز كسي رو سرزنش نكنيد و سركوفت نزنيد بخاطر داشتن فرزند يا پدر يا مادر يا خواهر يا برادر يا همسر نا اهل . اين كار از عدل و  انصاف به دور هست .=================

تشکر که منت گذاشتین و ایت تاپیک رو خوندین
نورِ پر فروزِ هدایتِ یگانه قدرتمندِ مطلقِ آسمانها و زمین همواره روشنگرِ راهِ زندگیتان باد ._________________
دوستِ عزیز ، چه باور کنی چه باور نکنی ، چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ، همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده وکسی هم قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست که نیست . اگه باور نمیکنی ، همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی اما اگه از عقل کمک بگیری به این نتیجه میرسی که این امکان نداره .میگی نه ؟ این شما و این هم دنیا .


بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
کاربران زیر از MOHAMMAD_ASEMOONI به خاطر این پست تشکر کرده اند:
MAYAPOWER, قهرمان علقمه, علی اصغر حسین, هیچ, fasele86
پستارسال شده در: شنبه 3 بهمن 1388 00:21 
Iron
Iron
نماد کاربر
آفلاين

تاريخ عضويت: جمعه 7 فروردین 1388 03:04
پست ها : 203
تشکر کرده اید: 684 مرتبه
تشکر شده:
690 مرتبه in 182 پست
MOHAMMAD_ASEMOONI نوشته است:


حضرت ابراهيم ع هم از پيامبران الو العزم بود(نوح و ابراهيم و موسى و عيسى عليهم السلام و محمد ص پيامبران اولوا العزم بودند) . اما پدر او مشرك بود و مشرك هم از دنيا رفت (مشرك يعني كسي كه به وحدانيت خداوند ايمان ندارد و براي خداوند شريك قائل ميشود مثل بت) .

و كار حضرت ابراهيم ع با پدرش به جايي كشيد كه اون را ترك كرد و رفت و بعدا هم از او متبرئ شد يعني از او براءت كرد و گفت او پدر من نيست (سوره توبه آيه 114).

حضرت يعقوب ع 12 فرزند داشت كه تنها يكي از اونها صالح بود و 11 فرزند ديگرش حتى كمر به قتل حضرت يوسف ع بستند و او را در چاهي انداختند تا از دستش خلاص بشن (سورهء يوسف آيهء 7تا 18 ).
با سلام

نکته اول: در مورد حضرت ابراهیم (ع) اگه به تفاسیر قران شیعه مراجعه کنید میبینید که عموش مشرک بوده نه پدرش

نکته دوم : در مورد پسران حضرت یعقوب (ع) بنیامین هم صالح بوده.


_________________


بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
کاربران زیر از علی اصغر حسین به خاطر این پست تشکر کرده اند:
MOHAMMAD_ASEMOONI
>
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد پاسخ به موضوع  [ 2 پست ] 

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است


چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان


شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد

انتقال به:  
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
Powered by phpBB & CentralClubs

[ Time : 0.220s | 16 Queries | GZIP : On | Load : 4.11 ]
Seo