کاربر گرامی ورود شما را به انجمن خیر مقدم عرض میکنیم. جهت استفاده از تمامی امکانات سایت باید عضو شوید. جهت عضویت اینجا را کلیک کنید.


»» صراط مستقیمی جز علی علیه السلام نیست ««
امروز شنبه 21 تیر 1399 21:34

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است
ارسال مبحث جديد پاسخ به موضوع  [ 2 پست ] 
نويسنده محتواي پيام
پستارسال شده در: شنبه 20 شهریور 1389 21:16 
Moderator
Moderator
نماد کاربر
آفلاين

تاريخ عضويت: جمعه 22 آذر 1387 13:56
پست ها : 477
تشکر کرده اید: 865 مرتبه
تشکر شده:
1428 مرتبه in 440 پستپروردگارا! روزبه‌روز حرکت اين ملت به سمت پيشرفت و به سمت قله‌ها راآسانتر و سريعتر بگردان. پروردگارا! ما را بيامرز. پروردگارا! ما را ازفيض رمضان، از فيض عيد فطر، از فيض تضرع و خشوع محروم مفرما. پروردگارا!اموات ما را مشحون از لطف و رحمت خود بگردان. پروردگارا! امت اسلامى راروزبه‌روز سرافرازتر بفرما.به گزارش شيعه آنلاين به نقل از پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري، اول شوال 1431 - خطبه‌ى اول:بسم‌الله الرحمن الرحیم - الحمد للَّه ربّ العالمين. الحمد للَّه الّذىخلق السّموات و الأرض و جعل الظّلمات و النّور ثمّ الّذين کفروا بربّهميعدلون. أحمده و أستعينه و أستغفره و أتوکّل عليه و أصلّى و أسلّم علىحبيبه و نجيبه و خيرته فى خلقه حافظ سرّه و مبلّغ رسالاته حبيب قلوبناأبى‌القاسم المصطفى محمّد و على اله الأطيبين الأطهرين المنتجبين الهداةالمهديّين سيّما بقيّةاللَّه فى الأرضين. و صلّ على أئمّة المسلمين و حماةالمستضعفين و هداة المؤمنين. اوصيکم عباداللَّه و نفسى بتقوى اللَّه.

عيد مبارک سعيد فطر را به همه‌ى امت اسلامى، به ملت عزيز ايران و به شمانمازگزاران مکرم و معظّم تبريک عرض ميکنم و همه را و خودم را توصيه ميکنمبه رعايت تقواى الهى و پرهيزگارى و رعايت امر و نهى پروردگار در هر گفتارو کردار و پندار.

خداى متعال را سپاسگزاريم که فرصت عطا کرد، عمر عنايت کرد، يک ماه رمضانديگر و يک عيد فطر ديگر را شاهد هستيم. نعمت بزرگى است نعمت درک ماه ضيافتالهى. و ملت ما در واقع از اين ماه استفاده‌ى شايانى بردند؛ قدر دانستنداين ماه شريف و عزيز را. اين مجالس، اين محافل، اين تلاوتها، اين ذکرها،اين دعاها، اين برنامه‌هائى که دلهاى بيشترْ جوان و روحهاى پاک و صاف آناندر آن شرکت داشتند، دريچه‌هاى رحمت الهى را به روى ملت باز ميکندان‌شاءاللَّه. قدر بايد دانست.

روح معنويت و دلدادگى به ارتباط با ذات مقدس احديت در مردم ما نهادينهاست، عميق است، ريشه‌دار است. بعضى ممکن است دچار اشتباهاتى بشوند، درزندگى فردى خودشان خطاهائى بکنند، اما ماه رمضان اين فرصت را به آنهاميدهد که به سوى خداى متعال برگردند، توجه کنند، متذکر شوند و انابه کنند.در همه‌ى انسانها اين روح ارتباط با معنويت هست؛ با زبان شاعرانه اين رابيان ميکنند:

خاک دل آن روز که مى‌بيختند
شبنمى از عشق در او ريختند(1)

اين عشق، عشق مادى نيست، عشق هوس‌آلود نيست؛ اين، عشق به خداست؛ اين، عشقبه ذات احديت است؛ اين، عشق به اصل وجود است که در همه‌ى انسانها هست،نهادينه است؛ «فطرت اللَّه الّتى فطر النّاس عليها».(2) عوامل مادى،انگيزه‌هاى مادى، جاذبه‌هاى مادى، مانند خار و خاشاکى، زباله‌اى بر روىاين گوهر اندوده ميشود، وقتى ماه رمضان مى‌آيد، گويا نسيمى است که اينزوائد را برطرف ميکند، آن گوهر، خود را نشان ميدهد و توجه به خداى متعالجان ميگيرد. لذا در اين ماه رمضان مثل اغلب ماه رمضانهاى گذشته شاهد بوديمهمه‌ى مردم، انواع و اقسام سلائق، نوع رفتارهاى گوناگون، نوع لباسهاىگوناگون، در اين مجالس بخصوص در شبهاى مبارک قدر شرکت کردند، بهره بردند،استفاده کردند، اشک ريختند.

دل چو به آن قطره غم‌اندود شد
بود کبابى که نمک‌سود شد

ديده‌ى عاشق که دهد اشک ناب‌
هست همان خون که چکد از کباب(3)

اين اشکهايى که از چشمها جارى ميشود، در حقيقت از دل بيدار و پاک است کهبيرون مى‌آيد و ميجوشد. مردم عزيز ما اين را بايد قدر بدانند. ذخيره‌اى بهدست آورديد، محصولى اندوختيد در اين ماه مبارک، آن را حفظ کنيد؛ با قرآنانس پيدا کرديد. اين را حفظ کنيد؛ اين انس را حفظ کنيد. اين نماز جماعتاول وقت را، نماز در مسجد را، نمازِ با حال و حضور را براى خودتان در طولدوران سال نگه داريد و تا آنجايى که ممکن است، نگذاريد اين عوامل مادى،اين خار و خاشاک، اين خاکسترهاى مادى روى اين گوهر بنشيند. ملتى که اينخصوصيات را در خود حفظ کند و اين عروج معنوى و تکامل معنوى را در خود نگهدارد، اين ملت در همه‌ى ميدانها - در ميدان مادى، در ميدان معنوى، در عزت،در اقتدار، در ايجاد همه‌ى سرمايه‌هاى ملى - موفق خواهد شد. وان‌شاءاللَّه اين براى ملت ما پيش خواهد آمد.

امروز هم روز عيد فطر است که در روايت «علل»: «فيکون يوم عيد و يوم اجتماعو يوم فطر و يوم زکاة و يوم رغبة و يوم تضرّع»،(4) هم عيد است، هم روزاجتماع مردم است. امروز در سراسر دنياى اسلام مردم مسلمان عيد ميگيرند.اين متوجه شدن دلها به يک نقطه در يک زمان، فرصت بزرگى براى امت اسلامىاست. «يوم زکاة و يوم رغبة»؛ روزى است که به خداى متعال رغبت نشان ميدهيد.«و يوم تضرّع»؛ روزى است که انسان به خدا تضرع ميکند. اين عيد، عيد توجهاست؛ عيد معناست. اميدواريم که خداوند متعال توفيق بدهد بتوانيد - همه‌مانبتوانيم - امروز را که روز عيد است و روز مبارک جمعه است، از فيوضات الهىاستفاده کنيم.
بسم‌اللَّه‌الرّحمن‌الرّحيم‌
قل هو اللَّه احد. اللَّه الصّمد. لم يلد و لم يولد و لم يکن له کفوا احد.(5)

خطبه‌ى دوم‌
: بسم‌اللَّه‌الرّحمن‌الرّحيم‌ - الحمدللَّه ربّ العالمين. و الصّلاة و السّلام على سيّدنا و نبيّنا ابى‌القاسمالمصطفى محمّد و على اله الأطيبين الأطهرين المنتجبين الهداة المهديّينسيّما علىّ اميرالمؤمنين و الصّدّيقة الطّاهرة و الحسن و الحسين سيّدىالشّباب اهل الجنّة و علىّ‌بن‌الحسين و محمّدبن‌علىّ و جعفربن‌محمّد وموسى‌بن‌جعفر و علىّ‌بن‌موسى و محمّدبن‌علىّ و علىّ‌بن‌محمّد والحسن‌بن‌علىّ و الخلف القائم المهدىّ صلوات اللَّه عليهم اجمعين. و صلّعلى أئمّة المسلمين و حماة المستضعفين و هداة المؤمنين. اوصيکم و نفسىعباد اللَّه بتقوى اللَّه.

اولين مطلبى که در خطبه‌ى دوم عرض ميکنم، تشکر از ملت عظيم‌الشأن ايران بهمناسبت حرکت پرشکوه روز قدس است. ملت ايران نشاط خود را، روحيه‌ى خود را،عزم و اراده‌ى خود را، موقع‌شناسى خود را در اين اجتماع عظيم نشان دادند.سى و يک سال از روزى که امام بزرگوار ما اين روز را اعلام کرده‌اندميگذرد، توقع دشمنان اين بود که روزبه‌روز کمرنگ‌تر شود و به فراموشىبرسد. خدا را شکر که روزبه‌روز اين انگيزه، اين شعله‌ى فروزان در دل مردمو در عمل مردم برجسته‌تر شد. امسال در کشورهاى گوناگون: در آسيا، درخاورميانه، در آفريقا، در آمريکا، در اروپا، مسلمانها در نقاط مختلف عالماين روز را گرامى داشتند و ملت بزرگ ايران، محور اصلى اين حرکت عظيمِ امتاسلامى، اين روز را با شکوه تمام برگزار کرد و نشان داد که در شرائطى کهاقتضائات بين‌المللى وجود دارد، وظائف خود را گرمتر و گيراتر، پرانگيزه‌ترو پرشورتر انجام ميدهد.

رژيم صهيونيستى قساوت خود را به اعلى درجه رساند. از اطراف و اکناف عالمهر چه صداى حمايت بلند شد، بى‌اعتنائى کرد، جنايت کرد. ملت مسلمان ايراندر اين شرائط، روز قدس را از همه سال گويا گرمتر و گرامى‌تر داشتند.تلاشهاى مغرضانه‌ى آمريکا و غرب بر عليه جمهورى اسلامى، ملت ما راپرانگيزه‌تر کرد. در اين قضيه‌اى که براى استکبار جهانى و سلطه‌گرانجهانى، مسئله‌ى فلسطين يک مسئله‌اى است که ميخواهند آن را به هر نحوى کهممکن است به انزوا بکشانند، ملت ايران اين را در متن آورد. آفرين بر اينملت بزرگ.

اميد و انگيزه موج ميزند در رفتار و گفتار مردم عزيز ما. من بازتاب ايناميد و اين انگيزه را، امسال در ملاقات با دانشجويان، در ملاقات بادانشگاهيان و نخبگان، در ملاقات با کارگزاران و مسئولان عمده‌ى کشور ونظام، در ملاقات با مديران ارشد، با کارآفرينان، در ملاقات با قشرهاىمختلف در ماه رمضان، در گفتار آنها مشاهده کردم؛ در منش آنها و سيماى آنهااين اميد و اين انگيزه را مشاهده کردم. ملتى که يک چنين اميدى در او هست،اينجور به سمت آينده با نگاه خوشبينانه و با عزم و اراده نگاه ميکند، اينملت مسلماً و قطعاً و يقيناً به قله‌ها دست پيدا خواهد کرد.

در قضاياى جهانى و منطقه‌اى، قضاياى زيادى هست که براى امت اسلامى مهماست، ولى قضيه‌اى که از همه فورى‌تر است، سيل پاکستان است. اسمش سيل است،اما در واقع يک بلاى عظيم، يک مصيبت بزرگ براى ملت پاکستان که يکى ازملتهاى مؤمنِ امت اسلامى است و در همه‌ى قضاياى گوناگون اين ملت جزوپيشروها بوده است و پيشقدم بوده است در اظهار ديانت، در اظهار تعصب دينى وپايبندى دينى، به وجود آمده است. اين ملت امروز مبتلاست به يک مصيبت عظيم.اين رود سند از شمال تا جنوب پاکستان طغيان کرده است؛ از مرز چين در شمالپاکستان تا اقيانوس هند در جنوب پاکستان، سرتاسر اين خط طولانى يک سيلعظيم، يک طغيان آبى عظيم، يک طوفان عظيم، زندگى مردم را بکلى دگرگون کردهاست. بيش از ده هزار روستا از بين رفته؛ تمام مزارع و باغستانها که محلتغذيه‌ى اين ملت و اميد اين ملت به صادرات و کسب ثروت بوده است، بکلىنابود شده است؛ ده‌ها هزار مدرسه، مسجد، حسينيه در طول اين خط طولانىنابود شده و از بين رفته است. اين عرض رود سند - آنطور که به من گزارشکردند - به طور متعارف در حدود دو کيلومتر، يک کيلومتر و نيم است که در يکجاهائى که با رودهاى ديگر متصل شده است، حدود نود کيلومتر آب‌گرفتگى ايجادکرده است! مردم، چهارپايان، زندگى‌ها، خانه‌ها و اميدها از بين رفته‌اند.آن طورى که تخمين زده‌اند، در حدود چهل الى پنجاه ميليارد دلار به خاطراين سيل به پاکستان خسارت وارد شده! بيست ميليون از مردم آواره شده‌اند وچند هزار کشته شدند: بچه‌ها، کودکان، زنها، پيرمردان، از کارافتاده‌ها.

اين مردم امروز به آب احتياج دارند، به غذا احتياج دارند، به لباس احتياجدارند، به سرپناه احتياج دارند، به همه‌ى لوازم زندگى احتياج دارند. ماهرمضان را با اين حال، ملت پاکستان روزه گرفتند. روز عيد فطر است، روزاجتماع است، روز امت اسلامى است. مردم ما بايد همت کنند. دولت جمهورىاسلامى کمکهائى کرده است، بعضى از مردم کمکهائى کرده‌اند، لکن اينها کافىنيست، بيشتر بايد کمک کنيم. اين وظيفه‌ى همه‌ى ماست. برادران مؤمن ما،برادران مسلمان ما در آنجا دچار يک چنين مصيبت بزرگى شده‌اند. اين فقطخطاب به شما ملت ايران نيست، خطاب به همه‌ى دنياى اسلام است، خطاب بههمه‌ى ملتهاست، خطاب به همه‌ى مسلمانهاى کشورهاى مسلمان است، خطاب بهکنفرانس اسلامى است؛ همه بايد همت کنند، بايد کمک کنند. جمع شده‌اند،گفتند حالا يک ميليارد، دو ميليارد! کو اين نياز عظيم اين ملت؟! با اينچيزها تأمين نميشود. پاکستان ضربه‌ى سختى خورد. هر مقدارى که ميتوانيم،بايد کمک کنيم. خداوند کمک کند که بتوانيم، هر مقدارى که ميتوانيم؛ اينمسئله‌ى مهمى است.

البته ما از بى‌ثباتى سياسى پاکستان نگرانى داريم. قدرتهاى متجاوز وسلطه‌طلب از اين وضعيت دارند استفاده ميکنند، فرصت‌طلبها دارند سوءاستفادهميکنند. بعضى از دولتهاى متجاوز ميخواهند پاکستان را به پادگان نظامىخودشان تبديل کنند؛ اينها هم هست. اينها هم نگرانى‌هاى ديگرى است کهاميدواريم ملت رشيد پاکستان خودشان متوجه باشند. دولت پاکستان وظائفشان راميدانند و ان‌شاءاللَّه خداوند کمکشان کند، بتوانند به بهترين وجهى خودشانرا از اين مصيبت بيرون بکشند.

مسئله‌ى فلسطين، همچنان مسئله‌ى اول دنياى اسلام است. جنايات در غزههمچنان ادامه دارد. جنايات در کرانه‌ى غربى رود اردن همچنان ادامه دارد.رژيم صهيونيستى با کمال وقاحت و پرروئى ظلم و ستم خود را بر مردم مظلومفلسطين ادامه ميدهد، آنوقت آنجا در واشنگتن جلسه‌ى کنفرانس صلح ميگذارند!صلح با کى؟! ميخواهند قضاياى فلسطين را، جنايات دشمنان ملت فلسطين راسرپوش بگذارند، با اين مذاکراتى که اسمش را گذاشته‌اند «مذاکرات صلح»!غاصبى آمده است خانه‌ى يک ملت را غصب کرده است، به اين اکتفاء نکرده؛ ازهر نوع امکانى براى سرکوب اين ملت استفاده ميکند، اينها هم با کمالبى‌اعتنائى - دنياى غرب، آمريکا و ديگران - نشسته‌اند دارند تماشا ميکنند،متجاوز و ظالم و سرکوبگر را تشويق هم ميکنند، آن وقت جلسه ميگذارند براىصلح! کدام صلح؟! چه صلحى؟! بين کى و کى؟ آن وقيحهاى ستمگرِ صهيونيست هم باکمال پرروئى در مقابل فلسطينى‌ها مى‌ايستند، ميگويند بايستى يهودى‌سازى راشما قبول کنيد. جنايت بزرگ آنها اين است که ميخواهند يهودى‌سازى کنند. قدسشريف را، قبله‌ى مسلمانان را، فلسطين عزيز را، به عنوان يهودى‌سازى، مرکزظلم و ستم و توطئه‌ى خودشان قرار بدهند. اين مسئله‌ى اصلى ماست.

اميدواريم که خداوند متعال به ملتهاى مسلمان توفيق بدهد، به دولتهاىمسلمان کمک کند که بتوانند وظيفه‌ى خودشان را در مقابل اين حادثه‌ى تلخ،اين واقعه‌ى تلخ بشناسند. البته ملت فلسطين خوشبختانه با همه‌ى اينفشارها، با کمال قدرت و استقامت ايستاده است. آدم باورش نمى‌آيد؛ يک ملتاينقدر مقاوم! اينقدر با همت و با غيرت! اين فشارهاى عجيب و غريب آنها رانتوانسته است به عقب وادار کند، به عقب بنشاند. از بيست سال پيش و سى سالپيش، فلسطينى‌ها امروز قوى‌ترند، مصمم‌ترند، عازمترند؛ توانائى‌شان همبحمداللَّه بيشتر است و بدون شک و ترديد فلسطينى‌ها خواهند توانست دستمتجاوز را قطع کنند و بساط اين رژيم قلابى و دروغين را از سرزمين فلسطينجمع کنند.

پروردگارا! پروردگارا! عبادات اين ملت، زحمات اين ملت، تضرع و خشوع اينملت در طول ماه رمضان و روز عيد فطر را به کرمت قبول کن. پروردگارا! درهاىرحمت و مغفرت را بر روى اين مردم باز کن. پروردگارا! گره‌ها و مشکلات ازکار مردم بگشا. پروردگارا! روزبه‌روز حرکت اين ملت به سمت پيشرفت و به سمتقله‌ها را آسانتر و سريعتر بگردان. پروردگارا! ما را بيامرز. پروردگارا!ما را از فيض رمضان، از فيض عيد فطر، از فيض تضرع و خشوع محروم مفرما.پروردگارا! اموات ما را مشحون از لطف و رحمت خود بگردان. پروردگارا! امتاسلامى را روزبه‌روز سرافرازتر بفرما.

بسم‌اللَّه‌الرّحمن‌الرّحيم‌
و العصر. انّ الانسان لفى خسر. الّا الّذين امنوا و عملوا الصّالحات و تواصوا بالحقّ و تواصوا بالصّبر.

والسّلام عليکم و رحمةاللَّه و برکاته‌

1) شيخ بهائى‌
2) روم: 30
3) شيخ بهائى‌
4) علل الشرائع، ج 1، ص 268
5) اخلاص: 3-1


_________________
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد    لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 


بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
کاربران زیر از MAYAPOWER به خاطر این پست تشکر کرده اند:
نازنين مريم
پستارسال شده در: شنبه 20 شهریور 1389 21:16 
Moderator
Moderator
نماد کاربر
آفلاين

تاريخ عضويت: جمعه 22 آذر 1387 13:56
پست ها : 477
تشکر کرده اید: 865 مرتبه
تشکر شده:
1428 مرتبه in 440 پست
سلام اینم تصاویری از اهل سنت در نماز_________________
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد    لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 


بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
کاربران زیر از MAYAPOWER به خاطر این پست تشکر کرده اند:
نازنين مريم
>
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد پاسخ به موضوع  [ 2 پست ] 

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است


چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان


شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد

انتقال به:  
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
Powered by phpBB & CentralClubs

[ Time : 0.192s | 16 Queries | GZIP : On | Load : 1.88 ]
Seo