کاربر گرامی ورود شما را به انجمن خیر مقدم عرض میکنیم. جهت استفاده از تمامی امکانات سایت باید عضو شوید. جهت عضویت اینجا را کلیک کنید.

»» صراط مستقیمی جز علی علیه السلام نیست ««
امروز شنبه 21 تیر 1399 07:54

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

ارسال مبحث جديد پاسخ به موضوع  [ 2 پست ] 
نويسنده محتواي پيام
پستارسال شده در: پنج شنبه 25 شهریور 1389 00:33 
Commander
Commander
نماد کاربر
آفلاين

تاريخ عضويت: جمعه 11 آبان 1386 15:06
تشکر کرده اید: 8047 مرتبه
بسم الله الرحمن الرحیم

معجزات و كردار شگفت انگيز امام عليه السّلام‏

قرب الاسناد: ص 198- ابان بن صلت گفت من دربان حضرت رضا عليه السّلام در خراسان بودم به معمر گفتم اگر صلاح بدانى به آقا

علي بن موسى رضا پيشنهاد كنى از لباسهائى كه پوشيده جامه‏اى به من ببخشد و مقدارى از درهمهائى كه بنام ايشان سكه زده‏اند

بمن لطف فرمايد.

معمر بمن گفت: خدمت حضرت رضا عليه السّلام رسيدم بدون فاصله قبل از اينكه چيزى بگويم آن جناب فرمود معمر ريان ميل ندارد كه از

لباسهاى خود به او بدهم و از درهمهائى كه بنام ما سكه زده شد؟ عرضكردم سبحان اللَّه هم اكنون از من همين تقاضا را ميكرد درب

خانه. امام عليه السّلام خنديده فرمود مؤمن را خدا توفيق ميدهد و وسيله بر آوردن حاجتش را فراهم مينمايد بگو بيايد مرا وارد كرد سلام

كردم جواب داد و جامه براى من خواست و بمن ارزانى داشت همين كه از جاى حركت كردم سى درهم در دست من گذاشت.

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
پستارسال شده در: پنج شنبه 25 شهریور 1389 00:39 
Commander
Commander
نماد کاربر
آفلاين

تاريخ عضويت: جمعه 11 آبان 1386 15:06
تشکر کرده اید: 8047 مرتبه
بسم الله الرحمن الرحیم

عيون اخبار الرضا: ج 2 ص 224 - عبد اللَّه بن محمّد هاشمى گفت روزى پيش مأمون رفتم مرا نشاند هر كس آنجا بود خارج كرد.

غذا خواست با هم خورديم بعد عطر خواست و عطر بكار برديم دستور داد پرده بزنند آنگاه رو كرد بجانب كسانى كه پشت پرده بودند گفت

شما را بخدا قسم بر آن كسى كه در طوس دفن شده مرثيه بخوانند كثيرى شروع كرد بخواندن اين اشعار:     

سقيا لطوس و من اضحى بها قطنا             من عترة المصطفى ابقى لنا حزنا

در اين موقع مأمون شروع بگريه كرد فرمود قوم خويشهاى تو و من مرا سرزنش ميكردند كه حضرت ابو الحسن را امتياز دادم و او را بعنوان

ولايتعهد برگزيدم اكنون برايت جريانى نقل كنم تعجب كنى روزى خدمت ايشان رسيده گفتم فدايت شوم آباء گرامت موسى بن جعفر و

حضرت صادق و حضرت باقر و علي بن الحسين اطلاع از گذشته و آينده تا روز قيامت داشتند شما نيز وصى و وارث علم آنهائى قطعا علم

ايشان نزد شما هست من از خدمت شما درخواستى دارم فرمود بگو چيست؟

گفتم اين كنيز زاهريه خيلى مورد علاقه من است و او را بسيار دوست ميدارم هيچ كدام از كنيزانم را بر او مقدم نميدارم چندين مرتبه

حامله شده باز سقط جنين كرد اكنون نيز حامله است مرا راهنمائى بفرمائيد علاجى بكنم تا فرزند او سالم بماند.

فرمود از سقط جنين او نترس بچه‏اش سالم ميماند پسر بچه‏اى ميزايد كه خيلى شبيه بمادرش هست در دست راست يك انگشت

كوچك اضافه دارد كه چسبيده است همچنين در پاى چپ نيز يك انگشت كوچك اضافه دارد كه آويزان نيست چسبيده.

با خود گفتم گواهى ميدهم كه خدا بر هر چيزى قادر است آن كنيز فرزندى زائيد كاملا شبيه بمادرش كه در دست راست و پاى چپ

همان طور كه حضرت رضا فرموده بود انگشت كوچكى اضافه داشت و چسبيده بود.

با اين مقام چه كسى مرا ملامت ميكند كه او را امتياز بخشيدم.

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
کاربران زیر از مائده آسمانی به خاطر این پست تشکر کرده اند:
MAYAPOWER
>
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد پاسخ به موضوع  [ 2 پست ] 

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد

انتقال به:  
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list