ترويج فرهنگ سپاس از اعضـا ... (حتما همه بخونيد)

قوانين و اخبار انجمن را در اين قسمت مطالعه فرماييد.

مدیر انجمن: شورای نظارت

ارسال پست
Iron
Iron
سپاس‌های ارسالی: 88 بار
سپاس‌های دریافتی: 557 بار

ترويج فرهنگ سپاس از اعضـا ... (حتما همه بخونيد)

پست توسط پاسخ جو »

نام خدا  

سلام به همه عزیزان و اعضای محترم ؛

بی مقدمه برم سر اصل مطلب ...

یه مسئله ای هست که مدت ها ذهن منو مشغول کرده ، و دنبال راه حلش و جوابش هستم . من مدتی هست که با این سایت بسیار جالب و بی نظیر آشنا شدم
و خوب به حسب علاقه ، مطالب اینجا و نوع پیشرفتش رو زیر نظر داشتم . البته از مدیر محترمش آقا محسن عزیز هم بعضی وقتا کمک گرفتم ...
خلاصه پس از مدت زیادی که زیر نظر داشتم فعالیت اعضا رو و نیز آمار بالای بازدیدی که از محسن عزیز گرفتم ، سوال مهمی برام پیش اومد :

آمار سپاس ها اینقدر پائینه ؟! 

البته مطمئن هستم کسانی که در اینجا مشغول کار هستند هیچ نیازی به سپاس دیگران ندارند ، و برای رضای کس دیگری کار می کنند .

اما آیا این حس بزرگ منشانه ، مانع از این می شود که خوانندگان محترم ، بذل محبت نموده و حداقل کاری که می تونند بکنند در قبال استفاده از این مطالب
فشردن دکمه سپاس باشه ؟؟؟ قطعا شما بدون تدبیر و لطف خدای متعال به اینجا راه پیدا نکردید ، پس در واقع سپاس شما از خدای متعال خواهد بود و اگر

مخلوق را (که وسیله خداست) شکر نکنیم ، قطعا خالق را نیز شکر نخواهیم کرد ؛ بخاطر اینکه روحیه سپاسگزاری وقتی نداشته باشیم ،

دیگه حالا طرف مقابلش فرقی نخواهد داشت :

« مَن لم یَشکر المَخلوق ، لم یَشکر الخالق » : « هر کس از مخلوق سپاسگزاری نکند ، (در واقع) از خدای متعال سپاس نکرده است » 

خوب چند دلیل ممکنه وجود داشته باشه : یکی اینکه اولا فروم و تالار ، پس از وبلاگ پدیده جدیدی است که شاید اکثرا اطلاع چندانی از نحوه کار با اون نداشته باشن . :ch:

دوم اینکه خیلی ها مهمان وارد میشن ، حتی اعضای محترم کمتر با اسم وارد میشن ، مگر برای دانلود فایلی چیزی ... :eek:

سوم اینکه تازه وقتی با اسم وارد می شن کارشون که تموم شد می رن ، بدون هیچ سپاسی ؛ حالا یا بلد نیستیم یا زورمون میاد !!! ::ss

چهارم هم اینکه امکان سپاس ، در بسیاری از فروم ها وجود نداره ، تا حتی آشنایان به فروم نیز به اون عادت کرده باشن ؛ اما اینجا باید عادت کنیم . :m:a

خود من اولین کسی هستم که دیگه سعی دارم تشکر کنم ، نه از همه پست ها ! حداقل از چیزایی که خوندم و استفاده کردم . 

راستش منم خودم کمتر اسمم اون پایین میاد ، و اکثرا مهمان میام . اما دیگه تنبلی بسه ، حداقل یه بارش رو با نام بیام که هم اسمم اون پایین بیاد
و هم اینکه بتونم تشکر کنم ، و از همه مهم تر اینکه بتونم از همه امکانات سایت مثل دانلود و جستجو و دیگر موارد بیشتر استفاده کنم .
الان کسایی که اسمشون اون پایین هست ، نصفشون یا تازه عضو شدن و یا اینکه شما همیشه اسمشون رو می بینید اما نه پستی می ذارن و نه حداقل

تشکری از مطالب می کنن :x ( من نمی دونم پس چه می کنن :? )

واقعا آماری که محسن جان در مورد بازدید مهمان ها به من داد ، موجب کیف کردن اساسی من شد ، یه چیزی حدود ده برابر ثبت نام شده ها (تازه در روزای خلوتی سایت)

خوب این همه آدم ، یک کدوم نباید بیان بگن آقا ممنون استفاده کردیم ، یا رفتیم با اجازتون جای دیگه کپی کردیم ؟؟؟!!!! :-P

واقعا کسی که برای اولین بار وارد میشه می بینه از هیچ پستی تشکری نشده ، و یا مشارکت اعضا محدوده و اکثرا خواننده هستند ؛ خوب دیگه
شوقی برای کار دراینجا پیدا نمی کنه ! واقعا هم البته آمار بازدید پست ها بالاست ، برای همینه دارم میگم این همه می خونیم چرا تشکری نیست ؟

هر پست جدیدی از یه تاپیک که گذاشته میشه حداقل ده بازدید داره ، که وقتی وارد میشی به جای ده تشکر ، فقط دو سه نفر همیشگی رو می بینی
که واقعا فرهنگ سپاس رو درک کردند و به اجرا می گذارند . راستش من که دیگه خجالت می کشم با اسم بیام و تشکری نکنم . :-o :o

برای همین از شما ها می خوام که کمکم کنید (البته با اجازه مدیر محترم و اعضای محترم شورای نظارت) ؛ ما اعضا هم در ترویج

سپاس قدمی برداریم =:( ... 

:) باشه اگرم بلد نیستید خودم بهتون یاد می دم : وقتی با اسم وارد سایت می شید (که خواهشا از این به بعد بشید ، بعدش هرچقدر خواستید مهمان بیاید ؛ تازه چرا مهمان بیاید ... می تونید اولین باری که با اسم وارد شدید کنار رمز عبور یک مربع هست نوشته ورود اتوماتیک ، تیک داخل اون رو بزنید دیگه دفعه های بعد راحت و بدون هیچ زحمتی وارد سایت می شید )

و وقتی پستی رو می بینید ، کنار گزینه نقل قول ، یه گزینه قرمز لپ گلی هست که داره بال بال می زنه ، به اسم سپاس ، با یه دسته گل رز ... ( تصویر )

روی اون یه اشاره کنید ، اسم شما در زیر پست ، به عنوان سپاسگزاران از اون پست ثبت میشه ( و شخصیت شما الگو میشه ) 
پس بیاید شروع کنیم ، از همین پست .... ::sh

همه باید برای تمرین تشکر ، سپاس این پست رو بزنید ! هر کی نزنه مدیونه ! هر کی بخونه و سپاس نکنه اسمشو از مدیر می گیرم و اینجا می نویسم :shock:

(با اینکه می دونم آقا محسن ، گل تر از این حرفاست ) ولی خوب برای تهدید لازم بود :-) :-?

آمار بازدید این تاپیک ، با آمار تشکر هاش باید برابر باشه ، تازه اگرم با مهمان وارد بشید باز ip شما ثبت میشه و بعدا با اسمتون قابل تطبیقه ، خلاصه راه فراری نیست !

:razz: همین الان سپاس رو بزنید ! :razz:  

منم ول کن نیستم ، خلاصه تا تهش هستم و شما هم اگه نظری دارید کمک کنید برای

:razz: « ترویج فرهنگ سپاس » :razz:  

بعد از تمرین در اینجا ، نوبت پست های مورد علاقه و استفاده شماست ، که سپاس رو شروع کنید ... =:( :D :)  

(ضمنا هیچ وقت برای شروع دیر نیست ، هر موقع که این تاپیک رو دیدید از همینجا سپاس رو شروع کنید ، توی هر تاریخی که اومدید ... )
Administrator
Administrator
سپاس‌های ارسالی: 10691 بار
سپاس‌های دریافتی: 5476 بار
تماس:

پست توسط Mohsen1001 »

بنام خدا

سلام

بسیار ممنونم از دوست عزیز جناب پاسخ جو ، هم بخاطر حضور فعالشون در بحث ها و هم برای مطرح کردن این مساله مهم :)

ایشون همه موارد را متذکر شدند ، نکته دیگه ای باقی نماند.

بعلت اهمیت این موضوع و ترویج این فرهنگ ، تاپیک به اعلان سراسری تبدیل شد :D

در پناه خداوند متعال موفق باشید :razz:
Iron
Iron

پست توسط پاسخ جو »

نام خدا  

باتشکر مجدد از مدیر عزیز و سایر اعضای گل :razz:

ضمن خوشامد به اعضای تازه شکفته ، برای دوستانی که جدیدا به جمع ما پیوستند =:( وهمچنین

دوستان قدیمی که سری به این محفل نزدند ، گفتم دوباره یه گل تقدیمشون کنم :razz: تا این فرهنگ

به روز و نهادینه بشه ، و تاپیک هم یه صفای تازه ای از قدوم اعضای جدید بگیره :)

:razz: یک شاخه گل تقدیم به همه رفقای گل :razz:  
New Member
New Member
محل اقامت: در محضر خداوند متعال
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 6 بار
تماس:

پست توسط meshky »

بسم الله الرحمن الرحيم
سلام، :razz:
حرفتون درست ولي سه مسئله وجود داره:
1. اولا خيلي ها از جمله خودم اول همه صفحات و سايت هايي رو که مي خواهم باز مي کنم. بعد مي خونمش و اکثرا هم مي ببندمش. چون سايت ها و تاپيک هاي ديگه اي باز کردم و اون صفحات قبلي جاگيرن.
2. اين نکته نه به من که آرايش اين سايت ربط داره. يه نفر مياد يه پستي مي زنه که طولانيه. طرف هي بره بالا هي بياد پايين تا از چند نفر تشکر کنه؟ خوبه که مديران سايت دکمه تشکر و نقل قول و کلا هر چي اون بالاي پسته رو بيارن پايين کنار مشخصات فردي. اينطوري لازم نيست هي بريم بالا هي بريم پايين.
3. توي بعضي سايتا وقتي تشکر مي کني خود به خود اسمت ميره اون پايين. ولي توي سايت بايد يکبار ديگه صفحه بارگزاري بشه که اين خودش يک مشکله تازه نوشته هاتم مي پره. :-?
امام سجاد(ع):
خدايا! من در کلبه فقيرانه خود چيزي دارم که تو در عرش کبريايي خود نداري!! من چون تويي دارم و تو چون خود نداري!!!
Iron
Iron

پست توسط پاسخ جو »

به نام خدا

سلام به دوست عزیزم :razz:

ممنون از ابراز نظر شما =:(

اما از این سه تا مسئله ، به نظرم فقط یکیش می تونه قابل بررسی باشه :

1- اولا شما مجبور نیستید صدتا صفحه باز کنید که بعدش هم ، مجبور بشید با سرعت همه رو بخونید ؛ اتفاقا باز کردن همزمان چند صفحه ،

سرعت مرورگر شما رو خیلی میاره پایین ، می تونید یک یا دو صفحه باز کنید ، قشنگ مطالعه کنید و بعد سپاس رو بزنید . :razz:

2- این نکته که جای سپاس عوض بشه ، به نظرم قابل بررسی توسط مدیران هست ؛ اما در پست های کوچک چی ؟ بازم باید برید بالا و پایین ؟

توی این چند پست قبلی که کوچک بود ، ما هیچ سپاسی از شما ندیدیم ، پس حرف خودتون نقض میشه ! :eek:

چون حداقل توی اینا که بالا پایین رفتن نداشت ، یه کلیک هم زحمت زیادی نداشت :-)

3- این نکته سوم اتفاقا یکی از مزیت های این سایت هست ، یعنی اینکه شما بعد از سپاس دوباره مجبور نیستید به اون صفحه برگردید !

و امکان انتخاب به شما داده شده ، که بعد از سپاس (در اون مدت زمان منطقی) به یه صفحه دیگه برید و یا به فهرست انجمن ...

یعنی وقتی از شما میخواد که انتخاب کنید بازگشت به موضوع رو ، این نه تنها نقطه ضعف نیست بلکه یک امتیازه که خیلی جاها ندارن . :D

موفق باشید :razz:
New Member
New Member
تماس:

پست توسط meshky »

عليکم السلام،
نه عزيزم يک کم بهتر بخون.
1. من همه صفحه ها رو يک جا بارگزاري نمي کنم. بلکه دو يا سه سايت که همش تالار گفتگوست رو باز مي کنم و بعد مي رم سراغ آخرين ارسال هاي بعد از ورود من. خوب تا اينجاي کار مشکلي نيست. بعد قطع مي کنم و هر چي صفحه دلخواه توي اون ليست بودن رو باز مي کنم و بعد دوباره به اينترنت وصل مي شم و دو تا دو تا بارگزاري مي کنم. اينطوري بصورت عجيبي توي اينترنت صرفه جويي ميشه. شما هم امتحان کنين. تازه بعدش که همه بارگزاري شدن دوباره قطع مي کنم که همشو مي خونم و جواباي لازم رو مي دم بعد اگه صفحه اي لينيکي چيزي بود اونو هم باز مي کنم. دوباره به وصل ميشم و اين چرخه رو ادامه مي دم. طبعا صفحات اضافي دردسر سازند. در زمان ارسال پست قبلي با همين روش من حدود 30 صفحه رو باز کرده بودم بدون اينکه سرعت اينترنت پايين بياد. ولي الآن که مي خوام وصل بشم حدود 15 صفحه باز هست که از اين 15 تا هم 13 تاش مال همين سايته.
2. من از پست اول همين تاپيک، اول تشکر کردم بعد پست زدم. تاپيکاي ديگه رو هم نگين که من بعد مدتها تازه دوباره اينجا اومدم. اگه که به تعداد پستام و تعداد تشکرايي که کردم نيگا کنين و يه قياس بندازين مي بينين که من بيشتر از اينکه چيزي گفته باشم تشکر کردم.
3. نه مزيت نيست بلکه مزاحمته. ببينيد فرض کنيد شما بخواهيد از سه نفر تشکر کنين. اونوقت بايد هي تشکر کنين هي منتظر بالا اومدن صفحه بشين. اين يکي. دوم اين که اگه احيانا وسط نوشتن يا بعدش به نظرتون رسيد که از يکي تشکر کنين همه نوشته هاتون مي پره (مگه اينکه يک جايه ديگه کپيش کنين که اين هم دردسره) اما سوم: چرا؟ کافيه از قبل يه صفحه فهرست انجمن رو باز کرده باشين. يک صفحه در برابر بارگزاري مجدد و پي در پي که خيلي بهتره! نيست؟
امام سجاد(ع):
خدايا! من در کلبه فقيرانه خود چيزي دارم که تو در عرش کبريايي خود نداري!! من چون تويي دارم و تو چون خود نداري!!!
Administrator
Administrator
تماس:

پست توسط Mohsen1001 »

meshky جان

در ابتدا ، از اینکه دوباره در جمع ما هستید خوشحالم :)

دوست عزیز مساله ای که شما فرمودید ، کاملاً قابل حل هست و زحمتی هم نمیبره.

اگه پست طولانی باشه لازم نیست شما هی بالا و پایین برید ، از گزینه " بازگشت به بالای صفحه " یا حتی کلید PAGE UP & DOWN کیبورد میتونید استقاده کنید و براحتی مشکل حل میشه.

محل قرارگیری این ابزار بصورت استاندارد در اکثر جاها در همین قسمت است که مشاهده میکنید ، ضمناً اگه پایین باشه ممکنه با پست زیر تداخل داشته باشه ، طی چند سال تجربه ای که در فوروم و انجمن دارم این مکان بهترین انتخاب هست و جواب داده.

درمورد اینکه ثبت سپاس کمی وقت میگیره اولاً به لطفا سرعت خوبی که سایت داره معمولا بیش از 2 الی 3 ثانیه طول نمیکشه آمدن پیام ، ثانیاً شما میتونید منتظر اون پیام نشید چون همینکه دکمه سپاس رو فشار دهید سپاس اعمال خواهد شد و پیغامی که ظاهر میشه برای اطلاع کاربر از عملی است که انجام داده.

New Member
New Member
تماس:

پست توسط meshky »

سلام،
ببينيد بجاي اينکه من هي اين دکمه و اون دکمه رو بزنم تا برم جاي کليد سپاس، راحت ميشه با پايين آوردنش کار رو راحت تر کرد. براي کساني که سرعت کار براشون مهمه زدن کليد هاي مختلف براي انجام يک کار چندان دلچسب نيست.

تا حالا نديدم که دکمه سپاس با پست پايينه تداخل داشته باشه. ولي خوب منکر تجربه شما هم نيستم.

بله سرعت خوبي داره (فکر کنم براي من بيشتر از 2 يا 3 ثانيه طول مي کشه) اما دو ايراد داره:
اولا نميشه به سرعت از چند نفر تشکر کرد. مثلا اگر سه نفر پشت سر هم پست زده باشن و دست بر قضا اين پستاشون وسط تاپيک باشه، شما دو بار بايد منتظر بارگزاري مجدد باشيد بعد آنقدر پايين برويد که پست مورد نظر را پيدا کنيد. اين کار واقعا خسته کننده است.
دوم اينکه اگر نوشته اي داشته باشه و احيانا حواسشم پرت باشه و حين نوشتن يا قبل از زدن دکمه ارسال پاسخ از کسي تشکر کنه تمام نوشته هاش پاک ميشه.
همين چند دقيقه اين اتفاق نزديک بود برام بيفته و همه جوابم حذف بشه.
در هر حال اصراري هم نيست ممکنه بيشتر اعضا توي اين حالت راحت تر باشن.
امام سجاد(ع):
Administrator
Administrator
تماس:

پست توسط Mohsen1001 »

meshky عزیز

ظاهراً تمام مطالب پست بنده رو مطالعه نکردید ؟ :?

چون اینجا توضیح دادم :

Mohsen1001 نوشته شده:
... ثانیاً شما میتونید منتظر اون پیام نشید چون همینکه دکمه سپاس رو فشار دهید سپاس اعمال خواهد شد و پیغامی که ظاهر میشه برای اطلاع کاربر از عملی است که انجام داده.

بنده خودم با این روش از چندین پست در یک تاپیک تشکر میکنم ، گزینه سپاس رو بزنید بعد STOP مرورگر که صفحه بعد نره و همینطور ادامه بدید برای پستهای دیگه.
اینجوری اگه متنی هم نوشته باشید از بین نمیره چون دیگه وارد صفحه بعد نمیشه :-)

در هر صورت فکر نمیکنم مساله حادی باشه ، باتوجه به توضیحاتی هم که داده شد امیدوارم مشکلتون رفع شده باشه :D

New Member
New Member
سپاس‌های دریافتی: 8 بار
تماس:

پست توسط tehrani »

سلام:
راستش من خيلي وقت نيست که عضو شدم و فکر ميکنم مطالبي که اينجا درج ميشه خيلي جامع و کامل هست به طوريکه اگر کسي جدا مي خواست بره دنبالشون هم زمان زيادي ميگرفت هم اينکه به اين خوبي نمي شد.
پس:
واقعاً تشکر لازم و به جاست.
و از اينکه شما به انسان نسيان تذکر داديد کمال تشکر رو دارم.
التماس دعا/يا حق :razz:
ارسال پست

بازگشت به “قوانين و اخبار سايت”