اثبات امامت از دیدگاههای مختلف

مدیر انجمن: شورای نظارت

ارسال پست
New Member
New Member
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 4 بار

اثبات امامت از دیدگاههای مختلف

پست توسط hrh »

سلام
من با دوستی پیرامون اهل بیت(ع) بحث میکنم که دوستمان خیلی از مسائل مربوط به اهل بیت(ع) رو زیر سوال میبرند!؟ مسائلی مثل: وجود اهل بیت(ع)، نیاز به امامت بعد از پیامبر(ص)، برتری آیات قرآن بر اهل بیت(ع) و مکفی بودن آیات بدون نیاز به اهل بیت(ع)، عصمت اهل بیت(ع) و ...
اگر منبعی سراغ دارید برای اثبات اهل بیت(ع) از منظر قرآن، عقل، احادیث بسیار محکم نبوی و ... خیلی خیلی خوشحال میشم که در اینجا بزنید، یا به عنوان یک منبع به من معرفی کنید.

من الله توفیق
یاعلی
Old-Moderator
Old-Moderator
سپاس‌های ارسالی: 2988 بار
سپاس‌های دریافتی: 5531 بار
تماس:

Re: اثبات امامت از دیدگاههای مختلف

پست توسط محدثه »

[FONT=Times New Roman] « بسم الله الرَّحمن الرَّحیم »  

با سلام

شما می تونید برای پاسخ به این سوالات ، به بخش زیر مراجعه بفرماییید :

« بخش : امام شناسی »

forum-f10/ 

موضوعاتی از قبیل : عصمت امام ، ضرورت وجود امام ، امامت در قرآن ، آیات قرآن در مورد اهل بیت (ع) ، تعداد امامان این امت ،

مباحثی در مورد امامت در نص صریح رسول خدا (ص) ، مناظراتی که ائمه (ع) با برخی اشخاص در مورد اهل بیت داشته اند ،

را شما در تاپیک های این بخش می تونید ملاحظه بفرمایید که در تمامی این موارد استدلالهایی با استفاده از نص صریح قرآن یا حدیث نبوی

و یا استدلالهای عقلی به کار رفته است .

همچنین مطالب بسیاری نیز در مورد اثبات امامت امیرالمؤمنین (ع) پس از رسول خدا (ع) و جانشینی ایشان نیز در همین بخش موجود هست .

علاوه بر بخش فوق ، در تاپیک زیر هم می توانید مباحث اساسی را که در کتب پیروان اهل بیت (ع) و مکتب خلفا در مورد آیه تطهیر بیان شده را ملاحظه بفرمایید .

« تاپیک : آیه تطهیر در کتب دو مکتب »

forum-f33/topic-t1000.html 

همچنین در مورد پیامبر اکرم (ص) و عصمت ایشان هم می توانید به بخش زیر مراجعه بفرمایید :

« بخش : پیغمبر شناسی »
forum-f8/ 

.

تصویر 
ارسال پست

بازگشت به “امام شناسی”