آموزش: تبدیل عکس به شیپ (shape)

مدیران انجمن: MAYAPOWER, [EHSAN], شورای نظارت

ارسال پست
Bronze
Bronze
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 238 بار
سپاس‌های دریافتی: 565 بار

آموزش: تبدیل عکس به شیپ (shape)

پست توسط abde abbas »

بسم الله و بالله و لاحول و لاقوة الا بالله العلی العظیم

سلام

گفتم شاید دیگه هیچ وقت فرصت نکنم این جا آموزش بذارم. بنابراین یه آموزش درباره تبدیل هر لایه پیکسلی به shape براتون میذارم که برای خودم تاحالا خیلی کاربرد داشته.

فرض کنید یک لایه پیکسلی مانند نوشته « اعتقادات » رو در فوتوشاپ باز می کنیم. نشانگر موس رو در پنجره Layer روی آیکون لایه می بریم و کلید کنترل رو نگه می داریم تا نشانگر چنین شکلی پیدا کنه:

تصویر 

بعد در همین حالت روش کلیک می کنیم. (یعنی با نگه داشتن کنترل روی آیکون لایه کلیک می کنیم). با این کار تمام اطراف لایه در حالت انتخاب قرار می گیره (سلکت میشه):
 تصویر 
حالا یکی از « ابزارهای انتخاب (سلکت)» رو فعال می کنیم ( از نوار ابزار) و روی لایه سلکت شده راست کلیک می کنیم و روی گزینه Make work path کلیک می کنیم.

تصویر 
با این کار ما می توانیم متناسب با شکل لایه به یک « مسیر » دست یابیم، درست مثل مسیری که با pen tool می توان ایجاد کرد. مسیرها، خطوط منحنی قابل تنظیمی هستند که برای کشیدن اشکال shapes و سایر لایه های وکتور کاربرد دارند.

حالا نرم افزار از ما میخواد که درصد خطای تبدیل سلکت به مسیر رو از ما می پرسه. شما با چند بار امتحان می تونید درصد خطای مناسب رو پیدا کنید. معمولا هر چه ابعاد بزرگتر باشه درصد خطاهم لازمه که بیشتر بشه. هر چی درصد خطا بیشتر بشه تعداد نقاط کنترل کننده مسیر کمتر خواهد شد.
 تصویر 
من عدد 1.5 رو انتخاب می کنم. مسیر مورد نظر این شکلی میشه:

تصویر 
الان می تونید با Pen tool که شبیه خودنویسه در نوار ابزار یه کمی باهاش کار کنید و تر و تمیز و خوشگلش کنید.

تا همین جا هم این مسیر برای خیلی از کارها کاربرد داره. اما برای این که تبدیلش کنید به shape از منوی Edit گزینه Define Custome shape رو انتخاب می کنید.
 تصویر 
الان لایه شما به شیپ تبدیل شده. برای این که بتونید ببینیدش ، کافیه shape tool در نوار ابزار رو فعال کنید. برای این کار روی گزینه Rectangle tool (مربع) کلیک نموده و دکمه کلیک را پایین نگه دارید تا منویی جلوی آن باز شود. ( ممکنه یک شکل دیگه به جای مربع فعال باشه)
 تصویر 

از این منو گزینه Comtome Shape Tool رو فعال کنید. حالا در تنظیمات این گزینه که بالای صفحه فوتوشاپتون ظاهر میشه، می تونید shape جدیدتون رو ببینید و انتخابش کنید.
 تصویر 
امیدوارم این آموزش براتون مفید باشه و ما رو از دعای خیرتون فراموش نکنید.

یاعلی
یـــــــادش بــــــــه خیــــــــــر:

[External Link Removed for Guests]
Old-Moderator
Old-Moderator
سپاس‌های ارسالی: 973 بار
سپاس‌های دریافتی: 1783 بار
تماس:

Re: تبدیل عکس به شیپ ( shape)

پست توسط سعید منتظر »

عبدعباس عزیز ممنون از اموزش کامل و دقیقت

میتونم بپرسم درست کردن شیپ از نوشته معمولا به چه دردی میخوره؟؟
 روزگاری‌ست که شیطان میگوید: انسان پیدا کنید ، سجده خواهم   [HIGHLIGHT=#FFFF00][HIGHLIGHT=#DBE5F1] +ـ+ـ+ـ+ـ+ـ+ـ+     [HIGHLIGHT=#FFFF00][HIGHLIGHT=#DBE5F1] +ـ+ـ+     [External Link Removed for Guests]  [External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests] 
Moderator
Moderator
محل اقامت: Tehran
سپاس‌های ارسالی: 2377 بار
سپاس‌های دریافتی: 1893 بار

Re: تبدیل عکس به شیپ ( shape)

پست توسط [EHSAN] »

خب سعيد جان مزيتش اينه كه شما ميتوني نوشتتو هرچقدر كه بخواي بزرگ كني و هر جور كه دلت ميخواد تغييرش بدي. تصویر

درسته كه اينجا عبدعباس عزيز تصویر فقط يك نوشته‌ي ساده رو به شيپ تبديل كرده.. اما اين فقط يك آموزش كلي بود.. شما ميتوني مثلا لوگوي اعتقادات رو شيپ كني و هر چقدر هم كه دلت خواست بزرگش كني.. و اصلا يه بنر اعتقادات بزني باهاش تصویر

موفق باشي گلپسر تصویر
نابرده رنچ گنج بدست نمیاد تصویر
New Member
New Member
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 5 بار

Re: آموزش: تبدیل عکس به شیپ (shape)

پست توسط afshin-virus »

ممنون از این پست مفیدتون.
فقط من یه سوال داشتم
من اگه بخوام همین کارو با photo impact xl3 انجام بدم. می تونید راهنمایی کنید؟
ممنون می شم
و اگه بخوام اونو همونطر Save کنم باید چیکار کنم؟ مثلا با فرمت jpg یا png
Moderator
Moderator
محل اقامت: Tehran
سپاس‌های ارسالی: 2377 بار
سپاس‌های دریافتی: 1893 بار

Re: آموزش: تبدیل عکس به شیپ (shape)

پست توسط [EHSAN] »

سلام بر شما
ورودتون رو به انجمن هاي اعتقادات خوش آمد ميگم. تصویر

راستش با برنامه فتو ايمپكت كار نكردم و چيزي ازش بلد نيستم.. اما ميتونم بپرسم اين رو براي چه كاري ميخواستين؟ تصویر

و در مورد سوال دومتون اگر منظورتون فتوشاپ هست بفرمائيد تا توضيح دقيق بدم. تصویر

ياعلي(ع) مدد تصویر
نابرده رنچ گنج بدست نمیاد تصویر
ارسال پست

بازگشت به “آموزش و سوالات”