گرافيک

مدیران انجمن: MAYAPOWER, [EHSAN], شورای نظارت

ارسال پست
Bronze
Bronze
سپاس‌های ارسالی: 3603 بار
سپاس‌های دریافتی: 1144 بار

گرافيک

پست توسط 110 »

« بسم الله الرحمن الرحيم »  
.
با سلام خدمت شما رهروان حق و دوستداران امام حسين عليه السلام
.
عرض کنم که غرض بنده از ساخت اين تاپيک آشنايي بيشتر و بهتر
.
با اصل موضوع گرافيک به طور کلي و طرح و ايده و ... به صورت جزئي ميباشد.
.
همانطور که براي آشنايي با مسائل پزشکي بايستي نزد متخصص طب
.
و براي آشنايي با عقائد اسلامي نزد عالم به دين رفت،
.
براي آشنايي با رموز گرافيک و طراحي بايد به نزد متخصص به اين حرفه رفت.

.
.
بنده نيز به حول و قوه الهي از اين فرصت استفاده کرده و از شما صاحبان فنون در اين عرصه استفاده خواهم کرد.
.
براي من سوالات کلي در اين زمينه وجود دارد که اطمينان دارم ان شاء الله

.
اگر پاسخهايي روشن که حاصل تجربيات ارزشمند شما دوستان است به آن داده شود
.
نه تنها بنده از آن بلکه هرکه در اين زمينه ميخواهد هر از چند گاهي فعاليت داشته باشد بهره قابل توجهي خواهد برد.
.
.
اين نکته را عرض کنم که اين پرسشها برخاسته از ذهن کسي است که مسلط بر اين حرفه نيست.
.
لذا اگر فعلا ضرورتي براي پاسخ دادن به اين سوالات نميبينيد و صلاح ميبينيد که در ابتدا به اموري ديگر در اين زمينه بپردازيد،
.
حتما در ابتدا به آنها بپردازيد و خلاصه غرض بنده بهره بردن از تجربيات شما اساتيد در اين زمينه است.
.
.
همانطور که ميدانيد امام علي عليه السلام
.
شخصيتي که علم کتاب در نزد او است ميفرمايند:
.
.
 « بَذْلُ الْعِلْمِ زَكَاةُ الْعِلْم‏ »
  .  (( عطا كردن دانش زكات دانش است ))
.
. 
حال برخي پرسشها در اين زمينه:
.
1. گرافيک چيست ؟
.
2. براي گام نهادن در اين عرصه از کجا بايد شروع کرد و به چه اموري نيازمنديم؟
.
3. يک طراح گرافيک (گرافيست) حرفه اي چه اموري را بايد مد نظر قرار دهد؟
.
4. يک طرح شايسته (ويژه) چه خصوصياتي بايد داشته باشد؟
.
5. اسرار پيشرفت در اين وادي چيست؟

.
.
اميدوارم به لطف الهي کساني که به گرافيک علاقه دارند ...
.
و دوست دارند در اين مسير پيشرفت چشمگيري داشته باشد از اين تاپيک بهره کافي را ببرند .
.
.
با تشکري ويژه از شما بزرگواران
...
 تصویر  .  .:: الإنسان هو شيعة علي بن أبي طالب عليه أفضل الصلاة و السلام إن عرفه حق معرفته ::.  .  تصویر 
Moderator
Moderator
محل اقامت: Tehran
سپاس‌های ارسالی: 2377 بار
سپاس‌های دریافتی: 1893 بار

Re: گرافيک

پست توسط [EHSAN] »

1. گرافيک چيست ؟

هنر و یا حرفه ء استفاده از عناصر طراحی برای انتقال دادن اطلاعات و ایجاد تاثیر
نابرده رنچ گنج بدست نمیاد تصویر
Moderator
Moderator

پست توسط [EHSAN] »

2. براي گام نهادن در اين عرصه از کجا بايد شروع کرد و به چه اموري نيازمنديم؟

خب از اونجايي كه من گرافيك نخوندم سعي ميكنم جواب سوالاتتون رو بر حسب تجربه‌هام خدمتتون بگم.

بنظرم براي شروع بهتره خلاقيت خودتون رو پرورش بدين و سعي كنين به ايده هاي نو و سبكهاي جديد فكر كنيد.
براي پروش خلاقيت هم بنظرم بهترين كار ديدن طرحهاي ديگر طراحهاست كه شما رو با طيف وسيعي از فكر و ايده درگير ميكنه.
Moderator
Moderator

پست توسط [EHSAN] »

3. يک طراح گرافيک (گرافيست) حرفه اي چه اموري را بايد مد نظر قرار دهد؟

به نظر اين حقير بايد فرهنگ و آداب و رسوم جامعه رو هم مد نظر قرار بديم.. چون مثلا اگر ما بخوايم از برخي طرحها و سبكهاي غربي استفاده كنيم و تبعيت كنيم ممكنه كار قشنگي رو ارائه بديم اما چون با روحيه مردممون بيگانه هست اون تاثير رو نداره. (توجه كنين گفتم برخي سبكها رو.. مثلا دارك آرت!!!) كه البته دارك آرت هم در برخي موارد استفاده اش باعث زيبايي كار ميشه.

خب مثلا تو فرهنگ ما رنگ مشكي رنگي هست كه براي عزا معمولا استفاده ميشه اين ممكنه تو يك فرهنگ ديگه و يك كشور ديگه معني ديگري داشته باشه!! خب رعايت اين نكات ميتونه به كارتون كمك كنه.
Moderator
Moderator

پست توسط [EHSAN] »

4. يک طرح شايسته (ويژه) چه خصوصياتي بايد داشته باشد؟

هر آنچه از دل برآيد............. كه باقيش رو خودتون وارد تر هستيد. تصویر
اما مهمترين نكته به نظر اين حقير ايده و فكر نو هست. و هيچي به اين اندازه طرح رو شايسته نميكنه.
يك طرح كليشه اي و تكراري تا زماني ميتونه حرفي براي گفتن داشته باشه كه طرح نويي ارائه نشده باشه.

به قول يكي از عزيزترين دوستانم رنگ بندي خيلي مهمه مثلا حتي شما اگر طراحي هم بلد نباشين و فقط بخواين چندتا مربع رو كنار هم بچينين اگر فقط رنگبندي بلد باشي ميتوني يك تركيب زيبا خلق كنين.

بنظرم اجرا هم مسئله مهميه كه خيلي اوقات ناديده گرفته ميشه.. ممكنه شما فكر و ايده‌ي نو و بي نظيري داشته باشيد اما نتونين خوب اجرا و پياده سازيش كنيد.. همين طرحتون و ايدتون رو هدر ميده.

پس بنظر اين حقير و تا جايي كه ذهنم ياري ميكنه ايده ، رنگ و اجرا سه فاكتور مهمه كه اگر هر سه تاش با هم هماهنگ باشن كارهاتون بي نظير ميشن.
Old-Moderator
Old-Moderator
سپاس‌های ارسالی: 973 بار
سپاس‌های دریافتی: 1783 بار
تماس:

پست توسط سعید منتظر »

احسان جان درسته فکر نو کمک زیادی به زیبایی طرح میکنه آمّا (توجه کن نگفتم اما گفتم آمّا) :grin:

به نظر من رنگ بندی از همه چیز توی یه کار گرافیکی مهم تر هست!

از چیزی که خودم اینور و اونور دیدم فهمیدم که یه طرح اگه حتی چیز نویی هم نداشته باشه یا حتی خیلی آماتر کار شده باشه ولی رنگ بندی حرفه ای داشته باشه استقبال فوق العاده کم نظیری رو به دنبال داره :-o

به هر حال اینم نظر من بود ان شاءالله تونسته باشم کمک کنم =:(
 روزگاری‌ست که شیطان میگوید: انسان پیدا کنید ، سجده خواهم   [HIGHLIGHT=#FFFF00][HIGHLIGHT=#DBE5F1] +ـ+ـ+ـ+ـ+ـ+ـ+     [HIGHLIGHT=#FFFF00][HIGHLIGHT=#DBE5F1] +ـ+ـ+     [External Link Removed for Guests]  [External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests] 
Moderator
Moderator

پست توسط [EHSAN] »

5. اسرار پيشرفت در اين وادي چيست؟

اگر نظر اين حقير رو ميخواي بايد بگم كه سعي كن كارهاي ديگران رو ببيني و ازشون ايده بگيري.. از همه مهمتر به كم راضي نشي و هميشه دنبال پيشرفت باشي.. سعي كن طرحت هميشه عالي باشه نه خوب.. (اينو توي ذهنت داشته باش كه هميشه خوب با عالي فرق ميكنه :grin: و هميشه دنبال عالي بودن باش) (طرحي بزن كه هركي ديد نتونه ازش ايراد بگيره.. البته تا حالا نديدم كسي ايراد نگيره چون سليقه ها متفاوته تصویر تصویر تصویر ولي سعي كن حداقل 60-70 درصد باهات موافق باشن تصویر)
دنبال ايده هاي نو باش و از خودت سبكهاي جديد بساز
طرح رو براي عام بساز نه فقط براي خواص چون ما ميخوام براي عام كار كنيم و عامه رو حذب كنيم (خواص به جاي خودش
)
توي طراحي مذهبي تايپوگرافي (ياهمون نشان نوشته) خودش يك ايده‌ي نو هست و به تنهايي 80 درصد كارت به اون ايده بستگي داره. يعني با يه نشان نوشته قشنگ 80 درصد طرحت رو ساختي حتي اگر نوشته سياه باشه و طرح زمينه سفيد. (كه در بعضي مواقع خودش تنهايي 100 درصد كارت خواهد بود و عالييييييي) اين خودش كارت رو بي نظير ميكنه.

خب ببخشيد كه يكم نافرم گفتم راستش اينا برخي از ذهنياتم بود توي طراحي مذهبي و سعي دارم كه عملي‌اش كنم هرچند كه هنوز موفق نشدم :o :o

اميدوارم تونسته باشم كمكتون كرده باشم.

التماس دعا
ياعلي(ع) مدد
ارسال پست

بازگشت به “آموزش و سوالات”