ضرورت حجاب در جامعه! چه غربی چه اسلامی!

مدیران انجمن: قهرمان علقمه, شورای نظارت

ارسال پست
Member
Member
محل اقامت: اندیشگاه
سپاس‌های ارسالی: 14 بار
سپاس‌های دریافتی: 69 بار
تماس:

ضرورت حجاب در جامعه! چه غربی چه اسلامی!

پست توسط Fanoos »

سلام دوستان
این اولین پست منه
من خودم روی این مبحث خیلی فکر کردم و دلایل خوبی هم پیدا کردم، اما چون الان دیر وقته دیگه وقت نمی کنم بنویسم.
دوستان بحث رو جلو ببرند من کم کم وارد میشم.
یا حق
ضمنا سعی کنید کم بنویسید ولی خوب بنویسید
  [HIGHLIGHT=#548DD4][HIGHLIGHT=#BFBFBF][HIGHLIGHT=#F2F2F2][HIGHLIGHT=#7F7F7F]جوانان امروز حال و حوصله مطالعه ندارند!!!      

کم بگوییم، خوب بگوییم!

امضاهايي كه به اختلاف شيعه و سني دامن بزنند، حرام شرعي و خلاف قانوني است...

سخناني از مقام معظم رهبري، امام خامنه اي و امام خميني(ره) در رابطه با وحدت شيعه و سني

http://www.eteghadat.com/forum/forum-f22/topic-t8121.html

Moderator
Moderator
محل اقامت: آذربایجان
سپاس‌های ارسالی: 2903 بار
سپاس‌های دریافتی: 3754 بار

Re: ضرورت حجاب در جامعه! چه غربی چه اسلامی!

پست توسط قهرمان علقمه »

حجاب هم به معناي پوشيدن است و هم به معناي پرده و حاجب ، اما بيش تر استعمالش به معناي پرده است . كلمه حجاب به اين دليل

مفهوم پوشش مي دهد كه پرده وسيلة پوشش است و شايد بتوان گفت كه به حسب اصل لغت ، هر پوششي حجاب نيست ؛ آن

پوششي حجاب ناميده مي شود كه از طريق پشت پرده واقع شدن صورت گيرد

بسياري از زنان اطلاعي از اين موارد ندارند و اين گرسنگي نگاه به زن را از جانب مردان درك نمي کنند و هم چون

ماهي اي هستند که تا از آب خارج نشوند ، قدر تشنگي را نمي دانند .

علويّه ام الفخر مي گويد: بسياري از زنان نمي توانند احساسات واقعي مردان و گرسنگي آنان به زن را درك نمايند؛ به همين

دليل نمي توانند فلسفة وجود پوشش ، علت وجوب وقار و طمأنينه براي زن در مجامع و محافل و سبب كراهت صميميت

ورزيدن زن براي مردان اجنبي و... را در يابند
Member
Member
تماس:

پست توسط Fanoos »

کم می گویم و گزیده می گویم همچون در!
بگذارید من طرح شبه کنم!
شبه: در جامعه غربی که روابط جنس مخالف آزاد است، بی حجابی طی سالیان باعث شده تا این امر برای مردان طبیعی شده باشد و دیگر نیاز جنسیشان از این طریق تامین نگردد. حال چه ضرورتی برای حجاب در جامعه وجود دارد. حال آنکه با بی حجابی و تحمل سختی اولیه می توان به جامعه ای که در آن زن بی حجاب برای مردان معمولی شده باشد دست یافت؟؟؟؟
  [HIGHLIGHT=#548DD4][HIGHLIGHT=#BFBFBF][HIGHLIGHT=#F2F2F2][HIGHLIGHT=#7F7F7F]جوانان امروز حال و حوصله مطالعه ندارند!!!      

کم بگوییم، خوب بگوییم!

سخناني از مقام معظم رهبري، امام خامنه اي و امام خميني(ره) در رابطه با وحدت شيعه و سني

Member
Member
تماس:

پست توسط Fanoos »

من خودم شروع کنم جواب بدم؟
راستی من از فردا اینترنتم قطع میشه! یعنی ADSL تموم میشه، فعلا هم نمیشه شارژش کرد شاید 10 - 15 روزی نباشم. تاپیک رو زمین نمونه!!! اونم با شبه....
از مدیران درخواست می کنم اگه این تاپیک 3 -4 روز بی جواب موند و شبه جواب داده نشد یا خودتون پاسخ بدید یا تاپیک رو حذف کنید.
یا حق

کم بگوییم، خوب بگوییم!

Moderator
Moderator
محل اقامت: آذربایجان
سپاس‌های ارسالی: 2903 بار
سپاس‌های دریافتی: 3754 بار

پست توسط قهرمان علقمه »

Fanoos نوشته شده:من خودم شروع کنم جواب بدم؟
راستی من از فردا اینترنتم قطع میشه! یعنی ADSL تموم میشه، فعلا هم نمیشه شارژش کرد شاید 10 - 15 روزی نباشم. تاپیک رو زمین نمونه!!! اونم با شبه....
از مدیران درخواست می کنم اگه این تاپیک 3 -4 روز بی جواب موند و شبه جواب داده نشد یا خودتون پاسخ بدید یا تاپیک رو حذف کنید.
یا حق

Fanoos عزیز
نمی دونم منظورت از این تاپیک چیه ؟ یا اصلا دنبال چه جور جوابی هستی ؟ انشاالله مدیران سایت کمکتون می کنند

ما ها ایرانی هستیم جواب اینجور سوالها رو میدونیم خیل.........................ی بهتر تصویر

یا مهدی . التماس دعاتصویر
Member
Member
سپاس‌های ارسالی: 49 بار
سپاس‌های دریافتی: 25 بار

پست توسط Amir_ »

سلام
بنظر بنده حجاب باید فرهنگ سازی بشه دلایل اون گفته بشه در آمریکا دختران با فهم خودشون برای امنیت درجامعه رو به حجاب آوردند زوری نیست حیوانات رو به زور حالی میکنند اجبار وبگیرو ببند باعث دین گریزی میشه (انسان حرص است به آنچه از آن منع میشود)
دقت کنید اجبار در حجاب باعث دین گریزی میشه
خداوندا ظهور امام مهدی را نزدیک بگردان تا همه مردم جهان را از دست حکومتهای ظالم ونابلد برهاند
Iron
Iron
محل اقامت: اصفهان
سپاس‌های ارسالی: 456 بار
سپاس‌های دریافتی: 371 بار

پست توسط divoone110 »

باسلام
من این تاپیک رو قبلا ندیده بودم.تازه دیدم و خوندم.
یک برداشتی کردم از حرفهای جناب فانوس و اسم تاپیک.من برداشتم رو میگم بعد خودشون بگند که این برداشت درسته یا غلط.

من برداشت کردم که میخوان بگند یا باید کاملا حجاب رو رعایت کنیم به شکل کاملا اسلامی و یا اینکه از مدل غرب یعنی آزادی محض تبعیت کنیم.بنوعی به یکی از این دو روش از شرایط کنونی خارج بشیم.

این فقط برداشت شخصی خودم بود و اصلا ادعا نمیکنم که جناب فانوس هم همین منظور رو داشتند مخصوصا با توجه به اینکه تاپیک نیمه کاره رها شده و ایشون حرفاشون رو ادامه ندادند.

در کوچه های شهر و در انظار مردمان

دیوانه وار نعــــره زنــــم رو به آسمـــان

آن دم که خواست حب علی از دلم رود

ای خالق جهان به دمی جان من ستان

[External Link Removed for Guests]
Member
Member
تماس:

پست توسط Fanoos »

سلام
من برگشتم
نه من ابدا چنین منظوری ندارم
من خودم گفتم که این خودش یک شبهست
اگه شما مایل باشید و پایه هم باشید بنده این بحث رو جلو خواهم برد.
ضمنا امیر عزیز! بنده هم قائل به عدم اجبار هستم برای همین این تاپیک رو راه انداختم...

کم بگوییم، خوب بگوییم!

Iron
Iron
محل اقامت: اصفهان
سپاس‌های ارسالی: 456 بار
سپاس‌های دریافتی: 371 بار

پست توسط divoone110 »

سلام دوست من

خوشحالم که جواب دادید و ای سوء تفاهم رو مرتفع کردید.
گفته بودید که روی این موضوع فکر کردید.خیلی خوبه که نتایج افکارتون رو در اختیار ما هم قرار بدید.قطعا دعا گوی شما خواهیم بود.

در کوچه های شهر و در انظار مردمان

دیوانه وار نعــــره زنــــم رو به آسمـــان

آن دم که خواست حب علی از دلم رود

ای خالق جهان به دمی جان من ستان

[External Link Removed for Guests]
Member
Member
تماس:

پست توسط Fanoos »

Fanoos نوشته شده:کم می گویم و گزیده می گویم همچون در!
بگذارید من طرح شبه کنم!

شبه: در جامعه غربی که روابط جنس مخالف آزاد است، بی حجابی طی سالیان باعث شده تا این امر برای مردان طبیعی شده باشد و دیگر نیاز جنسیشان از این طریق تامین نگردد. حال چه ضرورتی برای حجاب در جامعه وجود دارد. حال آنکه با بی حجابی و تحمل سختی اولیه می توان به جامعه ای که در آن زن بی حجاب برای مردان معمولی شده باشد دست یافت؟؟؟؟

اولا از دوستان تشکر می کنم
ثانیا ما که فکر نداریم که بخوایم نتایجش رو در اختیار شما قرار بدیم....

پاسخ به شبهه:
بیایید کمی به عقب برگردیم. چیزی حدود 30-40 سال پیش!
نمیدونم شعار Ladies First رو شنیدید یا نه.(همون خانم ها مقدمند) این شعار رو غربی ها در گذشته به پا کردند و گفتند زن باید توی جامعه حضور داشته باشه، بااین بهونه و یه همچین شعاری زن ها رو به پست ترین شکل خودشون در آوردند. این شروع کار بود. اگه به آمار و ارقام اون موقع یه نگاه کوچیک بندازید میبینید که تعداد کودکان بی پدر به دنیا اومده به صورت توانی بالا رفته. همچنین آمار سقط جنین چند برابر شده....
تا اینجا رو همه قبول دارند. شبهه میگه این سختی اولیست، اگه این رو رد کنیم دیگه کم کم معمولی میشه و دیگه مردان نسبت به زنان تعرض نخواهند داشت. لکن چه خوب است به این پرسش پاسخ بدهند که آیا در شرایط کنونی در کشورهای غربی آمار ذکر شده کاهش یافته است؟
شما با یک دقت کوچیک توی کشوری مثل ژاپن میبینید که خانم ها چقدر برای راحتی از آزار و اذیت آقایون به واگن های مخصوص خانم ها رو میارند.

فعلا تا همینجا کافیه. بقیه برای بعد.
ادامه دارد...

کم بگوییم، خوب بگوییم!

ارسال پست

بازگشت به “زن و خانواده”