قابل توجّه خانم ها! بهترين آرايش با كمترين هزينه!؟

مدیران انجمن: قهرمان علقمه, شورای نظارت

ارسال پست
Commander
Commander
سپاس‌های ارسالی: 7581 بار
سپاس‌های دریافتی: 6236 بار
تماس:

پست توسط مائده آسمانی »

به نام خدا  

پيامبر اكرم صلي الله عليه و آله و سلّم:

[FONT=Fixedsys]    ، زينت زنان است .     

نهج الفصاحه ، ص 425، ح 2008  
تصویر
Junior Member
Junior Member
سپاس‌های ارسالی: 23 بار
سپاس‌های دریافتی: 27 بار

Re: قابل توجّه خانم ها! بهترين آرايش با كمترين هزينه!؟

پست توسط aminjo0n »

عفت یعنی چی؟
بعد اینکه میگن زنا باید زینتشونو از نا محرم بپوشونن اگه بخواد اینجا عملی بشه چه معنی میده؟یعنی جلو اونا نباید عفت داشته باشن؟ ::ss
یا سخنی داشته باش دل پذیر یا دلی داشته باش سخن پذیر
Commander
Commander
سپاس‌های ارسالی: 7581 بار
سپاس‌های دریافتی: 6236 بار
تماس:

پست توسط مائده آسمانی »

به نام خدا

سلام علیکم

aminjo0n نوشته شده:عفت یعنی چی؟

«عفت‏»نقطه مقابل‏«شكم پرستى و شهوت پرستى‏»است كه از مهمترين فضايل انسانى‏محسوب مى‏شود.

«عفت‏»به گفته راغب اصفهانى در كتاب‏«المفردات‏»،به معنى پديد آمدن حالتى درنفس است كه آدمى را از غلبه شهوت باز مى‏ 

«عفيف‏»به كسى گفته مى‏شود كه ‏داراى اين وصف و حالت ‏باشد.

صاحب‏«مقاييس اللغة‏»مى‏نويسد:

«عفت در اصل به دو معنى آمده است:

نخست،خوددارى از انجام كارهاى زشت و ديگر، كم بودن چيزى.لذا عرب به باقى مانده شيردر پستان مادر«عفه‏»(بر وزن مدت)مى‏گويد.»

ولى از كلام راغب اصفهانى درمفردات،استفاده مى‏شود كه هر دو معنى به يك چيز باز مى‏گردد.(زيرا افراد عفيف به‏چيز كم قانع هستند.)

مؤلف التحقيق مى‏نويسد:

«اين ماده در اصل،به معنى حفظ نفس از تمايلات و شهوات‏نفسانى است،همان گونه كه تقوا به معنى حفظ نفس از انجام گناهان

[COLOR=#c00000]مى‏باشد،بنابراين عفت‏يك صفت دورنى است،در حالى كه تقوا ناظر به اعمال خارجى است‏».   

[COLOR=#c00000]
[COLOR=#0070c0]  اخلاق
نيز در تعريف‏«عفت‏»،آن را صفتى حد وسط در ميان شهوت پرستى و خمودى دانسته‏اند.   

aminjo0n نوشته شده:
بعد اینکه میگن زنا باید زینتشونو از نا محرم بپوشونن اگه بخواد اینجا عملی بشه چه معنی میده؟یعنی جلو اونا نباید عفت داشته باشن؟ ::ss

منظور از زینتی که در فقه آمده که باید از نامحرم پوشیده باشه زینتهای مادی و جسمی است نه زینتهای اخلاقی و ارزشهای اخلاقی .

عفت از ارزشها و زینتهای اخلاقی است که در مقابل نامحرم حتما باید باشد .

عفت از زیبایی های باطنی که قران سفارش به زیبایی های باطنی دارد .

وَلْيَسْتَعْفِفِ الَّذِينَ لَا يَجِدُونَ نِكَاحًا حَتَّى يُغْنِيَهُمْ اللَّهُ مِن فَضْلِهِ .

و آنان که توانایی ازدواج ندارند باید عفّت ورزند تا آنکه خدا از کرم خویش توانگرشان گرداند. سوره شورا آیه 40.

فرض کنید دانشجوی دختری که سر کلاس درس نشسته . فقه بهش میگه زینتش رو از مردان نامحرم بپوشونه .

یه حدیث هم خونده که عفت زینت زنان هست . خب اینجا این باید زینتش رو بازم بپوشونه ؟

یعنی اینکه در مقابل این نامحرمها عفیف نباشه ؟اعمال و رفتار زشت و زننده داشته باشه که گفته شده زینت خودتون رو بپوشانید .

هدف از بیان این احادیث پی بردن به کنه و درون آنهاست .

با توجه به حدیث زیر معنا و مفهوم حدیث اول کاملا برداشت میشود .

حدیثی از امام علی ع داریم که فرمودند :

[HIGHLIGHT=#f2dcdb]زکات زیبایی ، عفت است .  (غرر الحکم و منتخب میزان الحکمه ح 4309)

آیات قرآن پیرامون عفت :

1- للفقرآء الذين احصروا فى سبيل الله لا يستطيعون ضربا فى الارض يحسبهم‏الجاهل اغنياء من التعفف تعرفهم

بسيماهم لا يسئلون الناس الحافا و ما تنفقوا من خيرفان الله به عليم

(سوره بقره،آيه 273)

2- و راودته التى هو فى بيتها عن نفسه و غلقت الابواب و قالت هيت لك قال‏معاذ الله انه ربى احسن مثواى انه

لا يفلح الظالمون

(سوره يوسف،آيه 23)

3- و لقد همت‏به و هم بها لو لا ان رءا برهان ربه كذلك لنصرف عنه السوء والفحشاء انه من عبادنا المخلصين

(سوره يوسف، آيه 24)

4-قالت فذالكن الذى لمتننى فيه و لقد راودته عن نفسه فاستعصم و لئن لم يفعل‏ماء امره ليسجنن و ليكونا من

الصاغرين-قال رب السجن احب الى مما يدعوننى اليه والا تصرف عنى كيدهن اصب اليهن و اكن من الجاهلين-

فاستجاب له ربه فصرف عنه‏كيدهن انه هو السميع العليم

(سوره يوسف،آيه 32-34)

5- و الذين هم لفروجهم حافظون×الا على ازواجهم او ما ملكت ايمانهم فانهم غيرملومين-فمن ابتغى ورآء ذلك

فاولئك هم العادون

(سوره مؤمنون،آيه 5-7)

6-.. و الحافظين فروجهم و الحافظات ...

(سوره احزاب،آيه 35)

ترجمه

(انفاق شما مخصوصا بايد)براى نيازمندانى باشد كه در راه خدا،در تنگنا قرار گرفته‏اند،(و توجه به آيين خدا،آنها را از وطن‏هاى  

آواره ساخته و شركت در ميدان جهاد به آنهااجازه نمى‏دهد تا براى تامين هزينه زندگى،دست‏به كسب و تجارت بزنند)

نمى‏توانندمسافرتى كنند(و سرمايه‏اى به دست آورند)و از شدت خويشتن‏دارى،افراد ناآگاه آنها رابى‏نياز مى‏پندارند،اما آنها را از

چهره‏هايشان مى‏شناسى و هرگز با اصرار چيزى از مردم‏نمى‏خواهند(اين است مشخصات آنها!)و هر چيز خوبى در راه خدا انفاق

كنيد،خداوند از آن‏آگاه است.

و آن زن كه يوسف در خانه او بود،از او تمناى كامجويى كرد،درها را بست و گفت:

«بيا(به سوى آنچه براى تو مهياست)».(يوسف)گفت:«پناه مى‏برم به خدا!او[ عزيز مصر]صاحب نعمت من است،مقام مرا گرامى  

(آيا ممكن است‏به او ظلم و خيانت كنم؟!)

مسلما ظالمان رستگار نمى‏شوند!»

آن زن قصد او كرد و او نيز-اگر برهان پروردگار را نمى‏ديد-قصد وى مى‏نمود!اين‏چنين كرديم تا بدى و فحشاء را از او دور سازيم، 

زيرا او از بندگان مخلص ما بود.

(همسر عزيز مصر)گفت:«اين همان كسى است كه به خاطر(عشق)او مرا سرزنش‏كرديد!(آرى!)من او را به خويشتن دعوت كردم  

او خوددارى كرد و اگر آنچه را دستورمى‏دهم،انجام ندهد،به زندان خواهد افتاد و مسلما خوار و ذليل خواهد شد!»

(يوسف)گفت:«پروردگارا!زندان،نزد من محبوبتر است از آنچه اينها مرا به سوى آن‏مى‏خوانند!و اگر مكر و نيرنگ آنها را از من باز نگردانى،

به سوى آنان متمايل خواهم شد و ازجاهلان خواهم بود!»

پروردگارش دعاى او را اجابت كرد و مكر آنان را از او گردانيد،زيرا او شنوا و داناست.

و آنها كه دامان خود را(از آلوده شدن به بى عفتى)حفظ مى‏كنند.

تنها آميزش جنسى با همسران و كنيزانشان دارند كه در بهره‏گيرى از آنان ملامت‏نمى‏شوند و كسانى كه غير از اين راه را طلب كنند، 

تجاوزگرند!

6-
مردان پاكدامن و زنان پاكدامن.  

چه زیباست که هر شخصی آراسته به زینت عفاف باشد. تصویر 

[HIGHLIGHT=#ffff00]در راه رسیدن به معارف و حقایق شیعی موفق و پیروز باشید . تصویر  
تصویر
Junior Member
Junior Member

پست توسط aminjo0n »

خیلی ممنون از جواب طولانی شما
من موندم چه جوری حوصله تون میشه این همه بنویسن در حالی که من حوصلم نمیشه بخونمشون! :-( این مربوط به شیرازی بودنم میشه؟

ببخشید یه سوال برام پیش اومد این که گفتن آمیزش با کنیز ملامت نمیشه دراین دوره زمونه که کسی کنیز نداره معنی فاحشه نمیده،یعنی کسی که پول بگیرهو.....

دو پست شما ادغام شد ...
Junior Member
Junior Member

پست توسط aminjo0n »

ببخشید یه سوال برام پیش اومد این که گفتن آمیزش با کنیز ملامت نمیشه در این دوره زمونه که کسی کنیز نداره معنی فاحشه نمیده،یعنی کسی که پول بگیره و.....
Administrator
Administrator
سپاس‌های ارسالی: 10691 بار
سپاس‌های دریافتی: 5476 بار
تماس:

پست توسط Mohsen1001 »

خیر معنای فاحشه نمیده ، به نظر اکثر مراجع زنهای بدکاره را نمیتوان عقد کرد مگر درصورتیکه از کارش توبه کند و دیگر قصدانجام این اعمال را نداشته باشد.
Junior Member
Junior Member

پست توسط aminjo0n »

ببخشید من آدم شهوت پرستی نیستم ولی اومدیم یکی بود تو این دوره کنیز از کجا باید گیر بیاره؟
ارسال پست

بازگشت به “زن و خانواده”