20 دلیل محكم و منطقي برای اینکه به زن بودن خود افتخار کنید :

مدیران انجمن: قهرمان علقمه, شورای نظارت

ارسال پست
Member
Member
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 125 بار

20 دلیل محكم و منطقي برای اینکه به زن بودن خود افتخار کنید :

پست توسط safara »

1. نام هر گل زيبايي كه در طبيعت است را روي شما مي گذارند.

2. به راحتي و با اعتماد به نفس هر وقت كه لازم بود گريه مي كنيد و غم و غصه هايتان را در دل جمع نمي كنيد تا سكته كنيد.

3. آن قدر حرف براي گفتن داريد كه هرگز كم نمي آوريد.

4. عشق و هنر ابداع شماست.

5. زيبايي مخصوص شماست.

6. هميشه جوانتر از سنتان هستيد و هيچكس نمي داند شما چند ساله ايد.

7. بهشت زير پاي شماست.

8. هميشه تميز و نظيف هستيد.

9. هميشه مقداري پول براي روز مبادا داريد كه جز خودتان هيچ كس از جاي آن خبر ندارد.

10. مجبور نيستيد خانه به خانه برويد و خواستگاري كنيد مثل خانم ها در خانه مي نشينيد تا ديگران با كلي منت و خواهش و التماس و گل و هديه به خواستگاري شما بيايند.

11. در همه جا حق تقدم با شماست.

12. هرگز از فرط خشم نعره نمي كشيد و كبود نمي شويد و خون به پا نمي كنيد.

13. ضعيف كش نيستيد و دق و دلي رئيس اداره تان را در خانه خالي نمي كنيد.

14. نصف بيشتر از صندلي هاي دانشگاه را شما تصاحب كرده ايد.

15. به‌ جزئيات‌ زندگي‌ و رفتاري‌ با دقت‌ نگاه‌ مي‌كنيد و آنها را در حافظه‌ خود جاي‌ مي‌دهيد.

16. درصد كاركنان زن نسبت به كل كاركنان در حال افزايش مستمر است.

17. ميانگين عمرتان بيشتر از آقايان است.

18. موفقيت مردان مرهون زحمات شما است.

19. مردان از دامن شما به معراج مي روند.

20. حرف آخر را هميشه شما مي زنيد.
Junior Member
Junior Member
سپاس‌های ارسالی: 651 بار
سپاس‌های دریافتی: 135 بار

Re: 20 دلیل محكم و منطقي برای اینکه به زن بودن خود افتخار کنید :

پست توسط شفق »

و اینکه پیامبر اعظم (رحمة للعالمین) فرمودند زن ریحانه است
Bronze
Bronze
سپاس‌های ارسالی: 3603 بار
سپاس‌های دریافتی: 1144 بار

Re: 20 دلیل محكم و منطقي برای اینکه به زن بودن خود افتخار کنید :

پست توسط 110 »

با عرض سلام و تشکر خدمت کاربران محترم سایت :razz:

مطالب بسیار زیبا بود و لیکن به نظر بنده تیتر و عنوان تاپيک آنطور که بايد مناسب نيست زيرا به نظربنده عمده مطالبي که متذکر آن شديد که در صدف خلقت بهت آفرين وحيرت انگيزاين گوهر آفرينش يعني زن نهفته است مايه افتخار و فخر فروشي نيست

جدا از اينکه وجود تعدادي از اين موارد بالذات اصلا پسنديده نيست و ميبايست در صدد رفع آن برآييم البته بسياري از مواردي که به آن اشاره شد بنفسه زيبا است و شايسته تحسين.

و ليکن به نظربنده حد اقل بهتر است که همانند اين عنوان براي اينگونه تاپيک ها در نظر گرفته شود مثلا « 20 دلیل محكم و منطقي برای اینکه از زن بودن (و يا مرد بودن ) خود راضي و خوشحال باشيم ».

پس به هيچ وجه افتخار کردن به اينکه من زن هستم يا مرد شايسته نيست و اين نشان از اين دارد که خود را آن طور که بايد شناخت نشناختيم و از گوهر نهان در اقيانوس وجود خود بي خبريم

همانا انسان بالذات اشرف مخلوقات است فارغ اينکه زن هستم يا مرد ، زيبا هستم يا زشت، درکجا زندگيم را سپري کرده و چه مقدار عمر خواهم کرد و کجا دار فاني را وداع خواهم گفت .

باز ياد آوري ميکنم منظور بنده اين نيست که اين امور اهميتي ندارد ، اهميت دارد ولي در آن حد نيست که بتوان به آن افتخار کرد زيرا به نظر بنده آنچه که شايسته افتخار و باليدن است امور اختياري است نه اموري که من در پيدايش آن نقشي نداشته و ندارم .

و به نظر بنده اگر از ديدگاه برتري به مسئله بنگريم اين امور است که مايه افتخار است و همانند اين چنين امور:

شيعه و پيرو حق و اميرالمومنين علي عليه السلام هستم

من محب و دوستدار حضرت فاطمه زهرا سلام الله عليها هستم

خوشنودي حضرت محمد صلي الله عليه و آله و سلم سبب خشنودي من و حزن و غم ايشان موجب نارحتي و اندوهگين شدن من است

من از منتظران ظهور حضرت مهدي موعود عجل الله تعالي فرجه الشريف تا در رکاب ايشان انتقام خون پاک سرور شهيدان حسين بن علي عليه السلام را گرفته و جان به جان آفرين تسليم کنم

و در آخر من براي ملاقات با خدا لحظه شماري کرده و طبق فرموده حضرت علي اکبر عليه السلام مرگ براي من شيرين تر است از   

با اميد آنکه اين خصلتهاي پسنديده در وجود ما نقش بندد و روزي رسد که از زمره پيروان واقعي مکتب اهل بيت عصمت وطهارت به شمار آييم . ان شاء الله :AA:

موفق باشيد :smile:
 تصویر  .  .:: الإنسان هو شيعة علي بن أبي طالب عليه أفضل الصلاة و السلام إن عرفه حق معرفته ::.  .  تصویر 
ارسال پست

بازگشت به “ازدواج و زناشویی”