دوستان اعتقادی کمک.... احساس پوچی می کنم در زندگی!!!!

مدیران انجمن: قهرمان علقمه, شورای نظارت

ارسال پست
New Member
New Member
سپاس‌های دریافتی: 3 بار

Re: دوستان اعتقادی کمک.... احساس پوچی می کنم در زندگی!!!!

پست توسط hamidrayaneh »

سلام دوست من

نهج البلاغه- حکمت ها
اگر به آن چیزی که میخواستی نرسیدی از آنچه هستی نگران نباش.
دوست من فکر میکنم بهترین کار توسل به اهل بیت(ع) باشه که زندگیت رو عوض میکنه و شرایط خوبی رو پیش روت قرار میده.

برات آرزوی موفقیت و خوشبختی میکنم.
یا علی
Advance Member
Advance Member
محل اقامت: زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)
سپاس‌های ارسالی: 218 بار
سپاس‌های دریافتی: 311 بار

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI »

سلام و وقتتون بخیر

راستش بنده نه کارشناسِ دینی هستم نه از مدیرانِ سایت مگر اینکه جنابِ مدیر سایت پستشون رو بدند به بنده که اون هم شدنی نیست چون وقت ندارم !!!
:D
از شوخی که بگذریم :

شما میگین راضی نیستین از زندگیتون . به نظرتون زندگیتون چطوری باید باشه تا راضی باشید ازش ؟

دوم : گفتین احساس پوچی میکنین . این یعنی اینکه شما احساس میکنین که شما هیییییچ نقشی تو این دنیا ندارین و بود و نبودتون یکی هست . اما هرگز چنین چیزی نیست .

بنده یک بار برایِ انجام کاری سیصد کیلومتر راه رفتم اما کاری نتونستم انجام بدم و توی راهِ برگشت همش میگفتم همون جوری که رفتیم همون جور هم برگشتیم ( یعنی کاری انجام ندادیم اصلا ) .
یه پنجاه کیلومتر قبل از رسیدن به خونه یه ماشین رو تو راه دیدیم که خراب شده بود و تو راه مونده بودند . خانواده هم بودند . خلاصه بعد از نیم ساعت , ماشینشون موقتاً راه افتاد و پشت یر ما اومدند تا به شهر رسیدند الحمدلله .
اون موقع تازه من فهمیدم که ما چرا سیصد کیلومتر رفتیم و برگشتیم .
فقط برایِ راه انداختنِ کار اون خانواده ی در راه مونده بود در حالی که من فکر میکردم همونطور که رفتیم همونطور هم برگشتیم .
خدا فقط سه چیز از انسان میخواد در زندگیش :
1- ایمانِ به وجودِ خدا و صفاتش .
2- دوری با تمام قدرت و توانائی , از کارهایی که در معیار الهی بد هست یعنی گناه هست .
3- انجام دادن کارهایی که در معیار الهی خوب و خیر هست در حدِ توان .
زندگیِ دنیا فقط یعنی همین .
دیگه واسه خدا مهم نیست شما دکتری یا چوپان , سالمی یا بیمار , پولداری یا بی پول , امریکائی یا ایران , چند سالتونه و غیره .

ممکنه یک روز تنها کاری که از تنتون بر میاد این باشه که یک تکه سنگ رو که تو کوچه وسطِ راه افتاده , به نیتِ رضایِ خدا بردارین و بذارین کنار تا کسی پاش بهش نخوره . ماموریتِ شما در اون روز فقط همین بوده و شما به خوبی انجامش دادین .

سنگی برایِ امتحان در مسیر شما و خیلی مردمِ دیگه قرار داده شد تا معلوم بشه کی بیستر به خدا ایمان داره و از بقیه سبقت میگیره برایّ برداشتنش از سر راهِ مردم و ثبتِ یک کار خیر در نامه ی اعمالش . خیلیها بی اهمیت رد شدند و رفتند اما شما تا سنگ رو دیدین گفتین آخ جون فرصتِ یک کار خیر پیش اومد و سریع رفتین و سنگ رو به نیتِ رضای خدا برداشتین و گذاشتین کنار . زندگی یعنی همین . پوچ نبودن یعنی همین .
یه رور ممکنه از یه جایی رد بشین بببنین جلویِ در یک خونه درختی هست که داره از بی آبی خشک میشه . زنگِ در رو میزنین و به صاحب خونه سلام میکنین و میگین این درختِ بیچاره داره از بی آبی خشک میشه , گناه داره , یه کم آب بهش بدین ثواب داره , سر سبز میشه خونتون هم قشنگ تر میشه .
مفید بودن یعنی همین . پوچ نبودن یعنی همین .

ممکنه روز بعدش , فرصتِ انجام هزار تا کار خوب براتون پیش بیاد :
بستنِ یک شیر آب که چکه میکنه , ریختن خورده هایِ نونِ تویِ سفره واسه گنجشکها , خریدِ حلیم یا آش واسه پدرتون که گفته دلش آش با حلیم میخواد , واکس زدنِ کفشِ پدرتون , روغن زدن به دری که صدا میده و مادرتون رو ناراحت کرده , هُل دادنِ ماشینِ همسایه که باتریش خرابه , گوش دادن به اخبار تلوزیون و احساس همدردی با بچه هایی که تو زلزله پدر و مادرشون رو از دست داده اند , خاموش کردنِ یک لامپِ زیادی , یاد گرفتنِ یک کار مغید , خوندنّ چند آیه از قرآنِ کریم و اندیشیدن در موردِ معنایِ اون , سکوت برایِ رضایِ خدا در حالیکه نیتونین حرف بزنین و غیبت کنین و دلی رو برنجونین , ریاضی کار کردن با برادر کوچیکتون , شستن ظرفهایِ ناهار یا شام تا مادرتون استراحت کنه , زمزمه کردنِ چند آیه از قرآنِ کریم یا چند حدیث یا حتی چند بیت شعر مفید مثل " خدا را بر آن بنده بخشایش است که خلق از وجودش در آسایش است " و صدا کار خیر دیگه .
زندگی یعنی همین .

پوچ بودن یعنی اینکه انسان بی ایمانِ به خدا زندگی کنه . یک همچین آدمی حتی اگر در هر دقیقه صد تا کار خوب هم انجام بده باز هم به قولِ خداوندِ متعال در قرآن کریم , کارهایِ خیرش مثل توده ای از خاکستر هست که بادِ شدیدی در اون میوزد و همه رو پراکنده میکنه و چیزی ازش به جا نمیمونه .
یک همچین آدمی داره پوچ زندگی میکنه حتی اگر بزرگترین مهندس و دکتر باشه و صدها ملیارد هم ثروت داشته باشه .
 دوستِ عزیز، چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همه ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برای بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه.
یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست.

باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و نفوذت رو به کار بگیر
تا مانعِ پرواز بشی.
قبول نداری؟
این شما واین هم دنیا

Iron
Iron
سپاس‌های ارسالی: 906 بار
سپاس‌های دریافتی: 413 بار

پست توسط ع ل ی »

با سلام
يك توصيه البته من كوچكتر از آنم كه بتوانم به شما توصيه و سفارش كنم .
چون گفتي اهل روضه و ... هستي انشاءالله كه مقلد يكي از مراجع هستي ، حتماً به ديدار آنها برو و با آنان درد دل كن زيرا آنها متخصصان در اينگونه موارد هستند و حتماً شما را راهنمايي درست تر مي نمايند.
موفق باشيد
يا زهرا(س)
[HIGHLIGHT=#ff0000][HIGHLIGHT=#92d050][HIGHLIGHT=#ff0000]الحمدلله الذي جعل كمال دينه و تمام نعمته بولايه اميرالمومنين    
[HIGHLIGHT=#ff0000][HIGHLIGHT=#92d050] 
[HIGHLIGHT=#92d050] 
 [HIGHLIGHT=#92d050][HIGHLIGHT=#ff0000] حضرت علي ابن ابيطالب عليه السلام

New Member
New Member
سپاس‌های ارسالی: 9 بار
سپاس‌های دریافتی: 2 بار

پست توسط *FATEMEH* »

خیلی جالبه.تصویر
چون من هم دقیقا احساسات شما رو دارم.
توی یک برهه ای هر کاری بقیه کردن من هم انجام دادم.(منظورم کنکور و...)الان هم که همه دارن آماده میشن برای ارشد.
خب طبیعتا من هم همراهشون میشم دیگه...!!
البته من تازه ترم 6 هستم.
رشته ام رو هم مشاور بهم پیشنهاد کرد.ولی اصلا دوستش نداشتم(البته الان خوشم میاد ازش)
میدونی.
من همو ن اول با خدا عهد بستم که فقط میخوام به رهبرم و کشورم خدمت کنم.
تا الان هم هر اتفاقی که برام می اُفته احساس میکنم در راستای همون هدف بوده و هست..
میدونی هدف یک چیز خیلی بزرگ یا مثلا دست نیافتنی نباید باشه..
باید چیزی باشه که مطمئن باشی از پسش بر می آی.
من این هدف رو برگزیدم چون فکر کردم با درس خوندنم میتونم دل رهبرم رو شاد کنم و برای جامعه مفید باشم..تصویر
میدونی من میگم بهترین هدف هدفی است که به خدمت به خلق الله و رضای خدا منجر بشه..تصویر
ببخشید پر حرفی کردم دوست من...تصویر
[HIGHLIGHT=#92cddc]ای پادشه خوبان// [HIGHLIGHT=#92cddc]داد از غم  
[HIGHLIGHT=#92cddc]دل بی تو به جان آمد//وقت است که باز آیی 

[External Link Removed for Guests]
Iron
Iron
سپاس‌های ارسالی: 906 بار
سپاس‌های دریافتی: 413 بار

پست توسط ع ل ی »

با سلام خدمت خواهر گرامي" حنادي
اللهم عجل لوليك الفرج
اولاً "لزومي نداره حتماً ديدار حظوري باشد زيرا از طريق تلفن و نامه و ايميل هم مي توان از آنها رهنمود خواست.
ثانياً " هستند كساني كه با آنها ارتباط نزديك دارند و قابل دسترسي به شما هم باشند .
و ثالثاً " از رساله ها و توصيه هاي آنها و كتابها كه مورد تأييد آن بزرگواران است استفاده نماييد.

انشاءالله كه موفق مي شوي

و اگر با ز هم احساس درماندگي كردي """"""

پس حالا كه خودت را درمانده احساس مي كني اولين و آخرين راه اينه كه دعا كني كه آقا و مولاي مان حضرت امام زمان (عج) بياد .
چون
تا نيايد گره از كار بشر وا نشود.
اللهم عجل لوليك الفرج
[HIGHLIGHT=#ff0000][HIGHLIGHT=#92d050][HIGHLIGHT=#ff0000]الحمدلله الذي جعل كمال دينه و تمام نعمته بولايه اميرالمومنين    
[HIGHLIGHT=#ff0000][HIGHLIGHT=#92d050] 
[HIGHLIGHT=#92d050] 
 [HIGHLIGHT=#92d050][HIGHLIGHT=#ff0000] حضرت علي ابن ابيطالب عليه السلام

New Member
New Member
سپاس‌های دریافتی: 2 بار

پست توسط manam74 »

سلام !
دوست عزیز ضمن دعای خیر برای شما و همه دوستان عزیزم !

چرا سوره "طه" نمی خوانی تا آبی بر آتش جانت بیافتد ؟
Advance Member
Advance Member
سپاس‌های ارسالی: 72 بار
سپاس‌های دریافتی: 227 بار

پست توسط sh.ahmad »

سلام برحنادی خواهرمحترم ،
نوشتید:"احساس پوچی می کنم در زندگی"
پاسخ:مشکلات درزندگی زیادندولی به دودسته تقسیم میشوند،مشکلات اصلی ومشکلات فرعی اگرممکن است مشکلات اصلی وفرعی خود را مشخص کنیدتا بهتربتوان پاسخ داده وباعنایت ویاری حضرت حق رفع مشکل نمود.
موفق باشید والسلام
اللهم اجعلنا من المتمسکین بولایة رسولک (ص) وامیرالمؤمنین واولاده الطیبین الطاهرین المعصومین (ع)
New Member
New Member
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 4 بار

پست توسط kheyraani »

با سلام
ما انسانها بيهوده به اين دنيا نيامده ايم و همه اين شانس را پيدا كرديم كه بوجود بياييم .
پس طبق فرمايش خداوند ، ما شمارا آفريديم كه عبادت كنيد (سوره حج) . ولي چرا مي گويند 2 ركعت نماز يك عالم از 70 سال عبادت يك امي بيشتر هست .
زيرا بدليل معرفت بيشتر.
خواهرم چه بسا ميلياردرها و افراد قدرتمند تاريخ كه آمدند و هيچ با خودشان نبردند حتي يك چوب كبريت.
ولي ارزش ، هميشه (چه در اين دنيا و چه در آن دنيا) با اوست. اما ارزش چيست قطعا اوليش علم است علوم معرفت الهي يا ساير شاخه هاي علم .
در اين راه هم بايد تا آخر مسير تلاش كرد نه نصفه نيمه . چه بسا عالمان بزرگي در طول تاريخ كه وجودشان هزاران خير براي عموم داشته و چه بسا پزشكان توانمندي كه
واسطه اي شدند تا حيات دوباره به بيماران دهند . همينطور ارزش زحمات آموزگاران و متخصصان و غيره .
هرچند اكثر اين علوم جنبه دنيوي دارند ولي باعث مي شوند تا معرفت ما نسبت به مبدا هستي بيشتر شود .
و به عبارت بهتر دست پر از اين دنيا بريم .
ما انسانها بايد طوري عمل كنيم كه منشا تحول و حركت به سمت كمال باشيم نه اينكه آمدن و رفتنمان هيچ فرقي نداشته باشد .
با آرزوي تحقق چنين روزي
Advance Member
Advance Member
سپاس‌های ارسالی: 72 بار
سپاس‌های دریافتی: 227 بار

پست توسط sh.ahmad »

سلام برحنادی خواهرمحترم چندنکته دررابطه بامطالب فوق
1-نوشتید:"مث بچه ی آدم درس نمیخونم... چون اصلا هدفی ندارم از درس خوندن ."
پاسخ اولا: درقرآن مجید آمده "هل یستوی الذین یعلمون والذین لایعلمون" آیاکسانیکه میدانندباکسانیکه نمیدانندبرابرند؟
یرفع ا..الذین آمنوامنکم والذین اوتوالعلم درجات"پروردگارعالم رفعت داده ودرجات عظیمی می بخشدبه کسانیکه ایمان آوردندازشما وکسانیکه علم داده شدند .
آیااین دوآیه ازقرآن به شما هدف نمیدهدکه چراعلم بیاموزید؟
ثانیا: هدف ازتعلم وآموختن کسب علم ومعرفت است.
ثالثا:علی ع فرمود"تعلم وآموزش برطریق ودرمسیرنجات باشد"،یعنی اول ازعلوم الهی بهره بجوئیدمخصوصا فراگیری وتفسیرقرآن کریم،پیشنهادمیکنم برای شما تفسیرنمونه اثرآیه ا..مکارم شیرازی را،
ودرمرحله بعدفراگیری احکام اسلامی وتکالیف شرعی وبعدازاین دومرحله مطالعه علوم دیگرکه درسعادت وکمال انسان مؤثرباشندازآنهااستفاده کنید.
2-گفتید:"اگر هم سرکار نرم و مثلا به بچه داری وخونه داری بپردازم احساس عقب ماندگی از جامعه می کنم ".
پاسخ:ازنبی مکرم ص نقل شده که فرمود:"جهاد زن خوب همسرداری کردن است"،
آیاخانه داری وخوب شوهرداری کردن وتربیت فرزندصالح راکم وناچیزمیدانید؟هرگزچنین نیست واین امورخیلی مهم وباارزش هستند
درضمن اگرکاری باشدمناسب باشأن شماوبدون مخلوط وقاطی شدن بانامحرمان آن نیز اشکالی نداشته وخوب است
به شرط اینکه فرزندتان خوردسال نباشد ولطمه وآسیب نبیند.
موفق باشید والسلام.
اللهم اجعلنا من المتمسکین بولایة رسولک (ص) وامیرالمؤمنین واولاده الطیبین الطاهرین المعصومین (ع)
New Member
New Member
سپاس‌های ارسالی: 7 بار
سپاس‌های دریافتی: 23 بار

پست توسط saghar130 »

سلام حنادی جون
ای بابا به خدا چه گیرایی داری می دی دستت رو بزن به زانوت و یه یا علی بگو و هدف فقط این باشه که یک- بنده خدا باشی دوما شیعه علی باشی و سوما منتظر واقعی گل زهرا بعد خودت می فهمی تو زندگیت باید چه کار کنی چون یه منتظر و یه بچه شیعه که با این همه راهنما راه رو گم نمی کنه یا در جا نمی زنه اینا شعار نیست من قسم می خورم که این کار رو کردم و جواب داده یعنی یه روزایی با خودم می گفتم خب کی چی 100 سالم بشه که چی کار کنم اصلا حالا درس می خونم که چی ولی بعد که فکر کردم گفتم خدا من دلم می خواد همه کارام برای تو باشه مثلا درس می خونم با خودم می گفتم خدا چون تو دوست داری بچه شیعه عالم باشه درس می خونم ولی اگه زحمتم رو می کشیدم و توی یه کارایی نتیجه نمی دیدم می گفتم خدا من به خاطر تو این کار کردم حالا ایجا نتیجه اش رو به نمی دی نگهش دار که یه روزی خیلی لازمش دارم وقتی مدتی این کار رو بکنی احساس می کنی کارای خوب خود به خود به دلت می افتن ولی اینکه بعضی وقت ها این نفس خیر ندیده ادم رو اذیت می کنه اعصاب ادم رو خورد می کنه مثلا می گی حوصله ندارم درس بخونم این از اون شیطنت ها ی نفسه اون لحظه فکر کن خدا چی رو بیشتر دوست داره حتی خودت رو مجبور کن که از استعداد استفاده کنی بعد به خدا بگو دیدی چقدر نفسم گفت نکن ولی من به خاطر تو این کار رو انجام می دم اگه بخوای می شه به دست نفست بهونه نده تو اونو به کار بگیر نذار اون تو رو وسوسه کنه و زندگیتو رو مختل کنه می دونی می خوام بگم دنیا به دید ما بستگی داره مثلا من فکر می کنم ادم های عارف البته عارف های واقعی نه این عرفان های مسخره و جدید امروزی ، خیلی ادم خوش بختی اند چون هر کاری می کنن و تو هر موقعیت هستن می دونن این کار رو برای خدا انجام می دن پس از زندگی دنیایی لذت می برند اون دنیا هم که با خواست خدا اندوخته زیاد دارن و اینکه ما بفهمیم در هر موقعیتی کدوم کار رو خدا می خواد زیاد سخت نیست راهنما مثل قران و ...در این زمینه زیاد داریم مطمئن باش بگی نمی شه نمیشه پس نگو نمی شه چون من میدونم میشه
من ترک عشق شاهد و ساغر نمی کنم صد بار توبه کردم و دیگر نمی کنم
خاک بهشت و سایه طوبی و قصر حور با خاک کوی دوست برابر نمی کنم
ارسال پست

بازگشت به “جوانان”