عمر انسانی استثنائی و تعجب برانگیز از برای شیطان

مدیر انجمن: شورای نظارت

قفل شده
Senior Member
Senior Member
سپاس‌های ارسالی: 219 بار
سپاس‌های دریافتی: 467 بار

عمر انسانی استثنائی و تعجب برانگیز از برای شیطان

پست توسط soldier young »

این پست متعلق به بیان توانائی فردی است که طبق تعالیم شیعیان به سخت ترین عذاب در دوزخ مبتلا می شود بگونه ای که دیگر دوزخیان از دین مجازات او تسلی گرفته و نسبت به حال خود امیدوار می شوند.

چرا؟
ابتدا از اینجا شروع کنم که شیطان پس از مجادله ای که با خدا داشت بیان کرد من بر سر راه بندگان تو می نشینم و همه انها را از اطاعت تو بازمی دارم و گمراه می کنم. و به این افتخار کرد که از اجرای احکام الهی و دین داری مردم جلوگیری کند ولی وقتی عمر بدنیا امد و به سن کمال رسید از قدرت و توانائی این فرد تعجب کرد.

چرا؟
چون عمر انسانی بود که نه تنها دیگران را از اجرای حکم الهی منع می کرد بلکه خود حکمی ایجاد می کرد و مردم را به ان وامی داشت تا حکم او را اجرا کنند و از حکم خدا تبعیت نکنند. بعنوان مثال در دوره خلافتش رسمی را باب کرد که در ماه رمضان مسلمانان در مسجد جمع می شدند و نماز مستحبی را به جماعت می خواندند و حتی مولا علی پس از مطلع شدن از این حکم جعلی انسانی امام حسن را به کوچه ها فرستاد تا فریاد زند و در راه خدا مردم را از این کار منع کند و مردم جاهل ان زمان به امام حسن متعرض شده و اگر ایشان به خواست مولا علی کوتاه نمی امدند (بدلیل حفظ وحدت چون این عمل اشتباه تنها مسلمین را بر انجام کاری بیهوده که ثوابی ندارد وامی داشت)قصد تعرض به ایشان را داشتند.

موارد زیاد دیگری هم هست از جمله برگرداندن حکم خدا در ولایت مولا علی و نشاندن ابوبکر بر مسند خلافت که کار عمر بود و اینکه گرفتن باغ فدک که به گفته خدا و خواست رسول از برای حضرت فاطمه س بود و ابوبکر به اصرار عمر این حق را از ایشان سلب کرد.

براستی اینجا توانائی انسان معلوم می شود که چه در بعد الهی و چه در بعد شیطانی هیچ کس توان مقابله با انسان را ندارد و فقط خداست که این موجود سرکش را می تواند متوقف کند. و انسان مختار است که این توان عظیم را در راه خیر صرف کند یا در راه شر هدر کند.
و ما به حقیقت راه هدایت را به انسان نمایان کردیم حال انسان می خواهد شکر گذار باشد یا به کفران نعمت (نعمت هدایت و خوب بودن)بپردازد.(ایه 3 سوره انسان)
Junior Member
Junior Member
سپاس‌های ارسالی: 18 بار
سپاس‌های دریافتی: 33 بار

Re: عمر انسانی استثنائی و تعجب برانگیز از برای شیطان

پست توسط HOOSSEYN »

من هم اينو جايي خونده بودم كه به اندازه كل عذاب رو به شيطان مي چشونن ممنون
عاشقم بر همه عالم
كه همه عالم از آن توست
Iron
Iron
سپاس‌های ارسالی: 2007 بار
سپاس‌های دریافتی: 991 بار

پست توسط مستور »

HOOSSEYN نوشته شده:من هم اينو جايي خونده بودم كه به اندازه كل عذاب رو به شيطان مي چشونن ممنون

فکر کنم دارید اشتباه می کنید. آخه متن در مورد عمر هست نه شیطان تصویر
همیشه یک ذره حقیقت پشت هر"فقط یه شوخی بود "- یک کم کنجکاوی پشت" همین طوری پرسیدم " - قدری احساسات پشت"به من چه اصلا " - مقداری خرد پشت " چه بدونم " -و اندکی درد پشت " اشکالی نداره" هست.
Junior Member
Junior Member
سپاس‌های ارسالی: 18 بار
سپاس‌های دریافتی: 33 بار

پست توسط HOOSSEYN »

مستور نوشته شده:
HOOSSEYN نوشته شده:من هم اينو جايي خونده بودم كه به اندازه كل عذاب رو به شيطان مي چشونن ممنون

فکر کنم دارید اشتباه می کنید. آخه متن در مورد عمر هست نه شیطان تصویر

بله صرفا"در جهت توضيح داخل پرانتز عرض شد تصویرتصویرتصویر
عاشقم بر همه عالم
كه همه عالم از آن توست
قفل شده

بازگشت به “اشرار”