احکام بانک ها در مورد ریا ومعاملات

مدیر انجمن: شورای نظارت

ارسال پست
New Member
New Member
سپاس‌های ارسالی: 1 بار

احکام بانک ها در مورد ریا ومعاملات

پست توسط amsjzn »

باسلام من خودم با اجازتون کارمند بانک و قسمت اعتبارات و تسهیلات هستم خیلی دوست دارم با هم به نتایج دست پیدا کنیم خوشحال میشم ابهاملات را برطرف کنم
New Member
New Member

Re: احکام بانک ها در مورد ریا ومعاملات

پست توسط amsjzn »

فروش اقساطی:
بیشتر وام های بانکی براساس عقد فروش اقساطی در بانک ها می باشد در این عقد مشتری کالایی به وکالت از بانک خریداری کرده و به وکالت از بانک به خودش به صورت اقساطی میفروشد
که همان اقساط میشود
وسود دریافتی از بانک براساس این معامله و خرید واقعی میشود حلال
New Member
New Member

پست توسط amsjzn »

مشکل اعظم مردم این است که در بسیاری از موارد شخص خرید را قبلا انجام داده و وقتی به بانک مراجعه میکند در واقع بدهکار است و قبلا خرید را انجام داده
در این موارد برای اینکه سود که بانک میگیرد و تسهیلات ربوی نشود دو روش وجود دارد
1: اینکه مشتری قبل اینکه وام را بگیرد به بانک مراجعه کرده و به کارمند بخش تسهیلات بگوید تا زمانی که کارم تسهیلات من انجام میشود به من وکالت بدهید که برم خرید انجام دهم واین هماهنکی باعث میشود که سود حاصله ربا نشود
2:مشتری تسهیلات را بعد اخذ از بانک در یک معامله واقعی بکار برد بعد پول را صرف بدهی کند مثلا تسهیلات را برود خودرو یا مثلا سکه بخرد و در طلافروشی دیگری بفروشد و بعد اینکه معامله واقعی انجام داد پول را میتواند به بدهی خود بدهد
این همان فرق بیع و رباست
التماس دعا
New Member
New Member

پست توسط amsjzn »

حلال و شرعی شدن سود دریافتی سپرده های کوتاه مدت و بلند مدت:
دوستان قصد من از این تایپک اینه که بگم چطور و با چه قصدی در بانک حساب باز کنید که حلال شه سودتون
با این قصد در بانک حساب باز کنید که اولا سپرده گذاری میکنید شما نه قرض الحسنه ، چون اگر قرض الحسنه بگذارید و نیت سود داشته باشید رباست
از کارمند بانک بپرسید که ایا این سپرده سود علی الحساب دارد یا قطی است چون اگر سود قطعی باشد مشکل دارد
و روش کار اینست که بانک به وکالت از شما سپرده های شما را در تجهیز منابع و دادن تسهیلات به مردم بکار میبرد و این میشود فرمول شرعی بودن سپرده ها
New Member
New Member

پست توسط amsjzn »

توجه داشته باشید هر بانکی اگر بگه شما پیش ما حساب قرض الحسنه باز کنید و بعد مدتی وام میدهیم این صددرصد رباست
من خودم کارمند بانک هستم دوست دارم دوستان واقعا توجه داشته باشند به این موضوعات
دوستان ربا گرفتن و دادن موضوع مهمی است که شدیدا نهی شده است
ارسال پست

بازگشت به “احکام معاملات”