خرید و فروش نرم افزار های قفل شکسته

مدیر انجمن: شورای نظارت

ارسال پست
New Member
New Member
سپاس‌های ارسالی: 67 بار
سپاس‌های دریافتی: 69 بار

خرید و فروش نرم افزار های قفل شکسته

پست توسط ehsannoroozi63 »

با سلام خدمت دوستان.
متاسفانه در کشور جمهوری اسلامی ایران خرید و فروش انواع نرم افزارهای قفل شکسته (در راس آنها ویندوز) باب شده است و کسی هم به روی خودش هم نمی آورد . اما آیا این کار واقعاً اشکال شرعی ندارد ؟ به نظر من که دارد. من خودم به این نتیچه رسیدم که باید نسخه اصلی آنهاخریداری کنم و این کار را هم کردم و توصیه می کنم که شما هم چنین کاری انچام دهید چون حق الناس است .
اگر با من موافق هستید جواب بدهید.
با تشکر التماس دعا.
Iron
Iron
سپاس‌های ارسالی: 71 بار
سپاس‌های دریافتی: 568 بار

Re: خرید و فروش نرم افزار های قفل شکسته

پست توسط راوي »

من دقیقا از حکمش اطلاع ندارم ، یعنی تا حدودی می دونم که مراجع برای محصولات داخلی که حق کپی رایت ندادن

حکم به حرمت ش کردن .

اما این پست رو بیشتر در مورد همین ویندوزی که گفتین گذاشتم ، چون تا جایی که من از منابع موثق شنیدم ،

یکی از مهم ترین ابزارهای جاسوسی ، همین ویندوزهای قفل شکسته است که توسط اسرائیل در کشورهای خاورمیانه توزیع میشه

چون کدهایی روش داره که برای جاسوسی تعبیه شدن و جالب تر اینکه نه تنها خونه ها ،

بلکه همه ادارات و مراکز حساس کشور ما هم از این ها استفاده می کنن !
.
تصویر
New Member
New Member

با تشکر از جواب شما راوی.
پس بیایید خرید نسخه های اصلی را ترویج دهیم .
التماس دعا.
Commander
Commander
سپاس‌های ارسالی: 747 بار
سپاس‌های دریافتی: 635 بار

پست توسط MAHDIYAR »

نرم افزارهايي كه توليد كشورهاي كافر حربي باشه (مثل ويندوز كه مال آمريكاست) كپي كردنش هيچ اشكالي نداره اما اگر نرم افزار ساخت ايران يا كشوري باشه كه معاهد حساب مي شه كپي نرم افزار حرام است.
(اين جواب دفتر يكي از مراجع بود)
فَمَنْ اتبَعَ هُدايَ فَلايَضِلُ وَ لا يَشقَي( طه/123)
New Member
New Member

با سلام و تشکر از زحمات شما.
امکان دارد که بگویید که جواب این سوال را از کدام مرجع گرفتید؟ چون فکر نمی کنم آمریکایی ها کافر باشند مگر آنها اهل کتاب و مسیحی نیستند ؟ پس با کافر فرق می کنند . نظر شما چیست آیا آنها کافر هستند؟
با تشکر و التماس دعا.
Commander
Commander
سپاس‌های ارسالی: 7581 بار
سپاس‌های دریافتی: 6236 بار
تماس:

پست توسط مائده آسمانی »

به نام خدا

با عرض سلام و خوش آمد به شما تصویر

در مورد سوالی که پرسیده بودید باید گفت که :

ehsannoroozi63 نوشته شده:با سلام و تشکر از زحمات شما.
امکان دارد که بگویید که جواب این سوال را از کدام مرجع گرفتید؟ چون فکر نمی کنم آمریکایی ها کافر باشند مگر آنها اهل کتاب و مسیحی نیستند ؟ پس با کافر فرق می کنند . نظر شما چیست آیا آنها کافر هستند؟
با تشکر و التماس دعا.

در تعریف کافر حربی باید گفت که : کافر حربی یعنی کافری که با اسلام و مسلمانان در جنگ یا شئون جنگ و دشمنی باشد.

بعضی از مراجع اهل کتاب را هم کافر میدانند که این بر میگرده به نظر مرجع شما که از چه کسی تقلید میکنید .

در مقابل کافر حربی کافر معاهده است که با ما قرارداد صلح و دوستی و احترام متقابل دارند .

نوع دیگری از کافر نیز وجود دارد که کافر ذمی نام دارد که در مملکت اسلامی زندگی می کنه و شرایط ذمه را پذیرفته که باید مال

و جانش محترم می باشد .

از نظر اکثر قریب به اتفاق مراجع   کردن از محصولات کافر حربی بلامانع می باشد . 

در صورت تمایل نام مرجع خود را قید فرمایید تا نظر ایشان را درباره کافر و همچنین سوالی که پرسیده بودید دقیق به اطلاع برسانیم.

[HIGHLIGHT=#ffff00]در راه کسب معارف و حقایق شیعی موفق و پیروز باشید. تصویرتصویر  
تصویر
New Member
New Member

با تشکر از مائده آسمانی.
مرجع من آیت الله بهجت است.
التماس دعا.
New Member
New Member
سپاس‌های دریافتی: 3 بار

پست توسط HESSAM »

ی استفاده از برم افزار های قفل شکسته باید بگم LINUX که یک دانمارکی هست همه ی نرم افزار هاش رو حتی به طور رایگان در اختیار همه قرار میده و روی نرم افزارباش هم می نویسه که اگر کسی این نرم افزار رو از شما خواست یک کپی هم در اختیار او قرار دهید و حتی حاصل زحمت تیم هاش رو به صورت OPEN SOURCE روی اینترنت می ذاره تا علم پیشرفت کنه حالا شما می گید محصولات آمریکائی رو گه ما رو هم تحریم گردند بابتش پول بپردازیم و می رید سراغ مراجع تقلید و حکم شرعی میارید . 
  هم جالبه که نرم افزارهای قرآنی رو هم که از توی اینترنت دانلود کردند با قیمت نه چندان ارزون در اختیار مردم می ذارند و کلی هم آدم رو قسم میدن با آیه های قرآن که کپی برداری نکنید و اسم این کار رو هم می ذارند " فی سبیل ا.. " 
  هر حال من خودم با وجودی که مهندس نرم افزارم کاملاَ با جلوگیری از کپی برداری مخالفم و به نظرم LINUX کار زییائی می کنه و فقط شرکت ها و افرادی که استفاده تجاری از نرم افزار دارند باید پول بدهند . 
Old-Moderator
Old-Moderator
محل اقامت: مشهد مقدس
سپاس‌های ارسالی: 845 بار
سپاس‌های دریافتی: 856 بار
تماس:

پست توسط HamidSHS »

به نام خدا
سلام
من در همين زمينه از نماينده مرجع تقليدم در ايران (كه در دفتر مرجع تقليدم در حال خدمت هستند ) ، مستقيما سوال كردم كه آيا اين مورد اشكال داره يا نه؟
ايشون فرمودند كه چون قانون كپي رايت هنوز توي ايران وضع نشده كپي كردن چيزي مانعي نداره .

حالا سوالي كه براي من پيش آمده » شايد تيمي كه نرم افزار رو طراحي كرده رضايت نداشته باشه ماحصل كارش رو بقيه براي خودشون كپي كنند و استفاده كنند ، تكليف چي هست اين وسط؟ ( اين مورد رو هنوز نپرسيدم )
گمونم اين هست كه جواب اين باشه »
اگر كپي كردن محصول ، با دونستن اين موضوع كه شخص مالك از كپي كردنش رضايت نداشته باشه انجام بشه ، حرام هست و در صورت ديگه (بدون دونستن اين موضوع ) مشكلي نداشته باشه . (البته گفتم كه: اين جواب رو دارم ذهني ميگم ، اما بايد پرسيد)

در ضمن مرجع بنده آيه الله سيستاني هستند

در خصوص فرمايش دوست عزيزمون آقا حسام ( ضمن عرض خوش آمد :razz: ) بايد عرض كنم :
نرم افزار هايي كه در ايران توليد ميشن ، معمولا تيم برنامه نويسيش پول آنچناني در نميارن (شايد هم در بيارند ، بستگي داره به پروژه ) و براي تامين هزينه كار فعلي و كارهاي بعديشون مجبور هستند كه اين نرمافزار ها رو با قيمت بالا به بازار عرضه كنند كه البته قيمت محصولات مقداري بالا هست ( كه نبايد اينطور باشه ، بايد قيمت مناسب تري در نظر بگيرند )

خلاصه اگر كسي باز هم نظري داشت گوش ميكنيم ...
موفق باشيد :D :razz:
ياعلي

تصویر 
Moderator
Moderator
محل اقامت: Tehran
سپاس‌های ارسالی: 2377 بار
سپاس‌های دریافتی: 1893 بار

پست توسط [EHSAN] »

HamidSHS نوشته شده:به نام خدا
سلام
من در همين زمينه از نماينده مرجع تقليدم در ايران (كه در دفتر مرجع تقليدم در حال خدمت هستند ) ، مستقيما سوال كردم كه آيا اين مورد اشكال داره يا نه؟
ايشون فرمودند كه چون قانون كپي رايت هنوز توي ايران وضع نشده كپي كردن چيزي مانعي نداره .
حميد جان بعيد ميدونم اين فتوا براي نرم افزارهاي ايراني باشه؟ اينطور نيست؟
نابرده رنچ گنج بدست نمیاد تصویر
ارسال پست

بازگشت به “احکام معاملات”