همستر نجس هست یا خیر؟

مدیر انجمن: شورای نظارت

قفل شده
Old-Moderator
Old-Moderator
سپاس‌های ارسالی: 973 بار
سپاس‌های دریافتی: 1783 بار
تماس:

همستر نجس هست یا خیر؟

پست توسط سعید منتظر »

سلام عزیزان

میخواستم حیوان خانگی همستر در خونه نگه دارم ، ولی میترسم نجس باشه تصویر

در مورد این حیوان باید بگم که یه چیزی بین موش،خرگوش و سعیده تصویر نه ببخشید همون موش و خرگوش

از خانواده خوکچه ی هندی هست، اینم عکسش (لامروت چه خوش عکسم هستتصویر )

تصویر 

[External Link Removed for Guests] 
 روزگاری‌ست که شیطان میگوید: انسان پیدا کنید ، سجده خواهم   [HIGHLIGHT=#FFFF00][HIGHLIGHT=#DBE5F1] +ـ+ـ+ـ+ـ+ـ+ـ+     [HIGHLIGHT=#FFFF00][HIGHLIGHT=#DBE5F1] +ـ+ـ+     [External Link Removed for Guests]  [External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests] 
Administrator
Administrator
سپاس‌های ارسالی: 10691 بار
سپاس‌های دریافتی: 5476 بار
تماس:

Re: همستر حرام است یا خیر؟

پست توسط Mohsen1001 »

اگه خوک یا سگ باشه نجسه وگرنه حیوان دیگری نداریم که نجس العین باشه.

اینکه گفتی از خانواده خوکچه هندی هست را باید بررسی کنی که از نسل خوک حساب میشه یا نه اما قیافه و اعمالش که اصلاً ربطی به خوک نداره !
Old-Moderator
Old-Moderator
تماس:

پست توسط سعید منتظر »

آقا محسن راستش همه ی سایت های جانور شناسی رو زیر و رو کردم, بعضی جاها اومدن همستر رو با خوکچه مقایسه کردن.

راستش نمیدونم ، نمیدونی از کی میشه پرسید!؟ :AA:
 روزگاری‌ست که شیطان میگوید: انسان پیدا کنید ، سجده خواهم   [HIGHLIGHT=#FFFF00][HIGHLIGHT=#DBE5F1] +ـ+ـ+ـ+ـ+ـ+ـ+     [HIGHLIGHT=#FFFF00][HIGHLIGHT=#DBE5F1] +ـ+ـ+     [External Link Removed for Guests]  [External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests] 
Old-Moderator
Old-Moderator
تماس:

پست توسط سعید منتظر »

نه دوستان نجس نیست

چند تا سایت دینی پرسیده بودن ، همه میگفتن مشکلی نداره چون بیشتر به موش‌ها میرسه و موش هم نجس نیست

تبیان هم گفته نجس نیست

مرثی :razz:
Iron
Iron
سپاس‌های ارسالی: 1973 بار
سپاس‌های دریافتی: 813 بار

پست توسط اسماني »

بنام خدا

و سلام،

همستر حيوان نجسي نيست ولي چون حلال گوشت نيست فضله اش نجس است .

حلال گوشت نيست چون پنجه دارد ولي سُم ندارد.

و قابل توجه آقا سعيد ؛ همستر به گوجه فرنگي و سير وشكلات و هر غذاي حاوي نمك وشكر حساسيت داره!
New Member
New Member
سپاس‌های ارسالی: 23 بار
سپاس‌های دریافتی: 29 بار

پست توسط nimà »

سلام
اول بگم که کلی خندیدم (حلالم کنید)

به واسطه رشته تحصیلی ام اطلاعات صرفا غیر مذهبی برایتان دارم. ان شاالله مفید باشد. اولا که خوکچه هندی هیچ ربطی به خوک ندارد!! خوکچه هندی و همستر هر دو rodent هستند. یعنی از خانواده جوندگانند این مخلوقات!!! همانند موش.

یک توصیه جدی هم برایتان دارم.. همستر ناقل بسیاری از انگل ها و میکروب های پاتوژن میباشد و در مدفوع نیز مواد آلرژی زا دارد. قویا به شما توصیه میکنم در خانه چنین موجودی را نگه داری نکنید.
التماس دعا
Old-Moderator
Old-Moderator
تماس:

پست توسط سعید منتظر »

nimà نوشته شده:سلام
اول بگم که کلی خندیدم (حلالم کنید)

به واسطه رشته تحصیلی ام اطلاعات صرفا غیر مذهبی برایتان دارم. ان شاالله مفید باشد. اولا که خوکچه هندی هیچ ربطی به خوک ندارد!! خوکچه هندی و همستر هر دو rodent هستند. یعنی از خانواده جوندگانند این مخلوقات!!! همانند موش.

یک توصیه جدی هم برایتان دارم.. همستر ناقل بسیاری از انگل ها و میکروب های پاتوژن میباشد و در مدفوع نیز مواد آلرژی زا دارد. قویا به شما
توصیه میکنم در خانه چنین موجودی را نگه داری نکنید.

عزیزم من هم اطلاعاتی که گرفتم از یک دامپزشک مجرب بود، تمام سایت های دامپزشکی هم تایید کردن که فقط بیماری از طریق خوردن فضولات این حیوان منتقل میشه که فکر کنم کسی میل به خوردنش نداشته باشهتصویر

تصویر
New Member
New Member
سپاس‌های ارسالی: 23 بار
سپاس‌های دریافتی: 29 بار

پست توسط nimà »

saeedmontazer نوشته شده:
عزیزم من هم اطلاعاتی که گرفتم از یک دامپزشک مجرب بود، تمام سایت های دامپزشکی هم تایید کردن که فقط بیماری از طریق خوردن فضولات این حیوان منتقل میشه که فکر کنم کسی میل به خوردنش نداشته باشهتصویر

تصویر

البته من دامپزشک نیستم و حتما ایشون اطلاعاتشون در این زمینه از من بیشتره.. چیزایی که پیشتر براتون توضیح دادم رو از منابع علمی گفتم.

ضمن اینکه تماس با فضولات برای ایجاد حساسیت کافیه و نیاز به بلع (!) نداره و در توضیح باید بگم که این یه جور عکس العمل دفاعی محسوب میشه که وقتی به این موجودات استرس وارد میشه با دفع مواد آلرژن از خودشون محافظت کنن. اما در مورد ابتلا به بیماری عفونی حق با شماست. به هر حال در صورت رعایت نکردن بهداشت توسط شخصی که با این حیوان سرو کار داره امکان مبتلا شدن به بیماری هم هست و در کل احتمال ایجاد مشکل در بچه ها خیلی بیشتره. در زیر یه خلاصه براتون میارم انشاالله که مفید باشه

این حیوان ناقل یه جور باکتری از خانواده ی salmonella هست که میتونه موجب اسهال شدید، درد شکم و تب بشه [External Link Removed for Guests]
در مورد سلامونلا باید بگم که انتقالش از طریق مواد خوراکی آلوده شدس.. کسی که در تماس با این باکتری باشه و نظافت رو رعایت نکنه میتونه از طرق oral-fecal آلوده به بیماری بشه ( یعنی بعد از تماس با مثلا مدفوع آلوده به نوعی آلودگی رو به دهان منتقل کنه) [External Link Removed for Guests]

به هر حال اگر برای نگهداری این حیوان تصمیمتون رو گرفتید[External Link Removed for Guests] رو هم مطالعه کنید. نکاتی در مورد نگهداری، خلق و خوی حیوان، طول عمر، نوع تمیز کردن، احتاج به ورزش دادن یا ندادن و ... آورده شده.
امیدوارم موفق باشید تصویر
التماس دعا
Old-Moderator
Old-Moderator
تماس:

Re: همستر نجس هست یا خیر؟

پست توسط سعید منتظر »

دیگه خودمم نمیدونم

هر کسی یه نظری میده،

میگم به نظرتون بزنم تو خط لاک پشت چطوره؟ =:(

خیلی دوست دارم لاک پشت :) :)
New Member
New Member
سپاس‌های ارسالی: 220 بار
سپاس‌های دریافتی: 56 بار

Re: همستر نجس هست یا خیر؟

پست توسط mashhad girl »

سلام.
آقا سعيد يكي از همكاران من هم با توجه به رشته تحصيلي شون با همستر كار ميكنن.ومتاسفانه حدود يك سال هست كه به آلرژي(عطسه هاي مكرر وآبريزش بيني)مبتلا شدن.
من هم به شما توصيه ميكنم كه به فكر سلامتي تون باشيد.و به مسئله تحقيقاتي بودن اين جونور زيبابسنده كنيد.
راستي پسر خوب يادتون باشه ما حق نداريم به خاطر لذت بردن خودمون حيوانات رو در قفس اسير كنيم. :x
قفل شده

بازگشت به “ساير احکام”