چین به جهان اسلام نزدیک است

مدیر انجمن: شورای نظارت

ارسال پست
Advance Member
Advance Member
محل اقامت: Tehran, Iran
سپاس‌های ارسالی: 100 بار
سپاس‌های دریافتی: 138 بار
تماس:

چین به جهان اسلام نزدیک است

پست توسط mona m »

چین به جهان اسلام نزدیک استتصویر 

آیت الله فضل الله در دیدار سفیر چین در لبنان تاکید کرد: چین با رویکرد عقلانی خود به مسایل حقوق بشر در جهان، از آمریکا و بسیاری از کشور های اروپایی به جهان اسلام نزدیکتر است. وی گفت: جهان اسلام در قبال چین احساس مشکل نمی کند، بلکه تلاش می کند با ملت چین که از لحاظ سیاسی و اقتصادی، سیاست در های باز را در پیش گرفته، تعامل کند. این مرجع تقلید افزود: بسیاری از محافل سیاسی غربی به وضع مسلمانان در چین و خارج آن همیت نمی دهند و حقوق بشر برای آنها در ارتباط با انسان های مستضعف و مسلم بی اهمیت است، اما غربی ها می خواهند از چین در بسیاری از مسائل باج خواهی کنند. وی ادامه داد: محافل سیاسی تلاش می کنند این مسئله (حوادث اخیر استان سین کیانگ و منطقه اورومچی) را در چانه زنی های سیاسی و در سیاست باج خواهی بین المللی به منظور تحقق برخی اهداف مربوط به منافع، دخالت دهند. این مقام برجسته مذهبی لبنان اظهار داشت: ما به توسعه روابط مسلمانان و چین چشم دوخته ایم. وی بر توسعه این روابط به منظوره فراتر رفتن روابط از سطح سیاسی و اقتصادی به مسائل انسانی و معنوی تاکید کرد. وی تصریح کرد: روابط لبنان و چین بخصوص با توجه به فشار های فزاینده آمریکا به لبنان و تلاش واشنگتن برای درگیر کردن این کشور با مشکلات و پیچیدگی های اقتصادی و سیاسی، باید بیشتر توسعه یافته و تقویت شود. تصویر 
  سفیر چین نیز در این دیدار، ضمن ارائه توضیح در خصوص دیدگاه پکن در قبال حوادث اخیر استان سین کیانگ بر احترام چین به دین اسلام و مسلمانان تاکید و تصریح کرد: قضیه استان سین کیانگ یک قضیه دینی یا قومیتی نیست و چین با هر گونه اهانت به اسلام مخالف است و نه تنها به اسلام توهین نکرده است، بلکه تلاش می کند بهترین روابط را با کشور های عربی و اسلامی داشته باشد.تصویر 

تصویرتصویرتصویر 
خدا را دوست دارم, بخاطر اینکه از من می پذبرد که بگویم: دوستت دارم...
ارسال پست

بازگشت به “اخبار مذهبي”