shia یا shiite

مدیر انجمن: شورای نظارت

ارسال پست
Iron
Iron
سپاس‌های ارسالی: 227 بار
سپاس‌های دریافتی: 154 بار

shia یا shiite

پست توسط kiuhnmgtrdcv »

تا چند سال پيش اگر کسي به زبان انگليسي مي‌خواست درباره شيعه تحقيقكند، كافي بود در دايرةالمعارف يا در سايت‌ها دنبال واژه shia يا shiahبگردد. اگر مقام سياسي يا مذهبي‌اي، در يك سخنراني مي‌خواست درباره شيعيانصحبت كند، از اين دو كلمه استفاده مي‌كرد، اما درست بعد از حادثه يازدهسپتامبر كه هواپيماها به برج‌هاي دو قلو خورد، بوش در اولين سخنراني‌اشدرباره تروريسم، زماني كه از شيعه حرف زد، به جاي استفاده از كلمه shia ازواژه Shiite استفاده كرد و خيلي زود همه روزنامه‌ها و شبكه‌هاي تلويزيونيبه پيروي از جورج بوش، نام شيعه را به صورت «شيت» تلفظ كردند و نوشتند.
  است سري به لغت‌نامه انگليسي به فارسي بزنيد وببينيد اين كلمه چه معنايي دارد. ساده‌ترين و ادبي‌ترين كلمه‌اي كه برايمعني Shiite مي‌شود نوشت، «نجاست» است.   درتبليغات رسانه‌اي خيلي زود كلمه shia با Shiite عوض شد و هيچ‌كس هم حرفينزد. شيعيان هم هيچ اعتراضي نکردند و حتي مؤسسه يا مسئولي نگفت كه اينکلمه، توهين‌آميز است. حتي خودمان هم باورمان شد و چند سايت شيعي كه درلينك آن‌ها از کلمه Shiite استفاده شده بود، راه‌اندازي شد. انگار از اولكلمه شيعه به همين صورت نوشته مي‌شد. 
  جاييخواندم علي هيوز يکي از نويسندگان روزنامه «استراليا ديلي»، درباره اينتغيير توهين‌آميز كلمه شيعه گفته بود: «تاکنون در روزنامه استرالياييمطالب زيادي درباره اسلام و شيعه منتشر و از جمله از خود من هفت مقاله دراين روزنامه چاپ شده که در همه آن‌ها شيعه را به صورت shia نوشته‌ام و بههمين شکل نيز انتشار يافته است، اما اخيراً اتفاقات جديدي در اين بارهافتاده است. آخرين مقاله‌اي که من براي «استراليا ديلي» نوشتم، درباره نقششيعيان در وحدت جهاني بود که طبق معمول و مطابق رسم‌الخط زبان انگليسي،شيعه را به صورت shia نوشتم، سپس متوجه شدم سردبير روزنامه، آن را بهshiite تغيير داده است. 
  به سردبير اعتراضکردم، وي با ذکر جمله‌اي توهين‌آميز که معناي نجاست را براي مذهب شيعهتداعي مي‌کرد، به من پاسخ داد و من به نشانه اعتراض همکاري‌ام را با آن‌هاقطع کردم. 
  نويسنده مي‌گويد: «آن‌ها با اينتحريفات برنامه‌اي در سر دارند و مي‌خواهند چهره شيعه را در جهان خرابكنند. با اين‌كه آن‌ها سعي مي‌كنند، باورهاي ما را از بين ببرند، اما مانبايد تسليم شويم. ما بايد مبارزه كنيم و چهره شيطاني آن‌ها را نشان بدهيمتا همه ببينند اين شاهزاده شيك‌پوش مهربان، جادوگري زشت و بيرحم است.» 

منبع: مستور
------------چرا عده ای با سانسور چهره شیعه را زشت میکنند؟ ایا مولا علی هم چنین می کرد؟
اگر کسی اسم شیعه یدک میکشه ولی کار نادرستی انجام میده گناهش بیشتر است
(من در مورد صحت مطالبی که در این مدت نوشتم هیچ مسولیتی قبول نمیکنم اگر با نوشته های خودم هم باعث رنجش کسی شدم از او پوزش می طلبم)
Old-Moderator
Old-Moderator
سپاس‌های ارسالی: 973 بار
سپاس‌های دریافتی: 1783 بار
تماس:

Re: shia یا shiite

پست توسط سعید منتظر »

آقا من توی بابیلون جست و جو کردم و این معنی اومد:

شيعى ،مسلمان شيعه ،پيرو شيعه
قانون ـ فقه : پيرو مذهب شيعه

شما با shit اشتباه نگرفتید؟ :-(
 روزگاری‌ست که شیطان میگوید: انسان پیدا کنید ، سجده خواهم   [HIGHLIGHT=#FFFF00][HIGHLIGHT=#DBE5F1] +ـ+ـ+ـ+ـ+ـ+ـ+     [HIGHLIGHT=#FFFF00][HIGHLIGHT=#DBE5F1] +ـ+ـ+     [External Link Removed for Guests]  [External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests] 
Iron
Iron
سپاس‌های ارسالی: 563 بار
سپاس‌های دریافتی: 541 بار

پست توسط هیچ »

سعید منتظر نوشته شده:آقا من توی بابیلون جست و جو کردم و این معنی اومد:

نه ایشون اشتباه نگرفتند،برای مثال اگر نگاهی به سایت پرکاربر فیس بوک facebook بندازید میبینید که برای انتخاب دینتون گزینه ای که برای شیعه در نظر گرفته شده همین عبارت shiite هست و چندین گروه شیعه با همین نام اونجا ایجاد شده
امیدوارم با همیت شیعیان در سرتاسر جهان به زودی برچسب ننگین این عبارت از روی پیشانی شیعیان برداشته بشه
همانا دنیا مانند آب شور است
هر چه بیشتر بنوشی تشنه تر شوی

(امام علی علیه السلام)
Old-Moderator
Old-Moderator
سپاس‌های ارسالی: 973 بار
سپاس‌های دریافتی: 1783 بار
تماس:

پست توسط سعید منتظر »

هیچ نوشته شده:
سعید منتظر نوشته شده:آقا من توی بابیلون جست و جو کردم و این معنی اومد:

نه ایشون اشتباه نگرفتند،برای مثال اگر نگاهی به سایت پرکاربر فیس بوک facebook بندازید میبینید که برای انتخاب دینتون گزینه ای که برای شیعه در نظر گرفته شده همین عبارت shiite هست و چندین گروه شیعه با همین نام اونجا ایجاد شده

امیدوارم با همیت شیعیان در سرتاسر جهان به زودی برچسب ننگین این عبارت از روی پیشانی شیعیان برداشته بشه

درست میفرمایید ،

ولی من این کلمه رو که توی فرهنگ لغات جست و جو میکنم معنی بدی واسه‌اش نمیاد!

کدوم فرهنگ لغت معنی ‌ای که دوستان میفرمایند و توهین هست رو نوشته؟
 روزگاری‌ست که شیطان میگوید: انسان پیدا کنید ، سجده خواهم   [HIGHLIGHT=#FFFF00][HIGHLIGHT=#DBE5F1] +ـ+ـ+ـ+ـ+ـ+ـ+     [HIGHLIGHT=#FFFF00][HIGHLIGHT=#DBE5F1] +ـ+ـ+     [External Link Removed for Guests]  [External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests] 
Iron
Iron

پست توسط kiuhnmgtrdcv »

سلام علیکم
کلمه shiite(شیعه) نسبت به کلمه shia(شیعه) مشابهت بیشتری با کلمه shit(نجاست) دارد برای همین این تحریف انجام دادند
------------چرا عده ای با سانسور چهره شیعه را زشت میکنند؟ ایا مولا علی هم چنین می کرد؟
(من در مورد صحت مطالبی که در این مدت نوشتم هیچ مسولیتی قبول نمیکنم اگر با نوشته های خودم هم باعث رنجش کسی شدم از او پوزش می طلبم)
Iron
Iron

پست توسط kiuhnmgtrdcv »

من این پست اینجا هم ارسال کردم ولی بعضی از انها میگویند که بخاطر ترجمه به shiite تبدیل شده ولی بنظر میرسه میخواهند shiite به همان دلیلی که گفتم جایگزین کنند
اینجا رو ببینید[External Link Removed for Guests]
Advance Member
Advance Member
محل اقامت: Tehran, Iran
سپاس‌های ارسالی: 100 بار
سپاس‌های دریافتی: 138 بار
تماس:

پست توسط mona m »

سلام
می شه ترجمه ی این متون رو بگید؟
خدا را دوست دارم, بخاطر اینکه از من می پذبرد که بگویم: دوستت دارم...
Iron
Iron
سپاس‌های ارسالی: 563 بار
سپاس‌های دریافتی: 541 بار

پست توسط هیچ »

mona m نوشته شده:سلام
می شه ترجمه ی این متون رو بگید؟

دوست عزیز پست اول این تاپیک ترجمهء همین متنه .
همانا دنیا مانند آب شور است
هر چه بیشتر بنوشی تشنه تر شوی

(امام علی علیه السلام)
Iron
Iron
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 166 بار
سپاس‌های دریافتی: 279 بار

پست توسط عاشورايي »

سلام ، اين تاپیک رو كه خوندم ، يه مسئله اي به ذهنم آمد كه مي خواهم خدمتتون عرض كنم :
اينكه دوستان با تمام اعتمادي كه به هم دارند ، هر حرفي رو براحتي قبول نمي كنند ، بلكه شخصا به تحقيق و بررسي آن مي پردازند (يكي رفته بابيلون رو ديده ، يكي ديكه از فيس بوك و غيره نقل مي كنه و ... ) و بعد نظر مي دهند به نظرم جاي بسي خوشحالي است.
اين پست كرجه به اين موضوع نسبتا مهم مربوط نمي شود اما جون مسئله اي كه عرض كردم بيشتر در اين تاپیک نمايان است خواستم بدين وسيله از تمامي دوستان و بويزه دستاندركاران اين سايت محترم و وزين و مفيد تشكر و قدر داني كنم.
اما نكته آخر :
به حمد الله در سالهاي اخير با تلاشهاي علماي اعلام جهان تشيع نقش شيعيان در جهان بر خلاف كذشته بسيار تأثير كذار بوده و روز به روز فعاليت و تبليغ شيعه بيشتر و بيشتر ميشه يكي از نمونه هاي بارز اين نكته همين كانالهاي ماهواره اي و سايتهاي روز افزون شيعي است كه معمولا زير نظر يكي از مراجع يا علما اداره مي شوند .
عرض من اين است الحمد لله اكنون شيعيان آنقدر قدرت دارند كه اكر توهيني به آنها يا به مذهبشان شده پاسخ دندان شكني به آنها بدهند و اتفاقا اين مسئله سرو صداي زيادي به پا مي كرد ، اما كسي جنين انعكاسي نديده است .
New Member
New Member
سپاس‌های ارسالی: 10 بار
سپاس‌های دریافتی: 7 بار

پست توسط miladmirjalali »

اولش كه مطلب رو خوندم خيلي ناراحت شدم ولي بعد كه ديدم تويه بابيلون معني شيعه ميده خيلي خوشحال شدم ولي موافقم كه چون به shit شبيه تر هست اينطور گفته.خدالعنت كنه دشمنان شيعه و بخصوص مهمترين و اولينهاي آنها را
 تصویر 
[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “اخبار مذهبي”