*هشدار آیت الله العظمی وحید خراسانی به سازندگان مختارنامه*

مدیر انجمن: شورای نظارت

قفل شده
Iron
Iron
سپاس‌های ارسالی: 2007 بار
سپاس‌های دریافتی: 991 بار

*هشدار آیت الله العظمی وحید خراسانی به سازندگان مختارنامه*

پست توسط مستور »

آیت الله وحید خراسانی در آستانه ماه محرم و اعزام مبلغین حوزه علمیه به نقاط مختلف کشور ، بعد از ذکر سخنانی درباب فضیلت امام حسین(ع) و عزاداری برای شهدای کربلا ، اشاره ای هم به سریال مختارنامه کرده و از این که قرار است

چهره قمر بنی هاشم(ع) در این سریال نمایش داده شود ، به شدت انتقاد کرده اند.

به گزارش قائم نیوز ، عین سخنان این مرجع تقلید به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر ایشان به شرح زیر است:

شنیده ام می خواهند قمر بنی هاشم را به نقش هنرپیشه ها درآورند، کسی که حجت خدا مقابل قبر او می ایستد، و می گوید سلام خدا، سلام تمام انبیاء، سلام تمام اوصیاء، سلام تمام شهداء بر تو یابن امیرالمؤمنین، کسی که هر صبح

و شب خدا و صد و بیست و چهار هزار پیغمبر به او سلام می کنند این را می خواهند به نقش هنرپیشه ها درآورند، خدا نکند چنین غلطی بکنند، آن وقت هر چه پیش آید و هر چه ما بگوئیم معذوریم.

باید جوانهای غیرتمند فانی در قمر بنی هاشم، تاسوعای امسال، غیر از تاسوعاهای هر سال است، در اثر این صحبت غلط، باید روز تاسوعای امسال محشری سرپا کنند در عزای قمر بنی هاشم، تا بگویند ای دست بریده کربلا، این فرق سر

پاشیده از عمود در راه خدا، تو، تو بالاتر از اینی، ای روزگار، ای دنیای ناپایدار، باید روزگاری بشود، که ما زنده باشیم و در این روزگار بخواهند هنرپیشه ها نقش او را به مردم نشان بدهند.

مردم بدانید! این نقشه ها برای این است، وقتی قمر بنی هاشم را به آن صورت نشان دادند، دیگر این سوز و گداز در روضه ها نخواهد بود، آن کسانی که آن صحنه را ببینید آن هنرپیشه را تماشا کنند، اینها دیگر آنچنان که باید در عزای او نمی

سوزند، ولی باید بدانند اگر با چکمه، با کراوات خواستند این چراغ را خاموش کنند نشد، با این ریشها، با این یقه های باز هم این نور خدا خاموش شدنی نیست، دیگر ختم کلام، پشت و پناه عالم کیست؟
همیشه یک ذره حقیقت پشت هر"فقط یه شوخی بود "- یک کم کنجکاوی پشت" همین طوری پرسیدم " - قدری احساسات پشت"به من چه اصلا " - مقداری خرد پشت " چه بدونم " -و اندکی درد پشت " اشکالی نداره" هست.
Iron
Iron

Re: *هشدار آیت الله العظمی وحید خراسانی به سازندگان مختارنامه*

پست توسط مستور »

امروز خبری رو خوندم که به علت اعتراضات سکانس های مربوط به نشان دادن چهره حضرت عباس حذف شده
همیشه یک ذره حقیقت پشت هر"فقط یه شوخی بود "- یک کم کنجکاوی پشت" همین طوری پرسیدم " - قدری احساسات پشت"به من چه اصلا " - مقداری خرد پشت " چه بدونم " -و اندکی درد پشت " اشکالی نداره" هست.
Member
Member
محل اقامت: كره زمين
سپاس‌های ارسالی: 34 بار
سپاس‌های دریافتی: 75 بار
تماس:

پست توسط hrsn1063 »

من هم جديدا توي يك سايت خبري خوندم كه سكانس ها حذف نمي شوند بلكه اون قسمت هايي كه حضرت عباس عليه السلام قرارا است نمايش بدهند به صورت جلوه هاي ويژه وبا چهره نوراني نشان داده مي شود
حضرت شيخ جعفر مجتهدي درپاسخ سوالي در باب فلسفه نوروز مي فرمايند : [HIGHLIGHT=#ffc000]روز عید غدیر كه نبی اكرم (صلی الله علیه و آله و سلم) حضرت مولا علی (علیه‌السلام) را به جانشینی خود معرفی كردند، مصادف بوده است با روز جمعه‌ای كه اول فروردین بوده است.  بحار: ج 56 ص 91. المهذب البارع: ج 1 ص 194 ص 195. طهارة شيخ انصارى: ص 328

كشكول شيعه : [External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
Iron
Iron

پست توسط مستور »

ولی آیا نشون دادن صورت حضرت عباس اشکالی دارد؟

ایشون که معصوم نیستند

حضرت یوسف رو که نمایش دادن... :-(
Iron
Iron
محل اقامت: ای کاش نجف
سپاس‌های ارسالی: 190 بار
سپاس‌های دریافتی: 385 بار
تماس:

پست توسط mamashli110 »

یا الله
یا علی انت صراط المستقیم

مستور جان سلام

عزیزم کی رو با کی مقایسه می کنی :gij:

این بحث ، بسیار سنگین است . کی گفته که حضرت ابوالفضل علیه السلام معصوم نیست ؟ عزیزم معصومیت هم دارای درجاتی است که توضیح می دهم
پيامبر(ص) به على(ع) فرمود:
«انت منى بمنزلة هارون من موسى الا انه لا نبى بعدى؛ ».
« تو نسبت به من، به منزله هارون از موسى هستى جز اين‌كه بعد از من پيامبرى نيست».

أللَّهُمَّ العَـن صَنَمي قُرَیشٍ وَجِبتَیهَا وَ طاغُـوتَیها وَ إفکَـیها وابنَـتَیهِمَا اللَّذَینِ خالَفا أمرَکَ وَ أنکَرا وَحـیَکَ

تصویر

Iron
Iron

پست توسط مستور »

پس منتظرم... :D
Iron
Iron
محل اقامت: ای کاش نجف
سپاس‌های ارسالی: 190 بار
سپاس‌های دریافتی: 385 بار
تماس:

پست توسط mamashli110 »

الله الرحمن    یک علی داشت الحمدلله آن هم امام ما شد   تصویر   گرامی ابتدا خدمت شما عارضم که :   انبیاء دارای معصومیت بوده اند ، ولی در مراتب پایین تر و در درجات خیلی پاین تر از معصومین و امامان ما علیهم السلام (به غیر از حضرت رسول صلوات الله علیه ) ، بعضی از پیامبرات ترک اولا می کردند مانند حضرت یونس ، حضرت یوسف ، حضرت آدم علیهم السلام . امام ائمه ی ما علیهم السلام به هیچ عنوان چنین چیز های در آن ها وارد نیست .   می شود نتیجه گرفت که معصومیت هم دارای درجات ی است. از امام خمینی رحمة الله علیه در باره عادل بودن آیة الله خوانساری رحمة الله سوال شد امام فرمودند که ما در معصومیت ایشان شک داریم .    جوری که حضرت رسول فرمودند : علمای امت من از انبیاء بنی اسرائیل بالاتراند .    مقدس اردبیلی در خواب حضرت موسی وحضرت رسول صلوات الله را دید حضرت موسی از او سوال کرده اسمت چیست ؟ مقدس جواب داد : احمد اهل تبریز در حوزه تبریز تحصیل کردم ...... حضرت موسی گفت بسه من فقط پرسیدم امسمت چیست ؟ مقدس جواب داد : خدا هم از شما سوال کرد این عصا چیست و تو جواب دادی : با آن چوپانی می کنم از درخت برگ می ریزم ..... پس حضرت موسی رو به حضرت رسول صلوات الله علیه کرد و گفت درست گفتی !   علمای ما از انبیاء بنی اسرائیل بلاتر اند ! حضرت ابوالفضل علیه السلام که شاگرد کلاس سه امام معصوم است و پدری چون حضرت امیرالمومنین علیه السلام دارد به مراتب بالاتر است . دوست عزیز نقل است در روز عاشورا امام حسین علیه السلام به حضرت ابوالفضل پناهنده شد ! دوست گرامی به قول آیةالله فاطمی نیا دقت کنید امام معصوم به چه کسی پناهنده می شود ؟ ....   کافی نبود بگویید دوباره توضیح  
پيامبر(ص) به على(ع) فرمود:
«انت منى بمنزلة هارون من موسى الا انه لا نبى بعدى؛ ».
« تو نسبت به من، به منزله هارون از موسى هستى جز اين‌كه بعد از من پيامبرى نيست».

أللَّهُمَّ العَـن صَنَمي قُرَیشٍ وَجِبتَیهَا وَ طاغُـوتَیها وَ إفکَـیها وابنَـتَیهِمَا اللَّذَینِ خالَفا أمرَکَ وَ أنکَرا وَحـیَکَ

تصویر

New Member
New Member
سپاس‌های ارسالی: 2 بار
سپاس‌های دریافتی: 7 بار

پست توسط star254 »

سالها بلکه قرنهاست که در مراسم تعزیه گروهی در شمایل سید و الشهدا و سایر شهدای کربلا به اجرای مراسم مشغولآ که این خود یکی از عوامل حفظ و نشر معارف این مصیبت عظما و واقعه عظیم میباشد.آیا کسی با دیدن این مراسم از دین خارج شده؟ اگر قرار دادن بازیگری جای یکی از شهدای کربلا جایز نیست چرا تا امروز در مورد تعزیه هیچ یک از علما فتوایی در حرمت آن صادر نکرده اند؟مگر بزرگی و جلالت قمر بنی هاشم (همان طور که گروهی از مداحان سطحی نگر بیان میکنند و این کار مورد اعتراض حضرت ایت الله خامنه ای نیز قرار گرفت) به چهره زیبا یا بازوان ستبر آن بزرگوار بود؟ مگر در زیارت منصوب به ناحیه مقدسه امام زمان خطاب به شهدای کربلا نمیفرماید "به ابی انت و امی" ؟ پدر امام زمان کیست این چه مقامی است که شهدای کربلا را لایق چنین کلامی از جانب حجت خدا در روی زمین میکند؟ چرا میشود در مورد سایر شهدا با مقامی که ذکر شد بازیگری را قرار داد اما در مورد ذات شریف ابوالفضل العباس با این شدت اظهار نظر کرد؟
در پایان ،این مطلب را به دو بیت از اشعار عمان سامانی در وصف پور دلاور حیدر کرار علی ثانی ماه منیر بنی هاشم فرزند زهرا زاده ام البنین که بیان کننده گوشه ای از صفات خدایی وی میباشد مزین میکنم .التماس دعا
نیست صاحب همتی در نشاتین -------- همقدم عباس را بعد از حسین
در هواداری آن شاه الست -------- جمله را یک دست بود او را دو دست
دیده اهل حقیقت چو حقیقت بین است --- در تو بینند حقیقت که حقیقت این است
من اگر جاهل گمراهم اگر شیخ طریق --- قبله ام روی حسین است و همینم دین است
New Member
New Member

پست توسط majid_aria »

دوست عزیز. اولا در مراسم تعزیه تا اونجا که من دیدم چهره حضرات توسط پارچه پوشیده میشه. ثانیا به فرض هم که در یک تعزیه خوانی این کار غلط انجام بشه تاثیر این اشتباه بر روی گروهی حدودا 50 تا 100 نفر بوده اما اگر در تلویزیون با این همه تبلیغات رسانه ای که روی سریال مختارنامه متمرکز شده و حجم بینندگانی که به خودش جلب کرده چنین اشتباهی صورت بگیره تاثیرات مخرب اون دامنگیر چندین نسل میشه. مگر نه اینکه نگاه به صورت عالم عبادته؟ مگه میشه عبادتی بدون کسب لیاقتش باشه؟ فرضا که این اشتباه انجام بشه که چهره حضرت به نمایش در آد. شما چطور به خودت اجازه میدی یه عصر جمعه که داری شام می خوری و شاید جوی تلویزیون دراز کشیدی و تخمه میشکنی به چهره کسی نظر بندازی که علما از ابتدا تا انتها آرزومند یه گوشه چشمش هستند. اگه به این چیزایی که شما میگی هست که یزید لعنت ا... علیه امام و یارانش رو شهید کرد و مردم بی دین که نشدن بیدارتر هم شدن. پس چرا ما هم این کار رو نکنیم؟چند نفر با این کار یزید از دین خارج شدن؟ یوسف در زندان برای لحظه ای خدا رو فراموش کرد و دل به بنده خدا بست. پس ما هم می تونیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟کجای دنیا یک اشتباه سندی میشه واسه یه اشتباه بزرگتر؟ در ضمن که به نظر می رسه حداقل به دلیل تکامل فکری بشر که امری جبری است من و شما باید شناختی عمیق تر از دین و شخصیت پیامبر و آلش و علی و اولادش داشته باشیم. شاید واسه اونی که 200 سال پیش زندگی می کرده دیدن چهره حضرت عباس مراتب معنوی حساب میشده اما برای ما و هم نسل هامون این یک عقب ماندگی معنوی هست که اونقدر از شخصیت این بزرگان غافل باشیم که دیدن چهره شون رو راهی برای کسب کمال و معنویت بدونیم
New Member
New Member
سپاس‌های ارسالی: 2 بار
سپاس‌های دریافتی: 7 بار

پست توسط star254 »

اول :سلام
دوم : همین ایام (آذر سال 89 ) سریال شب دهم در حال پخش مجدد است (بار اول که پخش شد هم کسی معترض نبود)که میلیونها بیننده در داخل و خارج دارد و بازیگران تعزیه در اون صورت خود را نپوشانده اند ضمن اینکه من خود بارها مراسم تعزیه را دیده ام خصوصآ در دوران کودکی که بسیار باشکوه تر از امروز برگزار میشد و هیچ گاه مسائلی از این قبیل در آن مطرح نبود.البته مدتی است که برخی مراکز فرهنگی سعی در احیای مرسم تعزیه خوانی دارند که با استقبال عموم روبرو شده است.
سوم : نگاهی به نوشته خود بیاندازید "شما چطور به خودت اجازه میدی یه عصر جمعه که داری شام می خوری و شاید جوی تلویزیون دراز کشیدی و تخمه میشکنی به چهره کسی نظر بندازی که علما از ابتدا تا انتها آرزومند یه گوشه چشمش هستند" در مثل میگویند کافر همه را به کیش خود پندارد .
جناب ملای روم عارف معنوی میفرماید: ما ز قرآن مغز را برداشتیم ---------- پوست را بهر خران بگذاشتیم
خدای نکرده قصد جسارت ندارم اما اشاره مولانا به اشخاص ظاهر بین است مگر ائمه و سایر بزرگانی که در طریق ائمه گام زده اند به خاطر صورت خاکی خود دارای چنین مقام رفیعی هستند .فراموش نکن هر چیزی که از عباس صلوات الله علیه در ذهن خود درست کنی عباسی است که خود خلق کرده ای و اون ذات شریف فوق این تصورات و اوهام است و اگر کسی در مقام نمایش گوشه کوچکی از این حقیقت بزرگ را ارائه کند چیزی از عظمت این ذات شریف کم نمیگردد.
چهارم: بخشی از حلال و حرامها در فقه فتوایی بوده و هستند مواردی که بین علما در یک مسئله اختلاف فتوا وجود دارد مثل موسیقی اما من قائل به ولایت فقیه هستم و معتقدم ولی فقیه در عصر غیبت نیابت امام زمان را به عهده دارد پس در امور اختلافی لازم است به فتوای وی رجوع کرد
در انتها چند بیت از فواد کرمانی را که بی مناسبت به مطلب نیست را از باب تبرک خدمت شما ارائه میکنم. چیزی بیشتر از این ندارم و این اخرین ارسال من در این مطلب است

نه مراست قدرت آن که دم زنم از جلال تو یا علی -------- نه مرا زبان که بیان کنم صفت کمال تو یا علی

شده مات عقل موحدین همه در خصال تو یا علی -------- به کدام کس مثلت زنم که بود مثال تو یا علی

نبرد به مقام تو ره کسی مگر از مقال تو یا علی
دیده اهل حقیقت چو حقیقت بین است --- در تو بینند حقیقت که حقیقت این است
من اگر جاهل گمراهم اگر شیخ طریق --- قبله ام روی حسین است و همینم دین است
قفل شده

بازگشت به “اخبار مذهبي”