استغفار را از مولا علي(ع) ياد بگيريم

مدیر انجمن: شورای نظارت

ارسال پست
Iron
Iron
سپاس‌های ارسالی: 1973 بار
سپاس‌های دریافتی: 813 بار

استغفار را از مولا علي(ع) ياد بگيريم

پست توسط اسماني »

بسم الله العزيز الغفار

چگونه استغفار ميكنيم؟

يكي از اصحاب علي (ع) نقل مي كند: عربي خدمت اميرالمؤمنين(ع) آمد و عرض كرد:يا مولا من
مردي عيالمند وفقير هستم و مالي كه زندگي مرا كفايت كند ،ندارم.حضرت فرمود:اي برادر چرا
استغفار نمي كني تا حالت نيكو شود؟عرض كرد:زياد استغفار مي كنم ،اما تغييري در زندگي ام پيدا نشده است.حضرت فرمودند؛ خداي متعال ميفرمايد:

استغفروا ربّكم انّه كانَ غفّاراً يُرسل السماء عليكُم مِدراراً و يُمدِدكم باموال ٍو بنينَ و يَجعَل لكم جنّاتٍ
و يجعل لكم اَنهاراً " (1)

به درگاه خداوند توبه كنيد و آمرزش بطلبيد كه او بسيار آمرزنده است[استغفاركنيد] تا رحمت فراوانش را بر شما فرود آوردو شما را با ثروت و اولاد مدد فرمايد،و باغها و نهرهاي جاري به شما عطا كند.

يعني چون به گناه بودن بعضي از اعمالت آگاه نيستي استغفار تو ناقص است چون از آنها استغفار نمي   كني. سپس فرمود: اينك به تو استغفاري مي آموزم كه اگر آن را بخواني خدا به تو وسعت رزق عطا مي   كند. امام حسين(ع) فرمود:سال بعد اعرابي به خدمت حضرت آمد و عرض كرد :يا اميرالمؤمنين خداوند به
من نعمت هاي زيادي عطا فرمود.آنقدر كه محلي براي نگهداريشان ندارم.   حضرت فرمودند:اي برادر عرب ،قسم به آن خدايي كه محمد(ص) را به نبوت برگزيد،بنده اي نيست كه با
اين دعا به درگاه خدا استغفار كند ،مگر آنكه خداي متعال به بركت آن گناهانش را آمرزيده ،حوائجش را
برآورده كند و به مال و اولادش بركت عطا فرمايد. 

هفتاد استغفار امير المؤمنين علي (ع) 

1-اللهم اني اُثْني عَلَيْكَ بِمَعونتكَ عَلي ما نِلْتُ بِهِ الثّناءَ عَليكَ وَ اُقِرُّ لَك عَلي نَفْسي بِما أنتَ أهلُهُ وَ

المُستوجب له في قَدر فَساد نيّتي و ضَعف يَقيني.

اللهم نِعْمَ الْالهُ أنتَ و نِعمَ الرّبُ أنتَ و بِئسَ المربوبُ أنا و نِعمَ المَوْلي أنتَ و بِئْسَ العَبدُ أنا و نِعْمَ المالِكُ

آنتَ و بِئسَ المَملوكُ أنا فَكَمْ قَدْ أذْنَبْتُ فَعَفَوْتَ عَن ذَنبي و كَم قَد أجرَمتُ فَصفَحتَ عن جُرمي و كَم قد

اَخطَاتُ فَلَم تؤاخِذني و كَم قَد تعَمَّدتُ فَتَجاوَزتَ عنّي و كَم قَد عَثَرتُ فأقَلْتَني عَثرَتي و لَم تأخُذني علي

غِرّتي فأنا الظالم لِنفسي المُقرّ بِذنبي المُعتَرفُ بِخَطيئتي فيا غافر الذنوب أستَغفِركَ لِذنبي و استقيلُكَ

لِعَثرتي فأحلسِن اجابتي فانّكش أهل الاجابة و اهل التقوي و اهل المغفرة.

بار خدايا!تو را مدح مي گويم كه به ياري تو مؤفق به ثنايت شدم و به سبب فساد نيت وضعف يقينم به ناتواني خود،كه تو را آنطور كه مستحق و سزاوار هستي مدح كنم،اقرار دارم. بار الها ،تو خوب معبود و خوب پروردگاري هستي ؛و من بد پرورش يافته اي هستم !تو خوب مولائي هستي و من بد بنده اي ! تو خوب مالكي هستي ومن بد مملوكي! چه بسيار گناهاني كه مرتكب شدم و تو عفو نمودي ،و چه بسيار جرم ها كه از من سر زد و تو از آن گذشتي !چه بسيار خطاها كردم ،ولي مرا مؤاخذه نكردي!و چه بسيار بديها كه عمداً مرتكب شدم و تو از آن در گذشتي !و چه بسيار لغزش ها كه از من سرزد و از آن چشم پوشي نمودي،و مرا بر غفلتم مؤاخذه نكردي ! اينك منم آن كه به خود ظلم كرده و به گناهانم اقرار و به خطاهايم اعتراف دارم .پس اي آمرزنده گناهان !از تو مي خواهم كه گناهانم را ببخشي و از لغزشم درگذري ،پس به نيكي اجابت كن كه تو سزاوار اجابت و اهل تقوي وآمرزشي.

2-اللهم اِنّي استَغفِركَ لِكلّ ذَنبٍ قَوِيَ بَدَني عَلَيهِ بِعافيتِكَ اَوْ نالَتهُ قُدرَتي بِفَضل نِعمَتِكَ اَوْ بَسَطتُ
  اِلَيهِ يَدي بِتوسِعَةِ رِزقِكَ اَوْ احْتَجَبتُ فيهِ مِنَ النّاسِ بِسِترِكَ اَوْ اتَّكَلتُ فيهِ عِندَ خَوفي مِنهُ علي   اَناتِكَ و وَثِقتُ مِنْ سَطْوَتِكَ عَلَيَّ فيهِ بِحِلمِكَ و عَوَّ لْتُ فيهِ علي كَرَمِ عَفوِكَ فَصَلِّ علي مُحَمَدٍ وَ آله و   اغْفِرهُ لي يا خَيرَ الْغافِرين.  
 بار خدايا!از تو درخواست آمرزش دارم ،از هر گناهي كه به واسطه عافيت بخشي تو ،بدنم برآن توانا
شد؛يا به واسطه نعمت فراوان تو به آن قدرت پيدا كردم ؛ يا به واسطه رزق واسع تو به آن دست يافتم ؛و يا با پرده پوشي تو در آن گناه از مردم پنهان ماندم ؛ يا هنگام هراسم از گناه ،در آن معصيت بر صبر و درنگ تو تكيه كردم ود ر آن گناه ،از خشمِ بر من ،به حلمت اعتماد كردم و آن را بر عفو كريمانه ات واگذار
نمودم ؛پس بر محمد و آلش درود فرست و اين گونه گناهم را بيامرز اي بهترين آمرزندگان. (2)

ادامه دارد... 
 ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ 
 1-سوره نوح ،آيه 10 
 2-بلد الامين ،كفعمي 
Iron
Iron

Re: استغفار را از مولا علي(ع) ياد بگيريم

پست توسط اسماني »

بسم الله العزيز الغفار 
 3-اللهم و أستَغفِرُكَ لِكُلّ ذَ نبٍ يدعو الي غَضَبِكَ اَو يُدني مِن سَخَطِكَ اَو يَميلُ   بي الي ما نَهَيتَني عَنهُ اَو يَناني عَمّا دَعْوَتَني اليه فَصَلّ علي مُحَمَد و آله و   اغفرهُ لي يا خير الغافرين. 
 بار خدايا از تو آمرزش مي طلبم براي هر گناهي كه مرا به سوي   غضبت فرا مي خواند ؛يا مرا به سوي خشمت نزديك مي كند ،يا  مرا به سوي آنچه كه نهي ام كرده اي مي كشاند، يا از آنچه كه   مرا به آن دعوت كرده اي دور مي سازد؛پس برمحمد وآلش درود  فرست و اينگونه گناهم را بيامرز اي بهترين آمرزندگان. 
 4-اللهم وَ أستغفِرُكَ لِكُلِّ ذَنبٍ اِسْتَمَلْتُ اِلَيهِ اَحَداً مِن خَلقِكَ بِغَوايتي اَو خَدَعتُهُ  بِحيلتي فَعَلَّمْتُهُ مِنهُ ما جَهِلَ وَ عَمَّيتُ عَلَيه مِنهُ ما عَلِمَ وَ لَقيتُكَ غداً بأَوزاري و   اَوزارٍ مَعَ اَوزاري فَصَلِّ علي مُحَمَد وَ آلِهِ واغْفِرهُ لي يا خَير الْغافرين.      بار خدايا ! از تو آمرزش مي طلبم از هر گناهي كه بنده اي از بندگان  تو را با فريبكاري به سوي آن كشاندم و با نقشه و حيله او را فريب   دادم ،آن گاه گناهي را كه نمي شناخت به او ياد دادم و جلوي ديد  او را از آنچه مي دانست گرفتم. و مي دانم كه فرداي قيامت بايد   با ورز بال گناه ديگران ،علاوه بر گناه خودم ،با تو ملاقات كنم،پس  برمحمد و آلش درود فرست و اين گونه گناهم را بيامرز اي بهترين   آمرزندگان.   ادامه دارد...  ـــــــــــــــــــــــــــــ  بلد الامين ، كفعمي    
Iron
Iron

پست توسط اسماني »

بسم الله العزيز الغفار

*5*-اللهم وَ اَسْتَغفِرُكَ لِكُلِّ ذَنبٍ يَدعو الي الغَيِّ وَ يُضِلُّ عَنِ الرُّشدِ وَ يُقِلُّ الرِّزْقَ

وَ يَمْحو البَرَكَة وَ يَمْحَقُ التَّلِدَ وَ يُخْمِلُ الذّكرَ فَصَلِّ علي مُحَمَّد ٍ وَ آله

واغْفِرهُ لي يا خَير الغافرينَ.

بار خدايا! از تو آمرزش مي طلبم ازهرگناهي كه به سوي گمراهي
مي كشاند و از راه رشد دور مي كند ،و روزي را كم و بركت راازبين
مي برد، ميراث گذشته را نابود و نام آدمي را از خاطره ها مي برد
پس بر محمد و آل او درود فرست و اين گونه گناهم را بيامـــــرز
اي بهترين آمرزندگان.

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

*6*-اللهم وَ اَسْتَغفِرُكَ لِكُلِّ ذَنبٍ اَتْعَبْتُ فيهِ جَوارحي في ليلي وَ نَهاري وَ قـَدِ

اسْتَتَرْتَُ مِنْ عِبادِكَ بـِسِتْري وَ لا سَتْرَ الّا ما سَتَرْتَني فَصَلِّ علي مُحَمَّدٍ وَ آله

وَاغْفِرهُ لي يا خَير الغافرين.

بار خدايا! از تو آمرزش مي طلبم از هر گناهي كه در شب و روزم
اعضا و جوارحم را درآن گناه خسته كردم و خودرا در پرده پوشش
خويش ،از بندگانت پنهان كردم، درحاليكه پرده حفظي جز پوشش
تو نيست ؛پس برمحمد و آل او درود فرست و اين گونه گنــاهم را
بيامرز اي بهترين آمزندگان.

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
*7*-اللهم وَ اَسْتَغفِرُكَ لِكُلِّ ذَنبٍ رَصَدَني فيهِ اَعْدائي لِهَتْكي فَصَرَفْتَ كَيْدَهُمْ عَنّي

وَ لَم تُعِنْـهُم علي فَضيحَتي كـَانّي لَكَ وَلِيٌّ فَنَصَرْتَني وَ الي مَتـي يا رَبِّ اَعْصـي

فَتُمْهـِلُني وَ طالَ ما عَصَيْتُكَ فَلَم تُؤاخِذني وَ سَألتُكَ علي سوءِ فِعْلي فَـأعْطَيْتَني

فَـاَيُّ شُكْرٍ يَقومُ عِنْدَكَ بِنِعمَةٍ مِنْ نِعَمِكَ عَلَيَّ فَصَلِّ علي مُحَمَّدٍ وَ آلهِ

وَ اغْفِرهُ لي يا خَيرَالغافِرين.

بار خدايا! از تو آمرزش مي طلبم از هر گناهي كه دشمنـانم با آن در  پي آبروريزي من بودند و تو نقشه آنهارا از من برگرداندي و كمكشان  نكردي كه مرا مفتضح كنند؛گويا من دوست توام كه مرا ياري كردي.  پروردگارا !تا كي معصيت كنم تو را و تو مهلتم دهي؟  چقدرمعصيت كردنم طولاني شده و تو مؤاخذه ام نكرده اي،و باوجود  بدي كردارم از تو درخواست كردم و تو عطا نمودي؟!پس كدام شــكر  است كه بتواند دربرابر حتي يكي از نعمتهايت قرار گيرد؟پس بر محمد  و آل او درود فرست و اين گونه گناهم را بيامرز اي بهترين آمرزندگان . 

ادامه دارد... 
Iron
Iron

پست توسط اسماني »

بسم الله العزيز الغفار

*8*-الّلهم وَ اَستَغفِرُكَ لِكُلِّ ذَنبٍ قَدَّمتُ اِلَيكَ فيهِ تَوبتي ثُمَّ واجَهْتُ بِتَكَرُّمِ قـَسَمي بِكَ

وَ اَشْهَدْتُ علي نَفسي بِذلِكَ اَوْليائَكَ مِنْ عِبادِكَ اَنّي غَيْرُ عائدٍ اِلي مَعصيتِـكَ فَلَمّا

قصَدَني بِكَيدِهِ الشّيطانُ وَ مالَ بي اِلَيهِ الخِذْلانُ وَ دَعَتْني نَفْسي اِلَي العِصْيانِ اسْتَتَرْتُ

حَياءً مِنْ عِبادِكَ جُرأة ً مِنّي عَلَيكَ وَ اَنَا اَعْلَمُ اَنَّهُ لا يـَكِلُني مِنْكَ سِتْرٌ وَ لا بابٌ وَ لا يَحْجَبُ

نَظَرَكَ اِلَيَّ حِجابٌ فَخالَفتُكَ فِي المعصيةِ اِلي ما نَهَيْتَني عَنهُ ثُمَّ كَشَفتُ السِّتْرَ عَنّي وَ

ساوَيتُ اَوليائَكَ كَانّي لَم اَزَلْ لَكَ طائِعًا وَ اِلي اَمْرِكَ مُسارِعًا وَ مِنْ وَعيدِكَ فازِعًا فَلَبَّسْتَُ

عَلي عِبادكَ وَ لا يَعرِفُ بِسيرَتي غَيرُكَ فَلَم تَسِمني بِغَيرِ سِمَتِهِم بَلْ اَسْبَغْتُ عَلَيَّ مِثلَ

نِعَمِهِم ثُمَّ فَضَّلتَني في ذلِكَ عَلَيهِم حتّي كَآنّي عِنْدَكَ في دَرَجَتِهِم وَ ما ذلِكَ اِلّا بِحِلمِكَ

وَ فَضْلِ نِعمَتِكَ فَلَكَ الْحَمدُ مَوْلايَ فَأسْئَلُكَ يااَللهُ كَما سَتَرتَهُ عَلَيَّ فِي الدُّنيااَن لا تَفْضَحني

بِهِ فِي الْقيامَةِ يا اَرحَمَ الراحِمينَ.

بار خدايا! از تو آمرزش ميطلبم از هر گناهي كه در آن توبه ي خويش را

تقديم به تو كردم ،سپس مواجه شدم با كرامت قسم يادكردنم به تو.

و اوليائت را از ميان بندگان ، بر خود شاهد گرفتم كه ديـــگر به سوي

معصيت باز نمي گردم.ولي آنگاه كه شيطان با كيدوحيله اش مراهدف
گرفت و خواري و بيچارگي ام مرا به سوي آن كشانيد و نفسم مرا به

سمت آن معصيت خواند،خود رابه جهت حياء از بندگانت مخفي ساختم.

واين ازگستاخي من نسبت به تو بود، در حاليكه ميدانم كه هيچ پرده و

بابي مراازتو پنهان نمي كندو هيچ حجابي نظر تو را از من نمي پوشاند.

پس تو را مخالفت كرده و به آنچه مراازآن نهي كرده بودي،مبادرت كردم

سپس پرده را كنارزده و خود را با اوليائت همرتبه قرار دادم، گويا هميشه

مطيع تو بوده و به سوي اوامرت شتابان وازتهديدهايت هراسان بوده ام.

ظاهرم را آنگونه آراستم كه بر بندگانت مشتبه شد،درحالي كه غير از تو

كسي از درون من آگاه نبود،تو نيز مرا به جزآن گونه كه آنها مرا ميشناختند

معرفي نكردي ،بلكه حتي نعمت هايي را كه به آنها مي دادي به من هم

عطا كردي.سپس مرا به آنها برتري دادي،گويا نزدتو همرتبه ي آنها هستم

و اينها همه نيست مگربه واسطه حلم وبردباري تو ونعمت فراوان تو بر من.

حمد وسپاس از آن توست اي مولاي من!پس از تو درخواست ميكنم اي خدا!

همانطوري كه اين گونه گناه را در دنيا مستور و پنهان ساختي،درقيامت نيز

مرا رسوا نكني اي بهترين رحم كنندگان.

ادامه دارد...

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
بلد الامين ،كفعمي
Iron
Iron

پست توسط اسماني »

بسم الله العزيز الغفار

*9*_ اَلّلهم وَ اَستَغفرُكَ لِكُلِّ ذَنبٍ سَهَرْتُ لَهُ لَيْلي في التَّأنّي لأتيانِهِ وَ التَّخَلُّصِ اِلي

وُجودِهِ حَتّي اِذا اَصْبَحتُ تَخَطَّأتُ اِلَيكَ بِحيلَةِ الصّالحينَ و اَنَا مُضْمِرُ خِلافَ رِضاكَ يا رَبَّ

العالمينَ فَصَلِّ عَلي مُحَمَّدٍ و آل مُحَمَّدٍ واغْفِرهُ لي يا خَير الغافرينَ.

بار خدايا از تو آمرزش مي طلبم از هر گناهي كه با صرف وقت و تأمل براي انجام ان

شب را به بيداري گذراندم ، ولي صبح كه شد در زيّ صالحين به سوي تو گام برداشتم

در حالي كه خلاف رضايتت را در درون پنهان كرده بودم اي پروردگار عالميان! پس بر

محمد و آل محمد درود فرست واين گونه گناهم را بيامرز اي بهترين آمرزندگان.

*10*-اَلّلهم و اَستَغفركَ لِكُلِّ ذَنبٍ ظَلَمتُ بِسَبَبِهِ وَليّاً مِنْ اَو ليائِكَ اَو نَصَرتُ بِهِ عَدُوّاً

مِن اَعدائِكَ اَو تَكَلَّمتُ فيهِ بِغُيرِ مَحَبَّتِكَ اَو نَهَضْتُ فيهِ اِلي غَيرِ طاعَتِكَ فَصَلِّ عَلي

مُحَمَّد و آل مُحَمَّدٍ(ص) و اغْفرهُ لي يا خَير الْغافرينَ.

بار خدايا! از تو آمرزش مي طلبم از هر گناهي كه به واسطه آن به وليّي از اوليائت

ظلم كردم ،يا يكي از دشمنانت را ياري كردم ، يا به جهت غيرمحبت تو سخن راندم

يا در غير مسير طاعتت به آن اقدام كردم؛پس بر محمد و آل محمد (ص) درود فرست

و اينگونه گناهم را بيامرز اي بهترين آمرزندگان.

*11*-اَلّلهم و اَستغفركَ لِكُلِّ ذَنبٍ نَهَيتَني عَنهُ فَخالَفتُكَ اِلَيهِ اَو حَذَّر تَني اِيّاهُ فَاَقَمْتُ عَلَيهِ

اَو قَبَّحْتَهُ لي فَزَيَّنْتُهُ لِنَفسي فَصَلِّ علي مُحَمَّد و آل مُحَمَّدٍ وَاغْفره لي يا خَيرَالغافرينَ.

بار خدايا! از تو آمرزش ميطلبم از هر گناهي كه مرا از آن نهي كردي و من مخالفت نمودم

يا مرا از آن برحذر داشتي و من بر ارتكاب آن ايستادگي كردم؛ يا آن را برايم زشت شمردي

و من آن را براي خود زينت دادم ؛ پس بر محمد و آل محمد (ص) درود فرست و اين گونه

گناهم را بيامرز اي بهترين آمرزندگان.

*12*-اَلّلهم وَ اَستغفركَ لِكُلِّ ذَنبٍ نَسيتُهُ فَاَحْصَيْتَهُ وَ تَهاوَنْتُ بِهِ فـَاَثْبَتَّهُ و جاهَرتُ بِهِ فَسَتَرْتَهُ

عَلَيَّ و لَوْ تُبْتُ اِلَيكَ مِنْهُ لَغَفَرْتَهُ فَصَلِّ علي مُحَمَّد و آل مُحَمَّدٍ(ص) و اغْفرهُ لي يا خَيرالغافرين.

بار خدايا! از تو آمرزش مي طلبم از هر گناهي كه آن را فراموش كرده ام ،ولي
تو آن را

شمرده اي ،و آن را سبك شمرده ام و تو آن را نوشته اي،و آشكارا آن را مرتكب شده ام

و تو آن را پوشانده اي و اگر ازآن توبه ميكردم حتماً مي آمرزيدي پس بر محمد و آل محمد

درود فرست و اينگونه گناهم را بيامرز اي بهترين آمرزندگان.

ادامه دارد...

التماس دعا

Iron
Iron

پست توسط اسماني »

بسم الله العزيز الغفار

*13*- اَللهُمَّ وَ اَستَغفِرُكَ لِكُلِّ ذَنبٍ تَوَقَّعْتُ فيهِ قَبْلَ انْقِضائِهِ تَعجيلَ الْعُقوبةِ فَأمْهَلْتَني

و اَدْلَيتَ عَلَيَّ سِتْراً فَلَم آلُ في هَتكِهِ عَنّي جُهداً فَصَلِّ علي مُحَمَّدٍ و آل مُحَمَّدٍ(ص)

و اغْفرهُ لي يا خَير الغافِرين.

بار خدايا ! از تو آمرزش مي طلبم براي هر گناهي كه تعجيل عقوبت را قبل از پايان يافتن

گناه توقع داشتم ، ولي مهلتم دادي و پرده پوشش را بر من افكندي و با اين همه از هيچ

كوششي در هتك آن فروگذار نكردم ؛ پس بر محمد و آل محمد(ص) درود فرست واينگونه

گناهم را بيامرز اي بهترين آمرزندگان.

*14*- اَللهمَّ و َاَستَغفركَ لِكُلِّ ذَنبٍ يَصرفُ عَنّي رَحْمَتَكَ اَو يُحِلُّ بي نَقِمَتَكَ اَو

يُحرِمُني كَرامَتكَ اَو يُزيلُ عَنّي نِعمَتَكَ ،فَصَلِّ علي مُحَمَّدٍ و آل مُحَمَّد(ص) و

اغْفرهُ لي يا خَير الغافرين.

بار خدايا از تو آمرزش مي طلبم از هر گناهي كه رحمتت رااز من باز مي دارد،يا عذابت

را بر من فرود مي آورد ، يا مرا از كرامتت محروم مي سازد ، يا نعمتت را از من زايل

مي سازد پس بر محمد و آل محمد(ص) درود فرست و اين گونه گناهم را بيامــــرز

اي بهترين آمرزندگان.

*15*- اَللهمَّ وَ اَ ستَغفركَ لِكُلِّ ذَنبٍ يور ِثُ الْفَناءَ اَو يُحِلُّ البلاءَ اَو يُشمِتُ الاعداء

اَو يَكشّفُ الغِطاء اَو يَحبِسُ قَطْرَ السَّماءِ فَصَلِّ علي مُحمدٍُ و آل مُحَمد(ص) و

اغفره لي يا خَير الغافرين.

بار خدايا از تو آمرزش مي طلبم براي هر گناهي كه هلاك را به دنبال مي آ ورد؛يا بلا را فرود

مي آورد يا شماتت دشمنانت را در پي مي آورد ؛ يا پرده مي درد ؛يا قطرات آسماني را

حبس مي كند؛ پس بر محمد وآل محمد (ص)درود فرست و اينگونه گناهم را بيامرز

اي بهترين آمرزندگان!

ادامه دارد...

تصویر التماس دعاتصویر

Iron
Iron

پست توسط اسماني »

بسم الله الغفور

اينگونه استغفار كنيم!

*16*-اَلّلهمَّ وَاَستَغفرُكَ لِكُلُّ ذَنبٍ عَيَّرْتُ بِهِ اَحَداً مِنْ خَلقِكَ اَو قَبَّحتُهُ مِن فِعلِ اَحَدٍ مِن

بَريَّتكَ ثُمَّ تَقَحَّمتُ عَلَيهِ و انْتَهَكْتُهُ جُرْ أة ً مِنّي عَلي مَعصيتِكَ فَصَلِّ عَلي مُحَمَّدٍ و آل مُحَمَّد

و اغفِرهُ لي يا خَير الغافِرين.

بار خدايا! از تو آمرزش مي طلبم براي هر گناهي كه كسي از بندگانت را به آن سرزنش كردم

يا در فعل كسي از مخلوقاتت آن گناه را تقبيح كردم، اما پس از آن خودم وارد آن گناه شدم و مرتكب

گشتم بخاطر جرأتي كه از من برعصيانت سر زد؛ بر محمد و آل محمد(ص) درود فرست و اينگونه

گناهم را بيامرز اي بهترين آمرزندگان!

*17*-اَلّلهمَّ وَ اَستغفركَ لِكلِّ ذَنبٍ تُبْتُ اِلَيكَ مِنهُ و اَقْدَمتُ عَلي فِعْلِهِ فَاسْتَحْيَيْتُ مِنكَ و اَنَا

عَلَيهِ و رَهِبْتُكَ و اَنَا فيهِ ثُمَّ اسْتَقَلْتُكَ مِنهُ و عُدْتُ اِلَيهِ فَصَلِّ عَلي مُحَمَّد ٍ و آل مُحَمَّدٍ

و اغفرهُ لي يا خَير الغافِرين.

بار خدايا از تو آمرزش مي طلبم براي هر گناهي كه از آن توبه كردم و بر انجامش اقدام نمودم

پس از تو حيا مي كردم در حالي كه مرتكب آن بودم ،و از تو مي ترسيدم در حالي كه من در انجام

آن گناه غوطه ور بودم، پس از تو خواستم كه از من درگذري در حالي كه باز به سوي آن برگشتم

بر محمد و آل محمد(ص) درود فرست و اينگونه گناهم را بيامرز اي بهترين آمرزندگان!

*18*- اَلّلهمَّ و اَستغفرك لِكُلِّ ذَنبٍ ثَوَّرَكَ عَلَيَّ و وَجَبَ في فِعلي بِسَبَبِ عَهدٍ عاهَدتُكَ عَلَيهِ

اَو عَقدٍ عَقَدتُهُ لَكَ اَو ذِمَّةٍ آلَيْتُ بِها مِن اَجَلِكَ لاَحَدٍ مِن خَلقِكَ ثُمَّ نَقَضتُ ذلِكَ مِن غَيرِ ضَرورَةٍ

لِرَغبَتي فيهِ بَل اسْتَزَلَّني عَنِ الوفاءِ بِهِ الْبَطَرُ و اسْتَحَطَّني عَن رِعايَتهِ الاَشَرْ فَصَلِّ عَلي

مُحَمَّدٍ و آل مُحَمَّد(ص) وَاغفرهُ لي يا خَير الغافِرين.

بار خدايا از تو آمرزش مي طلبم براي هر گناهي كه شعله غضب تو را بر من مشتعل ساخت و باعث

شد در اثر ارتكاب آن به خاطر عهدي كه با تو بسته بودم ،يا پيماني كه با تو داشتم ، يا قسمي كه

براي يكي از مردم بخاطر تو خوردم ، گناهي بر ذمّه من لازم آيد . اما پس از آن بخاطر ميل و رغبتم

به گناه ،آن عهد و پيمان را بدون ضرورت نقض كردم ،بلكه خوش گذراني، مرا از وفاي به آن باز داشت

و سر مستي مرا از رعايت آن انداخت؛بر محمد و آل محمد (ص) درود فرست و اينگونه گناهم را بيامرز

اي بهترين آمرزندگان!

*19*-اَلّلهمَّ و اَستغفرُكَ لِكُلّ ذَنبٍ لِحِقَني بِسَبَبِ نِعمَةٍ اَنْعَمتَ بِها فَقَوَيتُ بِها عَلي مَعصيتكَ و خالَفتُ

بِها اَمرَكَ و قَدِمتُ بِها عَلي وَعيدكَ ؛فَصَلِّ عَلي مُحَمَّد و آل مُحَمَّدٍ و اغفرهُ لي يا خَير الغافرين.

بار خدايا از تو آمرزش ميطلبم براي هر گناهي كه گريبان گيرم شد به واسطه نعمتي كه به من عطا

كردي و با آن قوّت برمعصيت پيدا كردم و مخالفت امر تو نمودم ، و با آن به سوي وعده عذابت نزديك

شدم؛پس بر محمد و ال محمد(ص) درود فرست و اينگونه گناهم را بيامرز اي بهترين آمرزندگان!

ادامه دارد...

التماس دعاتصویر
Iron
Iron

پست توسط اسماني »

[HIGHLIGHT=#fbd5b5] بسم الله  

در ماه مبارك شعبان كه ماه استغفار است و محل استجابت دعا

و خداوند غفار تخفيف ويژه اي براي سائلان درگاهش در اين ماه قائل شده است

استغاثه و استغفارمان به بارگاه كبريائيش را همچون مولا علي(ع) عرضه كنيم و

انشالله با دلهاي پاك و بري از كدورت گناه بر سر سفره رمضانش حاضر شويم؛

*20*_ اَللهمَّ و اَستغفرك لِكُل ذَنبٍ قَدَّمتُ فيهِ شَهوتي علي طاعَتكَ وَ آثَرَت فيهِ مَحَبَّتي علي

اَمركَ و اَرضَيتُ نَفْسي فيهِ بِسَخَطكَ اِذْ رَهَّبتََني مِنهُ بِنَهيِكَ و قَدَّمتَ اِلَيَّ فيهِ بِأعذاركَ و احْتَجَجْتَ

عَلَيَّ فيهِ بِوَعيدكَ فَصلَّ علي محمد وآل محمدو اغْفرهُ لي يا خَير الغافرين.

بار خدايا! از تو آمرزش مي طلبم براي هر گناهي كه شهوت خود را بر طاعتت مقدم داشتم

و دوست داشتن خود را بر امر تو ترجيح دادم ،و نفس خويش را با خشم تو راضي كردم ؛زيرابانهي

از آن مرا ترسانده بودي ؛و پيشاپيش راه عذر را بر من بسته وبا وعده عذابت حجّت را برمن تمام

كرده بودي ؛پس بر محمدوآل محمد (ص) درود فرست و اينگونه گناهم را بيامرزاي بهترين آمرزندگان!

*21*_اَللهمَّ و اَستغفركَ لِكُلِّ ذَنبٍ عَلِمْتُهُ مِن نَفسي اَو نَسيتُهُ اَو ذَكَرتُهُ اَو تَعَمَّدتُهُ اَو اَخْطَاْتُ فيها

لا اَشُكَّ اَنَّكَ سائلي عَنهُ و اَنَّ نَفسي مَرتَهَنَةٌ بِهِ اِنْ كُنتُ قَدنَسيتُِةُ اَو غَفَلتُ عَنهُ فَصَلِّ علي

محمد و آل محمد واعفرهُ لي يا خَير الغافرين!

بار خدايا! از تو آمرزش مي طلبم براي هر گناهي كه خود از آن خبر دارم ،يا فراموش كرده ام ،يا

به ياد مي آورم ،يا به عمد آن را انجام دادم ، يا از روي خطا ؛مواردي كه بي شك از من سوال

خواهي كرد و نفسم پيش تو در گرو آن است ،هر چند آن را فراموش و از آن غافل شده باشم ؛

پس بر محمد و آل محمد (ص) درود فرست و اينگونه گناهم را بيامرز اي بهترين آمرزندگان!

*22*_اَللهمَّ و اَستغفركَ لِكلِّ ذَنبٍ واجَهتُكَ بِهِ و قَد اَيْقَنتُ اَنَّكَ تراني عَليهِ و اُغْفِلْتُ اَن اَتوبَ اِلَيكَ مِنهُ

و اُنْسيتُ اَن اَستغفركَ لَهُ فَصَلِّ علي محمد و آْل محمد و اغفره لي يا خَير الغافرين!

بار خدايا! از تو آمرزش مي طلبم براي هر گناهي كه با آن با تو رو به رو شدم و يقين داشتم كه

تو مرادر آن حال مي بيني و غافل شدم كه از آن توبه كنم ،و فراموش كردم كه از آن استغفار نمايم

پس بر محمد و آل محمد (ص) درود فرست و اينگونه گناهم را بيامرز اي بهترين آمرزندگان!

*23*_اَللهمَّ و اَستغفركَ لِكُلِّ ذَنب دَخَلتُ فيهِ بِحُسنِ ظَنّي بِكَ اَلّا تُعَذِّبني عَلَيهِ و رَجَوتُكَ لِمَغفرتِهِ

فَاَقدَمْتُ عَليهِ و قَد عَوَّلتْ نَفسي عَلي مَعرفَتي بِكَرَمكَ اَن لا تَفْضَحني بَعدَ اَن سَتَرتَهُ عَلَيَّ

فَصَلِّ عَلي محمد و آل محمد واغفرهُ لي يا خَير الغافرين!

بار خدايا! از تو آمرزش مي طلبم براي هر گناهي كه وارد آن شدم بواسطه حسن ظن به تو كه

مرا بر آن عذاب نمي كني و اميدوار بودم كه آن را مي آمرزي ،پس به آن اقدام كردم ،در حالي كه

اتكاي من بر كرمي بود كه از تو مي شناختم ،كه ديگر پس از آنكه آن را بر من پوشاندي رسوايم

نمي كني ؛پس برمحمد و آل محمد (ص) درود فرست و اينگونه گناهم را بيامرز اي بهترين آمرزندگان!

ادامه دارد...
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

الهي لَم اُسَلِّطْ عَلي حُسْنِ ظَنّي قنوطَ الاَياس

و لَاانْقَطَعَ رَجائي مِنْ جَميلِ كَرَمِكَ

آخرین ويرايش توسط 1 on اسماني, ويرايش شده در 0.
Iron
Iron

پست توسط اسماني »

بسم الله الرحمن الرحيم

*24*_اَللهم و استغفركَ لكل ذَنب استَوجبتُ مِنك بِه رَدَّ الدُعاء و حِرمانَ الاجابة

و خَيبةَالطمع وانْفِساخَ الرَّجاء فَصَل علي محمد و آل محمد واغفره لي يا خَير الغافرين

بار خدايا! از تو آمرزش مي طلبم براي هر گناهي كه بواسطه آن مستحق ردّ شدن دعا و

محروميت از اجابت و نااميدي از طمع و گسستن آرزو شده ام؛پس بر محمد و آل محمد(ص)

درود فرست و اينگونه گناهم را بيامرز اي بهترين آمرزندگان!

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

*25*_اَللهم و اَستغفرك لِكلِّ ذَنب يُعَقِّبُ الحَسرة و يورثُ النَّدامة و يَحبِسُ الرِّزقَ و يَرِدُّ الدُّعاء

فَصل علي محمد و آل محمدواغفره لي يا خَير الغافرين!

بار خدايا! از تو آمرزش مي طلبم براي هر گناهي كه موجب حسرت و سبب پشيماني و ندامت

و باعث بند آمدن روزي و رد شدن دعا مي گردد؛پس برمحمد و آل محمد (ص) درود فرست و

اينگونه گناهم را بيامرز اي بهترين آمرزندگان!

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

*26*_اَللهم و اَستغفرك لِكلِّ ذَنب يورثُ الأسقامَ و الْفَناءَ و يوجِبُ النِّقَمَ و الْبَلاء و يكونُ في

الْقيامة حَسرةً و نَدامة فَصل علي محمد وآلمحمد و اغفره لي يا خَير الغافرين!

بار خدايا! از تو آمرزش مي طلبم براي هر گناهي كه موجب بيماري و نابودي و باعث گرفتاريها

و بلاها مي شود . ودر قيامت حسرت و ندامت در پي خواهد داشت؛پس برمحمد و آل محمد(ص)

درود فرست و اينگونه گناهم را بيامرز اي بهترين آمرزندگان!

ادامه دارد...

[HIGHLIGHT=#d7e3bc]الهي هَبْ لي كَمالَ الاِنْقطاعِ الَيْكَ 
Iron
Iron

پست توسط اسماني »

هو العزيز الغفار

يارب با تو نجوا ميكنم كرده ها و ناكرده هايم را ...
و اميد بخشش دارم در اين روزهاي رحمت و مغفرتتصویر

*27*اَللهم و اَستغفرك لِكلِّ ذَنب مَدَحتُهُ بِلِساني اَو اَضْمَرَهُ جِناني اَوهَشَّتْ اِلَيه نَفسي

اَو اَتَيتُهُ بِفِعالي اَو كَتَبتُهُ بِيَدي فَصَلِّ عَلي محمد و آل محمد واغفره لي يا خَير الغافرين!

تصویربار خدايا از تو آمرزش مي طلبم براي هر گناهي كه آن را با زبان تعريف كردم، يا در دل به

فكر آن بودم ،يا نفسم به آن مشتاق گشت ،يا با كردارم آن را انجام دادم ، يا با دستم آن

را نوشتم ،بر محمد و آل محمد(ص) درود فرست و اينگونه گناهم را بيامرز اي بهترين آمرزندگان!

*28*اَللهم و اَستغفرك لِكُلِ ذَنب خَلَوتُ بِه في لَيلٍِ اَو نَهار و اَرْخَيْتَ عَلَيَّ فيه الاَستارَ حَيثُ لا يَراني

اِلّا اَنتَ يا جَبّار فَارْتابَت فيهِ نَفسي و مَيَّزتُ بَينَ تَركِهِ لِخوفِكَ و انْتِهاكِهِ لِحُسنِ الظَنِّ بِك فَسَوَّلَت لي

نَفسي الاِقدامَ عَلَيهِ فَواقَعْتُهُ و اَنَا عارفٌ بِمَعصيتي فيه لَكَ فَصَل عَلي محمد و آل محمد و اغفره لي

يا خَير الغافرين!

تصویربار خدايا از تو آمرزش مي طلبم براي هر گناهي كه در شب يا روز در تنهايي به سراغ

آن رفتم و تو پرده هاي ستاريت را بر من انداختي،بطوريكه هيچ كس جز تو ،اي خداي جبّار

نمي ديد ،پس به ترديد افتادم بين اينكه از ترس تو آن را ترك كنم يا بواسطه حسن ظن به تو

آن را مرتكب شوم . پس نفس آن را برايم زينت داد و انجام دادم در حالي كه مي دانستم

معصيت تو را مرتكب مي شوم:بر محمد و آل محمد (ص) درود فرست و اينگونه گناهم را بيامرز

اي بهترين آمرزندگان!

*29*اَللهم و اَستغفرك لِكُلِ ذَنب اسْتَقَلْتُهُ اَو اسْتَكْثَرتُهُ اَو اسْتَعْظَمتُهُ اَو استَصْغَرتُهُ اَو وَرَّطَني جَهلي

فيهِ فَصَل عَلي محمد و آل محمد واغفره لي يا خَير الغافرين!

تصویربار خدايا از تو آمرزش مي طلبم براي هر گناهي كه آن را كم شمردم يا زياد، بزرگ شمردم

يا كوچك،يا اين كه نادانيم مرا در ورطه آن فرو برد ؛بر محمد و آل محمد(ص) درود فرست و

اينگونه گناهم را بيامرز اي بهترين آمرزندگان!

*30*اَللهم و اَستغفرك لِكُلِّ ذَنب مالَأتُ فيه عَلي اَحَد مِن خَلقِك اَو اَسَأتُ بِسَبَبِهِ اِلي اَحَد مِن بَريَّتِك

اَو زَيَّنَتْهُ لي نَفسي اَو اَشَرتُ بِهِ الي غَيري اَو دَلَلْتُ عَلَيهِ سِوايَ اَو اَصْرَرْتُ عَليه بِعَمْدي اَو اَقَمتُ عَليه

بِجَهلي فَصَل عَلي محمد و آل محمد و اغفره لي يا خَير الغافرين!

تصویربار خدايا از تو آمرزش مي طلبم براي هر گناهي كه در آن معاونت كردم عليه يكي از بندگانت

يا بواسطه آن به يكي از بندگانت توهين كردم ،يا نفسم آن را برايم زينت داد ،يا ديگري را به سوي

آن راهنمائي كردم ، و يا غيرخود را به سوي آن دلالت كردم ،يا با تعمّد بر آن اصرار ورزيدم ،يا از

روي ناداني در آن مقيم شدم بر محمد و آل محمد(ص) درود فرست و اينگونه گناهم را بيامرز

اي بهترين آمرزندگان!
ادامه دارد...
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
بلد الامين ،كفعمي/هفتاد استغفار اميرالمؤمنين علي(ع)

تصویرالتماس دعا تصویر
ارسال پست

بازگشت به “ادعيه و زيارات”