كتاب‌شناسی امام جواد علیه السلام

در اين بخش ميتوانيد با کتب مذهبي و ديني آشنا شويد.

مدیر انجمن: شورای نظارت

ارسال پست
Advance Member
Advance Member
محل اقامت: Tehran, Iran
سپاس‌های ارسالی: 100 بار
سپاس‌های دریافتی: 138 بار
تماس:

پست توسط mona m »

تصویر 

[SIZE=85]کتب فارسی   
  . زندگانى سیاسى امام جواد علیه السلام/ سید جعفر مرتضى عاملى، ترجمه سید محمد حسینى، دفتر انتشارات اسلامى، 1367.  
  . نگاهى گذرا بر زندگانى امام جواد علیه السلام/ سید عبدالرزاق موسوى مقرّم، ترجمه پرویز لولاور، بنیاد پژوهش‌هاى اسلامى، 1371.  
  . زندگى و سیماى امام محمد تقى علیه السلام/ سید محمدتقى مدرسى، ترجمه محمد صادق شریعت، مؤسسه انصارالحسین ، 1370.  
  . معصوم یازدهم، حضرت امام محمدتقى علیه السلام (کتاب نوجوان)[عربى، اردو، تركى، فرانسه و انگلیسى] / سید مهدى آیت اللهى، انتشارات جهان آرا، 1368.  
  . زندگى امام جواد علیه السلام/ سید محمد حسینى شاهرودى، انتشارات فیض كاشانى، 1375.  
  . نگاهى بر زندگى امام جواد علیه السلام/ محمد محمدى اشتهاردى، نشر مطهر، 1374.  
  . زندگانى حضرت امام محمد تقى علیه السلام/ حسین عماد زاده ، شرکت سهامى طبع کتاب، 1341.  
  . زندگانى امام جواد علیه السلام/ سیف الله یعقوبى قمشه‌اى، با مقدمه ی استاد جعفر سبحانى، مسجد الغدیر، 1364 .  
  . زندگانى امام محمدتقى علیه السلام نهمین پیشواى معصوم/ عبد الرحیم عقیقى بخشایشى، انتشارات نسل جوان، 1360.  
  . پیشواى نهم، حضرت امام محمد تقى علیه السلام [عربى و اردو] / گروه نویسندگان، مؤسسه در راه حق، 1371.  
  . امام محمدتقى علیه السلام/ سیدكاظم ارفع، انتشارات فیض كاشانى، 1370.  
  . حضرت امام جواد علیه السلام (کتاب نوجوان)/ مهدى رحیمى، بنیاد بعثت، 1374.  
  . گلبوته‌های امامت و ولایت؛ گذری کوتاه بر زندگانی حضرت امام محمدتقی جوادالائمه علیه السلام / محمدجواد مجد، دارالطب، 1389.  
  . گوهر وجود؛ مباحثی پیرامون زندگی و شخصیت امام محمدتقی علیه السلام/ سیدمحمدرضا طباطبایی‌نسب، نور الائمه، 1389.   
  . زندگانی و سیره اهل‌بیت علیهم السلام برای نوجوانان؛ حضرت امام محمدتقی علیه السلام/ لطیف راشدی، محمدرضا راشدی، لاهوتیان، 1388.  
  . جوان‌ترین ستاره؛ امام محمدتقی علیه السلام/ عباسعلی سپاهی‌یونسی، انصار، 1387.  
  . در مکتب جواد الائمه، باب المراد امام محمدتقی علیه السلام/ علی قائمی امیری، پیام مقدس، 1385 .  
  . تحلیلی از زندگانی و دوران امام محمدتقی علیه السلام/ فضل‌الله صلواتی، اطلاعات، 1384 .  
  . جوان پارسا؛ سرگذشت داستان‌گونه امام محمدتقی علیه السلام/ کمال سید، ترجمه ی مهدی عابدی، حدیث راه عشق، 1384 .  
  . چشمه جود، در مدح و منقبت حضرت امام محمدتقی جوادالائمه علیه السلام/ عباسعلی اسدی، بنیاد پژوهش‌های اسلامی، 1384 .  

[SIZE=85]کتب عربی   

. الحیاة السیاسیة للامام الجواد علیه السلام نبذة یسیرة / سید جعفر مرتضى العاملى، بیروت، الدار الاسلامیة، 1405ه.ق .  
  . الامام الجوادعلیه السلام/ سید عبدالرزاق الموسوى المقرم، النجف الاشرف، المطبعة الحیدریة، 1371ه.ق.  
  . الامام الجواد قدوة و أسوة/ سید محمد تقى المدرسى، طهران، رابطة الاخوة الاسلامیة، 1363ه.ش .  
  . الامام الجواد من المهد الى اللحد/ سید محمد كاظم القزوینى، بیروت، مؤسسة البلاغ، 1408ه.ق .  
  . مستدرك عوالم العلوم و المعارف والاحوال من الآیات و الاخبار و الاقوال (ج23)/ سید محمد باقر موحد ابطحى اصفهانى، قم، مؤسسة الامام المهدى (عج), 1413ه.ق.  
  . محمد الجواد علیه السلام، الامام المعجزة (سیرة و دراسة و تحلیل)/ کامل سلیمان، بیروت، الشرکة العالمیة للکتاب، 1987م.  
  . مسند الامام الجواد علیه السلام/ عزیز الله العطاردی، مشهد، المؤتمر العالمى للامام الرضا علیه السلام،1410ه.ق.  
     منبع: بخش عترت و سیرت تبیان
فرآوری: امین
خدا را دوست دارم, بخاطر اینکه از من می پذبرد که بگویم: دوستت دارم...
ارسال پست

بازگشت به “کتابشناسي”