این کتاب رو پیشنهاد می کنم بخونید!!!!!!!

در اين بخش ميتوانيد با کتب مذهبي و ديني آشنا شويد.

مدیر انجمن: شورای نظارت

ارسال پست
Senior Member
Senior Member
سپاس‌های ارسالی: 217 بار
سپاس‌های دریافتی: 200 بار

این کتاب رو پیشنهاد می کنم بخونید!!!!!!!

پست توسط محی الدین14 »

[HIGHLIGHT=#f79646]بسم الله الرحمن الرحیم  
 سلام به همه ی دوستان اعتقادی

در دوران لیسانس ، ما یک استاد ادبیات داشتیم چندتا جمله ازش توی ذهنم حک شده ؛ یکیش این بود : بر خلاف نظر خیلیها که می گن هر کتاب ارزش یکبار خوندن رو داره ، من اعتقاد دارم [HIGHLIGHT=#ffff00]هر کتابی ارزش یکبار خوندن رو   . چون ارزش عمر و وقتی که انسان می گذاره خیلی بیشتره.

به ذهنم رسید خیلی از دوستان حتما در ضمینه ی کتابهای مذهبی مطالعات خوبی دارن و شاید اون کتابها براشون خیلی شیرین بوده یا نکات جالبی رو به اونها آموزش داده و یا حتی مسیر زندگیشون رو عوض کرده ؛ اگر ما بتونیم این کتابهای ارزشمند رو به هم معرفی کنیم ؛ خیلی منافع داره. یا می تونیم توی این تایپیک مثلا کتاب خوبی را از سایر دوستان بخواهیم تا برایمان معرفی کنند. مثلا در ضمینه ی ازدواج (کتابی که با صبغه ی مذهبی نوشته شده باشه) یا یک بحث خاص اعتقادی یا یک کتاب شعر با مضامین عالی و...

در هر صورت اگر این اتفاق بیفته فکر می کنم قابل استفاده برای خیلی از دوستان خواهد بود

انشالله که هممون بتونیم از وقتهامون به طور بهینه استفاده کنیم 

قال مولانا حسن بن علی علیه السلام : استعدّ لسفرك و حصّل زادك قبل حلول أجلك، و اعلم أنّك تطلب الدّنيا و الموت يطلب
ك

مهياى مسافرت (آخرت) شو، و توشه آن را پيش از رسيدن اجل فراهم نما، و بدان كه تو دنيا را طلب نمايى و مرگ تو را مى‏طلبد
Senior Member
Senior Member

Re: این کتاب رو پیشنهاد می کنم بخونید!!!!!!!

پست توسط محی الدین14 »

نام کتاب : [HIGHLIGHT=#ffff00]کتاب جهاد با نفس ، تالیف شیخ حر عاملی (قدس سره) 

موضوع : كتاب (جهاد النفس ) مجموعه گرانسنگ حديثى (وسائل الشيعه ) در نزد عالمان اخلاق از اهميت ويژه اى برخوردار بوده است و آن پاك نهادان همواره تشنه كامان اخلاق اسلامى و سالكان طريق را به خواندن و عمل كردن به اين كتاب شريف سفارش مى نموده اند.

توضیحات: عالم ربانی حضرت آیت الله بهجت رحمت الله علیه درباره ی این کتاب می فرمایند: (هر روز سعی کنید یک حدیث از کتاب جهاد با نفس(وساءل الشیعه)را مطالعه کنید و سعی نمایید به آن عمل کنید بعد از یک سال خواهید دید که حتما عوض شده اید مانند دارویی که انسان مصرف کند و بعد از مدتی احساس بهبودی میکند.)

تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر

[External Link Removed for Guests]

قال مولانا حسن بن علی علیه السلام : استعدّ لسفرك و حصّل زادك قبل حلول أجلك، و اعلم أنّك تطلب الدّنيا و الموت يطلب
ك

مهياى مسافرت (آخرت) شو، و توشه آن را پيش از رسيدن اجل فراهم نما، و بدان كه تو دنيا را طلب نمايى و مرگ تو را مى‏طلبد
Junior Member
Junior Member
سپاس‌های ارسالی: 62 بار
سپاس‌های دریافتی: 36 بار

پست توسط h_shakur »

با سلام

[COLOR=#4f6128]  
[COLOR=#4f6128] پیشنهاد میکنم کتاب سه جلدی 

[SIZE=200]"سفر به    [SIZE=200]کعبه جانان "   

از آقای علی اللهوردیخانی را مطالعه بفرمایید .

یا فاطمه اشفعی لنا فی الجنه  
Senior Member
Senior Member

پست توسط محی الدین14 »

الله الرحمن  

لطف کنی و یه مقدار راجع بهش توضیح بدی ممنون میشم : مثلا چه مباحثی توش مطرحش شده ، داستانگونس ، اعتقادیه؟ 

ك

Iron
Iron
سپاس‌های ارسالی: 906 بار
سپاس‌های دریافتی: 413 بار

پست توسط ع ل ی »

با سلام
من كتاب جهادبا نفس را يك بار خوندم و براي بار دوم دارم مي خونم .كتاب خوبي هست.
اين كتاب را كنار درب مسجد فاطميه (س) زير گذر خان همان مسجدي كه حضرت آيت الله بهجت (ره) در آن نماز اقامه مي نمود بعد از نماز ظهر خريدم و الحمدلله با توكل بر خداوند توانستم هر روز يك حديث از آن را بخوانم و براي بار دوم نيز در حال تكرار آن هستم .
از كتابهاي تاثير گذار در زندگي هر انساني است .
التماس دعا
يا مهدي (عج)
[HIGHLIGHT=#ff0000][HIGHLIGHT=#92d050][HIGHLIGHT=#ff0000]الحمدلله الذي جعل كمال دينه و تمام نعمته بولايه اميرالمومنين    
[HIGHLIGHT=#ff0000][HIGHLIGHT=#92d050] 
[HIGHLIGHT=#92d050] 
 [HIGHLIGHT=#92d050][HIGHLIGHT=#ff0000] حضرت علي ابن ابيطالب عليه السلام

Senior Member
Senior Member

پست توسط محی الدین14 »

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام

دوست عزیز ع ل ی تایپیکی رو تحت عنوان نظر شما در مورد کتاب شبهای پیشاور ایجاد کردن که خلاصه هایی از کتاب شبهای پیشاور رو توش قید می کنن. اما قبل از اینکه ایشون این تایپیک رو ایجاد کنن من در نظر داشتم این کتاب رو توی این تایپیک معرفی کنم در هر صورت آدرس اون تایپیک هم برای استفاده ی بیشتر به قرار زیر هست

forum-f54/topic-t10317.html#p40012

[HIGHLIGHT=#e36c09]نام کتاب : شب های  

چاپ اول 1385 چاپ چهارم 1388 تعداد صفحه 885

انتشارات : تهذیب تالیف : سلطان الواعظین شیرازی

[HIGHLIGHT=#ffff00][COLOR=#1d1b10]توضیحات :    حاضر مربوط به مباحثه و مناظره جناب سلطان الواعظین و دو تن از اکابر علماء کابل است که در 10 شب در پیشاور صورت گرفته است و هر شب بعد از نماز مغرب و عشاء غالبا به مدت 6 ، 7 ساعت طول می کشید.

در پایان شب آخر شش نفر از رجال و ملاکین و اصناف محترم اهل سنت ، مذهب حقه تشیع را اختیار نمودند.
از آنچه که مباحثات و مناظرات هر شب روز بعد در جرائد و مجلات آن شهر به چاپ می رسید ، سلطان الواعظین آنرا در کتابی تحت عنوان شبهای پیشاور تالیف فرموده اند.

[HIGHLIGHT=#ffff00]بخشی از کتاب :  ... در این بیانات ، همگی اهل مجلس گریان بودیم مخصوصا جناب حافظ که سر به زیر افکنده و پیوسته قطرات اشک بر دامنش جاری و به کلمات استرجاع و استغفار مشغول و از آن شب به بعد دیگر به سخن نیامد ، معلوم بود بسیار متاثر گردیده و دلائل منطقی ما ایشان را که عالمی منصف بودند ، منقلب نمود که معنا با قبول تشیع در شب آخر از ما جدا شدند ، قریب ربع ساعت مجلس حالت سکوت و بهت و حزن و اندوه به خود گرفت ، چای آوردند ، احدی نخورد سه ساعت بعد از نیمه شب مقارن اذان صبح مجلس خاتمه پیدا نمود.

ك

New Member
New Member
سپاس‌های ارسالی: 11 بار
سپاس‌های دریافتی: 11 بار
تماس:

پست توسط successman »

مرسی بابت ارسال این پست آموزنده. کاش دوستان دیگر هم لطف کنند و کتاب معرفی کنند
Iron
Iron
سپاس‌های ارسالی: 906 بار
سپاس‌های دریافتی: 413 بار

پست توسط ع ل ی »

با سلام خدمت همه دوستداران اهلبيت عليهم السلام

حقير هم مي خواهم يك كتاب را كه يك مسيحي به نام جورجي جرداق 200 بار آن را خونده و گفته:
« كه هر بار خواندم مطالب تازه اي از آن استخراج كردم»
پيشنهاد كنم كه البته ميدونم همه محبان آنرا خوندند ولي توصيه كنم بيشتر بخوانيد.

اين كتاب( نهج البلاغه) است
التماس دعا
يا علي مرتضي (ع)
[HIGHLIGHT=#ff0000][HIGHLIGHT=#92d050][HIGHLIGHT=#ff0000]الحمدلله الذي جعل كمال دينه و تمام نعمته بولايه اميرالمومنين    
[HIGHLIGHT=#ff0000][HIGHLIGHT=#92d050] 
[HIGHLIGHT=#92d050] 
 [HIGHLIGHT=#92d050][HIGHLIGHT=#ff0000] حضرت علي ابن ابيطالب عليه السلام

Junior Member
Junior Member
سپاس‌های ارسالی: 62 بار
سپاس‌های دریافتی: 36 بار

پست توسط h_shakur »

با سلام

کتاب فوق (سفر به کعبه جانان ) مذهبی اخلاقی وعرفانی است .

اگر از جلد اول مطالعه آغاز شود بهتر نتیجه می دهد .

در ضمن این کتاب به صورت الکترونیکی در سایت زیر موجود میباشد به

همراه سایر تالیفات مولف .

kabejanan.blogfa.com/post-62.aspx

یا فاطمه اشفعی لنا فی الجنه  
Senior Member
Senior Member

پست توسط محی الدین14 »

بسم الله الرحمن الرحیم

نام کتاب : رمز موفقیت (خاطراتی از زندگی حضرت آیت الله مکارم شیرازی)
تاریخ انتشار : 1387 تعداد صفحه : 152
انتشارات: امام علی بن ابیطالب (ع)
نویسنده: مسعود مکارم

[HIGHLIGHT=#ffff00]توضیحات : 

کتاب شامل بخشهای زیر می باشد:
1- تولد و زندگی نامه
2- تحصیل و تدریس (عزیمت ایشان به نجف و مراجعت از نجف اشرف به قم و دلایل آن و...)
3- تشویق ایشان توسط اساتید و بزرگان
4- انقلاب(خاطرات تبعید ، نجات از ترور و ...)
5- تجربیات نویسندگی و توضیح در مورد کتاب های نگاشته شده
6- سلامت جسم و روان (تغذیه ، ورزش ، استراحت در زندگی معظم له)
7- آرزوهای معظم له
8- اشعار
و ...

[HIGHLIGHT=#ffff00]بخشی از کتاب : 

هرگاه از کنار خانه ی بعضی بزرگان ، علماء و یا رجال و شخصیت های مهم دیروز که می گذرم به خاطرم می آید روزی در این خانه چه رفت و آمدهایی بود ، چه هیاهو و غوغایی ، و چه چشم هایی به آن خانه دوخته شده بود ، ولی امروز گرد و غبار فراموشی روی آن پاشیده شده و خاموش و بی سر و صدا گاه به یاد کلام هشدار دهنده مولی علی (ع) در نهج البلاغه می افتم که فرمود :

«فَكَأَنَّهُمْ لَمْ یَكُونُوا لِلدُّنْیا عُمّاراً وَ كَاَنَّ الاْخِرَةَ لَمْ تَزَلْ لَهُمْ داراً;

گوئى هرگز اهل این دنیا نبودند و سراى آخرت همیشه خانه آنها بوده است!»

ك

ارسال پست

بازگشت به “کتابشناسي”