فرجام عالم بى عمل

مدیر انجمن: شورای نظارت

ارسال پست
Senior Member
Senior Member
سپاس‌های ارسالی: 21 بار
سپاس‌های دریافتی: 88 بار
تماس:

فرجام عالم بى عمل

پست توسط vorojax »

فرجام خطيبان بى عمل

از پيامبر اكرم صلى اله عليه و آله نقل است كه فرمود: همان طور كه زندگى مى كنيد مى ميريد و همان گونه كه مى خوابيد محشور مى شويد .
و نيز مى فرمود: شب معراج مردمى را ديدم كه لبانشان بريده شد و دوباره به شكل اول باز مى گشت و دوباره بريده مى شد. جبرييل مرا گفت : اينان خطيبان امت تو
هستند كه لبان شان بريده مى شود؛ چون به آنچه كه مى گويند عمل نمى كنند.

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
سید مهدی عزیز یه حدیث برام نقل کرد :
روزی 2 تا از شاگردای یکی از علما پیش هم بودند که یک جوونی به قولی سوسول میاد پیششون یکی از اون شاگردا روش رو برمی گردونه اونور همون موقع اون عالم می بینه که امام حسین تمام مقام های معنوی که به اون شاگرد داده بود رو به خاطر این کارش ازش می گیره!
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
نهج البلاغه را می خوانند و به دیگران هم می گویند ولی افسوس که خودشان عمل نمی کنند!
14 معصوم همیشه با رفتارشان انسان ها را جذب می کردند!
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
و در اخر شرمنده اگر این تایپیکم بدون بار علمی هست! می توانید با استفاده از قدرتتان پاکش کنید حذفش کنید و یا هر چه دوست دارید!
یا علی
[External Link Removed for Guests]

آن کیست از روی کرم ، با ما وفاداری کند#بر جای بدکاران چو من ، یک دم نکوکاری کند
_ _ _ _ _
در جهان چون حُسن یوسف کس ندیــــــد# حُسن آن دید که یوسف افریــــــــــــــــــــد
Member
Member
سپاس‌های ارسالی: 252 بار
سپاس‌های دریافتی: 125 بار

پست توسط حسن2568 »

vorojax, نه دوست من اين متني كه نوشتيد بسيار ساده والبته بسيار آموزنده .هشتار دهنده است
با تشكر
باآزمايش hla وثبت نام در پايگاه پيوند مغز استخوان كشور در بيمارستان شريعتي شانس زندگي را در بيماران سرطان خون و... افزايش دهيد [External Link Removed for Guests]
Senior Member
Senior Member
سپاس‌های ارسالی: 53 بار
سپاس‌های دریافتی: 182 بار

پست توسط کاظم سبزواری »

سلام حامد جان خوبی
اتفاقا تاپیکت بار علمی زیادی داره و بسیار خوب است و من در این مورد تا حدودی تحقیق کردم و زیاد هم دیدم ولی باید مواظب باش که اشاعه فحشا نشه بعضی مسائل هست که نباید گفت منظورم این حدیث ها نیست ها وگرنه من یه دوستی دارم طلبه است و اهل دل :) بعضی مواقع میاد یه چیزهایی میگه برام (در کل بحث خدا و قرآن است که این حکایت ها هم میاد وسط حرفامون) بعد میگه اینارو به کسی نگو اشاعه فحشا نشه :AA: :AA:
فقط من چند تا چیز بگم
بحث منبر و سخنرانی یه حرفه است خودش و کسی که این کار رو میکنه باید خودش عمل کنه بعد بگه تا تاثیر خودش رو بزاره وگرنه اصلا تاثیری نداره و حتی باعث میشه شخص قساوت قلب بگیره
یادمه یکی از اساتید تعریف میکرد میگفت دوستم شاگرد علامه طباطبایی (ره) بوده (باید کتابهای علامه و شرح حالش رو بخونی تا با ایشان و حالشان آشنا بشید ) و علامه هم فردی بوده که بسیار سکوت هم میکرده و حتی در بعضی مسائل به وقول استاد فاطمی نیا میگفت از ایشان سوال میکردند خیلی راحت میگفتن نمیدانم
به هر حال از ایشان سوال میکنند شما چرا اینقدر سکوت می کنید چرا کم حرف میزنید ایشان یه حدیثی میگه (که من در کتاب لقاالله میرزا جواد خوندم و الان در دسترس نیست) که در اون دنیا یه عده پا منبری رو میارند که به سمت این خطیب ها میروند و یقشون رو میگرند میگند چرا این حرفهایی رو که زدی خودت عمل نکردی ما قساوت قلب گرفتیم و...

کسی که خطیب است باید خودش عمل کنه تا بتوانید در دیگران تاثیر بزاره من پای همین منبری که میشستم همین استادی که میگفتم بعد از جلسه واقعا سرم گیج میشد اینقدر مطالبش جالب بود و خودش عمل هم میکرد و تاثیر داشت میگفتم کی بشه فردا بشه برم پیشش استفاده ببریم :razz: خدا حفظش کنه

آقا اگر کسی که حرف میزنه عمل نکنه واقعا فاجعه میشه چنان قساوتی قلبی بگیری که قلبت سیاه بشه و هیچی نفهمی خیلی مواظب باید باشیم که ببینیم پای منبری کی میشینیم چون تاثیر خودش رو کم کم میزاره یه جریانی رو بگم
ما توی هیئتمون یه خطیبی رو داشتیم که ایشان میومد صحبت میکرد تا یان که یه دفعه پدرم گفت کیه خطیبتون گفتم فلانی گفت اگر پای منبرش بشینی من ازت راضی نیستم :grin: گفتم چشم بابا نوکرتم من از خدام است
چون خود خطیب عمل نمیکرد وقتی حرفی میزد بچه ها قساوت ققلب گرفته بودند و نسبت به خطیب بدبین هم شده بودند
یه تیکه هایی هم مینداخت بعضی مواقع مثلا میگفت اگر دیددی مثثلا فلان شد وو.. رای تون رو سفید بندازید تو صندوق :grin:
به هر حال ایشان هم فن سخنراین نداشت و عمل هم نمیکرد و باعث میشد روی بچه ها تاثیر بد بزاره ، این رو بهت بگم 4 هفته اومد (وایستا حکایتش رو بهت بگم ) توی اون منبر صحبتش رو که کرد و من تو آبدارخونه بودم که دیدم یه صدایی میاد میگه به چی میخندیدی باید بگی :grin: نگو که قضیه این بوده که یکی از یچه ها میخندیده که گفته چرا میخندی باید الان دلیلت رو بگی که چرا میخندی وگرنه من دیگه صحبت نمیکنم بعد این دوست ما هم ( که هنوز تا اورده بودمش هیئت )
گفت : خود ائمه گفتند بعد از روضه بخندید و شاداب بشید :grin: :grin: :grin: (منظورش این بود که بعد از روضه و گریه به انسان نشاط میده ) دیگه این خطیبه رفت که دیگه بیاد
یه مسائل هست که باید رعایت بشه وگرنه مردم بدبین میشند هم اکنون مردم بدبین شده اند باید سعی شود این بدبیی رو از بین برد
همچنین تو روایت داریم که میگه حرف حق رو بشنو گرچه از کافر باشه گرچه خودش عمل نکنه
و ...
که اینم میگه حرف خوب رو بشنو گرچه خودش عمل نکنه ولی باید ما مواظب باشیم که قساوت قلب نیاریم
مثلا شما 3 ماه با یه بینماز رفت آمد کن ببین چطور درونت تاثیر بزاره
تو قرآن هم داریم که میفرماید : اگر یه نفر رو هدیات کنی مثل این میماند که همه دنیا رو هدایت کردی و اگر یه نفر رو گمراه کنی مثل این میماند که تمام دنیا رو گمراه کرده باشی (در همین مایه ها بود )
حالا باید مواظب باشیم که با رفتارمان و.. کسی رو از دین زده نکنیم
میدونی چیه اینم بستگی داره که استادت کی باشه شما مثلا اگر تو شهرستان باشی و حوزه بری شاید زیاد پیشرفت نکنی (اینم بگم که اگر خود اسنان هم بخواد میتونه راه رو بره و اینها هم بهانه است )ولی بری قم یا تهران چون اساتید خوبی داره استاد اخلاق خوبی داره نفس انسان رو میسازه و اینها در آینده میتوانند موثر واقع بشند
همچنین باید گمان بدنزنیم و زیاد وسواس نباشیم و خودمان رو درگیر این مسائل نکنیم مسائل بهتری است که باید بهش پرداخت
خیلی مممنون از تاپیک جالبت والا نمیدونم خودم چی نوشتم :razz: :razz: :-)
و در اخر شرمنده اگر این تایپیکم بدون بار علمی هست! می توانید با استفاده از قدرتتان پاکش کنید حذفش کنید و یا هر چه دوست دارید!
.
خودت میدونی که اگر پاک کنند تایپکاتو آستین بالا میزنیم سایت رو دیفیس میکنیم :m:a :m:a :grin:
اتفاقا خود محمد علی عزیز میخواد بیاد صحبت کنه کجاش میخواند پاک کننند
یا علی
Member
Member
سپاس‌های ارسالی: 9 بار
سپاس‌های دریافتی: 27 بار

پست توسط M_N00 »

ممنون حامد جان.
در ضمن اسم اون عالم نيز شيخ رجبعلي خياط بود.
Commander
Commander
سپاس‌های ارسالی: 3085 بار
سپاس‌های دریافتی: 5884 بار
تماس:

Re: فرجام خطيبان بى عمل(روحانیون اینده بخوانند!!!!)

پست توسط محمد علي »

vorojax نوشته شده:و در اخر شرمنده اگر این تایپیکم بدون بار علمی هست! می توانید با استفاده از قدرتتان پاکش کنید حذفش کنید و یا هر چه دوست دارید!

به نام خدا

با سلام و تبريك اين عيد سعيد به همه دوستان و همراهان

اتفاقا هيچ نوشته اي همچون حديث شريف معصومين پربار نيست ، واقعا علمي بود و اميدوارم كه براي ضعيفان و حقيراني چون من ، عملي هم باشد .

بسيار تكاندهنده و پر درس است . خداوند همه ما را از آفات علم بي عمل حفظ كند .

از آقا حامد عزيز هم يك دنيا ممنونم :)

در پناه مولود اين روز فرخنده

يا مهدي.عج :razz:

Iron
Iron
سپاس‌های ارسالی: 71 بار
سپاس‌های دریافتی: 568 بار

پست توسط راوي »

بسم الله الرحمن الرحيم

با سلام

البته بنده فکر نمي کنم ، احاديث مربوط به عالمان بي عمل فقط مربوط به روحانيون شود .

يکي مثل بنده که دانشجو هستم هم اگر چيزي را که ياد مي گيرم و به ديگران ياد مي دهم اما خودم عمل نمي کنم
جزو اين افراد مورد هشدار خواهم بود .

لزومي نداره ادم حتما درس ديني بخونه تا شامل اين روايت شريف بشه . ممکنه توي راه کسب علم دين من يه کتاب بخونم
يا فقط يه حديث بخونم . بعدش براي همه برم بخونم ولي خودم عمل نکنم ...

پس يادمون نره احاديث معصومين جامع هستند و فقط به گروه خاصي که توي ذهن ما هست اشاره نميکنه :D

:razz:
.
تصویر
Iron
Iron
سپاس‌های ارسالی: 88 بار
سپاس‌های دریافتی: 557 بار

پست توسط پاسخ جو »

لزومي نداره ادم حتما درس ديني بخونه تا شامل اين روايت شريف بشه . ممکنه توي راه کسب علم دين من يه کتاب بخونم
يا فقط يه حديث بخونم . بعدش براي همه برم بخونم ولي خودم عمل نکنم ...

آفرین :smile:

بنده هم موافقم . دقیقا مثل همین رفیق ما اقا حامد ...

توی امضاش نوشته :

فرمود پيامبر اكرم (صلي الله عليه وآله) كه: جواب نامه مانند جواب سلام واجب است .

ولی اینهمه اومدن به پستش جواب دادند ، یک کلمه اصلا نیومد بگه ...تون به چند ؟ :grin:

اخه پسر خوب تو که می خوای بقیه از حرفات تاثیر بگیرن ، چرا خودت عمل نمی کنی ! :shock:

تا عمل نکنی فایده نداره :x

(البته دوستان می دونن که ما چون خیلی با هم رفیقیم، از روی دوست داشتنه که اینا رو میگم بهش)

خلاصه ...
چو مي بيني که نابينا و چاه است ... اگر خاموش بنشيني گناه است !
Senior Member
Senior Member
تماس:

پست توسط vorojax »

سلام دوستان دلم براتون تنگ شده بود =:( اما چه کنیم که........ :razz:
پاسخ جو جان کوچکتیم =:( :razz:
ولی اینهمه اومدن به پستش جواب دادند ، یک کلمه اصلا نیومد بگه ...تون به چند ؟

رفقا مراد از ... یکی از احشام هست! :grin:
اااا پاسخ جو خاب نبودم و ندیدم!می دیدم که جواب می دادیم . :D
اخه پسر خوب تو که می خوای بقیه از حرفات تاثیر بگیرن ، چرا خودت عمل نمی کنی !

تا عمل نکنی فایده نداره

بی خیال رفیق انسان جایزوالخاتاست!یه بار بود! :grin:
ولی خاب روحانیون 48 ساعته بالا منبرن!
يکي مثل بنده که دانشجو هستم هم اگر چيزي را که ياد مي گيرم و به ديگران ياد مي دهم اما خودم عمل نمي کنم
جزو اين افراد مورد هشدار خواهم بود .

راوی جان در مورد دین بود این بحث!نه همه چی!
مثلا من خودم تو دانشگاه به دوستان می گم درس بخونید از الان شورع کنید اخر سال مشروط می شیدا!اما خودم عمل نمی کنم :grin:
مثلا در اینجور موارد ایت الله فکر می کنم مجتهدی بود می گفت : پیرمرده به جوونه می گه سیگار نکش جوونه می گه برو بابا خودش می کشه به ما می گه! بابا اون می دونه سیگار بده درسته خودش می کشه ولی باید حرفشو گوش کرد!

پس يادمون نره احاديث معصومين جامع هستند و فقط به گروه خاصي که توي ذهن ما هست اشاره نميکنه

100% راوی جان

اتفاقا هيچ نوشته اي همچون حديث شريف معصومين پربار نيست ، واقعا علمي بود و اميدوارم كه براي ضعيفان و حقيراني چون من ، عملي هم باشد .

:grin: رو حیه دادی در سطح تیم ملی بخش پرسش پاسخ رو خالی کن یه 49 پنجاهتایی سوال بزنم! :grin:

از آقا حامد عزيز هم يك دنيا ممنونم

ما کوچیکتیم محمد علی جان :razz:
ما بسیار بیشتر از شما ممنونیم بابت جواب ها و کمک های که به ما و دیگر دوستان کردی و می کنی :)

ممنون حامد جان.
در ضمن اسم اون عالم نيز شيخ رجبعلي خياط بود.

خواهش سید مهدی جان :razz:
نمی دونم چرا همیشه شیخ رو یادم میره!
چند وقت پیشم شیخ رو اتشباهی جایه یکی دیگه نوشتیم ابرومون رفت!

خودت میدونی که اگر پاک کنند تایپکاتو آستین بالا میزنیم سایت رو دیفیس میکنیم

کاظم جونه من بی خیال :grin:
حالا این دفه رو ببخش دفه بد .... :grin:
و متشکر از توضیحات تکمیلی کاظم جان و دیگر دوستان عزیز :razz:

نه دوست من اين متني كه نوشتيد بسيار ساده والبته بسيار آموزنده .هشتار دهنده است
با تشكر

خواهش دوست عزیز :)
یا علی

_ _ _ _ _
در جهان چون حُسن یوسف کس ندیــــــد# حُسن آن دید که یوسف افریــــــــــــــــــــد
Commander
Commander
سپاس‌های ارسالی: 3085 بار
سپاس‌های دریافتی: 5884 بار
تماس:

Re: فرجام عالم بى عمل

پست توسط محمد علي »

عن رسول الله صلى‏ الله ‏عليه و ‏آله و سلّم :

يَطَّلِعُ قَومٌ مِن أهلِ الجَنّةِ‏عَلى قَومٍ مِن أهلِ النّارِ فيَقولونَ :  

ما أدخَلَكُمُ النَّارَ وقَد دَخَلنا الجَنَّةَ لِفَضلِ تَأديبِكُم وتَعليمِكُم ؟! 

فيَقولونَ : إنّا كُنّا نَأمُرُ بِالخَيرِ ولا نَفعَلُهُ .  

پيامبر خدا صلى‏ الله ‏عليه و ‏آله و سلّم :  

گروهى از بهشتيان ، به گروهى از دوزخيان مى‏نگرند و مى‏گويند : ما به بركت تربيت و آموزش شما به بهشت رفتيم .

چه شده است كه شما خود به دوزخ افتاده‏ايد ؟

گويند : ما به نيكى فرمان مى‏داديم ولى خود به آن عمل نمى‏كرديم .

[HR] 
مكارم الأخلاق : 2 / 364 / 2661  

Senior Member
Senior Member
تماس:

Re: فرجام عالم بى عمل

پست توسط vorojax »

سلام دوستان و تشکر از حاج محمد علی عزیز :razz:
یک سوال :؟ این "بلعم بن باعورا" کیست در جایی خواندم که جزو عالمان بی عمل است و اسمش در قران است درسته؟؟؟یا نه؟؟

و اینکه از دوستی شنیدم یکی از بزرگترین گناهایی که طلبه ها مرتکب می شوند غرور و تکبر است.........ایا در این حالت خدا انسان را هدایت نمی کند که هی فلانی مغرور شدی؟؟ یا کلا اگر عالمی بی عمل شد ولی نادانسته تکلیف چیست!!

و باز تشکر :razz:
یا علی(ع)

_ _ _ _ _
ارسال پست

بازگشت به “دیگر گفتگو ها”