يکي بياد جواب اين را بده

مدیر انجمن: شورای نظارت

قفل شده
Junior Member
Junior Member
سپاس‌های ارسالی: 6 بار
سپاس‌های دریافتی: 8 بار

يکي بياد جواب اين را بده

پست توسط vahidsc »

سلام دوستان
من توی یه انجمن دیگه داشتم با یکی از دوستان در مورد اسلام بحث می کردم که یک حدیث در باره ی امام صادق آورد و من فعلا بهش گفتم یه کم صبر کنه
تا اینکه امشب اون حدیث را سرچ کردم فقط در یک وبلاگ اون را پیدا کردم و خیلی چیز های دیگه هم نوشته بود
اولش مب خواستم سانسور کنم و یه جای دیگه بنویسم که دیدم نمی شه کپی کرد ولی هنوز هم یه زره مشکل داره خواهشابه اونهاییش که مربوط به سیاست نیست و دینی هست (مثل اینکه امام صادق گفتند به زنان نوشتن نیاموزبد) جواب بدین
پیشا پیش می گمک که چیز هایی که این نوشته چندان مودبانه نیست

طبق درخواست دوست عزیز و نیز غیر مطابق بودن نوشته های آن فرد با قوانین سایت ، لینک حذف شد

شورای نظارت

Junior Member
Junior Member

پست توسط vahidsc »

سلام مي خواستم ويرايش کنم گفن که زمان مناسب براي ويرايش تموم شده
باز هم مي گم که اينهايي که اين گفته مودبانه نيست
Junior Member
Junior Member

پست توسط vahidsc »

خواهشا يکي از مديرا اين پست را ويرايش کنه و لينک را برداره تا هرکي که خواسنت لينکرا بهش بدم
Old-Moderator
Old-Moderator
سپاس‌های ارسالی: 973 بار
سپاس‌های دریافتی: 1783 بار
تماس:

پست توسط سعید منتظر »

.
ما شاءالله طرف چه با ادبه....
.
دوستان خواهشا یکی یکی به تمام نوشته هاش جواب بدن....
 روزگاری‌ست که شیطان میگوید: انسان پیدا کنید ، سجده خواهم   [HIGHLIGHT=#FFFF00][HIGHLIGHT=#DBE5F1] +ـ+ـ+ـ+ـ+ـ+ـ+     [HIGHLIGHT=#FFFF00][HIGHLIGHT=#DBE5F1] +ـ+ـ+     [External Link Removed for Guests]  [External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests] 
Commander
Commander
سپاس‌های ارسالی: 3085 بار
سپاس‌های دریافتی: 5884 بار
تماس:

پست توسط محمد علي »

[align=center]به نام خدا

دوست گرامی vahidsc

لطفا هر قسمتی از آن مطالب که برایتان سوال است ، و دینی است ، یکی یکی در اینجا نقل قول کنید

تا دوستانی که مایل به شرکت در بحث هستند بهتر به سوالات پاسخ دهند

با تشکر :razz:  
[External Link Removed for Guests]

Senior Member
Senior Member
سپاس‌های ارسالی: 21 بار
سپاس‌های دریافتی: 88 بار
تماس:

پست توسط vorojax »

سلام دوست عزیز در مورد زنان منم چیز های عجیب غریبی شندیم که از پیغمبر بود
که مثلا کمترینش این بود اگر می خاهین زنان را تنبیه کنید انها رو نزنید بلکه گرسنه نگه دارید و.... خیلی دیگر که یادم نیست می گردم اگر پیدا کردم می زارم اما باز در صحت اون روایات شک دارم!!!
ولی خاب تو میناب پیش یه طلبه بودیم بهش گفتم که چیزای عجیبی خوندم بهم گفت منم می دونم بعدا برات توضیح می دم که دیگه وقت نشد.

آن کیست از روی کرم ، با ما وفاداری کند#بر جای بدکاران چو من ، یک دم نکوکاری کند
_ _ _ _ _
در جهان چون حُسن یوسف کس ندیــــــد# حُسن آن دید که یوسف افریــــــــــــــــــــد
Old-Moderator
Old-Moderator
تماس:

پست توسط سعید منتظر »

.
دوستان با سواد خواهشا سوال ها رو یکی یکی جواب بدن...
.
تمام سوال ها
.
ممنون :grin:
 روزگاری‌ست که شیطان میگوید: انسان پیدا کنید ، سجده خواهم   [HIGHLIGHT=#FFFF00][HIGHLIGHT=#DBE5F1] +ـ+ـ+ـ+ـ+ـ+ـ+     [HIGHLIGHT=#FFFF00][HIGHLIGHT=#DBE5F1] +ـ+ـ+     [External Link Removed for Guests]  [External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests] 
Member
Member
سپاس‌های ارسالی: 252 بار
سپاس‌های دریافتی: 125 بار

پست توسط حسن2568 »

vorojax, سلام عزيز
اصولا عده اي مخالف ومعاند با همكاري يهوديان در صدر اسلام احاديث جعلي زيادي رو وارد اسلام كردند كه شنونده ومخاطب بايد با عقل سليم وتفكر اونها رو شناسائي كنه
همين چند ماه پيش تلوزيون عربستان در يك برنامه مذهبي (شرك وهابيت) كه اسم اون نحوه كتك زدن زنان بود حسابي رو اين مساله تاكيد داشت كه روزي يك مرتبه به شكلهاي خاص مجاز است وبعضا ثواب دارد
تو همين ايران خودمون من يك كتاب راجع به علائم ظهور خريدم كه در اون نوشته بود يكي از علائم ظهور اين است كه موقع دعواي پدر ومادر بچه ها از مادر حمايت ميكنند (احتمالا نويسنده بازنش دعوا كرده بود )بهر حال اگه آيات واحاديث در اون كتاب از پاره كردنش خود داري كردم
اينگونه احاديث توسط خود شيعيان البته از نوع بيسوادش به دليل علاقه به مرد سالاري جدي گرفته شده وقدمت پيدا كرده
راستي اگه ممكنه در پيام خصوصي اون لينك رو براي منهم بفرستيد
با تشكر
باآزمايش hla وثبت نام در پايگاه پيوند مغز استخوان كشور در بيمارستان شريعتي شانس زندگي را در بيماران سرطان خون و... افزايش دهيد [External Link Removed for Guests]
Member
Member
سپاس‌های ارسالی: 9 بار
سپاس‌های دریافتی: 27 بار

پست توسط M_N00 »

سلام خدمت دوستان عزيز.

سلام دوستان
من توی یه انجمن دیگه داشتم با یکی از دوستان در مورد اسلام بحث می کردم که یک حدیث در باره ی امام صادق آورد و من فعلا بهش گفتم یه کم صبر کنه
تا اینکه امشب اون حدیث را سرچ کردم فقط در یک وبلاگ اون را پیدا کردم و خیلی چیز های دیگه هم نوشته بود
اولش مب خواستم سانسور کنم و یه جای دیگه بنویسم که دیدم نمی شه کپی کرد ولی هنوز هم یه زره مشکل داره خواهشابه اونهاییش که مربوط به سیاست نیست و دینی هست (مثل اینکه امام صادق گفتند به زنان نوشتن نیاموزبد) جواب بدین
پیشا پیش می گمک که چیز هایی که این نوشته چندان مودبانه نیست

دوست عزيز و حامد جان :

درك نكردن حديث و حكمت آن دليل بر عدم صحت آن نيست.

در ضمن اين وبلاگ نيز در ادامه سخنان زيبايي رو بيان ميدارد كه واقعا دور از واقعيت نيست.

روايت هاي وارده در اين وبلاگ كاملا صحيح است.

البته در مورد اين سخن « و لا تعلموهن الکتابه » روايت اول بايد بيشتر تحقيق صورت بگيره.

بر طبق گفته يكي از بزرگان كه فرموده بودند روايات يكديگر رو تاييد ميكنند روايات صحيح است حال حكمت در اين سخن پيامبر چه بوده :

الله اعلم.

البته يه مطلبي به ذهن اين حقير رسيد :

اگر كتابت را معناي خواندن بگيريم با ادامه حديث سازگاري نداره كه فرموده اند به آنان سوره نور را ياد دهيد چون تا وقتي نوشتن كسي بلد نباشد خواندن نيز بلد نيست و وقتي نوشتن آموخت خواندن نيز ميتواند انجام دهد.

يا بايد بگيم روايات صحيح نيست كه گفتن چنين چيزي با توجه كردن به ادامه حديث آسان نيست و يا بايد معناي « الكتابه » رو تغيير داد.

البته بگم كه كتابة معناي نويسندگي هم ميده و نويسندگي بالاتر از نوشتن ساده هست شايد منظور اين بوده.
Old-Moderator
Old-Moderator
تماس:

پست توسط سعید منتظر »

.
مثلا به خیال خودش دیگه خیلی سوتی بزرگی پیدا کرده...
.
.
.

دوست عزیز vahidsc هر زمان که مطالب مورد پرسش شما بصورت تفکیک شده و با شرایط لازم آماده ارسال شد

از طریق پی ام به مدیر سایت ، اطلاع بدید تا قفل تاپیک باز شود

ادامه بحث به اینصورت ، نامفهوم و بی هدف خواهد بود

با تشکر شورای نظارت

قفل شده

بازگشت به “دیگر گفتگو ها”