وقتي دلم مي گيره چي کار کنم؟

مدیر انجمن: شورای نظارت

ارسال پست
Bronze
Bronze
محل اقامت: کره زمین
سپاس‌های ارسالی: 194 بار
سپاس‌های دریافتی: 797 بار
تماس:

وقتي دلم مي گيره چي کار کنم؟

پست توسط پرستوی-مهاجر »

[font=Times New Roman]بسم رب المهدی 

سلام

تا حالا شده احساس کنید هیچکس به یاد شما نیست و همه حتی خدا شما رو فراموش کردند و اونوقت از زندگی تون خسته بشید و دلتون از زمین و زمان بگیره و به

از اینکه به جبر دنیا اومدید پشیمون بشید ؟ :lol:

دلم می خواد کمکم کنید و بهم بگید چه جوری در چنین مواقعی این احساس رو از خودم دور کنم ؟ :sad:
یادتان باشد اگر همچو پرستو رفتیم

خانه مادری ما همه بیت الزهراست

یادتان باشد اگر تنگی دل غوغا کرد

مهدی فاطمه را یاد کنید او تنهاست
Member
Member
سپاس‌های ارسالی: 65 بار
سپاس‌های دریافتی: 138 بار

پست توسط هاجر »

انگار این چیزها برای همه هست
من هم می خوام بدونم
اما خدا که همیشه به یادمون بوده و هست
پس چرا...؟؟
Bronze
Bronze
تماس:

پست توسط پرستوی-مهاجر »

بسم رب المهدي :razz:

خواهش مي کنم جواب بديد تا منو خيلي از جووناي مثل من با اين دل گرفته و سينه تنگ و مغموم وارد اين ماه مبارک نشیم

ممنون :sad: .

Iron
Iron
سپاس‌های ارسالی: 200 بار
سپاس‌های دریافتی: 440 بار
تماس:

پست توسط نسيم »

سلام عزيز

تو که پرستوي مهاجري بايد بدوني که هجرت براي هر کس نيست و نه د رخور هرکس.
دوست عزيز
وقتي هر ادمي بخواد وارد يه مهموني بزرگ بشه. مثلا بلا تشبيه فرض کن بهت ميگن حاضر باش دو ماه ديگه برات وقت گرفتم بريم ديدار رهبري يا نه حتا بالاتر از ايشان!
اگر دو ماه آزاد بگردي و آزاده نباشي، شبِ رفتن دگرگون ميشي
يهو مي بيني زمان رسيده و تو هنوز کاري نکردي. يا نه اصلا بزار با زاويه مثبت نگاه کنم

فکر کن به ات گفتن، تو هم دو ماه تموم تمام سعي و تلاشت رو کردي ولي هر وقت بيشتر به موعود و موعد و... فکر ميکني بيشتر درک کني مقام و موقعيت را، بيشتر نگران ميشي و هول و ولا برتون ميداره.
دوست عزيز
يادم مياد گفتي: که اکثر دوستانت هم اين اوضاع روحي رو دارند.
حق هم دارند که اين طور بهم ريخته باشند. اونايي بهم ميريزند که بدونند ميزبان کي است و کجا است مهماني!؟

همين که فکر مي کني توي ماه خدا هستي خب براي بهم ريخته هر مسلمون و هر کس که ادعاي بندگي خدا رو داره کافيه!

دوست عزيز پرستوي مهاجر!!
ميگي خدا رو ما رو فراموش کرده
اما نميگي خدا ببخش! ما تو رو يازده ماه فراموش کرديم و حالا با يه کوله گناه امديم. :AA:
نميگيم خدايا باز يادمون رفت، باز يک سال گذشت باز يک سال ديگه بهمون عمر دادي! باز.... باز....
:sad: اما ما باز گناهکار اومديم. خدايا خجالت زده ايم :K:L
يه چيز بگم هيچ کدوم از دوستان ناراحت نشيد!

ميدونين، من فکر ميکنم ماها خيلي فرافکن شديم. خودم خراب کاري مي کنيم اما اونقدر جرآت نداريم که بگيم خدايا تو راهمون دادي و لي ما باز...

ممکن است بعضيا بگن که دلت خوش است بابا!! ما مشکل داريم. خدا هم جوابمون رو نميده.
اره نميده. بعضي وقتا فکر ميکنيم جواب نميده که هيچ محل هم نميزاره!
اما فکر کردين وقتي پدر و مادر مي خوان بچه شون بزرگ بشه و بتونه با مشکلات کنار بياد و بجنگه گاهي به اش محل نميدن. گاهي اصلا انگار نه انگار که بچه خورده زمين و داره گريه مي کنه. بي خيال رد مي شن و کمکش نميکنن ( در ظاهر!!)
اما دل تو دلشون نيست.

چرا فکر نمي کنين که خدا هم بلا تشبيه مي خواد ماها بزرگ بشيم. يه بار بشينين و به قديم تر ها فکر کنيد. به يکي دو تا از اون مشکلاتي که داشتين خوب فکر کنين و پيداش کنين. ببينين اگر براتون باز همون مشکلات پيش بياد باز اون طوري بهم ميريزين يا نه ديگه به راحتي راه حل رو مي دونين و حلش مي کنين بدون نگراني و اضطراب!!

خب حالا خدا هم همين رو مي خواد. چرا فکر مي کنين خدايي که شما رو دوباره به يک فرصت بزرگ ديگه اي ( ماه مبارک رمضان ) رسونده ، شما رو فراموش کرده باشه؟؟؟؟!! هان؟؟؟؟
ميشه دو تا کار متضاد همزمان با هم از خود شما صادر بشه؟؟؟

الان خيليا هستند که ديگه پيش ما نيستند. الله اعلم از فرصت قبليشون استفاده کرده باشند يا نه؟؟ و الان دارند افسوس مي خورند يا نه؟! خدا همه شون و همه مون رو بيامرزه! :AA:

مواظب باشيم از فرصت بزرگي که به هر کسي داده نميشه به نحو احسنت استفاده کنيم.
مواظب باشيم حالا که شيطان و يارانش در غل و زنجير هستند ، و از اسارت اونا در اومديم براي يک ماه، يک ماه اسير نفس نباشيم. و شيطون حسابي بهمون بخنده که « من باشم يا نباشم شما ها پيش قراول سپاه من شدين»

نعوذبالله من الشيطان الرجيم 

يک ماه نفسمون رو اسير بندگي خدا کنيم. خدا رو چه ديديد شايد اين نفس آلوده مون به راه اومد و ....

اين شبا خيلي دعا کنيد. به نظر من خدا اين حال رو بهتون داده تا بيشتر به يادش باشين. يعني اگر کسي مثل من بيخيال اين مهموني بزرگ و ميزبان بزرگتر و کريم اش باشه، اون بايد به حال زارش گريه کنه و داد بزنه

[align=center]خدايا منو فراموش کردي :AA:   :lol: :lol: :lol:

( در ضمن بخشید اگر جملاتم بهم ریخته اند و نظم ندارند! من بی نوا رو دعا کنید که رسیدم به مهمانی خدا!! اما از شب مهمانی بدجوری بیمار شدم و از همه چیز این سفره بزرگ و کریمانه نمی تونم استفاده کنم. به نظرتون این جان سوز تر نیست؟؟؟:lol::lol::lol::lol:)

در پناه امام عصر :razz: :AA:
خاک پایت سرمه چشم فلک یا فاطمه ( سلام الله علیها)
Bronze
Bronze
تماس:

پست توسط پرستوی-مهاجر »

[font=Times New Roman]سلام عزيز دل :razz:

من هميشه مديون لطف و محبت هاي شما بودم و هستم ولي حالا که خوب فکر مي کنم مي بينم دقيقا به خاطر همين به

هم ريختم انگار با يه لباس کثيف و آلوده و يه دنيا ناسپاسي و بي مهري که قبلا در مورد اين ميزبان عزيز و بزرگ کرده ام پام و تو مهمونيش گذاشتم و حالا که خودم و

وسط مهمونيش مي بينم حسابي هول کردم و بهم ريختم

به همون عظمتش قسم اگر اميد به رحمتش نبود اصلا روم نميشد سرم رو بلند کنم و نگاش کنم با اينکه دلم خيلي براش

تنگ شده بود ولي هنوزم نمي تونم نگاش کنم و از شرم سرم پايينه

ممنونم نسيم جان از این پاسخ زیبات که مثل وجود خودت پاک و شفاف بود ان شا الله زودتر خوب شي از صمیم قلب برات دعا می کنم شما هم ما رو از دعای خیرت

محروم نکن

اگر یادتان ماند و باران گرفت دعایی به حال بیابان کنید.

اميدوارم هاجر عزيز هم جوابش رو گرفته باشه

خدايا ما را به برکت وجود بندگان خوبت مثل همين نسيم عزيز ببخش و آراسته در ميهمانيت راهمان بده......... :razz:

Iron
Iron
تماس:

پست توسط نسيم »

دوباره سلام

خوشحالم که تونستم کمکت کنم. اما عزیز آدما رو اونقدر بالا نبر که نتونی بهشون دست پیدا کنی و روزی که ازشون بدی دیدی و مخصوصامغایر بودند با ارزشها و اعتقاداتت و یا بهتر بگم وقتی این بت ها یه روز جلوی روی آدم به راحتی آب خوردن آب روشون رفت و معلوم شدند چی بودند.... خودت ضربه می خوری.... از من گفتن بود از حضرت تان نشنیدن!! :razz:
تو اونقدر ساده و صمیمی هستی که.... ازهمین سوال قشنگت که بدون ترس توی یه جای بزرگ و علمی ای مثل "اعتقادات" گفتی معلوم است که حسابی هول مهمونی ریخته ات بهم و بی خیال همه چیز می خواهی با خدا آشتی کنی اما داری فراکنی می کنی و می گی « آ...............ی خدا مگه با تو نیستم!! مگه نمی بینی دارم غرق میشم، مگه نمی بینی جز تو کسی رو ندارم، چرا با این اوضاع خراب و درهم و بر همم باز مهمونم کردی؟؟؟ هان؟؟؟
آخه مگه من چی به تو فروختم که این طوری باهام مهمونی بازی می کنی و دست از سرم بر نمی داری؟؟ می دونم خیلی خطا کارم می دونم هیچ وقت بنده خوبی برات نبودم... اما به یه چیز دیگه ام خیلی ایمان دارم و بیشترهم شده این ایمان!! اینکه

حسین کشتی نجات است که نه اهل بیت کشتی نجات هستند 

گاهی فکر می کنم این غیر شیعیان این ماه ها رو روزها شون رو چطور می تونند بدون یاد و نام اهل بیت و متاسفانه گروهی با بغض و کینه ایشان سپری کنند؟؟؟ آخه اصلا زندگی و هستی بدون اونا هیچ مزه ای نداره. راست گفت خداوند بلند مرتبه عظیم که همه اینا رو همه دنیا و سماوات و ارضین و...همه رو به خاطر محمد و ال محمد خلق کردم.

[External Link Removed for Guests]

:razz: :razz: بر محمد آل محمد، بر نبی اکرم، محمد مصطفی، و اهل بیت مکرم و مطهرش صلوات :razz: :razz:  

[align=left]والسلام :razz:  
Bronze
Bronze
تماس:

پست توسط پرستوی-مهاجر »

سلام دوباره :razz:

من اصلا منظورم بت سازی نبود فقط می خواستم یه جور ساده و همون طور که لطف داشتی و خودت گفتی صمیمی از پاسخت که خیلی زیبا و کامل بود تشکر کنم

در مورد مطرح کردن این سوال در این محیط علمی احساس کردم اگر با زبان ساده مشکلم مطرح بشه دوستان بیشتری می توانند از این بحث استفاده کنند . :razz:

بازم از لطفتون به خاطر پاسخ به سوالم ممنونم :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

از همه التماس دعا

Iron
Iron
تماس:

پست توسط نسيم »

شرمنده اگر گفتم بت نساز

این تکیه کلام استادم است هر وقت بهشون می گم : استاد میشه....!! میگن ببین بت نساز ! یادت باشه آدما اگر بت بشن وقتی بشکنن فقط خودشون رو نمیشکونن !! خودت تو رو هم میشکونن!!

باز شرمنده دوست عزیزم :razz: :)

من کسی نیستم که بشم بت!! اگر بت سازی نکنم... :o :o
Bronze
Bronze
سپاس‌های ارسالی: 3603 بار
سپاس‌های دریافتی: 1144 بار

پست توسط 110 »

« بسم الله الرحمن الرحيم » 

با سلام خدمت شما دوستان گرامي، حق جو و خدا جو :razz:

توجه : اين مطلب تقريبا در شب اول ماه مبارک رمضان نوشته شده وآماده ارسال بود و ليکن به علت وجود برخي مسائل در ارسال آن تاخير افتاد

« فرا رسيدن ماه مبارک رمضان، ماه مغفرت، آمرزش و بازگشت دوباره به خدا را خدمت همه دوستان و عزيزان تبريک و تهنيت عرض مينمايم » 

دوست گرامي به نکات مهمي اشاره نمودند، اجرشان با حضرت زهرا سلام الله عليها :AA:

در ابتدا اين نکته را ياد آوري کنم که خداي متعال اقرب الينا من حبل الوريد يعني نزديکتر از رگ گردن است به ما و او در تمام لحظات حاضر، ناظر و مراقب بر يکايک اعمال ما است .
پس چرا گاهي احساس تنهايي کرده و مي پنداريم که خدا ما را فراموش کرده و (( وکلنا الي انفسنا )) ما را به خودمان واگذارده و رهايمان کرده ، البته شايد اي پندار مطابق با واقع باشد وليکن هرگز قطع کننده اين ارتباط خدا نبوده، نيست و نخواهد بود زيرا خداي هستي بخش، بشر را به اقتضاي لطفش آفريد و اين لطف قطعا استمرار خواهد داشت و تا زماني که ميان ما و خداي متعال حائل و حجابي نباشد رحمت ها و فيوضات الهي برما مي بارد و وجود خدا را در کنار خود آشکارا حس ميکنيم وليکن اين ما هستيم که گاهي پشت به خدا کرده و از محبت الهي گريخته و به اولياء طاغوتي پناه ميبريم و از خود، فيوضات الهي را سلب ميکنيم اينجا است که خدا حقيقتا رهايمان ميکند که واي بر آن روز، زيرا آن زمان است که ابليس لعين بر ما مسلط خواهد شد و ما را با تله ها و بندهاي رنگارنگش به دام خواهد انداخت و به طور کلي خدا را از ياد ما خواهد برد، خداي تبارک و تعالي ميفرمايد: استحوذ عليهم الشيطان فانساهم ذكر الله اولئك حزب الشيطان الا ان حزب الشيطان هم الخاسرون ؛ شيطان بر آنان مسلط شده و ياد خدا را از خاطر آنها برده، آنان حزب شيطانند! بدانيد حزب شيطان زيانكارانند! ( آيه 19 سوره مجادله ) يکي از تله ها و دامهاي کاري شيطان تله ايجاد ياس در وجود آدمي است و نوميدي از رحمت واسعه الهي و رو کردن به سوي آفريننده آسمان و زمين و انقطاع و بريدن از همه جز او ، و نداي اني وجهت وجهي للذي فطر السماوات و الارض حنيفا و ما انا من المشركين، سر دادن است ؛ من روى خود را به سوى كسى كردم كه آسمانها و زمين را آفريده، من در ايمان خود خالصم، و از مشركان نيستم :AA:

پس بايستي بهراسيم از اين لحظه مخيف و دائما از خدا بخواهيم که لا تَكِلْنى‏ اِلى‏ نَفْسى‏ طَرْفَةَ عَيْنٍ اَبَداً ؛ وامگذار مرا بخودم چشم‏ بر هم زدني هرگز . پس شروع اين کار يعني قطع رابطه ميان خود و خدا با ما است و اين ماييم که خدا را رها کرده و به او پشت کرده ايم و تنها در وقت اضطرار و ناچاري به دنبال او هستيم، خداي تبارک و تعالي ميفرمايد: نسو الله فنسيهم ، خدا را فراموش کردند و خدا نيز آنها را به فراموشي سپرد. در بيت دوم مناجات منظومه منسوب به امير المومنين علي عليه السلام خدا اينگونه مورد خطاب قرار داده شده ؛ اِلهى‏ وَخَلاَّقى‏ وَحِرْزى‏ وَمَوْئِلى‏ *** اِلَيْكَ لَدَى الْإِعْسارِ وَالْيُسْرِ اَفْزَعُ‏؛ اى معبود و آفريدگار و پناه و نگهدار من به درگاه‏ تو در سختى و آسانى پناه ميبرم‏ و حضرت زکريا علي نبينا و آله و عليه السلام پس از اينکه آيه و نشانه اي از خدا درخواست ميکند خدا به او ميگويد : آيتك الا تكلم الناس ثلاثة ايام الا رمزا و اذكر ربك كثيرا و سبح بالعشي و الابكار؛ «نشانه تو آن است كه سه روز، جز به اشاره و رمز، با مردم سخن نخواهى گفت. (و زبان تو، بدون هيچ علت ظاهرى، براى گفتگو با مردم از كار مى‏افتد.) پروردگار خود را (به شكرانه اين نعمت بزرگ،) بسيار ياد كن! و به هنگام صبح و شام، او را تسبيح بگو! ( سوره آل عمران آيه 41 ) و ليکن ذکر و ياد او نيز نيازمند به توفيقات و الهامات خود ذات اقدسش ميباشد لذا در يکي از فرازها از دعايي که امام علي عليه السلام به کميل آموزش داده اند از خدا ميخواهيم که يادش را به ما الهام نمايد؛ الهمني ذکرک، تا از جمله ذاکرين باشيم از طرفي خداي متعال در قران مجيد ميفرمايد : فاذكروني اذكركم و اشكروا لي و لا تكفرون ؛ پس به ياد من باشيد، تا به ياد شما باشم! و شكر مرا گوييد و (در برابر نعمتهايم) كفران نكنيد!(سوره بقره آيه 152)

در نتيجه تنها راهي که ميتواند ما را از احساس تنهايي و همانند اين احساسهاي شيطاني بيرون کشد ياد خدا است و ياد خدا خود نيازمند به بازگشت دوباره اي است به سوي او . :AA:
حال معاذ الله اگر خدا (به سبب کردارهايمان) مارا به خود واگذارد، فقط و فقط تنها راه در اينجا پناه بردن به ذات اقدسش و استمداد از ذوات مقدسه معصومين و آقا سيد الشهداء عليهم السلام ميباشد و مي بايست از سخط و غضب ذات جبروتيش به رحمت و فضل بي کرانش پناه برد، و همانند اين مضمون در ادعيه فراوان به چشم ميخورد پس پشيمان از کردارهاي بد گذشته و اميدوار به فضل بي کران الهي به سوي او باز گرديم که او هم قريب است و هم مجيب، هم تواب است و هم رحيم .

من حقير را در اين ماه مبارک، ماه رمضان به خصوص ليالي و شبهاي پرفيض قدر از دعا فراموش نفرماييد :AA:
New Member
New Member
محل اقامت: لاهیجان
سپاس‌های ارسالی: 28 بار
سپاس‌های دریافتی: 36 بار
تماس:

Re: وقتي دلم مي گيره چي کار کنم؟

پست توسط بیدمجنون »

الا بذکر الله تطمئن القلوب
ارسال پست

بازگشت به “دیگر گفتگو ها”