نا امیدی از زندگی دنیا

مدیر انجمن: شورای نظارت

ارسال پست
New Member
New Member
سپاس‌های ارسالی: 67 بار
سپاس‌های دریافتی: 69 بار

نا امیدی از زندگی دنیا

پست توسط ehsannoroozi63 »

با سلام . من جوانی 24 ساله هستم . چند وقتی است که مسائلی فکر من را به خود مشغول کرده است.این که در این دنیای مادی زندگی می کنیم و از دنیای غیب هیچ خبری نداریم و توجهی هم به آن نداریم . برای من خیلی سخت است که در این دنیای مادی زندگی می کنم و از دنیای غیب کاملاً بی خبر هستم و این را هم می دانم که فقط اولیای خدا می توانند در این دنیا از قسمتی از غیب با خبر شوند اما مگر ما دل نداریم ؟یا مثلاً دیدار آقا امام زمان عجل الله تعالی فرجه. این فکر حالت نا امیدی زیادی را در من به وجود آورده است .لطفاً در این مسئله کمکم کنید .
با تشکر.
Commander
Commander
سپاس‌های ارسالی: 3085 بار
سپاس‌های دریافتی: 5884 بار
تماس:

Re: نا امیدی از زندگی دنیا

پست توسط محمد علي »

به نام خدا

با سلام و عرض خوشامد تصویر

سوال خوبی مطرح کردید . تصویر

اتفاقا معنای غیب هم همان چیزی است که ما آن را نمی بینیم . و جالب تر اینکه در همان ابتدای قرآن (اول سوره مبارکه بقره)

تاکید دارد که کسانی که به غیب ایمان دارند ، رستگاران حقیقی خواهند بود .

بشارتی که از جانب خداوند داده می شود دقیقا مطابق ارزش و سختی آن کار است . اصلا به همین دلیل که ایمان به غیب مراتب بالاتری از سختی را

می طلبد ، خداوند این وعده را برای کسی که مومن به آن باشد داده است .

در احادیث هم مژده هایی است که هر نا امیدی را امیدوار می نماید :

امام سجاد علیه السلام:

امام محمد باقر (ع) از پيامبر اکرم (ص) روايت مي کند که فرمود: خوشا بر احوال کسي که قائم اهل بيت مرا ادراک کرده و در غيبت و پيش از قيامش پيرو او باشد ،

دوستانش را دوست بدارد و با دشمنانش دشمن باشد ، چنين کسي در روز قيامت از رفقا و دوستان من و گرامي ترين امت من خواهد بود.

از امام صادق (ع) روايت است که پيامبر اکرم (ص) به علي (ع) فرمود : اي علي ! بدان که شگفت انگيزترين مردم از جهت ايمان و عظيم ترين آنها از روي يقين ،

مردمي هستند که در آخرالزمان خواهند بود پيامبر را نديده اند و از امام نيز محجوبند ، اما به سوادي که بر بياضي رقم خورده است ايمان دارند.

« هر کس در زمان غیبت قائم ما علیه السلام بر ولایت ما استوار باشد، خداوند پاداش هزار شهید مثل شهدای بدر و احد به او عنایت خواهد کرد.»

( کمال الدين و تمام النعمه ، ج 1، باب 25)

- از امام حسين (ع) روايت است که فرمودند : براي او غيبتي است که گروهي از دين برمي گردند و گروهي ثابت قدم مي مانند .

(بی ایمانان) به ثابت قدمان گویند: اگر راست مي گوييد چه زماني اين وعده تحقق مي پذيرد ؟

آگاه باشيد که بردباران در عصر غيبت در مقابل آزار و تکذيب ، همانند مجاهدان و جنگجوياني هستند که در حضور رسول الله ص شمشير زده اند.

( اعلام الوري ، ص 348)

تصویرتصویر
[External Link Removed for Guests]

Bronze
Bronze
سپاس‌های ارسالی: 1643 بار
سپاس‌های دریافتی: 1131 بار

پست توسط mahdieh »

سلام

شما نباید از زندگی نا امید باشید ناامیدی خودش یک نوع گناه است تصویر

من به شما توصیه می کنم همیشه مثبت اندیش باش به این فکر نکن چرا آقا امام زمان (عج )را نمی بینی

به این فکر کن چکار بکنی به ان مرحله برسی به جای اینکه تو دنبال آقا باشی آقا بیاد دیدن شما

یا حداقل یک کار خالصانه برای خود آقا انجام بده

یک پیشنهاد بهتون می کنم

در قسمت مهدویت یک مبحث با عنوان ختم صلوات جهت فرج و سلامتی امام زمان وجود دارد

به این صورت هرکس به اندازه ارادتی که به آقا دارد تا اخر بهمن تعدادی صلوات می فرستد و الان تعداد را

در این قسمت می نویسد و این طرح همین طور ادامه دارد

پیشنهاد من اینه شما هم در این طرح ناب مشارکت کنید حتی اگر شده روزی یک صلوات برای آقاخالصانه بفرست

من شخصا این جوری هستم وقتی صلوات ان روز را می فرستم یک جورایی یک انرژی مثبت می گیرم روحیه ام عوض می شه

به خودم می گم تو هم آدم شدی امروز به فکر آقا بودی

و مطمئن هستم آقا نیز خوشحال می شود

امیدوارم توانسته باشم کمی روحیه ما را عوض کرده باشم

در پناه ایزد منان
Junior Member
Junior Member
سپاس‌های ارسالی: 28 بار
سپاس‌های دریافتی: 106 بار

پست توسط S.Galaxy »

من هم مشکلی مثل همین دوستمون دارم...
زندگی و آدمها انقدر غرق در مادیات دنیا شدن که باعث شده من زندگی را خیلی پوچ و بی معنی ببینم. زندگی ارزش خودش را از دست داده...
چرا برای جواب به این مسائل بیشتر نقل قولهایی از ائمه مطرح میکنید، شاید کسی اعتقاد زیادی به این ائمه نداشته باشه؟ تکلیفش چیست؟
Commander
Commander
سپاس‌های ارسالی: 3085 بار
سپاس‌های دریافتی: 5884 بار
تماس:

پست توسط محمد علي »

سلام دوست عزیزم

به خانواده اعتقادات خوش اومدی تصویر

تا آدم اینهمه اعضای باحال توی خانواده اش داره ، ناامیدی چرا ؟تصویر

در مورد اینکه پرسیدی چرا همش از ائمه ، بهتره بگم شما حتما لازم نیست به گوینده ای اعتقاد داشته باشی

ببین اصلا حرفش چیه ؟ 

بعد اجراش کن ؛ با همه شرایطی که گفته شده ، اگه جواب داد که می فهمی گوینده درست گفته

اگر هم جواب نداد ، باید ببینی یا جایی رو درست عمل نکردی ، یا اینکه اصلا اون جمله دوای شما نبوده

و اشتباهی مصرف کردی ، باید دوای دیگری رو استفاده کنی (از همون جملات همون گوینده منظورمه)

مثلا جمله اول رو اگر استفاده کردی جواب نداد می فهمی که توی شناخت درد اشتباه کردی نه اینکه اون جمله کارساز نبوده

می ری سراغ دوای بعدی (البته اینقدر توی کلمات معصومین به دردها و درمان ها دقیق اشاره شده که شاید زیاد دردسر گشتن

و دوا دکترهای متعدد نباشه)

اما حالا فرض می گیریم شما روی اسامی اینها حساسی ، باشه فقط جمله ها رو میگیم ، ببینیم اثر خود این جملات تا کجاست !

نظرت چیه ؟تصویر

موافقی ادامه بدیم ؟ تصویر

تصویر

ارسال پست

بازگشت به “دیگر گفتگو ها”