سوال در مورد تعبير خواب

مدیر انجمن: شورای نظارت

قفل شده
Member
Member
سپاس‌های ارسالی: 252 بار
سپاس‌های دریافتی: 125 بار

سوال در مورد تعبير خواب

پست توسط حسن2568 »

سلام اساتيد محترم
شب گذشته خواب عجيبي ديدم كه در تعبير اون عاجزم .
خواب ديدم كه در خانه ما نوزاد پسري به دنيا آمده كه ابتدا تصور كردم كه امام زمان (عج)به دنيا آمده اما بعد متوجه شدم
يعني يه جوري انگار بهم تفهيم شد كه اين كودك قراره قاتل امام زمان رو بقتل برسونه يعني يه جورائي مثل بادي گارد
ميدونيد كه در احاديث به قاتل امام زمان (عج) هم اشاره شده
اگه امكان داره اين خواب منو تعبير كنيد با تشكر از همگي :-o :AA:
Member
Member
سپاس‌های ارسالی: 9 بار
سپاس‌های دریافتی: 27 بار

پست توسط M_N00 »

انشاءالله خيره و همون تعبيري هست كه خودتون گفتيد.
دوست عزيز اگر خوابي رو ديديد به كسي به جزء اهل تعبير خواب نقل نكنيد، و يا قبل از مراجعه به كتابهاي تعبير خواب،چرا كه اولين تعبيري كه براي شما هر كسي بكنه همون محقق ميشه.
اين سخن طبق حديثي از امام صادق (ع) ميباشد.
پس دقت كنيد هر خوابي رو هر جايي نگيد.
New Member
New Member
سپاس‌های دریافتی: 9 بار

پست توسط narges nouri »

آيامي شود مردم عوام خواب اهل بيت (ص) را ببينند؟
Member
Member
سپاس‌های ارسالی: 252 بار
سپاس‌های دریافتی: 125 بار

پست توسط حسن2568 »

narges nouri, سلام
بله ميشود .اما تفاوتهائي وجود دارد ممكن است برخي افراد بر اساس لياقت معنوي اهل بيت (ع)را به عناوين مختلف در خواب ببينند هم چنين شما ميتوانيد براي ديدن اهل بيت (ع)نيت كرده واعمالي را انجام دهيد
اما در مواردي مثل اين وخوابهائي كه پيشتر ديده ام مستقيما چهره مبارك آن بزرگواران رويت نشده اند مثلا چند وقت پيش خواب ديدم كه خواهرم يك قطعه حصير كهنه به من داد وگفت اين را امام زمان (عج)فرستاده است در چنين مواردي اين خواب به معني پاك بودن بيننده نيست بلكه پياميست كه به فرد القا شده ويا نشانه ايست كه تعبير خواب را تغيير مي دهد مي گويند از رسول خدا(ص)سوال شد آيا بعد از شما ارتباط خدا با انسان قطع ميشود
فرمودند خواب ديدن نوعي ارطباط خدا با انسان است
بنده به هيچ عنوان آدم درست وحسابي وپاكي نيستم ..اين مطلب رو بدون تعارف ميگم به واسطه ديدن اينطور خوابها چند نفر از همكاران در محيط كارگري به من ميگن سيد مخفي البته به شوخي
به هر حال اين خوابها يك علامت ميتواند باشد براي تغيير ويا تاييد يك خواب يا رويا
باآزمايش hla وثبت نام در پايگاه پيوند مغز استخوان كشور در بيمارستان شريعتي شانس زندگي را در بيماران سرطان خون و... افزايش دهيد [External Link Removed for Guests]
New Member
New Member
سپاس‌های دریافتی: 1 بار

پست توسط mahsa87 »

سلام خوابی دیدم که بسیار نگرانم کرده قبل از ان خوابی را که در شب دیگری در حدود 2 هفته قبل از ان دیده بودم را تعریف میکنم:
یک شب 3 خواب با 3موضوع پشت سر هم دیدم اول دیدم به همراه 2تا از دوستانم به نام زینب و هدی که افرادی مذهبی هستند از در بزرگی وارد یک باغ شدیم دشت وسیعی و فوق العاده زیبایی دیدیم. من حدود 10قدم از انها جلوتر رفتم و از زیبایی منظره به شگفت امده بودم برگشتم به هدی گفتم :هدی می بینی! می بینی! چقدر زیباست ! بعد بوی بسیار خوشی احساس کردم بواز سمت چپ باغ در فاصله ی کمی از من قرار داشت رفتم انجا گفتم هدی بیا ببین اینجا چه بوی خوبی می اید بیا اینجا. او شک کرد اما بعد از چند لحظه امد بعد به زینب گفتم اون هم شک کرد ولی نیامد احساس کردم بو از سمت جنگل هایی که در سمت چپ باغ بود می اید به هدی گفتم بیا بریم اونجا ببینیم که این بو از کجا می اید.رفتیم به جایی رسیدیم که در حالیکه سمت ما نور بود و روشن بود سمت دیگر تاریک بودو این تاریکی و نور با یک خط صاف از هم جدا می شدند.ناگهان ترس عجیبی احساس کردیم انگار در تاریکی چیزی دلهره اور و ترسناک بوددیگه بوی خوش را احساس نمی کردم . برگشتم که به هدی بگم اینجا نریم خطرناکه دیدم هدی خیلی وقت پیش برگشته و وقتی من خواستم برگردم مسیر برگشت پر از دره بود و هرلحظه امکان داشت بیفتم که 2 زن چادری رو دیدم وبه دنبال انها رفتم و انجا را رد کردم.
بعد از این خواب بلافاصله خواب دیدم در خانه ی امام موسی کاظم (ع) هستم یکی از یاران امام وارد خانه شد یکی از پسران امام گستاخی کردند و امام ایشان را دعوا کردند بعد یار امام گفتند این حرف را نزنید ایشان قرار است امام اینده ما باشند .امام گفتند نه امام کسی میشه که عاقل باشه.
بعد خواب دیدم در باغی هستم و 6 تن از امامان بر روی تختهایی زیر درخت نشستند و می خوردند و استراحت می کنند 6 تن دیگر از امامان از پشت انها که انجا هم درخت بود رسیدند 6 امامی که روی تخت بودند از 6 امام دیگر دعوت کردند که به انها بپیوندندولی در این لحظه ناگهان امام زمان را دیدم که جز 6تنی بود که رسیدند و چهره او را به وضوح دیدم و گفت نه ما الان باید برای هدایت کس دیگری برویم.
باید بگم انگار انها نمی دانستند من انجاهستم چون من قبلا خواب امام رضا(ع) و حضرت فاطمه را دیده بودم وانها با من حرف زدند ولی این دفعه من فقط انجا بودم که چیزی را ببینم.
تعبیر دو خواب اخر را می دونم چون من در مورد امام زمان و زنده بودنشان شک داشتم و همینطور در مورد معصومیت 12 امام قبول داشتم که 12 انسان خوب بودند ولی می گفتم نه دلیلدارم که بگم معصوم نبودند نه برام اثبات شده که بودند و همیطور برای امام زمان در این مورد تحقیق می کردم و می گفتم خدایا من دنبال واقعیت هستم و عناد ندارم.
چند روز بعد از این خواب ناگهان یاد شبی در حدود 1 ماه پیش افتادم که داشتم در مورد همین موضوع فکر میکردم از انجا که بارها خدا در خواب هدایتم کرده بود گفتم اگه 12 امام ویا امام زمان را در خواب ببینم حجت بر من تمام است. اینقدر احساس می کردم من این لیاقت را ندارم که ایشان را در خواب ببینم حتی روم نشد از خدا همچین چیزی را بخواهم .و بلافاصله به خودم گفتم خیلی پررویی توی به این گناهکاری می خوای 12 امام و امام زمان را با هم در خواب ببینی!
اما تعبیر خواب اول را نمی دانم.لطفا من را راهنمایی کنید.

دیشب بعد از نماز صبح و 2 رکعت نماز شکر(خوابی دیدم که بواسطه ان هر روز بعداز نماز صبح 2 رکعت نماز شکر می خوانم.) خوابیدم در خواب دیدم در کلاس درس در دانشگاه هستم چندتا از پسرها روی تخته چیزهایی نوشته بودند که یادم نیست حکومت اسلامی را مسخره می کردند و می خندیدند یا بواسطه ان اسلام را مسخره می کردند. من نمی خندیدم ولی ابراز ناراحتی هم نکردم(من مهندس کامپیوترم ولی به مباحث تاریخی سیاسی و اعتقادی خیلی علاقه مندم و در این زمینه مطالعه و بحث زیاد می کنم و همه می دانند سرم درد می کنه برای این بحث ها) دیدم امام زمان وارد شدند همه وحشت کرده بودندو از جایشون تکان نمی خوردند.امام خشمگین بودند خود من چشم هایم در نهایت خودش باز شده بود.با دستی که بر تخته کشیدند همه چیز را پاک کردن بعد با عصبانیت من را کشیدند و به پشت پسرها بردند و انجا نشاندند.انگار نباید خودم را در معرض دید انها قرار می دادم.
باید بگم بعداز خواب قبلی ایمان قلبی به امام زمان پیدا کردم و از ته قلبم درنمازهاو نماز صبح ان روز گفته بودم وعجل فرجهم.شب ان روز هم در باره ی حکومت با خواهرم بحث کرده بودم وبدیها و خوبی هاش را گفته بودم .

ناراحتم یعنی امام از من ناراضی اند؟چه کار باید بکنم؟
Member
Member
سپاس‌های ارسالی: 9 بار
سپاس‌های دریافتی: 27 بار

پست توسط M_N00 »

سلام خدمت mahsa87

سوالی ازتون داشتم.

این بویی که در خواب احساس میکردید در سمت تاریکی بود یا نور؟

اگر در سمت تاریکی بوده میخان به شما بگند فریب زیبایی های فریبنده نشید.

و کلیت خواب اول شما خیر میباشد. به احتمال قوی منظور این بوده که شما را از گمراهی به راه صحیح هدایت خواهند کرد.( البته به دلیل اینکه خود شما خواستارید.)

نمیدونم چادری هستید یا نه، ولی اینکه شما چرا به دنبال 2 زن چادری رفته اید جای تامل داره.

اگر چادری نیستید برای خوشنودی امام زمانم که شده چادر سرتون کنید.( البته علاوه بر چادر مهمتر از همه حیاء ست که فرمودند هر کس حیاء نداره ایمان هم نداره ،

همونطوری که ایمان درجات داره حیاء انسان نیز درجات داره.

در ضمن هر دختری که خودشو در معرض دید نامحرمان قرار بده مورد خشم امام زمان و خداوند میباشد و منحصر به شما نیست.

در ضمن امام زمان خیلی به شما عنایت داشتند که شما رو با دست خودشون بلند کردند و ته کلاس نشوندند.

پس شما هم بهتره از این به بعد در همون حوالی ته کلاس بنشینید. هر چند مجبور باشید زودتر از دیگران بیایید.

قدر خودتونو بدونید.
New Member
New Member
سپاس‌های دریافتی: 1 بار

تعبیر خواب

پست توسط bhsmn2000 »

سئوال من در مورد یک خوابه که خواب دیدم تعدادی از دخترها با آرایشهای وحشتناک اطرافم هستند و من در بین اونا و جلوی چشمشون با فاصله چند متری از سطح زمین روی هوا راه میرم اونا بهم گفتن چه جوری می تونم این کارو بکنم من بهشون جوابی ندادم که یک دفعه یه نوری اومد و مثل یه مجرای خیلی بزرگ که همش نور بود نمی تونستم از شدت نور بهش نگاه کنم منو به خودش به بالا برد جنان لذتی رو رد لحظه حس کردم که سابقه نداشت . همون لحظه از خواب پریدم تعبیر خواب من چیه لطف کنید راهنماییم کنید.
New Member
New Member
سپاس‌های دریافتی: 3 بار

Re: سوال در مورد تعبير خواب

پست توسط matinrahebi »

سلام
خسته نباشید
اینکه خواب ببینیم در خانه خدا هستیم و نماز میخونیم در کنار کعبه چه تعبیری داره
تصویر
Iron
Iron
سپاس‌های ارسالی: 71 بار
سپاس‌های دریافتی: 568 بار

پست توسط راوي »

سلام

در کتاب تعبیر خواب از امام صادق (ع) "تعبیر کعبه" را در چهار چیز نقل می کند :

1-خلیفه 2- امام 3- ایمان 4- امنیت

که کم و زیادی در کعبه دیدن مربوط به خلفیه است . طواف به معنی امام ، و نیکو بودن دیانت و ولایت است .

و امنیت نیز در آن نهفته است . و نماز هم شاید چون بعد از طواف است ، شامل عطایا و تعابیر طواف هم بشود .

تصویر
موفق باشید
.
تصویر
New Member
New Member
سپاس‌های دریافتی: 3 بار

پست توسط matinrahebi »

ممنون از پاسختونتصویر
یه سوال دیگه هم داشتمتصویر

چند هفته پیش خواب دیدم در استخر کم عمق به تنهایی و با لذت شنا میکنم
همین خواب رو هم در مورد یکی از دوستان یک هفته بعدش دیدم چه تعبیری میتونه داشته باشه

در پناه خدا باشیدتصویر
قفل شده

بازگشت به “دیگر گفتگو ها”