=====>>>> نکاتی با ارزش از گفته های آیت الله امجد <<<<=====

مدیر انجمن: شورای نظارت

ارسال پست
Senior Member
Senior Member
محل اقامت: قم
سپاس‌های ارسالی: 102 بار
سپاس‌های دریافتی: 283 بار
تماس:

=====>>>> نکاتی با ارزش از گفته های آیت الله امجد <<<<=====

پست توسط Hamed_53 »

1- هزارتا مهندس که بنایی می سازند ، یک عمله می تواند با یک بلدوزر آن را خرابکند . الان {در کارهای فرهنگی}یک مهندس هم نداریم ولی هزاران عمله بلدوزرسوار داریم!!

2- از یک نفر پرسیدند فلان دختر چگونه دختری است (آیابرای ازدواج مناسب هست یا نه و ..) . او با این که می دانست آن دختر دخترخوبی است گفت : نمی دانم . او مدتها در برزخ گرفتار همین حرفش بود .

3- نگو ناز نفست بگو طیب الله یعنی همون دمت گرم .

4- شخصیت ما این است که نوکر سادات باشیم.

5-به ضرس قاطع می گویم هزاران سال عبادت و اخلاق و نماز شب و ... به یک پفشیطان بند است . باید رفت تو دامن امام حسین علیه السلام .

6- امام رضا علیه السلام نوکر می خواهد . اگر نوکر او شدی ولو به زیارت او نرفتی مساله ای نیست .

7-(قابل توجه آدمای وسواسی) در غسل مثل عرق کردن هم کافی است آب برسد . لازمنیست خیلی تر شود و آب جاری شود . با یک کهنه و ابر هم می شود .

8- یک عمر هوا پرست نباشیم به اسم خدا پرستی . فکر کنیم . پناه بر خدا .

9- یکی از عرفا می گفت من هنوز نتوانسته ام دعای کمیل را یکبارتا آخرش بخوانم . هر کلمه اش آدم را می گیرد.

10- دل تو ترمینال همه چیز شده است . دل تو که از یک کندوی عسل کمتر نیست ! آنجا نمی گذارند زنبوری که گل مسموم چشیده وارد شود .

11- پرخوری بد است ، پر خوابی هم بد است .

12 – بزرگترین ریاضت (در راه خدا و عرفان) انجام واجبات و ترک محرمات است .

13- هر چه کمال می خواهید در حدیث معراج هست .

14- اولیاء خدا همیشه خود را بدترین می دانند .

15-علامه طباطبایی له شده بود . ذره ای هوی ( و هوس) در او نبود . اگر بچه ایدو ساعت با ایشان صحبت می کرد گوش می دادند و به تک تک هم جواب می دادند .

16- خیلی به عبادات نپردازید ، بلکه بیشتر فکر کنید .

17 – دنبال آدم های بی سواد نباید رفت .

18- غلط است که به پسر های خوب نگویی من دختر خوب دارم .

19- اگر پول دادن برایت آسان باشد ولی گرفتنت مشکل باشد شرک است .

20- آدم یا باید عالم ربانی باشد یا دستش تو دست عالم ربانی باشد .

21- حتی نباید عینکمان را روی کتاب های دین بگذاریم . نهایت احترام .

22- آدمی که طمع داشته باشد هیچی نمی فهمد . حتی تا شب عاشورا فکر می کردند سلطنتی در کار است .

23- قانونمندی خیلی خوب است . زیرا از خودخواهی های انسان می کاهد .

24-این دلیل بر کمال نیست که هر چه از خدا بخواهی به تو بدهد . خیلی ها راخدا به خود وامی گذارد و همه چیز هم به آنها می دهد تا دیگر دم خانه اونیایند .

25- دانشمند نمی شود عاشق خدا نشود .

26- حب دنیا با حب خدا نمی سازد .

27- ما زنده ای مردنی هستیم .

28- در تشییع های جنازه احوال پرسی و ... نکنید تا به یاد مرگ باشید .

29-امام حسین علیه السلام اهل فحش نبودند که به حر بفرمایند ثکلتک امک (مادرتبه عزایت بنشیند). بلکه حضرت می خواستند با این حرف او را بپیچانند ! حضرتآقای بهجت حفظه الله می گفت ما فحش هایی بلدیم که اگر بگوییم امت اصلاح میشود ولی اجازه نداریم .

30- هر که می خواهد شاکر بشود برود تیمارستان یا بیمارستان .

31- قرآن عشق نامه است .

32- عادت بر اساس عبادت باید باشد نه عبادت بر اساس عادت .

33- خداوند فقط از ما اطاعت فرمان خواسته نه حال خواسته نه قال خواسته نه ..

34- پوز بند نفس فقط عشق است.

35- اگر قضای نماز شب را بخوانی خدا تو را نماز شب خوان می کند .

36-پیرزنی با سیصد تا تک تومانی برای عمره ثبت نام می خواست بکند ! دو تاجوانمرد بانی شدند و او ثبت نام کرد . در بقیع هم دفن شد . ما خدا را نمیشناسیم . ما اسباب را نمی شناسیم.

37- اگر نفس نقطه ضعف نداشته باشد ، شیطان نمی تواند کاری بکند .

38-بعضی ها یک سری گناهانی می کنند و به این وسیله شیاطین به آنها یک خبرهایغیبی می دهند و آن شخص از عمل های پنهانی خبر می دهد . گول نخورید.

39- این چند روز عمر را صرف خدا کنیم .

40- نسخه عمومی جامعه ما برای رفع مشکلات و رشد پیدا کردن : نماز را اول وقت خواندن و اهمیت دادن به آن .

[External Link Removed for Guests]

یا علی

چون گفتی بنده ای به بندگی اش پایبند و چون خواندی به خداوندی اش به احکامش محکم...

Senior Member
Senior Member
محل اقامت: قم
سپاس‌های ارسالی: 102 بار
سپاس‌های دریافتی: 283 بار
تماس:

Re: =====>>>> نکاتی با ارزش از گفته های آیت الله امجد <<<<=====

پست توسط Hamed_53 »

41-مرحوم حضرت آیت الله حجت رحمت الله علیه 40 سال سیگار می کشیدند . اصلاسیگار با سیگار روشن می کردند . دکتر ها به ایشان گفتند برای شما ضرر دارد، ایشان سیگار را به کلی رها کردند .

42- مرحوم آقای قاضی ، علامه طباطبایی علیه الرحمه را با نوشتن کتاب سنن النبی ساخت .

43- المیزان دریاست . با استاد بروی جواهر در می آوری .

44- لقمان حکیم علیه السلام گفته جراتت بر معصیت به اندازه طاقتت بر عذاب باشد.عملت برای آخرت به اندازه قامتت در آخرت باشد .

45- اگر تا نفخ صور زنده بودیم بیش از این که الان می کنیم نمی کردیم !!؟

46- حضرت آقای بهجت در جوانی هم دارای کرامت ها بودند .

47- دنیا مثل سایه است . بروی دنبالش به او نمی رسی . دنبالش نروی خودش می آید دنبالت .

48- فقط بگردیم ببینیم رضای خدا در چیست همان را بگیریم .

49- ظرفیت داشته باش همه چیز به تو می دهند .

50-یکی می خواست خود کشی کند آمده بود پیش من . به او گفتم این کار از نظر منجایز است . او تعجب کرد . گفتم زود باش دماغت را بگیر و نفس نکش . میخواستم به او بفهمانم که چقدر نعمت به ما داده است خداوند متعال و ما قدرناشناسیم . خنده اش گرفت .

51- صداقت با خلق و خالق می خواهند و بس

52- آقای بهجت می فرمودند حرم مشرف می شوید حواستان جمع باشد . گوشه وکنارها افرادی هستند که از افکار و نیات شما آگاهند .

53- حرف زدن و نامه نوشتن به آقا امام زمان علیه السلام برای خودمان خوب است و بعد ریز ریز کنید و در آب روان بریزید .

54- امام صادق علیه السلام فرموده اند که شیعیان جملگی شان به شفاعت حضرت معصومه سلام الله علیها به بهشت می روند .

55-هر کاری که از خدا و پیامبر اکرم و حضرت زهرا و ائمه هدی علیهم صلوات الله تعالی بر می آید از حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها نیز بر می آید .اگر از ایشان توانستی چیزی بگیری و کاری کردی کردی . و الا مشهد و مدینه وهر جای دیگر بروی خبری نخواهد بود .

56- تا انسان لال از بیهوه گویی و زیاده گویی نشود به جایی نمی رسد .

57- ان شاء الله تعالی از آرزوهای جهان روزه بگیرید.

58- آدم عاقل دیر حرف می زند ، کم حرف می زند .

59- شیطان به قدری بلد است ما را گمراه کند که حساب ندارد . خدا لعنتش کند.

60- دعای ابو حمزه ثمالی و مناجات شعبانیه و کمیل و ... وقت خاصی ندارد .

61-مسلمان بر مسلمان 30 حق دارد . آسانترین آن حقوق : هر چه برای خود میخواهی برای او هم بخواهی و هرچه نمی خواهی برای او هم نخواهی . مرحوم لواسانی رحمه الله علیه هر چه برای خود می خرید برای امام قدس سره هم میخرید .

62- در حجره ایام طلبگی سر سفره رفقا بر سر پلو ها بریکدیگر سبقت می گرفتند و ... من با قیافه ای جدی آنها را بازداشتم و گفتم در شان طلبه ها و بزرگانی مانند شما نیست . آنها آرام شدند و کنا ر کشیدند. در بین ظرف پلو را قاپیدم و از حجره زدم بیرون !

- من نمي گم موسيقي ، ولي هر چه انسان را از خدا دور مي کند اين يا حرامه يا مکروه. اي طلبه ، اي دانش آموز ، اي استاد و هر چي که انسان را به خدا نزديک ميکند يا واجب است يا مستحب

64- الان دو تا حرف تو اين مملکت هستيکي مي گه بگو مولا و هر غلطي مي خواهي برو انجام بده آقا اين غلط استبعضي ها هم مي گن تو دامن امام حسين هم باشي يک گناه بکني مي رويجهنم اين هم غلط اندر غلط است مردم را بايد اميدوار کرد.

65- اشخاص نبايستي مطرح بشوند غير از خاندان عصمت و طهارت هيچکس مدال حق نيست .

66- گول کرامات را نخوريد گول خرق عادت را نخوريد فقط حق .

67- مااز يک جنين و بچه تو شکم مادر کمتر مي فهميم حالا يک H2O و يک ضَرب وضِرب ياد گرفتيم احساس مي کنيم درياي علميم هيچي نمي فهميم من نسبت به يک کسي خيلي بيچاره ام اون سقراط است مي گه اگر مرا متهم به علم نکنند ادعا مي کنم هيچي نمي فهمم البته با نمي فهمم علما و بزرگان با نمي فهمم من زمين تا آسمان فرق مي کند.

68- هيچ خيانتي به اندازه خيانت به اعتقادات مردم بالاتر نيست مگر شغل آخوندي کسب است اگر آخوندي شغل باشد بدترين مشاغل شغل آخوندي است .

69 - بحث کردن در کيفيت معاد ضرورت ندارد اگر گمراهي نياورد هدايت هم نمي آورد.

70- امام زمان کي مي آيد به ما مربوط نيست تعيين کنيم که يعني چي برخيافراد وقت خودشان را با اين حرف ها تلف مي کنند آقا ظهور نزديک است زمين وزمان داد مي کشند ظهور نزديک است ولي به ما چه که کي مي آيد ما بايدخودمان را براي آن روز آماده بکنيم.

پايان

اللهم عجل لوليك الفرج

چون گفتی بنده ای به بندگی اش پایبند و چون خواندی به خداوندی اش به احکامش محکم...

ارسال پست

بازگشت به “اخـلاق”