يه دوست خوب دارم اگه بدونين چقدر دوستش دارم :)

مدیر انجمن: شورای نظارت

ارسال پست
Advance Member
Advance Member
محل اقامت: زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)
سپاس‌های ارسالی: 218 بار
سپاس‌های دریافتی: 311 بار

يه دوست خوب دارم اگه بدونين چقدر دوستش دارم :)

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI »

سلام بر همگي --------يه دوست خوب دارم خيلي دوستش دارم . آخه خيلي دوستم داره و هميشه هوامو داره . دلش ميخواد كه من هر چه بيشتر بي عيب باشم واسه همين تا عيبي در من مي بينه فورا بهم ميگه اما نه با داد و فرياد يا تمسخر و توهين.يواشكي و بي صدا و مؤدبانه ميگه تا كسي غير از خودم نفهمه يعني خيلي مؤدبه وخيلي هم راز داره عيبم رو فقط به خودم ميگه . وقتي پيشش نيستم از عيبهام به ديگران چيزي نميگه يعني غيبتم رو نميكنه و وقتي هم كه عيبم رو برطرف كردم ديگه فراموشش ميكنه و هي تو چشمم نمي زنه كه توفلان عيب رو داشتي يعني كينه اي هم نيست . اين دوست خوب من خيلي هم صبور هست و حتى اگه هزار بار هم بهش بي اعتنايي كنم و عيبم رو بر طرف نكنم, باز هم با همون لهجه و احترام و ادب بار اول عيبم رو به من يادآوري ميكنه و از كوره در نميره و داد نميزنه و توهين نميكنه . من از اين دوست خوبم خيلي چيزها ياد گرفتم . راستي يادم رفت اسمشو بگم . اين دوست مخلص وخوب و مهربون و دلسوز و بامعرفت و راستگو و رازدار و مؤدب و صبور من اسمش آينه هست :)
 دوستِ عزیز، چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همه ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برای بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه.
یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست.

باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و نفوذت رو به کار بگیر
تا مانعِ پرواز بشی.
قبول نداری؟
این شما واین هم دنیا

Junior Member
Junior Member
سپاس‌های ارسالی: 8 بار
سپاس‌های دریافتی: 48 بار

Re: يه دوست خوب دارم اگه بدونين چقدر دوستش دارم :)

پست توسط paresabz »

به نام همان که از مادر هم مهربان تر است

من هم یک دوست خیلی خوبی داریم دقیقا با همین نشانه ها . اسمش خداست . خالق من هم هست .
Junior Member
Junior Member
سپاس‌های ارسالی: 109 بار
سپاس‌های دریافتی: 21 بار

پست توسط mohana »

تا قبل از اینکه خط آخرو بخوم فکر میکردم منظورتون خداست..... :razz:
Junior Member
Junior Member
سپاس‌های ارسالی: 45 بار
سپاس‌های دریافتی: 67 بار

پست توسط elaha »

سلام
من هم فکر میکردم که منظورتون خداست
چون مهربون تر از خدا دوستی نیست
التماس دعای فرج
 [External Link Removed for Guests] 
Iron
Iron
سپاس‌های ارسالی: 2007 بار
سپاس‌های دریافتی: 991 بار

پست توسط مستور »

اسم تایپک: یه دوست خوب دارم اگه بدونین چقدر دوسش دارم...

سوال از جناب محمد آسمانی: دوستی هم دارید که بالاتر و بهتر از آینه باشه و شما هم دوسش داشته باشید؟خصوصیات اون دوست را بیان کنید
همیشه یک ذره حقیقت پشت هر"فقط یه شوخی بود "- یک کم کنجکاوی پشت" همین طوری پرسیدم " - قدری احساسات پشت"به من چه اصلا " - مقداری خرد پشت " چه بدونم " -و اندکی درد پشت " اشکالی نداره" هست.
Senior Member
Senior Member
سپاس‌های ارسالی: 219 بار
سپاس‌های دریافتی: 467 بار

پست توسط soldier young »

دوستان نمی خوام ضدحال بزنم ولی خدا دوست ما نیست خدای ماست این تعبیر شاید در زبان تمثیل و شعر خیلی مشکلی نداشته باشه ولی ساده گرفتنش هم خطرناکه.
حتی امام علی و پیامبر هم این چنین تشبیهی در مورد خدا نداشته اند ما که نباید از انها جلوتر برویم.
خدا بنده اش را دوست دارد و بنده خدایش را باید دوست بدارد ولی دوستی میان این دو از درک شخصی من که فراتر است. ( نظر کاملا شخصی)
Junior Member
Junior Member
سپاس‌های ارسالی: 8 بار
سپاس‌های دریافتی: 48 بار

پست توسط paresabz »

سلام سرباز جوان. منم هرچی فکر کردم چیزی از خدا به عبارت دوست در دعا ها و آیه به ذهنم نرسید . مولا و سرپرست و... هست ولی این کلمه پیدا نشد. من ترجیح میدم خدا را به اسماء الحسنی که در قران ذکر شده که خدا را اینگونه بخوانید بخوانم .
تشکر ویژه از تذکر بس مفید شما سرباز جوانمرد و جوان اسلام.
Iron
Iron
سپاس‌های ارسالی: 2007 بار
سپاس‌های دریافتی: 991 بار

پست توسط مستور »

خب شاید دوست رو بیشتر اهالی شعر و ادب به خدا نسبت میدن

ولی اینی که من بگم خدا دوست من هست چه اشکالی می تونه داشته باشه؟ چه خطری داره؟

من متوجه این پست تون نشدم، شرمنده :D
همیشه یک ذره حقیقت پشت هر"فقط یه شوخی بود "- یک کم کنجکاوی پشت" همین طوری پرسیدم " - قدری احساسات پشت"به من چه اصلا " - مقداری خرد پشت " چه بدونم " -و اندکی درد پشت " اشکالی نداره" هست.
Senior Member
Senior Member
سپاس‌های ارسالی: 219 بار
سپاس‌های دریافتی: 467 بار

پست توسط soldier young »

سلام
خدا را نامهای نیکوست بدانها خدا را بخوانید و انانکه در نامهای او کفر و عناد می ورزند به خود واگذارید که بزودی به کردار بدشان مجازات خواهند شد. (سوره اعراف ایه 180 )
این ایه نشان دهنده ان است که خدا دارای اسمائی خاص و نیکوست و خود خدا می خواهد که ما با این اسماء او را ندا کنیم و بخوانیم.
===================================
اما نظر شخصی بنده از برای اینکه می گویم خدا را نمی توان دوست خواند از این رو است که روابط و ضوابط میان دو دوست با شرایط پروردگاری و بندگی خیلی متفاوت است. مثلا دو دوست می توانند با هم شوخی کنند ولی ایا انسان می تواند با خدا شوخی کند یا اینکه دو دوست در برابر یکدیگر شرایط و حقوق مساوی دارند اما ایا ما با خدا می توانیم شرایط و حقوق یکسان داشته باشیم اصلا به نفع ما نیست که اینگونه باشد.
===================================
البته یک نفر هست که خدا شخصا به او لیاقت دوستی خود را داده است و او پیامبر عظیم الشان و پدر ایمانی تمام مومنان جهان یعنی حضرت ابراهیم خلیل الله است که در قران به او سه مقام دوستی خدا و نبوت و امامت داده شده است و از این حیث شخصیتی منحصر به فرد هستند ایشان که امیدوارم خدا ما را در سرای دیگر در زیر سایه رحمتش و امتش قرار دهد ان شاء الله.
New Member
New Member
سپاس‌های ارسالی: 7 بار
سپاس‌های دریافتی: 1 بار

پست توسط a1111 »

سلام به دوستان،میخواستم این نکته رو بگم که مولا به معنی دوسته،در خیلی جاها مولا اومده و همه قبول دارین،مگه خدا نزدیک تر از رگ گردن به ما نیست؟
منم فکر میکردم آقای محمد آسمانی یا خدا رو میگه یا قرآن،فکر نکنم آینه بتونه ایراد باطن آدما رو بهشون بگه!!!
اون خداست که بهترین دوسته که به وسیله کلامش و معصومین ایرادای ما رو به ما میگه!
ارسال پست

بازگشت به “اخـلاق”