مرگ زیبا و مرگ جاهلی

مدیر انجمن: شورای نظارت

ارسال پست
Iron
Iron
سپاس‌های ارسالی: 621 بار
سپاس‌های دریافتی: 602 بار

مرگ زیبا و مرگ جاهلی

پست توسط علی اصغر حسین »

من مات علی حب آل محمد مات شهیدا
علامه ابو اسحاق ثعلبی از (برجسته ترین مفسرین اهل سنت ) با ذکر سند از رسول خدا صلی الله علیه و آله روایت کرده است که فرمودند:
• من مات علی حب آل محمد مات شهیدا .
کسی که بر دوستی آل محمد بمیرد شهید مرده است .
• الا و من مات علی حب آل محمد مات مغفوراله.
آگاه باشید کسی که بر دوستی آل محمد بمیرد مرگش توام با بخشش گناهان اوست .
• الا و من مات علی حب آل محمد مات تائبا .
آگاه باشید کسی که بر دوستی آل محمد بمیرد مرگش مقرون با توبه خواهد بود .
• الا و من مات علی حب آل محمد مات مومنا مستکمل الایمان .
آگاه باشید کسی که بر دوستی آل محمد بمیرد مومن در حال تکامل ایمان مرده است .
• الا و من مات علی حب آل محمد بشره ملک الموت بالجنه ثم منکر و نکیر .
آگاه باشید کسی که بر دوستی آل محمد بمیرد ملک الموت و از آن پس نکیر و منکر ( دو فرشته مامور بازرسی و سوال و جواب شب اول قبر ) او را به بهشت بشارت می دهند .
• الا و من مات علی حب آل محمد یزف الی الجنه کما تزف العروس الی بیت زوجها .
آگاه باشید کسی که بر دوستی آل محمد بمیرد همانند آرایش کردن عروس برای به خانه بردن شوهر وی را برای بردن به بهشت آماده و آرایش کنند .
• الا و من مات علی حب آل محمد فتح له فی قبره بابان الی الجنه .
آگاه باشید کسی که بر دوستی آل محمد بمیرد دو در از قبرش به بهشت گشوده شود .
• الا و من مات علی حب آل محمد جعل زوار قبره ( قبر مزار ) ملائکه الرحمه .
آگاه باشید کسی که بر دوستی آل محمد بمیرد خداوند فرشتگان رحمت را از زوار قبرش قرار دهد ( یا قبرش را زیلرتگاه فرشتگان رحمت فرماید ) .
• الا و من مات علی حب آل محمد مات علی السنه و الجماعه .
آگاه باشید کسی که بر دوستی آل محمد بمیرد بر سنت و جماعت مرده باشد .
• الا و من مات علی بغض آل محمد جاء یوم القیامه مکتوبابین عینیه : آیس من رحمه الله
آگاه باشید کسی که بر بغض و کینه آل محمد بمیرد روز قیامت در حالی وارد محشر می شود که بر پیشانیش جمله ((نا امید از رحمت خدا )) نوشته شده است.
• الا و من مات علی بغض آل محمد مات کافرا .
آگاه باشید کسی که بر بغض آل محمد بمیرد کافر از دنیا رفته است .
• الا و من مات علی بغض آل محمد لم یشم رائحه الجنه .
آگاه باشید کسی که بر بغض آل محمد بمیرد بوی بهشت به مشام او نخواهد رسید .

اکنون در صورتی که این حذیث با محتوایی که دارد به نظر علما و دیگر خوانندگان ار اهل تسنن رسید می پرسیم : قطع نظر از حق یا باطل بودن دست اندر کاران خلافت بعد از رحلت پیامبر . آیا برای شناخت امامی که شناختنش مایه حیات اسلامی و نجات است و نشناختنش مایه مرگ جاهلی و گرفتاری باید به سراغ امامان از آل محمد رفت که دوستی آن ها وسیله نائل شدن به آن همه مایه های سعادت و خوشی و رفعت مقام و رفتن به بهشت است و بغض و کینه توزی بدان ها موجب یاس از رحمت الهی و کافر مردن و محرومیت از بوی بهشت . یا به سراغ کسانی که منهای نقاط ضعف همه جانبه عقیدتی و علمی از کوچکترین و کمترین مزایایی که برای دوستی اهل بیت تضمین شده بر خوردار نبود و بلکه عکسش در مصادر حدیثی و تاریخی اهل تسنن فراوان است ؟ و باز این سوال مطرح است که دوستی آل محمد منهای بعدپیروی و متابعت آن ها و به طور خشک و خالی و چه اثری دارد که آن همه آثار بر آن مترتب شود ؟ به ویژه آن که ائمه مورد نظر شیعه که مصادیق درجه اول آل محمدند ـ جز امام دوازدهم حضرت مهذی عجل الله تعالی فرجه الشریف ـ همه از دنیا رفته اند و دوستی آن ها مفهومی ندارد جز پیروی ار رفتار و روششان و پیروی و اطاعت از آن ها در برابر مخالفان آن ها و دشمنانشان و دیگر هیچ . نیز حافظ ابراهیم حموینی و دیگر حدیث آوران با ذکر سند به روایت از مقداد بن اسود آوردهاند که رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمودند : شناختن آل محمد صلی الله علیه و آله مایه آزادی از آتش است و دوستی آل محمد صلی الله علیه وآله جواز و گذرنامه از پل صراط می باشد و ولایت و پیروی از آل محمد صلی الله علیه وآله امان از عذاب خواهد بود . وبه موجب این روایت هم تنها امامان از آل محمد صلی الله علیه و آله صلاحیت دارند یکی پس از دیگری امام زمانی باشند که معرفت و عدم معرفتشان سرنوشت ساز و سر انجامش بهشت ( در صورت شناختن ) و جهنم ( در صورت نشناختن ) باشد . اما غیر آل محمد صلی الله علیه وآله از چنین پشتوانه ای بر خوردارند و نه صلاحیت امام زمان آن چنانی بودن را داشتند . خدا ما را با حب آل محمد علیهم السلام بمیران.
تصویرتصویر
ارسال پست

بازگشت به “حديث”