چرا اسلام ؟؟؟ چرا شیعه ؟؟؟

مدیر انجمن: شورای نظارت

ارسال پست
New Member
New Member
سپاس‌های دریافتی: 1 بار

چرا اسلام ؟؟؟ چرا شیعه ؟؟؟

پست توسط montazer&montazar »

بسم الله الرحمن الرحیم

من به خاطر پیدا کردن جواب دو تا سؤال به عضویت سایت در اومدم ! امیدوارم شما کمکم کنید ؛

1- اگه یکی پیدا بشه و بگه چرا مسلمون شدی ، چه جوابی بهش میدید ؟

2- اگه یکی پیدا بشه و بگه چرا شیعه شدی ، چه جوابی بهش میدید ؟

منتظر جوابتون هستم ...
Member
Member
محل اقامت: كره زمين
سپاس‌های ارسالی: 34 بار
سپاس‌های دریافتی: 75 بار
تماس:

Re: چرا اسلام ؟؟؟ چرا شیعه ؟؟؟

پست توسط hrsn1063 »

جواب مختصر و كوتا ه مي دهم اگه خواستي با هم بحث كنيم

درسته كه ممكنه خيلي ها فكر كنن كه چون پدرو مادر ما مسلمان بوده اند ما مسلمان شده ايم ولي مسلمان بودن به اسم نيست بايد عملا ثابت بشه
انسان وقتي به بلوغ عقلي مي رسد مي تواند براي خود تصميم گيري نمايد و خوب را از بد تشخيص و زشت را از زيبا و.... براي همين است كه خداوند از زمان مكلف شدن انسان واجباتي را معين كرده است و همچنين از محرماتي نهي كرده است چون در اين زمان انسان خود مي تواند تصميم بگيرد و راه خود را انتخاب كند (اگر توجه داشته باشيد در ذات انسان ميل به پرستش وجود دارد در زمان هاي گذشته كه مردم از مسير خود منحرف مي شدند چيز هايي به غير خدا را مي پرستيدند البته در زمان حال هم چنين است. خلاصه انسان بايد خدايي را پرستش كند .كه آن خدا جز خداي يگانه نمي باشد) البته مسلمان بودن و مسلمان ماندن سخت است و از همه سخت تر شيعه بودن مي باشد
البته تمامي ما ها محب اهل بيت هستيم (هر كسي نمي تواند شيعه باشد) شيعه بايد مانند سلمان باشد مانند اباذر در زمان حال خودمان مانند آيت الله بهجت ره
به اين ها مي گويندد شيعه واقعي

و اينكه چرا مسلمون شدي به خاطر اينكه دين كاملي - نقصي در آن وجود ندارد- پيامبر مان حضرت محمد صلي الله عليه و آله از بهترين انسان ها مي باشد و همچنين امامانمان
و كتاب هدايت كامل (قرآن) كه در همه ي زمينه ها ما را راهنمايي مي كند و نقصي در ان وجود ندارد

مطمئن باش با كمي مطالعه و جست و جو به اين نتيجه مي رسي كه هر انسان عاقلي با كمي تعقل مي تواند دين اسلام را انتخاب نمايد و شيعه يكي از بهترين مذهب ها مي باشد

* مطمئن باش كه اگر كسي از قرآن به عنوان الگو در زندگي استفاده كند در همين دنيا سعادتمند مي شود و هيچ گزندي نمي بيند خواه مسلمان باشد و خواه غير مسلمان باشد
والسلام عليك و رحمت الله و بركاته
حضرت شيخ جعفر مجتهدي درپاسخ سوالي در باب فلسفه نوروز مي فرمايند : [HIGHLIGHT=#ffc000]روز عید غدیر كه نبی اكرم (صلی الله علیه و آله و سلم) حضرت مولا علی (علیه‌السلام) را به جانشینی خود معرفی كردند، مصادف بوده است با روز جمعه‌ای كه اول فروردین بوده است.  بحار: ج 56 ص 91. المهذب البارع: ج 1 ص 194 ص 195. طهارة شيخ انصارى: ص 328

كشكول شيعه : [External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
Senior Member
Senior Member
سپاس‌های ارسالی: 219 بار
سپاس‌های دریافتی: 467 بار

پست توسط soldier young »

در وهله اول در جواب این دوست عزیز می گویم خب دلایلی را که خودت بر اساس ان دین اسلام و شاخه تشیع را برگزیدی به فرد سوال کننده ارائه کن چون نمی شود کسی شیعه باشد و دلیلی برای انتخاب ان نداشته باشد که در این صورت راه را به اشتباه رفته چون شیعه دین اگاهی و دانش و منطق است و نه پیروی از پدارانمان به شکل موروثی که این کار را بت پرستان دوران جاهلیت می کردند که در جواب دلایل و معجزات پیامبر می گفتند که چون ما پدرانمان را بر بت پرستی یافتیم خود نیز بت پرست می شویم و تو هر دلیلی بیاوری ما مسلمان نمی شویم. ( پس نکته مهم اینجاست که هیچ کس فقط به این دلیل که پدرش شیعه است نباید شیعه شود بلکه وظیفه هر مسلمانی است که در راه دینش قیام کند و خود به درستی ان پی ببرد)

در مرحله دوم بنا را بر این می گذارم که فردی شیعه نباشد و بخواهد دلیل شیعه بودن را بداند که حتی در این حالت هم خودش باید با تحقیق برایش صدق ان ثابت شود و و صحبتهای دیگران فقط راه او را کوتاهتر می کند و لاغیر. از اینرو بعنوان مثال دلایل عمده ای که خود در مدت شیعه شدنم به ان رسیدم را بیان می کنم. اولین دلیلی که من را مجاب کرد به شیعه شدن این بود که کاملترین دین هست از این رو که ما مسلمانان تمام ادیان الهی را قبول داریم و حتی این ادیان جزئی از دین اسلام هستند مثلا کتاب تورات و انجیل و زبور و ... جزو کتابهای الهی ما هستند و قران کاملترین انها هست که اخرین انها هم هست و در واقع همه ادیان سیر تکاملی را طی کردند تا به اسلام که کاملترین انها از نظر مفاهیم و احکام الهی است رسیدیم پس یک مسلمان در واقع ابتدا یهودی و سپس مسیحی و در اخر مسلمان است و حتی شیعه از شاخه سنت هم کاملتر است چون تمام اصول انها را ما قبول داریم و حتی یک اصل مهم هم افزون از انها که ان ولایت ائمه و در غیاب انها ولایت فقیه است. و دلیل صحت ان هم از نظر من این است که همانگونه که انسان در موقع بیماری به دکتر نیاز دارد در مواقع شبهات دینی هم نیاز به یک داناتر از خود و عالمتر از خود دارد که شک او را درمان کند و به اصطلاح طبیب دینی او باشد .( حتی شیعه از این هم فراتر رفته و به پیروان خود توصیه کرده که خود با تفکر و علم کسب کردن مسائل دینی خود را حل کنند و در اخر اگر توفیق نداشتند به امر تقلید و دارای مقلد شدن بپردازند یعنی ازادی تفکر و اندیشه بصورت کامل )
دلیل مهم دیگری که من را به دین شیعه پایبند می کند حضور انسانهائی چون حضرت مسیح و حضرت محمد و مولا علی هست که من تاکنون در تحقیقات فردی که داشته ام انسانی برتر از اینها در طول تاریخ پیدا نکرده ام که چنان فداکارانه از جان و مال خود در راه سعادت سایر انسانها بگذرند و حتی عزیزان خود را هم در این راه فدا کرده باشند. من شخصا هنوز هم بدنبال انسانهایی برتر از ایشان هستم که هنوز پیدا نکرده ام پس پیروی از این بزرگان منطقی ترین راهی است که تاکنون یافته ام.
در مجموع فقط این را بگویم که در قران به انسانها گفته شده است که یکی از مشخصات مومنین ان است که تمام روشها و سخنان را می شنوند و می بینند و بهترین ان را انتخاب می کنند. پس وقتی خدا ما را مجبور به مسلمان شدن نکرده است و فقط خواسته با تفکر بهترین راه را انتخاب کنیم برای سعادت در دنیا و اخرت پس من هم فقط پیشنهاد می کنم دوستان مطالعه خود بالا ببرند و خود منصفانه بهترین روش را انخاب کنند چون به گفته خدا (لا اکراه فی الدین قد تبین الرشد من الغی) اجبار و اکراه در دین نیست و این کتاب الهی فقط روشن کننده راه است و این خود انسان است که باید مسیر را انتخاب کند و جوابگوی انتخاب خود باشد.
جواب این دو سوال تقریبا یکی است چون شیعه همان اسلام است و تنها فرق ان هم با شاخه سنت همان اصل ولایت است.
New Member
New Member
سپاس‌های دریافتی: 1 بار

پست توسط montazer&montazar »

ممنون بابت پاسخ هاتون اما من باز هم منتظر جواب های بیشتر هستم ...
Member
Member
محل اقامت: كره زمين
سپاس‌های ارسالی: 34 بار
سپاس‌های دریافتی: 75 بار
تماس:

پست توسط hrsn1063 »

montazer&montazar نوشته شده:ممنون بابت پاسخ هاتون اما من باز هم منتظر جواب های بیشتر هستم ...

نكته بعدي كه شايد بتونه كمي به شما كمك كنه اين است كه هر وسيله پيچيده اي دفترچه راهنمايي دارد براي مثال وقتي شما يك وسيله ي الكترونيكي مي خريد به همراه آن يك دفرچه راهنما مي باشد كه توضيحاتي در مورد نحوه صحيح استفاده و بازدهي بيشتر و نكاتي كه باعث كم شدن عمر دستگاه مي شود ذكر شده است و شما با رعايت اين نكات مي توانيد استفاده بهتري از اين دستگاه داشته باشيد ---- حال انسان كه موجود پيچيده اي ميباشد نياز به دفترچه راهنما ندارد . جواب سوال اين است كه بله نياز دارد (بلا تشبيه) اين دفتر چه كامل راهنما كه همه جوانب را در نظر گرفته است قرآن كريم مي باشد كه كتاب راهنماي كاملي مي باشد
وز آنجا كه قرآن همه مسائل را به صورت كلي بيان كرده است نياز به مفسراني دارد كه آن مفسران اهل بيت عليه السلام مي باشند

شما اگر وسيله اي بسازيد تمام كم و كيف اين وسيله را نسبت به ديگران خيلي خيلي بهتر مي دانيد و خداوند متعال كه خالق انسان مي باشد تمامي كم و كيف انسان را مي داند(چه چيزي برايش خوب است و يا چه چيزي برايش ضرر دارد) پس خدا را شكر مي كنيم كه مسلمان هستيم و خدا را شكر مي كنيم كه شيعه هستيم (انشا الله كه باشيم)
حضرت شيخ جعفر مجتهدي درپاسخ سوالي در باب فلسفه نوروز مي فرمايند : [HIGHLIGHT=#ffc000]روز عید غدیر كه نبی اكرم (صلی الله علیه و آله و سلم) حضرت مولا علی (علیه‌السلام) را به جانشینی خود معرفی كردند، مصادف بوده است با روز جمعه‌ای كه اول فروردین بوده است.  بحار: ج 56 ص 91. المهذب البارع: ج 1 ص 194 ص 195. طهارة شيخ انصارى: ص 328

كشكول شيعه : [External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “اسلام”