سوال در مورد صدقه دادن برای امام زمان

مدیر انجمن: شورای نظارت

ارسال پست
New Member
New Member
سپاس‌های ارسالی: 2 بار

سوال در مورد صدقه دادن برای امام زمان

پست توسط Si14 »

با سلام

ما اعتقاد داریم که امام زمان زنده هستند و در عالم دنیا زندگی می کنند و مانند ما ممکن است دچار بیماری شوند. فلذا به نیت سلامتی ایشان صدقه می دهیم. این صدقه ما حتما بلا و بیماری ای را از ایشان دفع می کند.

سوالی که مطرح می شود این است که آیا امام زمان محتاج به صدقه ما هستند؟
اگر محتاج نیستند، پس صدقه دادن و یا ندادن ما برای ایشان فرقی نمی کند؟

با تشکر
Administrator
Administrator
سپاس‌های ارسالی: 10691 بار
سپاس‌های دریافتی: 5476 بار
تماس:

Re: سوال در مورد صدقه دادن برای امام زمان

پست توسط Mohsen1001 »

[/color],

سلام

دوست عزیز مگه خدا محتاج به عبادت ما هست ؟ نماز بخونیم یا نخونیم برای خدا فرقی نمیکنه چیزی ازش کم نمیشه.

امام زمان علیه السلام هم اینگونه هست یعنی اینکه ما صدقه میدیم برای سلامتی ایشون درواقع برای خودمون کار انجام دادیم و باعث میشه عنایات خدا و

خود حضرت ولی عصر علیه السلام بر ما قرار بگیرد و سلامت باشیم ، دوری از خطر و بلایا و...

پس همیشه باید خودمون و زندگیمون را بسپاریم به حضرت مهدی علیه السلام.

ما همیشه صدقه برای سلامتی امام زمان علیه السلام میدیم

اگر قرار است ما هم سلامت باشیم در پناه چتر سلامتی امام زمان علیه السلام باشیم.

چون هر نعمت و آبرویی که ما داریم از برکت وجود حضرت است.

موفق باشید :razz:
New Member
New Member

پست توسط Si14 »

سلام
خیلی ممنون. این رو قبول دارم که این صدقه و دعا برای امام زمان، مطمئنا نفعش برای ماست چرا که ایشون رابطه فیض بین خدا و بندگان هستند و کسی که فیاض هست نیازی به "رعیت" خودش ندارد. و ما هستیم که محتاج اما زمان هستیم (لو لا الحجه لسخت الارض...)

ولی سوالی که پرسیدم در مورد تاثیر صدقه در مورد امام زمان هست نه در مورد ما.
سوالم رو دوباره تکرار می کنم: آیا صدقه دادن ما در مورد امام زمان، خطر و بلایی رو از ایشون دفع می کنه یا نه؟
اگر دفع می کنه، پس به نظرم جواب سوال "آیا امام زمان محتاج صدقه ما هستند یا نه؟" مثبته.
اگر دفع نمی کنه، پس اگر همه مردم و بندگان برای ایشون صدقه ندهند و دعا نکنند، خدا ایشون رو از بلایا به طرق دیگر حفظ می کند (چه طرقی؟)

با تشکر
New Member
New Member

پست توسط Si14 »

با سلام مجدد

کسی نظری نداره؟
آیا صدقه دادن ما در مورد امام زمان، خطر و بلایی رو از ایشون دفع می کنه یا نه؟
1- اگر دفع می کنه، پس به نظرم جواب سوال "آیا امام زمان محتاج صدقه ما هستند یا نه؟" مثبته.
2- اگر دفع نمی کنه، پس اگر همه مردم و بندگان برای ایشون صدقه ندهند و دعا نکنند، خدا ایشون رو از بلایا به طرق دیگر حفظ می کند (چه طرقی؟)
حالت سومی که شاید بشه در نظر گرفت:
3- اگر ما صدقه بدهیم و دعا کنیم برای امام زمان، خدا به واسطه اون دعا و صدقه بلایی رو از ایشون دفع می کند و اگر صدقه ندهیم و دعا نکنیم، خدا به روشهای دیگری ایشون رو از بلا و بیماری حفظ می کند.
New Member
New Member
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 3 بار

پست توسط جابركاظمي »

سلام بر شما دوست عزيز
در ابتدا من يك سوال از شما دارم ايا امام زمان در پس پرده غيبت قرار دارد ؟
جواب من اين است كه ما توانايي ديدن مولايمان را نداريم ؟
فرج امام زمان دو بعد دارد يك بعد فردي و يك بعد اجتماعي هر كسي كه بتواند بر موانع فردي خود چيره شود براي او مثل تمام كساني كه با امام زمان عليه السلام ديدار كرده اندفرج رخ ميدهد. و يك بعد اجتماعي كه با اماده شدن جامعه شرايط ظهور اقايمان فراهم ميشود . اينك بايد به شما بگويم كه امام زمان نيازي به صدقه ما وشما ندارد اين صدقه باعث ايمني و سلامتي روح وتن ما ودر نهايت سلامتي جامعه ميشود كه اين خود ميتواند موانع ظهور را كاهش دهد اميدوارم كه توانسته باشم پاسخ قانع كننده اي براي سوال شما داشته باشم
ارسال پست

بازگشت به “صاحب الزمان (عجّل الله تعالي فرجه الشّریف)”