گزیده هایی از الهی نامه ...

مدیر انجمن: شورای نظارت

ارسال پست
New Member
New Member
سپاس‌های ارسالی: 10 بار
سپاس‌های دریافتی: 10 بار

گزیده هایی از الهی نامه ...

پست توسط salmina »

بسم الله الرحمن الرحیم

الهی ، حسن از حال مار غبطه می خورد که چون پیر شود چهل روز گرسنه بماند و تحمل گرسنگی کند ، سپس به زمین فرو رود و چون بیرون آید پوست افکنده و جوان شده باشد ، که کلمه و روح ممسوح تو ، مسیح علیه السلام به حواریون فرمود:« کونوا کالحیة» .
مار پیر از پوست به در آید و جوان شود ، جوانی حسن بگذشت و آثار پیری در او نمودار شد و هنوز در حجاب ها گرفتار است.

الهی نامه ی آیت الله حسن حسن زاده ی آملی
ص 38
New Member
New Member

پست توسط salmina »

الهی تاکنون می گفتم جهان را برای ما آفریدی ،اکنون فهمیدم که خودت هم برای مایی.
الهی نامه ی آیت الله حسن حسن زاده ی آملی
ص38
الهی انت کما احب فجعلنی کما تحب . امام علی (علیه السلام)
New Member
New Member

پست توسط salmina »

بسم الله الرحمن الرحيم

الهی ، از روی آفتاب و ماه و ستارگان شرمنده ام ، از انس و جان شرمنده ام ، حتی از روی شیطان شرمنده ام ، که همه در کار خود استوارند و این سست عهد ، ناپایدار.
الهی ، ما را یارای دیدن خورشید نیست ، دم از دیدار خورشید آفرین چون زنیم؟!
الهی ، در ذات خود متحیرم تا چه رسد در ذات تو.الهی ، محبت والد به ولد بیش از محبت ولد به والد است ، که آن اثر است نه این ، با این که اعداد است و علیت و معلولیت نیست ، پس محبت تو به ما که علت مطلق مایی تا چه اندازه است ؛(یحبهم) کجا و (یحبونهم) کجا؟!
الهی ، آن خواهم که هیچ نخواهم.
الهی ، اثر و صنع توام ، چگونه به خود نبالم.
الهی ، داغ دل را نه زبان تواند تقریر کند و نه قلم یارد به تحریر رساند ؛ الحمدلله که دلدار به ناگفته و نانوشته آگاه است.
New Member
New Member

پست توسط salmina »

بسم الله الرحمن الرحیم

الهی ، نبودم و خلعت وجودم بخشیده ای ، خفته بودم و نعمت بیداریم عطا کرده ای ، تشنه بودم و آب حیاتم چشانده ای ،متفرق بودم و کسوت جمعم پوشانده ای ، توفیق دوام در صلاتم هم مرحمت بفرما که (الذین هم علی صلواتهم دائمون) کامروا هستند.
الهی ، توانگران را به دیدن خانه خوانده ای ، و درویشان را به دیدار خداوند خانه ، آنان سنگ و گل دارند ، و اینان جان و دل ، آنان سرگرم در صورتند و اینان محو در معنا ، خوشا آ ن توانگری که درویش است.
الهی ، من واحد بی شریکم ، چگونه تو را شریک باشد.
الهی ، از خواندن نماز شرم دارم و از نخواندن آن شرم بیشتر.
الهی ، در بسته نیست ما دست و پا بسته ایم.
الهی ، در جواب خطاب (یا ایها الذین امنوا) ، لبیک بگویم مایه ی شرمندگی است ، نگویم دور از وظیفه ی بندگی.
الهی ، سخن در عفو رحمتت نیست ، گیرم که تو بخشایی ام ، من از شرمندگی چه کنم ، تو خود گواهی که از استغفار شرم دارم.
ارسال پست

بازگشت به “قطعه ادبي”