عمل به وعده یا تشرف؟

مدیر انجمن: شورای نظارت

ارسال پست
New Member
New Member
سپاس‌های دریافتی: 26 بار

عمل به وعده یا تشرف؟

پست توسط پيرو دين »

[FONT=Times New Roman,serif]مرحوم شیخ عبدالکریم حامد (ره) –شاگرد بزرگ مرحوم شیخ رجبعلی خیاط رحمه   [FONT=Times New Roman,serif]-  [FONT=Times New Roman,serif]می  :

[FONT=Times New Roman,serif]«اگر روزی با کسی وعده گذاشته باشی، و نوکر امام زمان (علیه السلام) بیاید و بگوید: آقا میفرمایند: اگر بخواهی ما را ببینی، مانعی نیست و میتوانی به دیدار ما مشرف بشوی، شما باید بگویی: ببخشید آقا جان! با کمال معذرت من الان وعده دارم نمیتوانم   [FONT=Times New Roman,serif]!   
 [FONT=Times New Roman,serif]یکی از علما از طریق علوم غریبه جای حضرت را در بازار پیدا کرد که پیش یک کفاشی است. خواست جلو برود ولی حضرت تصرفی کردند که در جای خود بماند. پینه دوز مشغول کار بود و حضرت به او فرمودند: کفش ما را درست کن. پینه دوز گفت: ببخشید آقا جان، من وعده دارم نمی   
 [FONT=Times New Roman,serif]این عالِم خیلی به خودش فشار می آورد که چرا این پینه دوز نمی داند در محضر امام زمان (علیه السلام) است و درخواست حضرت را رد می    [FONT=Times New Roman,serif]حضرت برای بار دوم هم فرمود و دوباره پینه دوز همین جواب را داد تا این که در مرتبه ی سوم این عالم خیلی عصبانی  
  [FONT=Times New Roman,serif]یک مرتبه پیرمرد پینه دوز آقا را بغل کرد و گفت: آقا   [FONT=Times New Roman,serif]!  [FONT=Times New Roman,serif]میخواهید فریاد بزنم و بگویم: مردم! آن کسی را که دنبالش هستید پیش من است؟ و می خواست به عالم بفهماند من می دانم در محضر حضرت     [FONT=Times New Roman,serif]بعد حضرت رو به عالم کرد و فرمود: اگر این گونه بشوید ما به سراغ شما می     [FONT=Times New Roman,serif]نقطهی ضعف این عالم این بود که خلف وعده میکرد و این گونه حضرت به او درس  [FONT=Times New Roman,serif].»   
 ماخذ : کتاب بهترین شاگرد شیخ، به نقل از سایت صالحین 
[FONT=Tahoma,sans-serif]امام علی(ع):
 [FONT=Tahoma,sans-serif lang=FA]لیس من فرائض الله شیء الناس اشد علیه اجتماعاً مع تفرق اهوائهم و تشتت آرائهم من تعظیم الوفاء بالعهود [FONT=Tahoma,sans-serif]؛ [FONT=Tahoma,sans-serif]
هیچ یک از فرائض الهی همانند وفای به عهد نیست که مردم با همة خواسته های گوناگون و دیدگاههای مختلف، بیشتر بر آن اتفاق نظر داشته باشند. – نهج البلاغه از نامه  
ارسال پست

بازگشت به “آداب”